Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 24 минути , Gentleman Basta каза:

 

Сега ни трябва ресторант в Самоков. Някакви препоръки?

След Мусала няма да ви е до бутиковата Кокошкова къща, но пък  механа Старата къща ще ви е ок. ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , Polina каза:

След Мусала няма да ви е до бутиковата Кокошкова къща, но пък  механа Старата къща ще ви е ок. ;)

Ние само нея знаем, май ще отидем там

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, DenitsaS каза:

След вчерашния ден вече имам нова любима част на Исландия - полуостров Snæfellsnes. Заслужил си е определението като "малката Исландия", там наистина има от всичко. Първо спряхме на плажа Ytri Tunga, където имаше страшно много тюлени (а аз се надявах и един само да видя). По-добрите снимки са във фотоапарата, ще ги качвам допълнително:

 

IMG_20170728_212413.thumb.jpg.ef0c6d66f78a1369116a4a8139d81e32.jpg

IMG_20170728_163842.jpg

Чудесни снимки, но имам една молба - в тази тема ще "потънат" :(, защо не ги пускаш в отделна тема, за да може да е полезно за такива като мен, един ден като се доредят до пътуване до Исландия и започнат да си планират програмата.  Когато става дума за природа, което е основната "забележителност" на Исландия, аз (предполагам не само)  най-добре се ориентирам какво бих желал да видя точно по снимки.  Колкото и добре да се разкаже и опише нещо, не е като око да види... 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар
5 hours ago, Alexander said:

Бях скоро в Каймакановата къща в Самоков, добре е.

Благодаря, Алекс! Заведението имаше голямо и неразбираемо меню, тоест нямахме никаква представа изброените съставки как се предполага да бъдат приготвени. Всичко беше много вкусно, а сервитьорката ни беше повече от чудесна. Ние поръчахме като гладни (защото ме умориха от глад тези хора днес), но успяхме 4 човека да погълнем 7 големи порции. И имаше супер постни сарми, нещо рядко и запомнящо се :) Ползваха горски гъби, а не стандартните печурки, така че аз съм много доволна. 

DSC_5998.thumb.JPG.25413f745facad78b60e6ccb8903b078.JPGDSC_6000.thumb.JPG.38afb54c04506b99c03c20ae2bf0d02b.JPG

 

Сега за Мусала. Много хора, лесна пътека, тъпо време на върха без грам видимост, комбинирано със студ. По пътеката обаче минахме покрай много езера, които не са пренаселени и бяха много красиви и с хубав цвят на водата. Няма обаче цветя и водопади, малко ме тресе абстиненция след Грузия.  

DSC_5793.thumb.JPG.caa07dc545e968ca1e344a53851d3d51.JPG

DSC_5816.thumb.JPG.708e5c8d2e1a12b3135154d59bede836.JPGDSC_5845.thumb.JPG.c54f5941dc4ad8a5302ed4b3e1d43ded.JPG

DSC_5860.thumb.JPG.18f4fa1135e702bd482bd7454f6c9ead.JPGDSC_5890.thumb.JPG.f1e1bab445cb08183fa21d4237d5a725.JPG

DSC_5864.thumb.JPG.f49ef59c87fdc5d214ef5df8e6c58170.JPGDSC_5961.thumb.JPG.4e33c27f90e62f4002e8e63ae103d714.JPGDSC_5972.thumb.JPG.8f579f1d1c91dcb97a99044637962e35.JPGDSC_5987.thumb.JPG.90b2f90119b052dc3aa294a4907060f5.JPGDSC_5959.thumb.JPG.3c575769081815f2c2cb11861486f1fc.JPG

DSC_5764.thumb.JPG.deb68976e9c3c323274ff6d3e4ad02e1.JPG

  • Харесвам 48
Връзка към коментар
2 hours ago, Фичо said:

Чудесни снимки, но имам една молба - в тази тема ще "потънат" :(, защо не ги пускаш в отделна тема, за да може да е полезно за такива като мен, един ден като се доредят до пътуване до Исландия и започнат да си планират програмата.  Когато става дума за природа, което е основната "забележителност" на Исландия, аз (предполагам не само)  най-добре се ориентирам какво бих желал да видя точно по снимки.  Колкото и добре да се разкаже и опише нещо, не е като око да види... 

