Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

20 minutes ago, Добри said:

Ама и ти си един полит.коректен :lol: "тресе манията" викаш... - можеш спокойно да използваш от ся нататък думи като умопобъркани, откачени, сектанти, хахота, промити мозъци, капаци, задръстили форума, които падат на коленца вкъщи пред олтара с кандилце до картата на Исландия....:lol: и всякакви други в тая насока.  Все няма да сгрешиш и все ще ти се радваме от сърце :lol:  

Хахах абсолютно! 

Лошото е, че днес ни е основният стълб в програма, а ни брули мега дъжд. Така го дават и утре да е. Готов съм с темата "програма за 2 дни в Исландия при ужасно време" 

:resent:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 4 минути , Worldismine каза:

Хахах абсолютно! 

Лошото е, че днес ни е основният стълб в програма, а ни брули мега дъжд. Така го дават и утре да е. Готов съм с темата "програма за 2 дни в Исландия при ужасно време" 

:resent:

Гледам, че следобед ще се оправя по южния бряг, утре ще повали обаче...чак след 18:00 го дават евентуално да спре. Нали гледаш vedur.is, а не измислените сайтове? :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Ако говориш за лавандулите, не са пипани с Photoshop, а с Adobe Lightroom, тъй като са снимани в RAW формат и е същото като да проявиш лентов филм в тъмната стаичка. ;) Нали не мислиш, че твоите, на Красен или на който и да е друг, снимащ с цифров фотоапарат са без обработка...? :) Разликата е, че когато се снима в JPEG, софтуерът на фотоапарата извършва цялата обработка и "решава" кой цвят как да го изобрази, докато при RAW, цялата информация е вътре във файла и потребителят има свободата сам да "прояви своята лента" и да покаже нещата така, както той ги вижда, а не както софуерът е решил. че трябва да изглеждат ;)

@chandni, може би стана леко объркване.

Използвах твоето мнение (цитирах) за да покажа, че се присъединявам към него т.е. "Красене, чудесни са ти снимките. Не съм бил в Бордо, но явно трябва да го вкл. в плановете си" - нещо такова.

 

А иначе, закачката:

"p.s. Сещаш се, нали? "

си е насочена изцяло към Красен.

 

Вижте си стенния календар за този месец, както и другата му снимка, с която се бореше в анкетата за избор на снимки за календари за 2017 г.  :)

 

-------

А за твоя коментар:

Дори и такава лавандула като мен знае, че във фотоапаратите има доста електроника и обработка. То и за това Canon-ите (принципно) са по-добри фотоапарати от останалите марки, защото Canon имат по-голяма база данни, която по-сполучливо са имплементирали в своя си фирмен софтуер, вграден в камерите.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 34 минути , Worldismine каза:

Хахах абсолютно! 

Лошото е, че днес ни е основният стълб в програма, а ни брули мега дъжд. Така го дават и утре да е. Готов съм с темата "програма за 2 дни в Исландия при ужасно време" 

:resent:

Ми тя е почти като ена друга, дето съм правил "Програма за посещение на Исландия без посещение на Исландия"

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Добри каза:

Ми тя е почти като ена друга, дето съм правил "Програма за посещение на Исландия без посещение на Исландия"

прекрасна е! следвам я стриктно през няколко дни :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Worldismine каза:

Хахах абсолютно! 

Лошото е, че днес ни е основният стълб в програма, а ни брули мега дъжд. Така го дават и утре да е. Готов съм с темата "програма за 2 дни в Исландия при ужасно време" 

:resent:

И ние се настройваме спрямо времето. Свали си приложднието "Vedur" и следи обстсновката по часове на картата, много помага.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, ven62 каза:

То и за това Canon-ите (принципно) са по-добри фотоапарати от останалите марки

Само гледай някой Nikon-ист да не го прочете това , че те с Canon-истите открай време си ги мерят :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, ven62 каза:

@chandni, може би стана леко объркване.

Да, стана малко развален телефон, но сега вече се изяснихме. :) Иначе не крия, че снимките ги обработвам. Аз по принцип обичам "пипнати" снимки, в някои случаи дори предпочитам снимката да изглежда неестествена, свръх обработена. За мен снимките не са просто запечатване на момента, а израз на моето светоусещане - нещата така, както ги виждам аз. :) 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 16 минути , Фил каза:

Само гледай някой Nikon-ист да не го прочете това , че те с Canon-истите открай време си ги мерят :biggrin:

Да си мерят каквото искат. Иначе аз вече съм с Панасоник (Ей-й, не съм се похвалил, но ще го направя в съответната тема). Така че е ясно, кои 10 см. са най-дългите. :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 6/19/2017 в 1:57, Tedy каза:

Полет до Париж с Луфтханза, първи с нормална авиокомпания от 10 месеца насам. Седнах и не можех да повярвам, пред мен огромно пространство, :) а коленете ми не опираха в предната седалка. :dancing:Свободно ги въртях и наляво, и надясно, а опънати пръстите ми шаваха почти под носа на стоящия пред мен, в случая Владо та можех да го подритвам в изблик на тиха радост колкото си искам. :lol: Колко малко му трябва на летящия човек... :girlwitch: Та да се върна на Париж. Жега, ама много. Първата опашка за сладолед беше към 50м. Намерихме си по-малка, после и няколко вида сладки, и киш с тиквички. Между яденето дзакнахме Нотр Дам, изключително красивите витражи на Сейнт Шапел, естествено Айфеловата кула и се качихме на кулата Монпарнас.

