Прескочи до съдържание

Кредитна карта за пътуващи..?


Препоръчани мнения

В момента си гледам извлечението. За всички международни плащания с Маестрото са ми взимали такса. Без изключение. Ако има значение - плащанията са били към Bravofly / Rumbo / Lastminute.

 

Да, видях, че и при мен има и си редактирах горния пост. 

 

 

П.С. Тук вече се отклонихме от темата и последните мнения май са за темата с карти за пътуващи :)

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Да, видях, че и при мен има и си редактирах горния пост. Нещата са малко "тука има, тука нема..."  :huh:

Тук има такса...

attachicon.gifDC2.png

 

Тук няма

attachicon.gifDC.png

 

 

П.С. Тук вече се отклонихме от темата и последните мнения май са за темата с карти за пътуващи :)

Да, преместих дискусията там.

Иначе ти гледаш различни неща. Отчета е какво действително се е случило, а авторизациите са предварителни, там може да видиш блокирани суми и плащания преди да се осчетоводят, като курса напр. може да е различен, това не е окончателно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иначе ти гледаш различни неща. Отчета е какво действително се е случило, а авторизациите са предварителни, там може да видиш блокирани суми и плащания преди да се осчетоводят, като курса напр. може да е различен, това не е окончателно.

Всъщност си прав... :) Сега като се загледах в извлечението за това плащане, установих, че и там има такса...  :huh:

Връзка към мнение

Мерси на Георги Матеев за инфото за ДСК.Ние имаме само карти на тази банка и неколкократно опитвахме, но не се получаваше

Сега ще пробваме.

Весело изкарване на Георги утре :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Коя кредитна карта бихте препоръчали към днешна дата като най-изгодна?

 

- От ПИБ ме отблъсква таксата от 0,25% за плащания в чужбина, въпреки, че няма такса за превалутиране.

- на ЦКБ също не откривам такса за превалутиране и няма такса за плащания в чужбина. Към момента предлагат MasterCard PayPass с доста добри условия - до 60 дни гратисен период и 14% лихва извън гратисния период. 40 лв годишна такса за обслужване.

 

Дали да се мятам при ЦКБ или има нещо по-добро? Обмислях и Дайнърса, но не знам дали няма да откажат да я приемат някъде.

Връзка към мнение

Здравейте, колеги! Имам питане - в момента ползвам Visa Gold на UniCredit, но не съм доволен от нея. Искам да я сменя и да я оставя като 'втора карта'.

Имам предложение и се колебая за следните карти:

* Visa Platinum от ЦКБ

* Dinners от FiBank

Де факто мога да избера каквото и да е на пазара... Информацията, която намирам е доста оскъдна - Платинената на ЦКБ звучи добре, но преференциите се ползват само ако пътуваш в чужбина с България Ер - в противен случай си е обикновена пластика :)

Dinners-a ме притеснява, че не мога да плащам навсякъде с него.

 

Нещата, които са важни за мен са:

- застраховки по картата

- eвентуален cash-back (Dinners-a има 1%)

- ползване на бизнес салони по летищата

- оферти за rentacar от Avis & Sixt

- да няма такса плащане (каквато измекярите от UniCredit въведоха)

 

Пътувам доста в чужбина (основно ЕС) и тези неща са важни за мен. С картата плащам хотели, самолетни билети и коли под наем така че през нея минава значителен оборот - заради което питам за cash back-a :)

 

Всякакви мнения са добре дошли!

Аз съм пристрастна, но съм "ЗА" Дайнърс. :) Сега имат и прИмоция.

Връзка към мнение

ПИБ имат промо до края на годината без такса плащане в чужбина и без такса за първата година, обаче кешбекът им си остава 0.5% ..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ПИБ имат и кеш бек (все още).

 

ЦКБ ги ползвам от година и нещо  за спестовни продукти и мога само да ги похваля, че са сравнително адекватни като обслужване. Не знам как са с картите.

