Прескочи до съдържание

Чудене за Нова година


mu_ry

Препоръчани мнения

На някой може да му се видят глупави размишленията ми, но все пак кажете какво бихте направили вие в този случай. Имам купени билети за Нова година за Кьолн, като ще сме аз, мъжа ми и сина ни на година и половина. След всичко, което се случва напоследък се чудя дали не променя дестинацията ... имам уиз флекс така, че не е проблем, поне за момента. Гледах за Амстердам, Базел, все дестинации , които ми харесват ...

Бихте ли сменили дестинацията, като съм наясно, че сигурност няма никъде, но някак си все има нещо, което ме притеснява .

Ако все пак решим да останем в Кьолн , кога е най-добре да почна да търся апартамент ? Аз мислех нещо около септември, но се чудя дали няма да е късно :)

Връзка към мнение

Аз не бих сменил, там коледни базари, това-онова. Иначе ако не е сигурно в Германия, Белгия, Франция, Турция, то какво пречи да се случи същото и в Холандия....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не бих сменила.

Както няма да се откажа другата седмица от метъл фестивала във Вакен – вчера оповестиха новите мерки за сигурност, които включват забрана за всякакви ранички, включително малките от тънка синтетика, които феста раздава. 80 хиляди човека на едно ограничено място са примамлив обект, но нали `те` искат да се страхуваме, да променим начина си на живот. Избирам моят си начин на живот и доза повишено внимание, нищо повече.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз мисля, че, за съжаление, вече няма сигурни места в света. Вземат се мерки за сигурност, но не могат да се предотвратят опитите на всеки луд или съзнателен терорист да нападне накъде. Напълно съм съгласна с Niceday, че трябва да си живеем живота така, както искаме, но с повишена доза внимание. Тоест ако съм избрала определена дестинация по някакви си мои съображения, защото така искам, няма да си променя решението поради това, че там е станало нещо неприятно, но епизодично. След атентата ходих в Париж, бих отишла и в Мюнхен, но не и в Истанбул скоро, но това е друга тема. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Aз ще съм единственaтa явно нa обрaтното мнение :) Нaпълно рaзбирaм доводи ви и съм съглaснa донякъде. Сори, aмa стaвa ли въпрос зa дете и то зa моето...предпочитaм друго място, пък aко ще дa е сaмо и привиднa сигурносттa тaм.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бихте ли сменили дестинацията, като съм наясно, че сигурност няма никъде, но някак си все има нещо, което ме притеснява .

 

Не бих сменил дестинацията,освен ако не започне война.Положението в Европа дълги години ще е такова и ще трябва да свикнем с това ако ако искаме да пътуваме.Ако пък ли не,ще трябва да си седим в къщи,заблуждавайки се че сме на сигурно място.

Съвет: Давай смело напред!!! :)

 

 

Много сложен въпрос. И мен от известно време ме мъчи същото...

 

Колкото и да размишляваш и да се мъчиш,няма да откриеш отговор на въпроса.

Затова напред към живота и пътешествията! ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Когато ходя в Истанбул, всички ми се чудят не ме ли е страх от атентати... Като се върна само им преброявам загиналите в катастрофи в България, докато аз съм била там... Така че - смело напред, съдбата не можеш да я промениш, нито своята, нито на детето...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Aз ще съм единственaтa явно нa обрaтното мнение :) Нaпълно рaзбирaм доводи ви и съм съглaснa донякъде. Сори, aмa стaвa ли въпрос зa дете и то зa моето...предпочитaм друго място, пък aко ще дa е сaмо и привиднa сигурносттa тaм.

То хубаво, ама така половината Европа вече е "кой бил - бил"... А ако разглеждаме ЕС като една държава, става още по-зле.

Не знам, аз си падам по малките населени места и смятам, че един атентат в Брюксел не ми блокира Буйон например... Само с Дисни не знам как ще се разберем, че в Щатите не ми се ходи сега

Връзка към мнение
Георги Василев

Не бих сменил. Някои беше писал за "нова реалност" няма безопасно, съжалявам, че звуча малко грубо. Не бих сменил, целта на всичко това е да се всява масова паника и страх и за жалост успяват гадовете в известна степен, но не смятам да се поддам. Това, че в конкретна държава се е случило, не гарантира, че няма да се случи и в друга и в трета и така. Последната нова година я посрещнах под Айфеловата кула....едва месец след атентатите там. Всичко беше спокойно, факт е, че си отмениха честванията за 31-ви, но бях там и всичко беше ок. 

Връзка към мнение

Всеки си имa мнение :)

 

 

То хубаво, ама така половината Европа вече е "кой бил - бил"... А ако разглеждаме ЕС като една държава, става още по-зле.

Не знам, аз си падам по малките населени места и смятам, че един атентат в Брюксел не ми блокира Буйон например... Само с Дисни не знам как ще се разберем, че в Щатите не ми се ходи сега

Връзка към мнение
Травеолани

Mu_ry, аз бих сменила дестинацията. Щом имаш притеснения и колебания, избери Базел.

