Прескочи до съдържание

Баден Баден - Страсбург и Колмар


iveto_i

Препоръчани мнения

преди 13 часа, ДиянаВ каза:

@Tedi_tedi нищо не разбрах от въпросите ти, обаче ми е много любопитно идеята за този ник Tedi_tedi от Баден-Баден ли ти хрумна?

Което ми напомни един лаф от преди години: Кадир Кадир отишъл в Баден Баден да гледа Дюран Дюран  🙂


//п.п. Кадир Кадир беше някакъв от Движението за права и свободи май//

  • Смея се 4
Връзка към коментар
4 hours ago, iaia_mama said:

Което ми напомни един лаф от преди години: Кадир Кадир отишъл в Баден Баден да гледа Дюран Дюран  🙂


//п.п. Кадир Кадир беше някакъв от Движението за права и свободи май//

Май май😆. От там е😋

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, Tedi_tedi каза:

P.S  не изключвам и опцията от Баден Баден да отпътувам за Страсбург всъщност 🤔

Всъщност това ти е най-добрата опция, защото ако погледнеш картата, ще забележиш, че тръгвайки към Карслруе, всъщност се движиш в обратна посока на Страсбург. :wink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
16 minutes ago, Фичо said:

Всъщност това ти е най-добрата опция, защото ако погледнеш картата, ще забележиш, че тръгвайки към Карслруе, всъщност се движиш в обратна посока на Страсбург. :wink:

Отделно от самото летище Баден Баден е на 11 км, а Карлсруе на 35.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Много Благодаря на всички, включили се по моите неясноти 🌺. Да до Баден Баден ще отидем и от там с влак- като часове мисля ще ми е ок. Нужно ли е да си закупувам билети предварително или на гарата има от къде да си взема? И виждам, че е с едно прикачване, в близост ли са местата или не?  И последно една или няколко са гарите в Страсбург, да си оправя локацията като пристигна там 😊

Още веднъж Благодаря  🌺

Връзка към коментар
1 hour ago, Tedi_tedi said:

Много Благодаря на всички, включили се по моите неясноти 🌺. Да до Баден Баден ще отидем и от там с влак- като часове мисля ще ми е ок. Нужно ли е да си закупувам билети предварително или на гарата има от къде да си взема? И виждам, че е с едно прикачване, в близост ли са местата или не?  И последно една или няколко са гарите в Страсбург, да си оправя локацията като пристигна там 😊

Още веднъж Благодаря  🌺

За френските влакове /не знам при немските дали също е така/, ако искаш да търсиш намалени билети, се купуват 4-3 седмици предварително. Сега за следващия петък е малко вероятно да намериш ниска цена, но провери все пак. Виж каква цена ти дава за избрания ден и каква би била 1 месец напред, какви са цените за близки и далечни произволни дати и т.н. Пътуването с изгодна цена си изисква време за търсене, проучване на условия и часове, оферти за карти и т.н. Тук няма как да ти дадем на готово тази информация, дащото си изисква време. Освен това не знаем кога и в колко часа ще пътувате, колко човека и т.н. 

В Страсбург централната гара е една. Има и други и всичко това лесно се вижда на гугъл мапс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, имам въпрос към тези, които са посещавали Страсбург наскоро. Преди доста години като студентка бях отишла веднъж в Страсбург пеша от немския град Kehl по моста на Европа (Europabrücke). Спомням си, че тогава от двете страни на перилата на моста бяха наслагани пана с произведения на различни европейски автори на съответните езици. Имаше и едно стихотворение на Блага Димитрова на български. За мен беше много емоционално изживяване – преминаването между две държави просто така пеша, както и символиката с творбите на различни езици. Дали го има този мост все още? Не намерих информация в нета. Предстои ми пътуване до там през пролетта и ми се иска отново да мина по него…

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, изглежда че това е мостът. Сега не ми изглежда така внушително както едно време, но виждам че ги има паната отстрани. Отбелязвам си го да мина да видя как е 🙂

Благодаря!

 

Връзка към коментар
  • 4 години по-късно ...

Здравейте, много моля да ми помогнете за 2 въпроса

1. Важи ли Baden-Württemberg-Ticket за автобус 215 - автобуса от гарата в Баден Баден до летището ? 

2. Ако използваме Baden-Württemberg-Ticket до Kehl и от там трамвай до Страсбург, откъде се купува билет за трамвая,  и трябва ли да се валидира преди/след качване?

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 7 часа, Niki_1978 каза:

Здравейте, много моля да ми помогнете за 2 въпроса

1. Важи ли Baden-Württemberg-Ticket за автобус 215 - автобуса от гарата в Баден Баден до летището ? 

2. Ако използваме Baden-Württemberg-Ticket до Kehl и от там трамвай до Страсбург, откъде се купува билет за трамвая,  и трябва ли да се валидира преди/след качване?

Благодаря предварително!

1/ Да, важи.

2/ Билет за трамвая до Страсбург се купува от автомат за билети на спирката. Да, билетът се валидира преди качване в трамвая. Мисля, че на автомата се плащаше само с банкова карта. Или поне аз съм случила на такива автомати.

Ако ще се връщате обратно към Германия в рамките на 24 часа или ако ще ползвате градски транспорт из Страсбург, направо си купете 24часов билет от вида:

ALSA + 24H EMS BUS - TRAM - COACH – TER

Цената му е 4,60€ на човек (такава беше през септември 2023г).
Внимание!!

Точно с този вид 24 часов билет може да се пътува с трамвай D от Страсбург дo Кел и обратно. Валидира се преди първо качване в транспортното средство и важи 24 часа от този момент нататък. Има и други видове 24 часови билети, които важат за пътуване из Страсбург, но не важат до Кел.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.