Прескочи до съдържание

Баден Баден - Страсбург и Колмар


iveto_i

Препоръчани мнения

Да посъживя темата 🙂 . Предстои ми пътуване но Баден Баден ноември месец. Дали ще е много студено по това време? Ще имам и други питанки, но тази е сред първите 🙂 

Връзка към мнение
преди 6 часа, Tedi_tedi каза:

Да посъживя темата 🙂 . Предстои ми пътуване но Баден Баден ноември месец. Дали ще е много студено по това време? Ще имам и други питанки, но тази е сред първите 🙂 

Ноември месец в тази част на Европа не е най приятното време. Вземи си топли дрехи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 12.10.2016 г. в 8:44, obsession каза:

терминала на Хан Експрес, линия 140 до Карлсруе

Някой ползвал ли е Хан Експрес скоро? Интересува ме трансфер от Карлсруе до летището в Баден-Баден. На страницата на Holger Tours намирам следната информация: 

Цитат

Dear passengers,

Since November 24, 2017, the Hahn-Express is operated by the company Mannheimer Omnibusreisen-Holger Tours. This concerns the airport transfer from the Rhine-Neckar Metropolitan Region to the Frankfurt-Hahn and Karlsruhe Baden (Baden Airpark) airports.

We will continue to bring you safely and quickly to your flight.

From now on you have the possibility to buy Flixbus tickets for the Hahn-Express. For this please go to www.flixbus.de .

На сайта на Flixbus обаче билети от Карслруе до летището в Баден-Баден не намирам. Също така виждам на сайта на летището следната информация:

Цитат

BUS ROUTE 108 (FLIXBUS)

The bus route 108 of Flixbus connects the airport of Karlsruhe / Baden-Baden (FKB) with the main station of Frankfort on the Main via Mannheim, Darmstadt and Frankfort Airport and with Zurich via Strasbourg, Colmar, Mulhouse, EuroAirport and Basle.

Може ли от Страсбург с Flixbus да се отиде до Colmar или единствената опция е влак? Какви са като цяло опциите за единия и за друугия маршрут? 

Връзка към мнение
На 27.07.2019 г. в 14:53, chandni каза:

Може ли от Страсбург с Flixbus да се отиде до Colmar или единствената опция е влак?  ...

Точно се оплаквах в темата за Flixbus как поглъщат бавно Ouibus. Аз като бях първия път в Елзас, си бръмчах с Ouibus по трасето Базел-Колмар, Колмар-Страсбург, Страсбург-Базел за по 5€ (имаше промоция). Сега Ouibus ги няма по никоя от тези линии, само Страсбург-Мюлуз... :unsure: .  
Flixbus имат линия Страсбург-Колмар, но са само 2 или 3 автобуса дневно, доколкото виждам.  Цените са между 5 и 13€, пътува се час - час и 15-ина мин. 
image.png.e6bc93a6333a3cad23bb0b8bf75a42b4.png
За декември обаче наистина не се продават билети, може би още не е готово разписанието, не вярвам съвсем да закрият линията... 

Другият вариант са влаковете - пътуването трае  половин час и са през час, цените са между 5€ и 17€ 
image.png.68c7086da5f138f989c45e095be9b1ff.png

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 27.07.2019 г. в 14:53, chandni каза:

Някой ползвал ли е Хан Експрес скоро? Интересува ме трансфер от Карлсруе до летището в Баден-Баден. На страницата на Holger Tours намирам следната информация: 

На сайта на Flixbus обаче билети от Карслруе до летището в Баден-Баден не намирам. Също така виждам на сайта на летището следната информация:

Може ли от Страсбург с Flixbus да се отиде до Colmar или единствената опция е влак? Какви са като цяло опциите за единия и за друугия маршрут? 

Може, но няма цена. Аз взех билет до следващата спирка. На  Колмар си взех куфарчето от багажника и се измъкнах по терлици.

Вероятно регулацията не позволява , при наличие на влак, да продават билети за автобус. Ако не беше спрял за пътници в Колмар, което е нереално, щях да си сляза на моята спирка и да се върна с влак.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Може, но няма цена.

Всъщност явно продават билети, но не за всички дати. Фичо по-нагоре е пуснал скрийншоти с цени. Ще видим дали ще се появят цени и за нашите дати. Може би още не е пуснато зимното разписание. 

преди 2 часа, Дани Магелани каза:

Аз взех билет до следващата спирка.

А коя е "следващата спирка"? Страсбург до къде?

 
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, chandni каза:

Всъщност явно продават билети, но не за всички дати. Фичо по-нагоре е пуснал скрийншоти с цени. Ще видим дали ще се появят цени и за нашите дати. Може би още не е пуснато зимното разписание. 

А коя е "следващ

 

Мюлуз

Може би не за всички часове за автобусите продават. Аз търсих за конкретен час, който ме устройваше.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
On 7/27/2019 at 2:53 PM, chandni said:

Може ли от Страсбург с Flixbus да се отиде до Colmar или единствената опция е влак? Какви са като цяло опциите за единия и за друугия маршрут?  

Аз някъде писах с Flixbus Колмар - Страсбург излезе без пари дори- с 3€ кодове за отстъпка. Часовете бяха много удобни- в 7:30 тръгваше от Колмар към Страсбург и около 21:ХХ обратно. Май има промяна в разписанието обаче.

Сега гледам цените са 16-20 лв, а април бяха по 6 лв на посока.

Връзка към мнение
преди 10 минути , aleksandrina каза:

Сега гледам цените са 16-20 лв, а април бяха по 6 лв на посока.

