Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Само да вметна, че опитът ни за вечеря вчера беше пълно фиаско и на моменти откровено забавен. В ресторанта менюто беше само на китайски, а знанията по английски на иначе симпатичната собственичка-сервитьорка се изчерпваха с точно една дума: "бийф". Интересното е, че не беше чувала за "чикън" и не ме разбра дори когато изкудкудяках и изръкомахах с крила. Здраве да е, ние и без това бяхме в експериментално настроение (грешка!) и решихме да си поръчаме по картинките.

 

Резултатът:

 

"Свинското на парченца" се оказа нещо неопределимо между патладжан и тиквички.

"Пилешките хапки" в крайна сметка май бяха пържена тиква на лентички. Или морков. Или пъпеш.

Супата... ах тази телешка супа... Представете си изненадата, когато вместо очакваната порция за един човек ни донесоха огромна 2-литрова купа. Без да преувеличавам 4-членно семейство спокойно можеше да се нахрани с тази супа. 2 пъти. Тънкият момент е, че поради някаква неизвестна смърдяща подправка супата беше откровено неядлива...

Но за сметка на всичко това оризът беше... просто ориз! За щастие.

 

Извод: повече на картинки не вярваме.

Направо ти съчувствам :) Китай е единственото място, от където за три седмици се върнах отъняла с 5-6 кила. Всички, дето смятат, че манджата там е като в тукашните китайски ресторанти, не са прави. Поне моите впечатления са такива. Един приятел рече, че за Олимпиадата там били пратили 30 000 готвачи в Европа да се научат да готвят европейска храна, ама това го има само по скъпите хотели.

Много ми е интересно как ще е храната в следващото място.

Малко оф-топик, ама да разкажа интересна случка. Една позната беше служебно в Северна Корея и рече, че там хич нямало какво да се яде. Хранили са ги, ама не, както ние си знаем кат седнем на софрата. Тоест, те също не са си дояждали. Поради малки количества, а и поради различните вкусови предпочитания. И последния ден им дали някакво месце, направено на руло, ама много вкусно. Та най-после похапнали сладко. И като взели да разпитват какво месце е това, оказало се - познайте от пръв път! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На път към Karidi Beach Sithonia. Този плаж е абсолютният ни фаворит от почивката. Във водата можеш да видиш дори и сепии, невероятен пясък и красиви скали.

post-997-0-69076900-1410244676_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

И като взели да разпитват какво месце е това, оказало се - познайте от пръв път! :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Надали е било човешко. Всичко останало е OK.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

... а съвсем наблизо - Синята лагуна, Талго бийч - не пропускайте ;)

Не пропуснахме, разбира се: ) Талго беше миналогодишната ни любов. Малко мръсен е заради дъждовете, но пък видях октопод във водата и има душове.

Връзка към коментар

Не пропуснахме, разбира се: ) Талго беше миналогодишната ни любов. Малко мръсен е заради дъждовете, но пък видях октопод във водата и има душове.

Душове винаги си е имало, а хубавото е, че си работят и след сезона, включително и тоалетните не ги заключват,  контактите на бара си работят, че даже и рутерът си беше включен и Wi-Fi  имаше миналата година, края на септември ...

А октоподи там успешно сме ловили около камъните при скалите с "тризъбец" - вилица, вързана за нож :biggrin: , а един сърбин с харпун удари 3-4 за около час. :). Зарганът също много кълве ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Душове винаги си е имало, а хубавото е, че си работят и след сезона, включително и тоалетните не ги заключват, контактите на бара си работят, че даже и рутерът си беше включен и Wi-Fi имаше миналата година, края на септември ...

А октоподи там успешно сме ловили около камъните при скалите с "тризъбец" - вилица, вързана за нож :biggrin: , а един сърбин с харпун удари 3-4 за около час. :). Зарганът също много кълве ;)

Ами wi fi не ни отпуснаха, тоест сестра ми не успя да издейства парола. Не беше и особено важно. Кариди според мен е по-красив от Талго, но се налагаше да имаме и организиран плаж преди тръгване, тоест душове и по кафе. Всъщност догодина ще се спра на нощувки около Вурвуру, препоръки за още плажове може ли да ми дадеш?

Интересът ми към морските обитатели не включва лов, а само шнорхелинг.

Та в момента сме на някаква бензиностанция до Петрич със спукана гума. При предното ходене преди седмица си заключихме колата с ключовете в нея на връщане от Гърция. Интересно след предстоящата Лефкада какво ще се случи и кой от участниците е носителят на това проклятие за колите.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искрено ти съчуствам.

