Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Привет от прекрасната Намибия!

20180705_184948.jpg

20180706_092710.jpg

20180705_160226.jpg

20180705_180050.jpg

20180705_172650.jpg

Да знаеш, че сега вече не само @ven62 те мрази! 😂 😄

 

Супер да си изкарате и после да пуснеш подробен отчет, не само да tease-ваш, че и на мен ми е в близките планове! 😋

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Да знаеш, че сега вече не само @ven62 те мрази! 😂 😄

 

Супер да си изкарате и после да пуснеш подробен отчет, не само да tease-ваш, че и на мен ми е в близките планове! 😋

Добре, че @Георги Матеев е с чудесно чувство за хумор …

… което не го прави по-малко "мразен", разбира се. 😉

 

А, тая колиба - кюнец, климатик... Само не ми снимай басейна зад нея, че няма да го преживея … 🙂 

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 18 минути , ven62 каза:

Добре, че @Георги Матеев е с чудесно чувство за хумор …

… което не го прави по-малко "мразен", разбира се. 😉

 

А, тая колиба - кюнец, климатик... Само не ми снимай басейна зад нея, че няма да го преживея … 🙂 

 

 

Тъкмо щях да река: Еййй, Матеев, пред къв палат се е изпънааал!:)))

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Да знаеш, че сега вече не само @ven62 те мрази! 😂 😄

Ако си мислите, че сте само вие с Ven62 ....................... 🙂  🙂  🙂

 

Аз отдавана му "завиждам" за ентусиазмът и положителните нагласи, които създава - както за себе си така и в нас.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани

Това не е приоритетна дестинация за градски туристи, като мен.

Вероятно добрите условия в къщичката ще разпалят интереса ми. Дай малко снимки, моля!

Матеев, за мен си подстрекател N1 ! Нямаш равен!

преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Привет от прекрасната Намибия!

20180705_184948.jpg

20180706_092710.jpg

20180705_160226.jpg

20180705_180050.jpg

20180705_172650.jpg

Страхотни снимки!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, AlexandraKo каза:

Мари, намерила си “стълба към небето”😊

 

преди 10 часа, luba_rizova каза:

@Mary, това Дяволската екопътека ли е? Любима ми е, няколко пъти сме я прекосявали, води се доста екстремна. Ако не е тя, сподели, моля, коя е? Прекрасни снимки на любими места! 

 

Алекс, направо и към небето може да води! Една невнимателна стъпка и ... пътуваш... 

 

Люба, точно тя е. Аз за пръв път я минавам и се поизморих накрая.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Наздраве с една (местна интерлакенска) швейцарска бира - точно по мой вкус се оказа - мека и пивка. И цената й е супер прилична 1,75 франка, а имаше и други, под 1франк. В големия супермаркет Coop срещу гарата Интерлакен изток. И шоколади на промоция си купих, но още не съм пробвала, за да кажа биват ли. Ама щом са швйцарски пък... що да не биват? 😊

 

IMG_20180706_210017.jpg

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 18
Връзка към коментар
преди 44 минути , iaia_mama каза:

Наздраве с една (местна интерлакенска) швейцарска бира - точно по мой вкус се оказа - мека и пивка. И цената й е супер прилична 1,75 франка, а имаше и други, под 1франк. В големия супермаркет Coop срещу гарата😊

IMG_20180706_210017.jpg

Я ми направи проучване има ли червени вина -  малко по-силни от сорта на Каберне, моля те. Тоест, ясно е че има, ама на каква цена са 🙂 И дали има на винт, че не мога прекарам тирбушон в ръчния 😂

И снимки още да пуснеш? 

Връзка към коментар
преди 41 минути , Rainy каза:

Я ми направи проучване има ли червени вина -  малко по-силни от сорта на Каберне, моля те. Тоест, ясно е че има, ама на каква цена са 🙂 И дали има на винт, че не мога прекарам тирбушон в ръчния 😂

И снимки още да пуснеш? 

