Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Теди,Малта е едно от малкото места, на които не бих се върнала.Пък сега, като ти гледам снимките, взех да се замислям.Толкова хубаво ми се вижда. :))

Ама това със знамето си е голяма отговорност и стрес. :(Аз, когато го нося, непрекъснато проверявам дали е тук и все се стряскам, да не се загуби или някой да го открадне, че ужасТен ужасТ! :(

Малта е приятна, но повече от 3 дена не бих останала.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И моите спомени от Малта не са "Уау"

 

Прашен каменист остров т.е. острови с 20-30 кактуса за растителност. Смотани пътища, по които не е ясно кога излизаш и кога влизаш в дадено населено място.

А сградите покрай шосето приличат на големи трафопостове с прозорци, избите на случайни места в стените. 

 

А за плажовете ... нямам думи.

 

Само от храната не мога да се оплача.

 

Иначе Теди е такъв майстор - като и гледа снимките човек и почва да се пита - бил ли съм, не съм ли бил там... :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Дани Магелани

Добре,че са снимките на Теди, и на някои други магьосници с фотоапарати, да ми поправят негативни впечатления и спомени от определени места. От Малта споменът ми е свързан с доста мръсните улици, което не обезценява хубавото, видяно и усетено.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И моите спомени от Малта не са "Уау"

 

Прашен каменист остров т.е. острови с 20-30 кактуса за растителност. Смотани пътища, по които не е ясно кога излизаш и кога влизаш в дадено населено място.

А сградите покрай шосето приличат на големи трафопостове с прозорци, избите на случайни места в стените. 

 

А за плажовете ... нямам думи.

 

Само от храната не мога да се оплача.

 

Иначе Теди е такъв майстор - като и гледа снимките човек и почва да се пита - бил ли съм, не съм ли бил там... :)

Ааааа, имат един хубав плаж,5 на 5 м., с пясък,дето от центъра до там е три дена път с камили:(

Горе-долу час с автобуса.Ние па, бяхме отишли на почивка там:(Хубав хотел,на крайбрежната, хубави басейни,сий вю, хубава храна и всичко наоколо жълтункяво - скали, сгради,няма кьорава сянка, ни едно дърво ,само тръни и зокуми,пардон, олеандри.

Добре че -един ден Гозо,един ден с катамаран до Сицилия, един ден Медината и разните му мрачни жълти катедрали, два дена плаж на оня, далечния и няколко на басейна, та минаха някак си.

Така ми бяха навтеклясали всичките жълти и постни сгради и катедрали, че като намерихме една гръцка църква, така и се израдвах, както не съм очаквала.:)С нашите си цветни икони по стените, с иконостаса -че направо бях се депресирала от всичкото това бозаво навсякъде.

За туй викам, че кат гледам на Теди снимките, ми изглежда друго.:)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Гръцките острови са несравнимо по-приятни и радващи окото. В Малта високо оцених храната, защото си падам по кулинарния туризъм. Колкото до снимките, както биха казали много хора... от телефона са, "без обработка". :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Подобни все по-често появяващи се съвпадения вече могат да се определят като закономерност - магеланска! :)

 

И на мен преди време ми се случи - кръстосахме неочаквано пътеките с една внушителна магеланска групичка в Кастейон! Беше много приятно усещане!

Няма ли кой да спретне едно приложение за телефон с използване на локация, подобно на тези за запознанства, та да алармира за ,,магеланец наблизо!!!,,

Малко остро ще влезна тук със спотърски снимки от едно дълго бленувано райско кътче. Предполагам няма да е трудно да го познаете. :)

 

Пукет, Най Янг бийч

 

Сори че ползвах,,цитат,, не знам как да го махна за да не повтарям готините снимки на човека, ако някой го модне-благодарско!

Редактирано от neuromancer
махнах дублираните снимки
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ааааа, имат един хубав плаж,5 на 5 м., с пясък,дето от центъра до там е три дена път с камили :(

...