A декември изобщо ги няма в разписанието... Дано се появят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На някого може да бъде полезно за разни комбинации - както отбелязах и в темата за автобусни намаления - Bla-bla-bus имат промоция и за следващите месеци има много билети Карлсруе - Кел по 0.99€  (между Кел и Страсбург има трамвай), Карлсруе - Страсбург по 2.99€   и Старсбург - Мюлуз  3.99€
 


image.png.f112841a6a7a86d5a2d82b25f4a66f27.png
image.png.f0ea59199a541a753b56714c486be0c1.png

image.png.3a98869ebdb86ddd539c61fd458ca697.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , aleksandrina каза:

На няколко пъти засичам да пише Bla-bla-bus, но или не отваря нищо или прехвърля към bla-bla-car... Какво е това животно?

Това животно е дъщерна компания на френските железници (SNCF)  и във Франция се нарича Ouibus , но в Германия изглежда започва да оперира под името Bla-bla-bus, а може би и въобще да се ребрандират като Bla-bla-bus.
Edit:  Всъщност Blablacar (компания за споделено пътуване с автомобили)  изглежда са закупили Ouibus (която беше на SNCF) и сега атакуват пазара на автобусни превози в Германия под името Blablabus.
Ето тук една статия  
 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 50 минути , Фил каза:

Това животно е дъщерна компания на френските железници (SNCF)  и във Франция се нарича Ouibus , но в Германия изглежда започва да оперира под името Bla-bla-bus, а може би и въобще да се ребрандират като Bla-bla-bus.
Edit:  Всъщност Blablacar (компания за споделено пътуване с автомобили)  изглежда са закупили Ouibus (която беше на SNCF) и сега атакуват пазара на автобусни превози в Германия под името Blablabus.
Ето тук една статия  
 

Споделено пътуване е, на което ме пехвърли сайтът на Ouibus. Платих 5 паунда за Страсбург-Колмар в пълно неведение. Изпратиха ми данните на колата, която трябваше да ме вземе от района на гарата. Достраша ме да го ползвам. Дали ще открия колата, дали ще дойде, с кого ще пътувам,... А като помисля на младини колко съм пътувала на стоп.

Звъниха ми в часа на тръгване

 Казах, че имам проблем. 

Взех си Фликсбуса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , chandni каза:

Този дали спира в Колмар?

Мисля, че всички спират.

Дори и да не успееш да слезеш, което не вярвам, ще вземеш влак от Мюлуз и бързо ще си в Колмар.

И на двете места спирките на Фликсбус са на гарите.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , chandni каза:

Този дали спира в Колмар?

Нямам представа, но предполагам, че не, защото там за разни нерегламентирани стопове се следи доста строго и не вярвам някой да си прави експерименти ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Фил каза:

Нямам представа, но предполагам, че не, защото там за разни нерегламентирани стопове се следи доста строго и не вярвам някой да си прави експерименти ...

Така или иначе часовете са ни неудобни, понеже чак в 16 часа тръгва към Мюлуз, така че явно ще се ползва влак. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , aleksandrina каза:

Дебни билети- сутрин раничко пускат такива по 5€.

За влака ли говориш?

Връзка към мнение

Здравейте! И аз планирам пътуване от Страсбург до Колмар с Flixbus за 29.09. Голяма група сме, 10 човека. Планирам и Базел летище -Страсбург, Колмар-Базел.Всички тези преходи май най-изгодно излизат с Flixbus. 😊 Та въпроса рано ли е сега за резервации за пътуване с Flixbus?

 

 

 

Връзка към мнение

Проиграйте с влака от Сен Луи (Saint-Louis) до Страсбург. До С. Л. се стига с шатъл # 11 (2.50€/ човек). Първо е по- бързо, второ може да  бъде по-евтино от Flixbus. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
28 minutes ago, manu80 said:

Здравейте! И аз планирам пътуване от Страсбург до Колмар с Flixbus за 29.09. Голяма група сме, 10 човека. Планирам и Базел летище -Страсбург, Колмар-Базел.Всички тези преходи май най-изгодно излизат с Flixbus. 😊 Та въпроса рано ли е сега за резервации за пътуване с Flixbus?

 

 

 

Не знам каква цена ти дава Фликсбус, но предполагам, че за 10 човека ще вдигне цената. Има и такса за онлайн резервацията.

За събота и неделя има карти Alsa+ Group за 3 до 5 човека, обхващащи целия регионален транспорт Grand East. Цената е 38.10 евро- по 7.62 на човек. Можете да вземете две карти за десет човека. Виж как Ви са разпределени маршрутите по дни и прецени дали е изгоден този вариант. 29.09 е неделя.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 38 минути , ДиянаВ каза:

Не знам каква цена ти дава Фликсбус, но предполагам, че за 10 човека ще вдигне цената. Има и такса за онлайн резервацията.

За събота и неделя има карти Alsa+ Group за 3 до 5 човека, обхващащи целия регионален транспорт Grand East. Цената е 38.10 евро- по 7.62 на човек. Можете да вземете две карти за десет човека. Виж как Ви са разпределени маршрутите по дни и прецени дали е изгоден този вариант. 29.09 е неделя.

Благодаря! Ще проверя възможностите.😊

Връзка към мнение

С Flixbus до Колмар от летището излизаше около 80 лв за 3 човека и тръгваше 10:10. С шатъла и влака излезе около 43 лв и пристигане в Колмар в около 10 и нещо. Може да си свалите и приложението oui.sncf

Така ако закупите билети за влака, няма да ви трябват хартиени. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.