Веднага ти отговарям, защото точно това правих късно следобед днес - разучавах цените в супера 😊

За моя изненада има вина на много прилични цени. Най-ниски бяха на розе-то  - от 4,50фр нагоре. Белите вина бяха малко по-скъпи, сякаш от 5фр нагоре, а червените мисля, че тръгват от 8,50 нагоре. Възможно е да не съм съвсем точна, защото ако знаех, че те имтересува, направо щях да ти снимам вината. Определено има много богат избор на вина в диапсзона 7-17франка. Цените са приемливи, според мен. Хлябът е скъп, но пък е пресен, хрупкав и много вкусен; тестените произведения също са скъпички. В обществените заведения за хранене е скъпо, за мен специално е пресилено да вземат за един дюнер, фалафел или малка пица take away 15 фр. Но пък на гарата в Люцерн едно голямо парче пица, уж 1/8, пък е колкото 1/4 голяма пица беше 4,30 Маргарита и 4,90 всички други. Имаше и разни други вкусотии за 2,50-6,50фр. И ти ги опаковат идеално, нвиличка, салфетка - всичко. Купих си там един сладкиш с бяла глазура, който много наподобява и на вид, и на вкус словенската Кремна резина. Хареса ми, определено. За съжаление чак като почти я изядох се сетих, че забравих да я снимам (иначе имам навик да снимам вкусни манджи и сладкиши). Можеш да плащаш и с карти навсякъде. 

Като мина пак през по-голям супермаркет ще ти снимам и ще пусна.

Във Вилдерсвил има два супера, срещу гарата и на две крачки от хотела, апропо, хотелът е на главната улица, която въпреки това е тиха и приятна, наоколо са само красиви, добре подредени частни къщи, малки хотели и тук-там някое магазинче. (не за храна).

Супер маркет Волг работи без почивен ден до 21ч, 

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Днес, разбира се, от сутринта се разваля и без никакви изгледи да спре. Намаля, ааахааа да спре и пак шурва. Реших, че не съм дошла в Швейцария, за да се търкалям в леглото и да чета книга и тръгнах с намерението да отида или до водопадите Гизбах, защото те (са каслада от водопади) са на сравнително ниско и се вливат е ез. Бриенц ИЛИ да отида до каньона на р.Ааре, щото, нали, и той е на ниско и ще има все пак някаква видимост. Иначе, накъдето и да погледнеш, всичко забулено в дебели сиво-бели облаци и вали, та се къса, сякаш му е за последно.

Заставам на гарата да чакам влака за Интерлакен изток, впрочем той е като трамвай, минава през 20-30мин, ако не и по-често.

И в това време пристига ретро-влакчето, дето се катери до Шайниге плате. И от него, моля ви се, слизат хора! Чакай бе, викам си, да не би пък горе да грее слънце?!

А лелката по уредбата съобщава и на английски, че влакът тръгва пак нагоре и т.н.

И му се мятам.

Трак-трак яваш-яваш, пъшка, охка, бъхти ретрото нагоре, а гледки - йок! Може да не ви се вярва, ама се движим в облаците!

Туук-таме мъглата лееко открехва завесата, само да покаже, че надолу са урви  - мамма мия! И се стеле, стеле... На едно място се чува ”дрън-дрън-дрън” и в мъглата се размазват силуети на пасящи ”милки”. Кравички, де. Е, на някои местенца видимостта рязко се вдига на 20-30м.

Стигаме горе... Видимост 30м.  И дъжд..дъжд..дъжд... И няма никакъв шанс да се дръпнат малко тия облаци. Решавам, че явно и днес водопади ще ме забавляват и понечвам да се кача на влака обратно, когато виждам табела със стрелка за Ботаническата градина. И се сещам, че да, имаше такава, според предварителните ми проучвания. А аз съм фен на ботаническите градини!

Закопчавам якето догоре, че тук е студено, нахлузвам дъждобрана отгоре, качулката и за всеки случай, да не вземе да ме разкисне, разтварям и чадъра. Междувременно ретрото се спусна обратно, а аз смело заджапах към Ботаническата градина. Господ се смили... или пък, за да ме зариби още повече, спря дъжда! Ей, така: цък и няма дъжд. Само мъгла. Лека, колкото да виждаш 20-на метра пред себе си и ни планини наоколо, ни дяволи. 