@Здравко Ангел, картите действаха безотказно и на двете места с вход. Много благодаря, вие си знаете. :)

20170618_221844.png

20170618_222159.png

20170618_223220.png

20170618_224241.png

20170618_224652.png

20170618_225114.png

Не знам дали е редно да пиша това, но току що ми попадна нещо от FB https://fr.usembassy.gov/emergency-message-u-s-citizens-security-incident-champs-elysees-paris-france/      

Весело прекарване и се извинявам ако създавам излишни притеснения!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , krasen_denev каза:

Замъците по Лоара

Върна ме в далечната вече 2014 :) и нашето пътешествие по Лоара. Вие, за разлика от нас, сте хванали слънчево време във Виландри, но за съжаление градините все още не са много разцъфнали... явно им е раничко - ние бяхме там в края на юли и началото на август и макар денят да беше леко намръщен, градините бяхa разкошни! Другият ми страхотен спомен от Виландри е мъжът на касата, който ни попита от къде сме и когато отговорих "Бюльгари", ни приветства с "Добър ден"... Стана ми толкова топло и приятно! :)  

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Asterisk каза:

Не знам дали е редно да пиша това, но току що ми попадна нещо от FB https://fr.usembassy.gov/emergency-message-u-s-citizens-security-incident-champs-elysees-paris-france/      

Весело прекарване и се извинявам ако създавам излишни притеснения!

Днес  бяхме в района и нямаше нищо притеснително. Вече съм във Виена.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 18 часа, Mistela каза:

Водата изглежда разкошна.

 

Да страхотна е,  принципно и в Протарас и Ая Напа е същата, дори и на градските плажове..

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 15 часа, krasen_denev каза:

Днес сме вече на "Замъците по Лоара",но основната забележителност не бяха те а Musee des Blindes.Видях движещ се Tiger II от Втората Световна Война.Танк чудовище или по точно Краля на танковете.70 тона стомана,която тресе и събаря къщи само преминавайки покрай тях и всява ужас в цяла Европа. Сбирката от машини/танкове в музея е умопомрачителна.Има и такива от 1917 -1918 година.Не е за изпускане!!!

 

Тигър II

 

DSC_0041.thumb.JPG.d5f9748a92750966e687b650e7724f89.JPG

 

 

DSC_0211.thumb.JPG.26e9f8a7e2288d0f97dee9bfb137471b.JPG

 

 

DSC_0237.thumb.JPG.504e0fdd491280bdf4bf712b69b9f20a.JPG

 

 

DSC_0314.thumb.JPG.9b0654f7a8506bb4a1931082bd84f3dc.JPG

 

DSC_0315.thumb.JPG.d9ebd69bac4ca4b2d6774b5de0d67199.JPG

 

DSC_0323.thumb.JPG.76cbb2dbe8efe8403c0b487488b72a9a.JPG

 

 

Мъжът ми получи сърцетуп и беше пред припадък, както си играeше на World of tanks. :lol: Записано е в to go листата.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, bibi каза:

Мъжът ми получи сърцетуп и беше пред припадък, както си играeше на World of tanks. :lol: Записано е в to go листата.

Ако мъжът ти се казва Илиян, да знаеш, че скоро ще е безработен. Дори не слуша какво му говоря ... с тия танкове. :)

Връзка към мнение
преди 30 минути , ven62 каза:

Ако мъжът ти се казва Илиян, да знаеш, че скоро ще е безработен. Дори не слуша какво му говоря ... с тия танкове. :)

Не-е-е :lol: А и моят играе само вкъщи, та аз да врещя връз него.

Редактирано от bibi
Връзка към мнение

Барселона си има Гауди, Валенсия - Калатрава, а Виена - Хундертвасер. :) Един ден по неговите цветни и зелени стъпки. Порадвах се на прозорците, дърветата вплетени в архитектурата и най-важното -разходих се по вълнообразните му подове във всички стаи на музея. Много е особено усещането, уж си на равно, а постоянно се качваш и слизаш. :)

20170621_210024.png

20170621_224911.png

20170621_225425.png

20170621_225234.png

20170621_225759.png

20170621_225915.png

20170621_230201.png

  • Харесвам 44
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Kristian Desev
    • Яничка
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.