Прескочи до съдържание

Каква дебитна карта за Азия ?


Препоръчани мнения

Здравейте , предстои ми пътешествие ИЗ Азия с приятел , ще се предвижване с колела и целта е да сме максимално икономични от към разходи. Не смятаме да резервираме хотели и авиобилети , но пък човек никога не знае ... Имам нужда от съвет за това каква дебитна карта да си направя и към коя банка , за да имам възможно най малко проблеми при теглене на пари в различните държави. Целта е Индия Китай през Иран , зависи къде ше ни пуснат. Четох един съвет , че е добре да има спестовна сметка от която да може да се прехвърлят пари към сметката на картата , за да се предпазим от източване на големи суми от картата. Как може да се избегне сканиране на картата , чувал съм че в Китай предимно приемат карти от собствени банки и е трудно да се теглят пари с чужди карти. Приемам всякакви съвети понеже не съм запознат с тези въпроси а сега ми се налага . Благодаря !

Връзка към коментар

А защо да е българска?

http://magelanci.com/topic/1959-кредитна-карта-за-пътуващи/?p=155683

 

Можеш да си я зареждаш колкото искаш с българска дебитна.

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Ако може да ги разделиш между различни карти в различни банки най-добре. Иначе не мисля значение дали ще е Виза или Мастъркард, както и каква разновидност точно тяхна. 

 

Помисли да изкараш и кредитна. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За небългарската няма да имам време най вероятно след 2-3 седмици тръгваме. Наистина мисля да си направя 2 карти но в кои банки да са , какво ще ми препоръчате? И как може да се предпазим от това сканиране или други опасности някакви ?

Връзка към коментар

Избягваш банки, които имат процент при транзакции в чужбина и такива, които имат процент превалутиране - такива за момента са ПИБ, Пиреос, Експресбанк, имаше и други. 

 

Уникредит са много подходящи в страни, където има тяхна мрежа, защото тегленето от техни банкомати е безплатно. Но не съм сигурен каква им е мрежата в Азия и дали имат такава въобще. Имаха 50ст на транзакция такса, но мисля, че само за кредитните карти. 

 

ДСК са ок, Алианц също. 

 

Но си провери внимателно какви са последните такси, защото от както лихвите замръзнаха, банките почнаха много да хитреят с таксите и се сменят постоянно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При наше двумесечно пътуване из Азия използвахме само теглене от банкомати и така си спестихме носенето на кеш и търсене на чейндж бюра с изгоден курс.

Имах сметки в ПИБ и в Уникредит с по 2 дебитни карти към всяка, като за банкомат ползвах Виза (1.5% от сумата + 3 лв. такса теглене + местната такса), а Дебит Мастър беше основно за онлайн разплащания. Тази втората банкоматите я таксуват почти като кредитна (3% от сумата + 10 лв. такса теглена + местната такса). Имах услугата за получаване на смс при направена транзакция, та дори и някой да тръгне да точи да мога да блокирам картата навреме.

Но нямам друг опит с дългите пътувания и вероятно е добър вариант да може да се прехвърлят суми от друга спестовна сметка за крайни случаи.

 

Успех :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На нас 2 карти от ДСК ни бяха блокирали в Шри Ланка, защото сме теглили от банкомати, на които преди време е имало измами (единия на кацане в Коломбо на летището). Бях говорила с тях, че дори и да ги предипредиш кога и за колко време отиваш, ако сметнат - пак могат да ти блокират картата. Четох, че Георги Матеев е много доволен от ПИБ, предупреждава ги и не е имал проблеми до сега... Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

На нас 2 карти от ДСК ни бяха блокирали в Шри Ланка, защото сме теглили от банкомати, на които преди време е имало измами (единия на кацане в Коломбо на летището). Бях говорила с тях, че дори и да ги предипредиш кога и за колко време отиваш, ако сметнат - пак могат да ти блокират картата. Четох, че Георги Матеев е много доволен от ПИБ, предупреждава ги и не е имал проблеми до сега... Успех!

 

Да, когато бях клиент на ПИБ бях много доволен специално в това отношение, предполагам още е ОК.

 

В момента обаче съм доволен и от ДСК. Един път като ми свикнаха на начина на употреба на картата спряха да звънят за щяло и нещяло и за вече 7-8 месеца постоянни плащания в много различни държави не съм имал никакъв проблем с блокиране на карти и тн. Подчертавам, че никога не ползвам картата за теглене от банкомат - само за разплащания онлайн или на пос-терминал.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На нас 2 карти от ДСК ни бяха блокирали в Шри Ланка, защото сме теглили от банкомати, на които преди време е имало измами (единия на кацане в Коломбо на летището).

Това го засичам все по-често като оплакване за Азия. Кьораво и сакато се е юрнало да точи карти. Явно, въпреки че хващат много, в много случаи минава и номера. Основният съвет е да се тегли от банкомат в клон на банка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

В момента обаче съм доволен и от ДСК. Един път като ми свикнаха на начина на употреба на картата спряха да звънят за щяло и нещяло и за вече 7-8 месеца постоянни плащания в много различни държави не съм имал никакъв проблем с блокиране на карти и тн. Подчертавам, че никога не ползвам картата за теглене от банкомат - само за разплащания онлайн или на пос-терминал.

 Жорка, а обаждаш ли се на ДСК да ги предупредиш къде и кога ще си?

Редактирано от violeta
Връзка към коментар

Жорка, а обаждаш ли се на ДСК да ги предупредиш къде и кога ще си?

По-скоро кога си е в България. Да не стават грешки. Специално за него щели да въведат дефиницията "безместно лице". Таман го локализираш и вече е другаде.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.