Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Фичо каза:

 

9D00B955-2D02-4D7D-8C49-571FA779D52D.jpeg

 

Хммм 🤔, кога преместиха бюста на Шопен? 😲 
Да не се е оплакал, че го сърби носът, понеже на площада всеки турист го пипа? 😄
 

 

P1050287.jpg

Аз видях само един бюст- този в градината... възможно е да са го преместили .  Нямам идея... но носът му е все така излъскан 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Mary, това Дяволската екопътека ли е? Любима ми е, няколко пъти сме я прекосявали, води се доста екстремна. Ако не е тя, сподели, моля, коя е? Прекрасни снимки на любими места! 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обаче, за разлика от вчера, днес из Швейцария вали, според прогнозата. За другите райони не знам, но тук наистина вали още от през нощта с кратки интервали на спиране. Затова и днес сутринта се отказах да ходя насам-натам около Люцерн и се метнах на влака за Интерлакен.

Близо двата часа ми се сториха само няколко минути. Толкова е живописна тази част от Швейцария, че ми се искаше пътуването да трае поне още толкова. Въпреки напрекъснатият дъжд! 

След около час, след като се настаних в хотела, докато се чудех къде ще е най-добре да си уплътня времето в този дъжд, той изведнъж спря, даже облаците се разшаваха, и аз - газ към гарата. Която, впрочем, е на 2 мин.пеша. Тъкмо след 5-6 мин дойде и влак за Лаутербрунен.

Гледките - от красиви по-красиви! Визирам, всъщност, освен лаутербруненските и въобще пътуването с влак от Люцерн насам.

И там пак заваля. Еее.... ми да си гледа работата времето! Навлякох дъждобрана и се понесох към  ”топ” атракцията на Лаутербрунен, водопада Щаубах. Ами, издрапах по стръмната пътека нагоре и може да се каже вече и че съм покорител на водопад 😁

Много се надявам нощес-утре да се извали. 

Апропо, за инфо на Рейни и Мари - нали и те ще са в същия хотел след седмица. Хотелът е хмм... бе, всъщност не е лош. Но никакъв лукс, даже сякаш малко вехт, обаче има едни джунджурийки вътре... създадена е атмосфера, има някакво очарование. Ще видите. Чисто е, интернетът е перфектен, всички са много любезни. Има ресторант и нещо като бар. Има опция и за вечеря+половин литър бира, за 25франка, което не ми се вижда твърде скъпо. Има два супермаркета на две крачки, където цените са съвсем прилични - в Италия, например, са подобни, но в евро.

За късмет тази привечер имаше и някакво празненство във Вилдерсвил, имаше шествие, деца носеха венци от цветя, музика, някои бяха с местни носии облечени... И си ходеха всички под дъжда без да им пука. Но тъкмо се бях прибрала и ме домързя да слизам до долу да питам какъв е повода. 

Стига приказки, ето няколко снимки от телефона.  Многото снимки са на фотоапарата и няма как в момента от тях да кача.

П. П. Снощи снимките нещо не успяха да се заредят, а тази сутрин направо ”летяха”, хм.. Ура, засега и не вали 😊

IMG_20180705_163345.jpg

IMG_20180705_163859.jpg

IMG_20180705_165152.jpg

IMG_20180705_165504.jpg

IMG_20180705_171421.jpg

IMG_20180705_172117.jpg

IMG_20180705_184821.jpg

IMG_20180705_185129.jpg

IMG_20180705_191136.jpg

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 43
  • Браво 3
Връзка към коментар

@iaia_mama, благодаря! 🙂 Теб непрекъснато те мисля - относно времето, и се радвам каква жега се е опънала, и имаш късмет. Ама явно дъждовете над Швейцария не се влияят от безумната жега над Европа... Желая ти липса на дъжд и мъгла, а само слънце! 

 

За хотела в Wilderswil - за тази цена в Швейцария толкова! 😁 Да имаме само слънце - другото бял кахър!

Връзка към коментар
преди 53 минути , Rainy каза:

@iaia_mama, благодаря! 🙂 Теб непрекъснато те мисля - относно времето, и се радвам каква жега се е опънала, и имаш късмет. Ама явно дъждовете над Швейцария не се влияят от безумната жега над Европа... Желая ти липса на дъжд и мъгла, а само слънце! 

 

За хотела в Wilderswil - за тази цена в Швейцария толкова! 😁 Да имаме само слънце - другото бял кахър!

Времето към момента, тук в Интерлакен и района, определено е против моите намерения (ето, в момента пак заваля!), но се надявам да се промени.

А хотела - за тези пари е просто супер. Закуската е много добра, има и плодове, домати и краставици, което не е типично за хотелските закуски в тази част на Европа, и

кафето е отлично. В момента точно това правя - закусвам 😊

Щом вали навън, няма за къде да бързам. Наливам си второ кафе, ще им опитам и кекса 😄

IMG_20180706_082823.jpg

IMG_20180706_082830.jpg

IMG_20180706_083234.jpg

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, antea каза:

корфуанска идилия

 

FB_IMG_1530791928257.jpg

FB_IMG_1530791906015.jpg

IMG_20180705_150758.jpg

IMG_20180705_144441.jpg

Ако басейна е "private pool" т.е. си е само за вас в тази вила били ли дала едно линкче. 🙂 

 

--------

Непрекъснато влизам в тази мазохистична тема … а последните страници с преобладаваща Гърция … наистина  - болезнено удоволствие.

😂 търсих, търсих, … няма мазохистични емотиконки.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.