Да, вярно е, че това може да стане навсякъде, че това е положението в Европа в момента, но не виждам нищо лошо да избереш някоя друга low key дестинация, а не Германия и Франция.

Връзка към мнение

Аз ще съм от малцинството също, но като Елена по-скоро бих я сменила. Коледни базари има и другаде, ако е за коледните базари. Като цяло и Кьолн кой знае колко не ми легна на сърце, а с оглед и на събитията от миналата нова година точно в Кьолн, не бих празнувала там.

 

Иначе вярно е, че сигурност никъде няма.

Редактирано от Бръмбар
Връзка към мнение

Аз пък смятам, че е твърде рано да решаваш каквото и да е. До зимата време много и обстановката може и да се промени. Сега Германия е на прицел, ама нещата може и да затихнат и да се пренесат на друго място. Щом ще си с дете ограничи местата със струпване на много хора и до там. Няма как да предвидиш другото, а и в къщи да се затвориш пак не става.

Връзка към мнение

има време до тогава, но Кьолн най-вероятно ще е едно от най-безопасните места по Коледа / Нова година; с оглед случилото се миналата година вниманието на властите там ще е повишено и всичко ще е наред, нашата поговорка е: "парен каша духа"...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Всеки си имa мнение :)

 

Няма спор, по-скоро се питах как без наличие на кристална топка определяме къде да ходим и къде не. Примерно един Бургас го забравихме, а Кьолн ни се вижда опасен...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

благодаря много на всички :) ясно ми е, че сигурност няма никъде. А иначе, че самата Нова година няма да я празнуваме навън е ясно, особено с толкова малко дете. 

Чуденката е сега, защото взех билетите за огромната сума от 290 лв и ако искам да сменям за подобна цена трябва да е скоро :)

Базел най ми легна на сърце с идеята за обиколка из Френско, обаче нищо не съм проучавала ... нито цени, нито настаняване. Ще го мисля още, явно :)

Редактирано от mu_ry
Връзка към мнение

....

Бихте ли сменили дестинацията, като съм наясно, че сигурност няма никъде, но някак си все има нещо, което ме притеснява .

...

 

Аз разбирам доводите, че не трябва да позволяваме атентатите да променят живота ни. Но пътуването, и особено това по празниците, е нашето удоволствие, награда и радост. И в следващите 5 месеца, а и на самото място, да се безпокоиш, не е удоволствие. 

Правилни ми се виждат коментарите за засилени мерки за безопасност по това време. Но по време на празници се пътува заради празничното настроение и ако на място всички се озъртат, а цялото ми семейство ме проверява на 5 минути и рефрешва страниците с новини, ще е по-скоро тегаво. 

Аз пък много държа да се чувствам в безопасност, да ми е комфортно и спокойно. Даже не е нужно да има рационалност в това усещане :) Така че ако вече не ми се ходи в Кьолн, няма да отида. Ако не ми се кара "спокойна Нова година" без празненства в Париж, ще пропусна. Това ще са си моите празници и ще си ги прекарам там, където искам.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Според мен след като си задаваш този въпрос, трябва да смениш. Дори да е най-безопасното място на света, след като вътрешно ти не си спокойна, това ще ти развали цялото усещане. Проблема е предимно психологически и на настройка :)

 

Иначе съм убеден, че в Кьолн нещата ще са ок. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

благодаря много на всички :) ясно ми е, че сигурност няма никъде. А иначе, че самата Нова година няма да я празнуваме навън е ясно, особено с толкова малко дете. 

Чуденката е сега, защото взех билетите за огромната сума от 290 лв и ако искам да сменям за подобна цена трябва да е скоро :)

Базел най ми легна на сърце с идеята за обиколка из Френско, обаче нищо не съм проучавала ... нито цени, нито настаняване. Ще го мисля още, явно :)

 

Mu_ry, аз не познавам натюрела ти - как звучи :) - но Базел е доста студено във всяко едно отношение - и доволно скъпо - местенце... Не бих избрала база Швейцария за обиколка във Франция, по-скоро обратното. Личен опит. 

 

Иначе и аз като Красен - не бих сменила дестинация, освен ако там няма война. Не защото съм тъпа и упорита, а защото страховете са в мозъка ни. И в този контекс и другите магеланци са прави - ако нещо те тормози, игнорирай го,. 

 

Желая ти прелестна Нова Година :) 

Връзка към мнение

Базел вероятно като летище за кацане, не за настаняване.

Иначе аз и до Кьолн не бих отишъл по принцип, по-скоро Страсбург, Колмар...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да не дава Господ , но то и в София може да се случи.

При баба и дядо на село ще ми е най-сигурно , защото със сигурност няма потенциални терористи , а и съм със семейството :)

Не се налага да минавам през летища.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.