Ами ще видя дали могат да се преместят в отделна тема. По принцип не ми се отваряше отделна, тъй като тук само нахвърлям набързо къде съм била, не давам подробности като другите хора, които правят цяла тема за дадено пътуване. Но разбира се нямам против, особено ако би било от полза на някого :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Да, снимките са от по - рано. Извинявам се... Рядко ми остава свободно време и се движа със закъснение а снимки(що-годе интересни) се трупат. Имам и други планински преходи, но ако е проблем това, че са отминали преди повече време няма да публикувам. Първите три снимки са от седемте рилски, но двете последни са от водопад Рилска скакавица(силно препоръчвам) и хижа Скакавица. Водопада е в подножието на връх Кабул и местността е доста красива поне за мен. Подковообразна долина с отвесни скали. Самия водопад е с добър дебит и е пълноводен и лятно време. Височина 70 м.

  • Харесвам 20
Връзка към коментар
Дани Магелани
В момента, randi каза:

Да, снимките са от по - рано. Извинявам се... 

Снимките ти винаги са много хубави! Не е нужно да се извиняваш. Ние сме благодарни, че ги споделяш с нас, без значение кога са правени!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
32 minutes ago, randi said:

Да, снимките са от по - рано. Извинявам се... Рядко ми остава свободно време и се движа със закъснение а снимки(що-годе интересни) се трупат. Имам и други планински преходи, но ако е проблем това, че са отминали преди повече време няма да публикувам. Първите три снимки са от седемте рилски, но двете последни са от водопад Рилска скакавица(силно препоръчвам) и хижа Скакавица. Водопада е в подножието на връх Кабул и местността е доста красива поне за мен. Подковообразна долина с отвесни скали. Самия водопад е с добър дебит и е пълноводен и лятно време. Височина 70 м.

Възможно е да отвориш тема за планински преходи и да пишеш по 2-3 думи към снимките или поне къде и кога са направени. Така ще е по-пригледно и ясно за крадците на идеи. Ние определено се нуждаем от вдъхновение за следващите 2 месеца, защото уикендите не са за стоене в София.  

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 7 часа, randi каза:

Да, снимките са от по - рано. Извинявам се... Рядко ми остава свободно време и се движа със закъснение а снимки(що-годе интересни) се трупат. Имам и други планински преходи, но ако е проблем това, че са отминали преди повече време няма да публикувам. Първите три снимки са от седемте рилски, но двете последни са от водопад Рилска скакавица(силно препоръчвам) и хижа Скакавица. Водопада е в подножието на връх Кабул и местността е доста красива поне за мен. Подковообразна долина с отвесни скали. Самия водопад е с добър дебит и е пълноводен и лятно време. Височина 70 м.

Ей, да не си посмял да се засегнеш. Аз просто исках да се изфукам, че съм ходил на планина, и то не къде да е, а на 7-те рилски езера. Снимките са ти супер. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, randi каза:

Да, снимките са от по - рано. Извинявам се... Рядко ми остава свободно време и се движа със закъснение а снимки(що-годе интересни) се трупат. Имам и други планински преходи, но ако е проблем това, че са отминали преди повече време няма да публикувам. Първите три снимки са от седемте рилски, но двете последни са от водопад Рилска скакавица(силно препоръчвам) и хижа Скакавица. Водопада е в подножието на връх Кабул и местността е доста красива поне за мен. Подковообразна долина с отвесни скали. Самия водопад е с добър дебит и е пълноводен и лятно време. Височина 70 м.

Ти пък!Какво значение има от кога са снимките? В моята тема за Сицилия сега слагам снимки от преди няколко години, че ги бях забутала нейде си и сега си ги намерих.  Толкова са хубави, благодаря ти, че ги споделяш с нас!И не спирай,  моляяяя! 

За такива като мен, дето не стъпват в планината, това е единственият начин да видят  тези красоти.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, randi каза:

Да, снимките са от по - рано. Извинявам се... Рядко ми остава свободно време и се движа със закъснение а снимки(що-годе интересни) се трупат. Имам и други планински преходи, но ако е проблем това, че са отминали преди повече време няма да публикувам. Първите три снимки са от седемте рилски, но двете последни са от водопад Рилска скакавица(силно препоръчвам) и хижа Скакавица. Водопада е в подножието на връх Кабул и местността е доста красива поне за мен. Подковообразна долина с отвесни скали. Самия водопад е с добър дебит и е пълноводен и лятно време. Височина 70 м.

@randi, не искам по никакъв начин да засегна, или обидя другите съфорумци, но твоите снимки са едни от най-хубавите тук. Пущай ги, пък и ако ще да са от преди две години. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   4 магеланци

    • bleu
    • oli_mali
    • Росен Василев
    • ven62
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.