Прескочи до съдържание

Европейско първенство във Франция 2016 г. + игра


Пътувко

Препоръчани мнения

...има разлика от едно цяло поколение, което е с нов вид възгледи...

 

Там е работата - новите възгледи се оказват безнадеждно остарели - буквално средновековни.

Ако наистина бяха новатори, източните бабаити можеха да си мерят п*шките със западните като решават диференциални уравнения например. Не го правят. Значи нищо ново. Пак копират. Пак със закъснение.

 

И въобще...

 

1401035c424f2a5Indiana.gif

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Вчера много ме изкефиха Исландия :) Имат и уникален вик, така наплашиха Зализалдо, че отиде пак да плаче пред съдията на края на мача все едно реве пред майка си.

Като споменахте Милоу, бях в агитката им през 2007 г. в дербито срещу Хъдърсфийлд. Пред мен имаше един с четириъгълна глава, голям образ :)

А като говорим за хулигани, това е много показателно за развитието на една държава, или по-точно за упадъка и......а колкото до хулиганите на Нюкасъл, нека да заповядат пак :) Само че фенове на кое от всичките цисеката ще бият, да не им се обърка тактиката :lol: 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здраво балканско дерби се получи между Швейцария и Румъния.  :)  Очаквах малко повече от съседите, ама нещо се поумориха второто полувреме. Все пак мисля, че и този резултат ги устройва.

Връзка към коментар

Нещо ми подсказва, че няма да се класират. Иначе, след първото на актуалния мач, Дешан успешно обърка всичко, което можеше да се обърка - състав, тактика, всичко!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами в другите държави правителствата се справиха с футболното хулиганство, докато в Русия изпитват гордост, че са защитили честта на държавата. Освен това, руснаците не са чисти футболни хулигани, ами назобени идиотчета, които между другото ходят и на мачове. Няма "етика" в такова футболно хулиганство. Виж, ако докерите от Милуол съберат старата дружина, която е със забрани най-вероятно, резултатът определено няма да бъде в полза на ММА-хулиганчетата. Просто на изток все още живеят във феодалния строй и се държат като средновековни диваци.

 

Доста предубедено мнение, вероятно вследствие на дълго наслоявани предразсъдъци, което няма нищо общо с реалността. Точно руснаците от визираните хулигански групи пък си имат много ясен и стриктно спазван кодекс с кого и при какви условия да влизат в схватки. За разлика от розовите уонаби хулиганчета, които нападат невъоръжени мирни граждани с ножове и камъни (Майкъл Шийлдс спомняте ли си го?) или налитат като глутница в съотношение 10 към 1. Или изпият две бири, замаят се и почват да си търсят боя, а като го намерят, оревават целия свят как, видите ли, някакви "средновековни диваци" ги помлели безпричинно от бой - тях, невинните и цивилизовани граждани, които кротко си пиели биричката насред площада... :x

 

И за какво справяне с футболното хулиганство си говорим? Справили се били... Справили са се точно както съвременната медицина се справя с болестите - тушира симптомите и вече всичко било излекувано, а болестта си тлее, докато в един момент не избие на друго място. С футболното хулиганство е същата история - заметоха го под леглото, метнаха едно лъскаво покривалце отгоре и хоп, справихме се с проблема. А отдолу се тлее и в един момент ще изригне със страшна сила. В тяхната си държава може и да удържат немирниците в привидно робско послушание чрез репресивния си апарат, ама като същите тези излязат навън и са като развързани, безчинстват на воля и държат в шах нормалните хора. Ето, вече в няколко френски града английските подчовеци правят масови мелета с местни, чужди и полиция, ама иначе правителството се справило, разбираш ли... Но най-дразнещото в случая е, че вместо сега английските власти (онези бе, дето уж се справили с проблема) да отговарят какви ги вършат техните хрисими поданици в различни краища на Франция, те взели, че се хванали за хулиганските изпълнения на няколко руски дегенерата и сега си съчиняват небивали вестникарски истории, за да отместват вниманието от истинския проблем. Долно и лицемерно. Типично в техен стил всъщност. 

 

Що се отнася до самото европейско - много е слабо до този момент, може би най-слабото, което съм гледал. Добре че има някои приятни отборчета като Исландия и Унгария да разсеят тягостното усещане за пропилени безценни минути пред светещата кутия, наречена телевизор. 

