Прескочи до съдържание

Транспорт от летището в Атина


Препоръчани мнения

Карта за 3 дни можеш да си вземеш от летището - и от гише, и от автомат. Да, пише, че важи и за 1 пътуване от и за 1 до летището.

Да кажа още, че за 1 ден ни провериха картите в метрото 2 пъти. Който обича риска - няма прегради и може да се пътува гратис. Но от и до летището учудващо не мина контрола.

Доколкото все пак познавам гръцките "бакшиши", никак не вярвам, че цената може да падне под 38 евро. Даже и за тая цена мисля, че може да имате изненади и разправии, ако не го уточните предварително. Почва едно "аз ви вдигнах куфара и го сложих в багажника - това струва 5 евро допълнително", "минавам по по-обиколния път, защото има задръствания/ремонти/паваж" и т.н.

Редактирано от maybe
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Защо не мога да я ползвам веднага? В условията пишеше, ме важи от и до летището. Аз затова я и гледах като опция, иначе е скъпа и не си струва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Редактирах се. Ние бяхме в Атина за 1 ден и не съм догледала за 3-дневните. Вярно, че важат за 1 пътуване в двете посоки до летището и излизат изгодно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

З дневната карта за 22 € важи от/до летището , както е изрично написано в сайта на транспорта. Тя затова и е скъпа.

Иначе дневна карта е само 4.5 € х 3 = 12.50 €.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз ще съм за два и ми се струва изгодна. Иначе и мои познати споделиха, че никой не ги е проверил в метрото до летището, но аз такива рискове си позволявам само в Италия и то рядко :)

Връзка към мнение

З дневната карта за 22 € важи от/до летището , както е изрично написано в сайта на транспорта. Тя затова и е скъпа.

Иначе дневна карта е само 4.5 € х 3 = 12.50 €.

 

Тая дневна карта за 4,50 за метрото от летището ли е?Че по горе Maybe пише 10€ едневната в едната посока

Връзка към мнение

Не , важи за целеия градски транспорт , но без летището.


Тук е описано подробно за всичките :

 

http://www.athenstransport.com/english/tickets/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, сега се връщам от Атина. Най добре е автобус, цената е 6 евро. Още като излезеш от летището и тръгваш на ляво, автобуса е

X95, закарвате до центъра Синтагма, 90мин е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

З дневната карта за 22 € важи от/до летището , както е изрично написано в сайта на транспорта. Тя затова и е скъпа.

Иначе дневна карта е само 4.5 € х 3 =

 

13.50 ;)

Връзка към мнение

Има ли магеланци, които ще пътуват към Атина на 13 септември?  :)

На 29.09. ще пътуваме ние.

И в този ред на мисли на 29.09. половинката ми има РД, препоръчайте ми ресторант / таверна с жива музика. А може и друго заведение с вкусна храна.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Колко време се пътува с метрото от летището до централната част на Атина?

На мен ми изглежда изгодна тази 3-дневна карта от 22 евро, която включва и линията до летището в цената си. Ако се спестяват 30-40мин от път...

Връзка към мнение

Ако ще прекараш 3 дни в града, си струва, иначе се съмнявам да се пести чак толкова време с метрото, автобусът също се движи доста бързо, особено сутринта рано за полета към София.

Връзка към мнение

Около 40  минути е с метрото от Синтагма. Като време не мисля, че пестиш нещо. За мен картата беше изгодна и за два дни, защото хотела ни беше близо до ж.п. гарата е всеки ден ползвах метро минимум два пъти. Е, никой не ни провери, но видяхме контрола на летището как глобяваха група англичани. После се качиха -контролата- в нашето влакче, но така и не минаха да ни проверят. Явно квотата беше изпълнена :)

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Да разбутам малко темата. В началото на май месец ми предстои кратко пътуване през Атина, като на връщане се очертават близо 6,5 часа престой на летището. Като махнем секюрити чека и т.н., остават едни чисти 5 часа за мотаене. Ще ми стигнат ли за едно бързо посещение на акропола? Доколкото изчетох, пътуването в една посока до Атина е около час, след това колко време се пътува до акропола? Има ли директна линия до акропола, или трябва прекачване? Някой правил ли го е тоя номер и как се е справил? Благодаря!

Връзка към мнение

После следва катерене по баира нагоре. Може и от Синтагма надолу по Ерму пеша (около 20 мин. бавен ход) и после пак катерене на баира, но от другата страна. Дано е облачен деня.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Т.е. от спирката на акропола /която е на една спирка от Синтагма/ следва катерене нагоре?:wizard: В метри и километри колко е горе-долу? Питам, щото много мразя жегите и ходенето на слънце:O

Връзка към мнение

От метрото до входа на комплекса мисля, че не е много, да речем 300-400 метра

после има катерене до Партенона, но като цяло не е нещо екстремно, а и едва ли ще е толкова горещо през май

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.