Алпийски стръмни ливади, потънали в цветя, а над тях на талази, на талази се стеле мъгла. Или облаци, не знам какво са. 

Че като хукнах по пътечките - щрак с фотото, щрак с телефона.... Божке, колко си красиво, как се казваш? Ми как да разбера като пише на немски ли, латински ли? Нищо, щрак! Ами, ти, малко вълшебство - щрак.. А те, целите във водни капки, които висят по тях като огърлици и не падат! Някои растения изглеждат като посребрени, други като стъклени...Боже, дали ще се види това на снимките? 

А докато сновях възторжена нагоре-надолу по пътечките, то пръска, то се ля, то валя бавно и протяжно.. И в един момент се сещам да погледна колко е часа, да не артисам на Шайниге плате, че тогава ще стане тя. Леелее, 15ч., а слязох от влака в 12:20! И крачолите на дънките ми вир-вода от коленете надолу. Слава Богу обувките са добри и не пускат вода. 

Не съм усетила как е минало времето, въпреки дъжда. Не съм усетила глад и жажда.  Задължителното следобедно кафе със сладкишчето дори съм забравила! Малее, ами, ако грееше слънце? Сигурно щях да се изпържа там горе, докато фърча покрай красотите небесни. Защото сред тия облаци все едно си бях в рая 😄

Върнах се благополучно, хапнах, поизсуших се малко със сешоара и айде към големия супер, да видим има ли прИмоции на шоколади тука, че си имам дребни дечица, дето много обичат ”кошолад”  😊

Снимките от телефона сигурно няма да могат да покажат истината, но ето няколко все пак.

 

IMG_20180706_113025.jpg

IMG_20180706_113049.jpg

IMG_20180706_115957.jpg

IMG_20180706_121735.jpg

IMG_20180706_121825.jpg

IMG_20180706_123711.jpg

IMG_20180706_131711.jpg

IMG_20180706_132246.jpg

IMG_20180706_132353.jpg

IMG_20180706_132620.jpg

IMG_20180706_133301.jpg

IMG_20180706_143422.jpg

IMG_20180706_143855.jpg

IMG_20180706_143340.jpg

IMG_20180706_143143.jpg

IMG_20180706_142914.jpg

IMG_20180706_141600.jpg

IMG_20180706_141441.jpg

IMG_20180706_135952.jpg

IMG_20180706_135817.jpg

IMG_20180706_135347.jpg

IMG_20180706_134836.jpg

IMG_20180706_151824.jpg

IMG_20180706_152801.jpg

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 36
  • Браво 3
Връзка към коментар

@iaia_mama,рано -рано чета прекрасното ти дъждовно - цветно писание и ти благодаря за удоволствието!

Пожелавам ти, дъждът най-накрая  да спре и да имаш натам само слънчеви дни!

@Rainy, относно вината - има с туист-оф капачка и до към 10фр. И то -  прилични. Колкото до винтовата капачка, някъде пишеше, че Швейцария, Австралия, НЗ и още не помня коя държава, я използват при 90% от бутилките си за вино. Относно цената на виното има една мисъл на барон Филип  Ротшилд:

”До  20 евро за бутилка плащате цената на виното, над 20 евро- своята цена...”

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
На ‎27‎.‎6‎.‎2018 в 20:09, Дани Магелани каза:

И Вен се хвалеше с този плаж. Как се стига до него от Ханя?

Само с кола, много стръмно е, а наркая се върви по едни каманаци, не е лесно.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@iaia_mama, много цветно разказваш 🙂

Според мен, най-хубавите макро снимки на цветя стават в точно такова време, което описваш. Светлината е дифузна, капчиците дъжд се заиграват с цветята, и съвсем забравяш за времето. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фичо каза:

Ти си човек-инДЖенер, знаеш закона за запазване на импулса 😃

 

Мхм... Знам го. И никога не съм пробвала,,, И си представям как заливам швейцарския си хотел и съответната реакция😁Благодаря!

У дома. В мъгливия Албион... Дано чувате звука на цвърчащ мозък...

 

IMG_5936.thumb.jpg.cc9df7fbe71182a8cf512534450fde3e.jpg

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.