 

А , що ?

Аз съм от Ловеч и ходя там много често по за няколко часа. Иначе да ме вържеш не бих издържал и два дни без да умра от скука на това място.

Днес разбира се пак поплувахме в дъжда  ... правил съм го  в снега  през февруари когато басейна не беше частен и беше пълен дори през зимата.

Редовно организирахме  и нощни къпанета като прескачахме оградата откъм бунгалата на КНСБ.

Много хубави спомени имам от това място  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз съм от Троян и за мен това е най-скапания курорт.Нямам в предвид природа,мин.вода и пр.

Говоря за хотели,хотелиери,ресторанти,инфраструктура и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз съм от Троян и за мен това е най-скапания курорт.Нямам в предвид природа,мин.вода и пр.

Говоря за хотели,хотелиери,ресторанти,инфраструктура и т.н.

 

Съгласен , аз винаги съм се чудил как може човек да дава пари за почивка там.

Аз се хващам  натам към обяд за няколко часа и към 17-18 часа беж през Троян към Ловеч  :)

Просто няма по-добър басейн в региона откъм възможност за плуване. Този си е с олимпийски размери.

Връзка към коментар

 Всъщност догодина ще се спра на нощувки около Вурвуру, препоръки за още плажове може ли да ми дадеш?

 

Около 10 -15 км след Вурвуру (в посока Сарти), Banana beach или сегашния Rodia bar.

4 години ходих там на палатка, сега вече са спретнали на плажчето бар :) добре изглежда

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На път към Karidi Beach Sithonia. Този плаж е абсолютният ни фаворит от почивката. Във водата можеш да видиш дори и сепии, невероятен пясък и красиви скали.

Ехееей, махам ти за поздрав от Амулиани. Виждаш ли ме? :)

 

post-883-0-93926800-1410329717_thumb.jpg

 

Като гледам, май доста народ се шматкаме из гръцко в момента.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ехееей, махам ти за поздрав от Амулиани. Виждаш ли ме? :)

 

attachicon.gifIMG_1146.JPG

 

Като гледам, май доста народ се шматкаме из гръцко в момента.

Аз вече съм в офиса в София :blush: , но другата седмица пак ще ходим до Гърция. Гледам да прекарвам там по две седмици годишно, разпределени подходящо с цел максимално удоволствие и релакс. Разкажи после за Амулиани, започвам да събирам идеи за следващата година. 

Слънчево време и прекрасна почивка ти желая  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря! От днес всички синоптични сайтове обещават вече само слънце :)  Дано е така!

Иначе за Амулиани е прекрасно островче, на което освен плаж, риболов, шнорхелинг, няма какво друго да се прави. Бедният аз :P  Тук си е само за релакс. Тотален!

И може би най-кристалната вода, която съм виждал въобще някъде в Гърция! Прилагам доказателство:

 

post-883-0-07372500-1410332822_thumb.jpg

:)

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Благодаря! От днес всички синоптични сайтове обещават вече само слънце :)  Дано е така!

Иначе за Амулиани е прекрасно островче, на което освен плаж, риболов, шнорхелинг, няма какво друго да се прави. Бедният аз :P  Тук си е само за релакс. Тотален!

И може би най-кристалната вода, която съм виждал въобще някъде в Гърция! Прилагам доказателство:

:)

Горкичкия! Как ще издържиш?   :blink:  ;)

Винаги съм се чудил как има хора, които доброволно се подлагат на такива нечовешки условия и мъчения  :P

 

П.П. Поправям се. Като ти гледам набора от посетени места, ти явно вече си свикнал и претръпнал към такива мъчни за преживяване кътчета по света  :yes:  ...Дано и след това да оцелееш :D

Връзка към коментар

Оцеляхме в Северна Корея, днес се прибрахме обратно в Пекин. Комунизмът е жив!

 

post-1175-0-74494700-1410359604_thumb.jpg

 

post-1175-0-88049300-1410359636_thumb.jpg

 

post-1175-0-70298100-1410359645_thumb.jpg

 

post-1175-0-42055800-1410359667_thumb.jpg

 

post-1175-0-03718500-1410359615_thumb.jpg

 

Направихме над 1000 снимки и видеоклипчета. Впечатленията са прекалено много, та най-вероятно скоро ще седнем да напишем пътепис.

  • Харесвам 28
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • muchachote
    • Роми
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.