 

+1 - Да не се повтарям:

 

http://magelanci.com/topic/213-малта/page-7#entry129452

Връзка към мнение
Дани Магелани

Няма ли кой да спретне едно приложение за телефон с използване на локация, подобно на тези за запознанства, та да алармира за ,,магеланец наблизо!!!,,

 

Аз предложих тема "Предстоящи пътувания", в която да отразяваме плановете си - локации, дати, желани трипове и др., така че да можем да си стиковаме поне дневните екскурзии, ако не и части от пътуванията. Георги обеща да направи таблица, но за сега няма нищо. Миналият месец се гонихме в Тайланд маса магеланци, но само на летищата се засичахме.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Няма ли кой да спретне едно приложение за телефон с използване на локация, подобно на тези за запознанства, та да алармира за ,,магеланец наблизо!!!,,!

Като има тиндър, защо да няма Магелиндър? Магеланци на 100м, на 250м, на 3 км и т.н. Всеки според интересите!

Редактирано от Kaloyan89
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Като има тиндър, защо да няма Магелиндър? Магеланци на 100м, на 250м, на 3 км и т.н. Всеки според интересите!

Айде де, струва ми се във форума има доста спецове в тая област.

Или не е толкова лесно да се направи нещо такова?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Такава глупост не ми се беше случвала. Реших да остана 2 дена в Абу Даби прекачвайки се от Бангкок за София и се оказа че съм букнала полет от София за Дубай вместо обратното. Слава богу имам къде да остана, но явно габарите на града и шума ми идват в повечко, та освен Grand mosque, Emirates Palace и ден в Дубай не съм видяла кой знае какво. За утре съм планирала сафари, но оценявам всякакви съвети за мъст сий неща в Абу Даби за оставащите два дена :) В крайна сметка мога да се прежаля на плажа към комплекса, в който се намирам :)

Редактирано от milenita
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Като има тиндър, защо да няма Магелиндър? Магеланци на 100м, на 250м, на 3 км и т.н. Всеки според интересите!

Точно тиндър имах предвид и начина му на действие и локална ефективност(ползвам го по половината планета) и ако няма във форума кой да го направи, ще подкрепя(финансово също) инициатива за решение например във freelancer.com където има кой да изпълни проекта за умерена сума по наши(бг) представи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Зaлез нaд Винялес, Кубa

post-72-0-90912600-1489715365_thumb.jpgpost-72-0-13867700-1489715399_thumb.jpg

 

"Нa брaздaтa", пaк Винялес

post-72-0-34717300-1489715497_thumb.jpg

 

"Революция" нa входaтa нa местния шивaшки цех

post-72-0-40204100-1489715590_thumb.jpg

 

Тук Че е нaвсякъде, и нa резервоaрите с водa

post-72-0-97999800-1489715685_thumb.jpg

  • Харесвам 48
Връзка към мнение

Няма ли кой да спретне едно приложение за телефон с използване на локация, подобно на тези за запознанства, та да алармира за ,,магеланец наблизо!!!,,

 

Като има тиндър, защо да няма Магелиндър? Магеланци на 100м, на 250м, на 3 км и т.н. Всеки според интересите!

 

 

Айде де, струва ми се във форума има доста спецове в тая област.

Или не е толкова лесно да се направи нещо такова?

 

 

Аз предложих тема "Предстоящи пътувания", в която да отразяваме плановете си - локации, дати, желани трипове и др., така че да можем да си стиковаме поне дневните екскурзии, ако не и части от пътуванията. Георги обеща да направи таблица, но за сега няма нищо. Миналият месец се гонихме в Тайланд маса магеланци, но само на летищата се засичахме.

 

 

Нещо подобно ще има в новата версия, съвсем скоро. Но не очаквайте удобството и функционалността на специалните мобилни приложения, тези струват много и са извън всякакъв бюджет за момента. Ще е в уеб интерфейса на форума, ще пусна по-късно картинки в темата за новостите, които следват. 

Нещо подобно ще има в новата версия, съвсем скоро. Но не очаквайте удобството и функционалността на специалните мобилни приложения, тези струват много и са извън всякакъв бюджет за момента. 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

да се метна малко офтопик :) като ви чета мненията за Малта и се чудя ние на същото място ли бяхме :) и голям пясъчен плаж видяхме, и красоти, но то все пак всичко си е до лично усещане :)

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • Иван Попов
    • Taliana
    • ива валя
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.