Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Дани, благодаря ти!

И ти да си жива и здрава и все така усмихната!

Завършекът на годината ще е утре вечер.Както викат малките /внуците/-на Семейния Коледен бал.:))Имаме си традиция.

Всяка година ходим в една къща за гости на центъра на Пловдив.Все едно - в луксозен ресторант, ама само за нас.Там ни слагат една голяма елха, подреждаме всички подаръци под нея, по време на аперитива Дядо Коледа ги раздава, всички цвърчат от кеф, дребосъците - най - много.Любимият ми мъж чете нещо от библията, каквото си е решил.После препитва дребните какво е станало на този ден и те се надпреварват да разказват.Християни сме, тия работи трябва да се знаят,те се възпитават от ранна възраст.:)

После сядаме на красиво подредената огромна кръгла маса, главата на фамилията разчупва питата, омесена лично от мен и вечерята започва.

Като меся питата, слагам във всяко парче парички, че да няма натъжени.

Ако ви е интересно, ще сложа снимки.:))

Непременно покажи снимки!

Много хубава традиция!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Има няколко причини и първата е че, любимото най- официално облекло на половинът ми е смокингът.

Но истински - със сатенени ревери, с панталон с лампази, ризата - с яка Алберт, с френски /двойни /маншети и колосана предница с нервюри.Питаш ли ме, отде намирам ризи? :(

Има протокол и за обувките към него -тип Оксфорд, но не лачени.За смокинга трябва да са от черна естествена кожа, с връзки,с тънка подметка и леееко издължено носле.Лекинко, щото иначе ще са като на Малкият Мук :)))

Такива, ама лачени са изискване за случай, когато мъжът е облечен във фрак.

Върхът на шика е сам да си завързваш папионката.До там не сме стигнали, купуваме готови на "Arrow", като пътуваме по света.У нас трудно се намират папионки, а ако се намерят не са хубави.

Имаме най - разни цветове, включително и бяла,когато протоколът го изисква.Другите цветове отговарят на моите тоалети за случая.Снощи беше тъмносиня. Да се знае, че тоз мъж е брошката на ревера тооочно за таз дама. :)))

Да те светна още нещо.В не толкова официални случаи е допустима и черна жилетка с лъскав гръб. Нооо,тогава, черната папионка е абсолююююютно забранена.

А, познай защо! :)))

ГоворИ ми! ГоворИ ми! нали ти казах, че си ГОЛЯМА!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В пъти по-лесно е да кажеш "thank you" в дъти фрий шопа на терминал 2, отколкото да обясняваш, че си българин. :D

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

В пъти по-лесно е да кажеш "thank you" в дъти фрий шопа на терминал 2, отколкото да обясняваш, че си българин. :D

Ееее, ми ти, с тоя интелигентен вид на скандинавски професор, спокойно мож си им говори само на английски и по - ще ти вярват:))))

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

На типична закуска във Валенсия. Имам 4 часа дупка и реших да сляза до центъра с метрото. Максималното време за придвижване от летището е 20мин път + 8 мин за чакане.

IMG_8253.JPGIMG_8255.JPG

  • Харесвам 38
Връзка към коментар

Весела Коледа от Банкок.

Аметистче, Весела Коледа и на теб!

Да си жива и здрава, все така усмихната, мила и добра.И да ти се случват само хубави неща!

Тия дни, в един вестник пишеше, че Дядо Коледа щял да мине и през Малдивите, ама по късно, специално заради една девойка, която през миналата година е била мнооого послушна:))))

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

... В Коледна София рано сутринта на Коледа... :)

 

post-662-0-63489500-1482654848_thumb.jpg

 

Негово Светейшество Българският патриарх Неофит отслужи празничната св. Литургия в катедралата "Св.Александър Невски".

 

post-662-0-96187100-1482654877_thumb.jpg

 

post-662-0-72552100-1482655344_thumb.jpg

 

post-662-0-29583400-1482655100_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 29
Връзка към коментар

... В Коледна София рано сутринта на Коледа... :)

 

attachicon.gif20161225_092341_Richtone(HDR).jpg

Цялото коренно население на София в една снимка...  :lol:

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Честита Коледа от едно много приятно заведение в Тбилиси!

На летище Кутаиси за "Добре дошли", съвсем по грузински, ни подариха по бутилчица вино. Много мило посрещане!

Днес с Биг Бъс пообиколихме града, качихме се с лифта до крепостта и ни предстои старата столица Mtskheta.

Надявам се, че Диан ще качи качесъвени снимки.

post-4496-0-33340500-1482658894_thumb.jpg

post-4496-0-47483600-1482659016_thumb.jpg

post-4496-0-91509200-1482659052_thumb.jpg

post-4496-0-38121200-1482659177_thumb.jpg

post-4496-0-44644700-1482659235_thumb.jpg

  • Харесвам 39
Връзка към коментар

В момента съм вкъщи,но качвам тази снимка,за да пожелая на всички едни незабравими Коледни и Новогодишни празници,изпълнени с много здраве и позитивни емоции.

post-3550-0-48707100-1482662450_thumb.jpg

  • Харесвам 39
Връзка към коментар

Ми тази първата снимка, баш ,като на Карибите:))))

Да не се майтапиш,а? :)))

Майтап няма :) водата се избистря от варовиковите скали. Тюркоазено синята вода я има не само в Гърция - слава Богу, не много хора знаят това;)

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • zory
    • muchachote
    • Teodg
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.