Прескочи до съдържание

Виза за Русия от круиз


Препоръчани мнения

Бай кольо, не си заслужава . Аз проверих цените на екскурзиите, не знам с кой кораб ще си , но с МСЦ цените са 40 евро, 50 евро, 60 евро и най-скъпата около 110 евро. Ако си с Норвежците, ще е по-скъпо, но пак ...

И нея да вземеш, излиза колко визата, а не се занимаваш с формалности. Дано цлете се включи с нейните познати да каже дали е точно толкова стриктно обикалянето само с гидовете или дават малко свобода ... Надали се предполага, че някой Западноевропеец ще вземе, че емигрира в Русия. :) ​Иначе, в бг мама едно момиче в круизната тема си беше вадило виза за Русия, каза, че й е излезнала само 69 лв. Не се сетих да питам обаче какъв вид е  и как ...

Връзка към мнение

Ами 69 лева си е ако сам си осигуриш покана - приглашение и скипнеш визовия център :)

По-добрите хотели го предоставят дори безплатно. Други срещу определено заплащане.

Това е официалната цена за виза , другото са комисионни за посредниците.

Аз съм вадил с баща ми преди време и се редихме като магарета с часове пред посолството. Сега дано е по-добре.

Връзка към мнение

Бай кольо, не си заслужава . Аз проверих цените на екскурзиите, не знам с кой кораб ще си , но с МСЦ цените са 40 евро, 50 евро, 60 евро и най-скъпата около 110 евро. Ако си с Норвежците, ще е по-скъпо, но пак ...

И нея да вземеш, излиза колко визата, а не се занимаваш с формалности. Дано цлете се включи с нейните познати да каже дали е точно толкова стриктно обикалянето само с гидовете или дават малко свобода ... Надали се предполага, че някой Западноевропеец ще вземе, че емигрира в Русия. :) ​Иначе, в бг мама едно момиче в круизната тема си беше вадило виза за Русия, каза, че й е излезнала само 69 лв. Не се сетих да питам обаче какъв вид е  и как ...

Не е чак под строй. Записваш се на екскурзия и вървиш с групата. Разглежда се примерно Петерхоф и ти дават 1-2 часа свободно да се разходиш из градините, да гледаш  шоуто на фонтаните. На всички забележителности има по малко свободно време, но програмите са много натоварени и няма много време за  самостоятелни обиколки. Разстоянията са огромни. Те са били 3 пълни дни с две нощувки, и са купували най-дългите и натоварени екскурзии. Смятат, че са успели да видят почти всичко важно и то само защото са били с тези екскурзии. Само за билети  по различните забележителности се чака сигурно по 1час, ако си сам. Те са доволни от организацията. Не са сигурни дали може да се излезе вечер сам от кораба, след като ти сложат първия ден печата. Те са били гроги вечер и дори не са пробвали да слязат.

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ще имаме два пъти по два дни. С Пулмантур - Монарх сме. Как се избягват посредниците? Покана ли трябва? Аз не съм го решил, малко ми е тегаво да ме водят в група. Но ще проуча вариантите.

Връзка към мнение

Ами 69 лева си е ако сам си осигуриш покана - приглашение и скипнеш визовия център :)

По-добрите хотели го предоставят дори безплатно. Други срещу определено заплащане.

Това е официалната цена за виза , другото са комисионни за посредниците.

Аз съм вадил с баща ми преди време и се редихме като магарета с часове пред посолството. Сега дано е по-добре.

 

Aз съм чувал, че приглашенията ги дават само от относително скъпи хотели. Ако добави и надценката на хотела, цената излизала около 200 долара.

Връзка към мнение

Aз съм чувал, че приглашенията ги дават само от относително скъпи хотели. Ако добави и надценката на хотела, цената излизала около 200 долара.

 

Безплатно е при доста от скъпите хотели. Иначе покани се издават и от хостели срещу заплащане, и това им е доста сериозен приход. 

Връзка към мнение

Да , приглашенията са безплатни при повечето 4* , 5* хотели.

Основателя преди време беше пускал линк към хостели , които осигуряват услугата срещу заплащане.

Чисти 69 лв. обаче са мираж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Безплатно е при доста от скъпите хотели. Иначе покани се издават и от хостели срещу заплащане, и това им е доста сериозен приход. 

 

Идеята ми беше, че надценката която плащаш за “безплатното“ приглашение ти вдига цената до 200 долара. Не бях чувал, че хостелите дават приглашение срещу пари. Колко е таксата? За Москва са ми казвали, че дори по евтините хотели са на космически цени. Един приятел за когото знам, че не обича да дава много пари за хотели си беше резервирал “евтин“ хотел в Москва за 400 долара на вечер, но това беше преди 5-6 години.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Идеята ми беше, че надценката която плащаш за “безплатното“ приглашениение ти вдига цената до 200 долара. Не бях чувал, че хостелите дават приглашение срещу пари. Колко е таксата? За Москва са ми казвали, че дори по евтините хотели са на космически цени. Един приятел за когото знам, че не обича да дава много пари за хотели си беше резервирал “евтин“ хотел в Москва за 400 долара на вечер, но това беше преди 5-6 години.

