Прескочи до съдържание

Европейско първенство във Франция 2016 г. + игра


Пътувко

Препоръчани мнения

Е тва вече е изненада. Голям срам за жълтите :)

Хахаха.

След излагацията на Португалия разбира се ...

 

Е за теб не трябва да е изненада, ти единствен си хванал поне знака в играта :)

 

И Duke трябва да е доволен, все пак има един британски тим, който се представя над очакванията :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Така е, много съм горд с Norn Iron! Напълно заслужена победа. Според мен, продължават. Германия ще ги пощади в последната среща с малка победа и головата разлика ще помогне...

Връзка към коментар

Хора, как ви се струват по 3 мача на ден :) На мен ми идват малко повечко след цяла година следене на футбола по света. Въпреки че си взех отпуска за първата седмица....добре че после стават по един, два, че футбол, футбол, но трябва и да се пътува, организира за някъде хаха

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ми ранния мятам по едно око от работата поне първото полувреме , второто май го пропускам.

Втория на кафенце в някое заведение на приказка , третия у дома с две бири :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Екстра ми е на мен, но утре май пропускам всички срещи. В събота със сигурност ранния мач и може би втората среща. В неделя поне част от второто на късната среща се надявам да видя...

Връзка към коментар

Един от най-тъпите мачове, които съм гледал в последните месеци. Пълна трагедия в атака за Германия, а поляците въпреки че разчитаха предимно на мускули имаха доста по-добри положения. Направо ме заболяват очите като гледам подобни мачове. Коментаторът се разби да ги хвали колко открит футбол играят, уааау, само че нямаше 1 хубав удар за цял мач и положенията и за двата отбора се събират на пръстите на една ръка. Направо ми се убива кефът от подобни мачове. За мен дотук това Евро е пълно разочарование откъм качество. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Определено и при мен има пренасищане, мачовете си вървят за фон и вдигам глава като някой коментатор повиши тон. Не мога 6 часа на ден да гледам всичко концентриран. Пък и 16/24 отбора продължават, то това има повече усещане за квалификации от колкото за истинско европейско. 

 

А истински по-досадно от скучния футбол е да слушам Сокачев на всяка почивка на полувремето да ми вика "Гъъъл, гъл, гъл, гъъъъл".

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Така е, футболът ми идва в повече и на мен. Лесният достъп до толкова много първенства, които можем да гледаме по цяла година е виновен за това. Не е като едно време да чакаш цяла седмица за някой италиански мач по Ефир 2.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И все пак настроението на европейско/световно първество за мен поне е по-друго. Може и аз да си внушавам, но по тези първенства играчите  се борят за своята държава и емоцията е по-различна, радостта ми се вижда по-истинска отколкото когато играят в някои от претъпканите с пари отбори като Реал, Сити, Челси и взимат по 10 млн. на година....

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 но по тези първенства играчите  се борят за своята държава и емоцията е по-различна, радостта ми се вижда по-истинска отколкото когато играят в някои от претъпканите с пари отбори като Реал, Сити, Челси и взимат по 10 млн. на година....

някои се борят, ама повечето от "звездите" са уморени, изхабени психически и по-скоро отбиват номера, уви ... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

 

А истински по-досадно от скучния футбол е да слушам Сокачев на всяка почивка на полувремето да ми вика "Гъъъл, гъл, гъл, гъъъъл".

 

+1

 

Голяма простотия!

 

Много съм доволен обаче от възможността да избирам по коя телевизия да гледам повечето мачове. Принципно ненавиждам дилетанството, което цари в БНТ открай време, но трябва да призная, че предпочитам плоските шеги на Кедъра, вместо безумните коментатори от диемите, които не разбраха, че буквалното копиране на английските коментатори на български език води до повдигане у зрителите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам кои ще бъдат финалистите на това Европейско първенство, но ето няколко реда от мен.

Симпатизирам на Хърватия. Имат потенциал като отбор. Модрич, ако сложи сламена шапка ще прилича на производител на пипер. Но вкара голът на първенството!

Исландците са моралния победител незавизимо от представянето им. Нация-джудже, "хобитите на турнира", но опровергават всички прогнози, които не могат да обяснят как човек с професия зъболекар не допусна гол от най-скъпите футболисти на планетата.

Русия дори в спорта се превърна в антигерой. Тия не са хора и някак успяват навсякъде да обърнат настроенията срещу себе си. Винаги се сещам за думата култура. Това е нещо, което човек не може да скрие, особено когато се сблъска с нетипична среда, различна от зоната му на комфорт.

Във всички случаи символичният победител ще бъде Франция. Представям си мач между петлите и Англия. Това ще е трето френско "Не" и първи "Брекзит" без референдум.