 

Иначе да си призная честно, може да се водя голям футболен фен, превърнал съм в свое страстно хоби посещението на мачове в различни краища на света, бил съм на европейско - беше страхотно, ама на това европейско първенство не бих стъпил, пари да ми дават! Уж футболен празник, а са превърнали Франция в милитаристична зона - едно на ръка, заради тези хулигани, второ - заради параноичния страх от тероризъм. Отвратително! Къде ти остава футболният празник в цялата тази мрачна картинка с дъх на сълзотворен газ и дрън на щитове и каски? :(

 

Хубавото нещо е, че покрай европейското пуснаха любимата ми бира на промоция и сега съм заредил няколко каси и пукам ли, пукам и в един момент спря да ми дреме за глупавите мачове. Живели!!! :)))  

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Абе, некой по-назад в темата разправяше, че франсетата били фаворити за титлата.

 

Верно ли тва? :) Шампиони? Франсетата??

 

Редакция: като го гледам тоя мач, започвам сериозно да се притеснявам за французите. След малко като съдията свири край, не съм сигурен, че ще успеят да улучат вратата на стадиона, за да си идат вкъщи :biggrin:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе, некой по-назад в темата разправяше, че франсетата били фаворити за титлата.

 

Верно ли тва? :) Шампиони? Франсетата??

 

Никой не е казвал подобно нещо :) Всички решихме, че ще са исландците хуп хуп хуп :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам само аз ли не виждам извънземната класа на Погба? Преди малко как си поведе топката... Леле леле. 

 

И на най-добрите се случват такива неща....а като човек, който му е гледал всичките мачове последните години, мога да каже че е в топ 5 на най-добрите футболисти в света. Сумата от 100 млн., която са готови да платят за него не е случайна ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Втори пореден мач Погба е неузнаваемо слаб, което потвърждава първоначалното ми мнение, че на това европейско големите отбори и звезди няма да блестят за сметка на колективите без ярки индивидуалности...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Втори пореден мач Погба е неузнаваемо слаб, което потвърждава първоначалното ми мнение, че на това европейско големите отбори и звезди няма да блестят за сметка на колективите без ярки индивидуалности...

Всъщност това е така на последните няколко големи форума. Истината е, че големите звезди са уморени и нямат голяма мотивация. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И на най-добрите се случват такива неща....а като човек, който му е гледал всичките мачове последните години, мога да каже че е в топ 5 на най-добрите футболисти в света. Сумата от 100 млн., която са готови да платят за него не е случайна ;)

Аз също му гледам почти всички мачове в последните години и категорично мога да кажа, че този човек не струва 100 млн. Когато играта на отбора му не върви, то той изглежда като Борис Галчев. Последните му 3 официални мача срещу Милан, Украйна и Албания почти нямаше правилно отиграване. Особено срещу Милан беше плачевен. Докато в Ювентус бяха Пирло и Видал, а Маркиза беше здрав, Погба имаше свободна роля да прави каквото си поиска и блестеше най-вече със страшни тупалки, но откакто първите двама напуснаха, а третия е измъчван от контузии и от него се очаква да е моторът на отбора се вижда, че не е чак толкова извънземен. Вярно, че в днешно време псевдоотбори като ПСЖ и Сити изродиха футбола и пазара, но 100+ млн. изобщо не е реална цена за Погба. Това, че Реал ги дават, вече е съвсем отделен въпрос. Когато има някой модерен играч, който ще продава тениски, те веднага са готови да го имат на всяка цена. Те го правят от маркетингова гледна точка, защото вече си имат прекрасни футболисти на неговата позиция и той изобщо не им трябва, но ще въодушеви безброй дечица по света с тъпата си прическа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също му гледам почти всички мачове в последните години и категорично мога да кажа, че този човек не струва 100 млн. Когато играта на отбора му не върви, то той изглежда като Борис Галчев. Последните му 3 официални мача срещу Милан, Украйна и Албания почти нямаше правилно отиграване. Особено срещу Милан беше плачевен. Докато в Ювентус бяха Пирло и Видал, а Маркиза беше здрав, Погба имаше свободна роля да прави каквото си поиска и блестеше най-вече със страшни тупалки, но откакто първите двама напуснаха, а третия е измъчван от контузии и от него се очаква да е моторът на отбора се вижда, че не е чак толкова извънземен. Вярно, че в днешно време псевдоотбори като ПСЖ и Сити изродиха футбола и пазара, но 100+ млн. изобщо не е реална цена за Погба. Това, че Реал ги дават, вече е съвсем отделен въпрос. Когато има някой модерен играч, който ще продава тениски, те веднага са готови да го имат на всяка цена. Те го правят от маркетингова гледна точка, защото вече си имат прекрасни футболисти на неговата позиция и той изобщо не им трябва, но ще въодушеви безброй дечица по света с тъпата си прическа. 

 

Според мен е беспорен талант и уникален играч, който гори в играта. Но от него се очаква много, при това на тази възраст. Колкото до балетната фирма, да се насочат някъде другаде....

 

А за парите, никой ритнитопковец не заслужава толкова пари, жалко че системата е такава грозна и пошла

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.