Цента на приглашение от хостел 10-15$, виж този сайт, там предлагат http://www.russia-hostelling.ru/rus/reserve.php .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Идеята ми беше, че надценката която плащаш за “безплатното“ приглашение ти вдига цената до 200 долара. Не бях чувал, че хостелите дават приглашение срещу пари. Колко е таксата? За Москва са ми казвали, че дори по евтините хотели са на космически цени. Един приятел за когото знам, че не обича да дава много пари за хотели си беше резервирал “евтин“ хотел в Москва за 400 долара на вечер, но това беше преди 5-6 години.

Сигурно малко се е поизхвърлил още тогава , но още по-сигурно с тая евтина рубла в момента цените са доста поносими :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Идеята ми беше, че надценката която плащаш за “безплатното“ приглашение ти вдига цената до 200 долара. Не бях чувал, че хостелите дават приглашение срещу пари. Колко е таксата? За Москва са ми казвали, че дори по евтините хотели са на космически цени. Един приятел за когото знам, че не обича да дава много пари за хотели си беше резервирал “евтин“ хотел в Москва за 400 долара на вечер, но това беше преди 5-6 години.

 

В Москва очаквай цени от 3 хил рубли нагоре ($40-$50 начална цена за годен хотел). 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
On 6/15/2016 at 7:56 PM, luba_rizova said:

Бай кольо, не си заслужава . Аз проверих цените на екскурзиите, не знам с кой кораб ще си , но с МСЦ цените са 40 евро, 50 евро, 60 евро и най-скъпата около 110 евро. Ако си с Норвежците, ще е по-скъпо, но пак ...

И нея да вземеш, излиза колко визата, а не се занимаваш с формалности. Дано цлете се включи с нейните познати да каже дали е точно толкова стриктно обикалянето само с гидовете или дават малко свобода ... Надали се предполага, че някой Западноевропеец ще вземе, че емигрира в Русия. :) Иначе, в бг мама едно момиче в круизната тема си беше вадило виза за Русия, каза, че й е излезнала само 69 лв. Не се сетих да питам обаче какъв вид е  и как ...

Може ли да пътвърдиш, че екскурзиите от кораба са на такава цена. Онлайн намирам разни оферти на доста по солени цени 😞

Връзка към мнение

Ами @Topfly вече не помня, мисля, платихме 200 Евро общо за двамата за двудневна екскурзия с включени обеди, това беше най - скъпата, тоест пада се по 100 Евро на ден . Ноо, може и да са поскъпнали, времето минава, цените растат... Знаеш, че и цените на крузите сече са високи, за съжаление. Ако он лайн няма по-ниска цена, значи няма да Има и на кораба. Ти провери ли с местен гид? Не ти ли излиза по-евтино? Те имат грижата за визата. 

Връзка към мнение
9 hours ago, luba_rizova said:

Ами @Topfly вече не помня, мисля, платихме 200 Евро общо за двамата за двудневна екскурзия с включени обеди, това беше най - скъпата, тоест пада се по 100 Евро на ден . Ноо, може и да са поскъпнали, времето минава, цените растат... Знаеш, че и цените на крузите сече са високи, за съжаление. Ако он лайн няма по-ниска цена, значи няма да Има и на кораба. Ти провери ли с местен гид? Не ти ли излиза по-евтино? Те имат грижата за визата. 

Аз за сега за двама възрастни и две деца над 7 години за два дни намирам оферти за около 800 евро... Чудя се обаче до колко ще се интересни за децата тези програми...Търся различни опции в Гугъл,  но или не дава цени или дава подобни оферти...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами @Topfly@Topfly ще кажа една ерес. Не е за деца, измотително ще е и няма да им хареса. И твоите са малки. Та, що не вземете на единия ден за единия най-скъпата и голяма екскурзия и да ходи, а другия с децата на кораба, а на другия ден обратно? Ще видите много, а няма да се изръсите с такива огромни суми, напълно излишни... Или си вземи визи, пък се пробвай сам да организираш, пак ще е скъпичко, но поне няма да е толкова натагадък и да ви надува главите екскурзоводите. Аз поне след едно количество информация спирам да слушам и това е. Ако ще да е супер интересно. Та, измисли нещо такова, безумно е 1000 Евро... 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От 2016 са ми спомените. Круиза предлага много екскурзии. Нощни, дневни, с платени входове на дворци и пр. Ние вземахме най евтината от 30 евро, която беше 3 часа автобусна екскурзия с разглеждане. Първият ден се върнахме с нея и от порта, без да минаваме граничен контрол, си взехме градския транспорт обратно за града. Следващите три дни още на първата спирка казвахме досвидания и се връщахме когато каталясаме. При връщане на кораба никой не се впряга как си излязъл.

Това няма да ти го прехоръчат водачите и пр. но е пробвано.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.