Немците са... нямам коментар. Техният футбол винаги е бил като алгоритъм от Java.

Като цяло първенството има атмосфера. Трибуните са пълни и шарени. Много агитки са смесени. Европейското посочва симпомите на обществото отвъд спорта. Ту сближени, ту конфронтиращи се. Но празнуващи, надъхани, състезаващи се. А сега си представете опашки за визи, социални помощи и храна. Има ли още евроскептици?! :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Хърватските фенове са пълни ненормалници :)

С един друг магеланец сме им сърбали попарата на техен терен , изобщо не съм изненадан.

Дори днес не виждам какво толкова направиха. Направо са кротки :)

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Като цяло 24 отбора е лошо решение. Практически 8-те допълнителни само понижават качеството. Преобладава слаб футбол: технически и тактически. Силните отбори като Германия и Испания съответно пестят сили, защото имат още един мач в плюс (осминафинала). 

 

Голямата несправедливост настъпва със схемата на турнира. Прилича на волейбола, където често се оказва да си втори или трети е по-добре от първо място. За осминафинал са нужни 8 групи и щеше да е ок. Но сега са 6. И излиза, че: 

 

- 2 от осминафиналите ще са между отбори завършили на второ място. :P Сериозен минус. Не виждам защо някои втори отбори са привилегировани пред други втори. В резултат на това, Хърватия (евентуално като втори) ще играе с Италия. А Уелс/Словакия (като втори) ще играят евентуално срещу Португалия/Унгария (също втори отбор). Както и да се погледне, е доста несправедливо. 

 

- Следващият голям минус е за първите отбори. Без да е ясно защо: 4 от завършилите на първо място ще играят срещу 4-те завършили на трето. Дотук добре. Обаче другите 2 отбора завършили на първо място в групата си ще играят срещу 2 от вторите. Отново голяма несправедливост. За едни - така, за други - онака.

 

- Типично като за домакин Франция са се уредили да достигнат поне до полуфинал. Първо ще играят на осминафинал срещу отбор на трето място. След това на четвъртфинал ще срещнат една от двете двойки осминафиналисти завършили на второ място. :rolleyes:

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Хърватските фенове са пълни ненормалници :)

 

 

Вярно е, ама само по отношение на футболната агитка. На концерти са пълна скръб. Напиват се от две бири още на подгряващата група и после празен поглед по време на основния концерт...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нищо не разбирам от немски, но втори ден ми прави впечатление, че немските телевизии залагат на жени коментатори и честно да си призная звучи добре...

 

Упс, Лукако току-що провали прогнозата ми...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нищо не разбирам от немски, но втори ден ми прави впечатление, че немските телевизии залагат на жени коментатори и честно да си призная звучи добре...

 

Упс, Лукако току-що провали прогнозата ми...

Знам ли, може жена, говореща немски да ти навява приятни асоциации.... :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

+1

 

Голяма простотия!

 

Много съм доволен обаче от възможността да избирам по коя телевизия да гледам повечето мачове. Принципно ненавиждам дилетанството, което цари в БНТ открай време, но трябва да призная, че предпочитам плоските шеги на Кедъра, вместо безумните коментатори от диемите, които не разбраха, че буквалното копиране на английските коментатори на български език води до повдигане у зрителите...

Напълно подкрепям мнението ти, а като чета в днешния Капитал рейтингите на двете телевизии и цяла България е на същото мнение. Рейтинга на БНТ е двойно по-висок по време на откриването и по време на мачове, които и двете тв предават едновременно.

Колкото до моите фаворити те са Англия и Белгия /вече води с 2:0 на Ирландия/, мисля, че Португалия ще спечели медал, защото:

- през 2008 год. по време на Европейското бяхме в Турция на почивка- Турция стана трета

- през 2012год. по време на Европейското бяхме в Испания на почивка и Испания стана европейски шампион. Финала го гледахме на огромна видео стена  в хотела ни в Порт Авентура, като половината от гостите на хотела бяха италианци, останалата половина испанци и тук таме някой друг като нас. Все едно бяхме на стадиона :)

-през 2016год. по време на европейското ще сме в Португалия. Логиката сочи, че Роналдо и компания трябва да са медалисти /сребърни/ :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

След като прочетох мнението на Spqr, се замислих и видях в детайли схемата на турнира. Наистина е покъртително ЗЛЕ. Не знам кой я е измислил, но никак не му се е получило. Някои отбори като Италия например са чудовищно ощетени, а други като домакините от Франция са сигурни четвъртфиналисти според тази схема.

Надявам се следващото европейско отново да бъде с 16 отбора, така и така ние няма да сме там, поне да е по-интересно и равностойно.

Редактирано от Suunto
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.