Прескочи до съдържание

Европейско първенство във Франция 2016 г. + игра


Пътувко

Препоръчани мнения

Това винаги ми е бил най-странният финал. Бразилия газеше наред и изведнъж все едно друг отбор игра с Франция.

 

Не само на теб ти е най-странният. Половината свят още се чуди какви бяха тия дипломатически совалки в деня преди финала, макар да се досещат ;)

 

 

Велик Буфон !

Нойер обаче се доказа отново , но при дузпи повечето е шанс.

 

В интерес на истината, Джиджи хвана ъглите на почти всички дузпи, Нойер не беше чак така. Като цяло вратарите бяха страхотни, други издъниха работата :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Евала на Германците, по принцип бях за тях, но ме е яд за Буфон. Страхотен вратар, както каза Капитана, на повечето дузпи хвана ъглите, а последната просто не знам как не я извади, точно под него мина, дори я докосна.

 

Като цяло обаче страшно много грешки на дузпите, Швайни за малко да прати своите хора вкъщи с това смешно изпълнение.

 

За Заза да не говорим, ръченица ли беше, дузпа ли...

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понякога думите са излишни...без съмнение най-добрият вратар в историята на футбола.

П.п. Жалко, че тези корумпирани чичковци от ФИФА така и не му дадоха Златната топка. 

post-4082-0-82634900-1467525111.jpg

Редактирано от Guinness
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Снощи двамата треньори доказаха, че не са слушали лекцията на Любо Пенев кой има право да изпълнява дузпи. На "полуфутболисти" с номера под 7 това занимание е забранено! Прав е Любо...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Те почти всички се извъртяха снощи, оставаше по 1 + вратарите. Аз даже се очудих, че Нойер не би по-рано. За Байерн съм го виждал да бие в първите 5 (!), явно уважението към Буфон е много голямо.

Най-после не ми излезе прогноза. Дано и за довечера да не излезе!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снощи двамата треньори доказаха, че не са слушали лекцията на Любо Пенев кой има право да изпълнява дузпи. На "полуфутболисти" с номера под 7 това занимание е забранено! Прав е Любо...

Конкретно в този двубой за италианците изтърваха баш нападателите.Последният пирон в ковчега заби Дармиан-но той бе толкова уплашен,а лицето му толкова бяло,че ако някой го бе убол с игла-кръв нямаше да потече.

 

Иначе скърбя за Италия.

Връзка към коментар

Конкретно в този двубой за италианците изтърваха баш нападателите.Последният пирон в ковчега заби Дармиан-но той бе толкова уплашен,а лицето му толкова бяло,че ако някой го бе убол с игла-кръв нямаше да потече.

 

Иначе скърбя за Италия.

 

Трябва да се слушат големите. Още навремето Любо Пенев беше казал, че играчите с номера под 7 са "полуфутболисти" и същите нямат право да бият дузпи! Това на вниманието на Бонучи и Дармиян, както и на Швайни, който можеше да сложи край на интригата много по-рано...

Връзка към коментар

  "полуфутболисти" 

 

Това ми напомни за друг един бисер "който не става за футболист го правили бек".

Ето това определение ми бе много обидно защото аз дълго време играх ляв бек-явно не съм ставал за футболист. :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ще си позволя да се намеся в темата с нещо за феновете на Исландския отбор - до довечера да сте научили "песента":

 

13516593_10208838882743758_8555201774660234614_n.jpg

 

Áfram Ísland ;)

 

p.s. ако сте се чудили, има ли футболни хулигани в Исландия:

 

13521971_836521499780925_4524583151478833644_n.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Те вкараха, класата си пролича, обаче това е по-смешно бразилия '98 - на исландчетата им вкарват голове, които не биха пуснали, ако не на 1/4 финал с домакините ;)

Положителното? Играят все едно има за какво, нищо, че е 1:5!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Е едва ли може да има конспирация, аз и за това 98 съм много скептичен, както към повечето конспирации, но конкретно няма с какво да я подкупват Исландия за да легне - едва ли ги вълнуват постове в УЕФА, договори с Адидас и подобни :) Просто два отбора от различна класа, и макар и първия гол да беше от засада, като цяло беше доста тънка и не мисля, че става въпрос за подпиране. 

 

Счупен тъпомер отива за един от гениите по Диема, който каза нещо от рода на "личи си, че Исландия е държава, която трябва да се фокусира на зимните спортове". Пълен facepalm. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Честита победа на Франция. Бяха по-добрия отбор и заслужено спечелиха.

 

А аз си оставам верен фен на неща като тръгващия си с добро име, вдигната глава с усмивка и спечелените сърца.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Момчетата се бориха до последно, дори спечелиха второто полувреме!

Имаше обаче една 100% дузпа за тях, която не беше свирена. При 5:1 Евра не овладя хубаво топката в наказателното и имаше повече от очевидна игра с ръка. Така и не разбрах защо не я свириха, дори главния съдия да не я е видял, положението беше точно пред страничния....

Връзка към коментар

Ето затова говорихме две страници напред в темата! Това е Исландия, която очаквах да видя на това европейско първенство. Въпреки на пръв поглед сериозната загуба, за мен исландците направиха най-добрия си мач на първенството именно срещу Франция. Дори не съм поглеждал статистиката, но съм убеден, че тя е коренно различна в сравнение с тази от предишните срещи. Много открита и директна игра, никакво затваряне отзад, чудесни индивидуални пробиви. Ясно е, че Франция е с поне две класи над Исландия и футболните реалности са нагледно отразени в крайния резултат. Важно е да падаш с вдигната глава! Същото обаче се отнася и до победите. Лично аз предпочитам 4:3 вместо 1:0. Предпочитам обрати и борба през всичките 90 минути, вместо случаен гол в първите 20 и затваряне отзад през останалите 70. Някой беше направил опит за сравнение между Исландия '2016 и България '1994. Снощи Исландия загуби, но игра така, както България игра срещу Италия на световното в САЩ. Напълно равностойно в големи периоди от мача, въпреки очевидната разлика в класите между двата отбора. Липсата на класа не позволи на исландците да предотвратят няколко от головете в тяхната врата, съдията пък не отсъди чиста дузпа, но като цяло чудесен завършек на шампионата за Исландия...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.