Връзка към мнение

ПИБ имат промо до края на годината без такса плащане в чужбина и без такса за първата година, обаче кешбекът им си остава 0.5% ..

 

И ЦКБ го имат това промо без такса за първата година, забравих да спомена.

Връзка към мнение

 

- на ЦКБ също не откривам такса за превалутиране и няма такса за плащания в чужбина. Към момента предлагат MasterCard PayPass с доста добри условия - до 60 дни гратисен период и 14% лихва извън гратисния период. 40 лв годишна такса за обслужване.

 

Дали да се мятам при ЦКБ или има нещо по-добро? Обмислях и Дайнърса, но не знам дали няма да откажат да я приемат някъде.

Ползвам ЦКБ от доста години вече.

За минусите

- имай предвид, че на кредитните карти има такса при refund - 2%,

- нямат кешбек.

- интернет банкирането, което аз ползвам в ограничения му вариант -за преводи между собствени сметки, е леко дървено.

 

За плюсовете

- няма превалутиране, няма такса при плащане в чужбина,

- обслужването е прилично и в клона, който аз ползвам най-често, нещата стават доста бързо е не губя време.

- има някакво намаление за самолетни билети от БулЕр 

- ако си направиш какъвто и да е влог, можеш да ползваш една клубна карта с разни намаления от различни търговци, вкл една верига бензиностанции 

 

 

Ами това се сещам като инфо 

 

За Diners - приема се на много по-малко места, в сравнение с  картите Visa  и MC.

Обаче пък дава възможност за посещение на салоните по летищата, а също пуска разни намаления за билети през "онези сайтове".

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз имам карта на Revolut от няколко месеца и съм много доволен.

 

Условията са много добри, а приложението при мен работи без никакви проблеми.

 

Revolut обаче не идва с банкова сметка в Англия.

 

 

Идеята е супер, реализацията също, но специално app-чето за управление е само за Андроид :) За разлика от Revolut.com (сходна система с карта от Mastercard), които са с app замо за Iphone. А при мен Revolut-а не тръгва и не тръгва.

Вчера ми дойде картата на Revolut, с много готина опаковка :)

 

Вече имат приложение за Андроид и си работи чудесно, даже направо се учудвам, че няма такси за ползването (до 500 евро GBP на седмица месец). Някой да сподели скорошен опит ? Курсовете са прилични - ЕУР/БГН е 1.945, примерно, макар че едва ли ще се ползва за левови плащания някога ..

 

Хвърлил съм око и на number26, ама още се дърпат за България .. звучат доста интригуващо.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз използвам моята карта редовно (почти всяка седмица) и досега не съм имал проблем.

 

Все още не съм имал възможност да я използвам в някоя екзотична държава, но в Европа съм я тествал многократно и никога не съм имал проблем, без значение дали плащам на POS, тегля пари от банкомат, плащам онлайн и т.н. 

 

Много пъти съм я ползвал и за трансфер на пари между банкови сметки в различни държави, всичко работи перфектно при мен и е напълно безплатно. Курсовете им са най-добрите, които аз съм успял да намеря досега за подобна услуга.

 

Виждам, че има хора, които редовно се оплакват, че имат проблем с картата, но аз мога само да я похваля. Скоро бях в Лион и използвах 2 различни карти (Revolut и банкова дебитна карта) за наемане на велосипеди от обществената bike sharing система Velo'v, при което ми бяха блокирани по 150 евро депозит на карта. Тъй като депозитът и по двете карти не беше възстановен 2 седмици по-късно реших да направя експеримент като едновременно се свържа с Revolut и банката да проверя кой ще реагира по-бързо. Revolut ми отговориха до 2 часа, на банката им отне 2 дни.

 

Вярно е, че скоро въведоха някои промени, като например това, че до 500 паунда месечно тегленето от банкомат е безплатно, а след това има такса от 2%, но въпреки това за мен картата има много големи предимства.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вече имат приложение за Андроид и си работи чудесно, даже направо се учудвам, че няма такси за ползването (до 500 евро GBP на седмица).

 

Много интересно, сега се зачетох в сайта им. 500 GBP са на месец обаче, не на седмица.

 

П.С. А и предполагам няма значение, че няма да се харчи в BGN, ако депозираш от левова сметка пак ще минава през някакъв не много добър курс купува.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Ами май не: ако зареждането е с превод, те конвертират на най-добрия курс, уж обещано. В крайна сметка, тогава зависи от курса, на който твоята банка ти продава еврото. За левове те дават 1.9472 за евро.

Ако зареждаш от карта е като с покупките във валута. Само за долари имат такса 3%.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Много интересно, сега се зачетох в сайта им. 500 GBP са на месец обаче, не на седмица.

 

Нека уточним обаче, че това ограничение се отнася само за теглене от банкомат.

 

Относно депозирането - ако правиш това с карта, то курсът зависи от твоята банка, не от Revolut.

Връзка към мнение

 

Относно депозирането - ако правиш това с карта, то курсът зависи от твоята банка, не от Revolut.

В това сигурен ли си, защото аз съм почти сигурен в обратното. Ти реално купуваш евра от Revolut и те ти ги вкарват в електронната сметка.

Връзка към мнение

 

Topping up via bank transfer within the Single Euro Payments Area is free. Topping up via bank transfer outside of SEPA may incur a third party fee, please reference our 'Top up via Transfer' page. SEPA comprises the 28 E.U. member states as well as Switzerland, Norway, Iceland, Liechtenstein, Monaco and San Marino.

 

Topping up via debit card in EUR or GBP is free, in USD there will be a 3% charge.

Връзка към мнение

 

 

Topping up via bank transfer within the Single Euro Payments Area is free. Topping up via bank transfer outside of SEPA may incur a third party fee, please reference our 'Top up via Transfer' page. SEPA comprises the 28 E.U. member states as well as Switzerland, Norway, Iceland, Liechtenstein, Monaco and San Marino.

 

Topping up via debit card in EUR or GBP is free, in USD there will be a 3% charge.

 

 

Това не променя казаното от мен. Ако вкарваш пари от левова сметка, парите ти ще се конвертират по техен курс. Не говоря за случаите когато имаш еврова сметка в банката и просто си зареждаш евро в Revolut портфейла.

 

А това, че няма такси е отделно нещо, което също не е под въпрос.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Не си прав, ако вкарваш пари като превод - конвертира ги твоята банка, защото е валутен превод.

Ако вкарваш с карта - конвертират се по курса на оператора, Виза/Мастъркард, все едно си закупил нещо във валута.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В това сигурен ли си, защото аз съм почти сигурен в обратното. Ти реално купуваш евра от Revolut и те ти ги вкарват в електронната сметка.

 

В моя случай:

 

1. Когато свалям пари от Revolut баланс в евро към банкова сметка в ДСК в лева, курсът е 1.9510, което е безкасовия курс купува на ДСК.

 

2. Когато депозирам средства от ДСК карта (BGN) към Revolut в евро, курсът е 1.9600, което е безкасовия курс продава на ДСК.

 

В описанието излиза: "ПЛАЩАНЕ НА ПОС xxx EUR".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

И аз ползвам Revolut от около месец. Функционалността е уникално добра. А и може да се пести от превалутиране. Например в деня след Brexit курсът на Visa GBP/BGN беше 2.42, а чрез Revolut постигнах 2.345, минавайки през EUR и конвертирайки EUR->GBP по техния курс.

За съжаление съпортът им е трагичен. От 2 седмици не мога да си зареждам сметката с дебитната карта от Уникредит (която използвах първоначално) и все още не са си отстранили проблема. Наложи се да регистрирам служебната си дебитна карта (ПИБ), за да продължа да използвам услугата.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Много мислих и смятах и не можах да се убедя в ползата на Revolut за мен, особено както никога не тегля кеш от банкомати. Ще я пропусна тази карта.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.