Прескочи до съдържание

През септември в Палма де Майорка


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

От 21 до 26 септември сме в Палма де Майорка и имам доста въпроси на които се надявам да намеря отговорите тук.

 

Полети: София-Баден-Баден, Баден-Баден-Палма де Майорка и на връщане Палма де Майорка-Мадрид, Мадрид-София. 90 евро на човек, през rumbo.es

 

Хотел: BQ Belvedere Hotel - Това беше общо взето най-трудния избор от цялата организация. Хотелите ми се сториха адски скъпи и не предлагат нещо кой знае какво. Също и локацията им не е много добра. Този излиза 1150 лв.~ за двама - ол инклузив. Разликата между ол инклузив и само закуска беше доста малка. Хотела се намира на 5-6 км. от центъра на Палма. Като е в близост до спирка на автобус, който ходи до там.

 

Най-голямото ми чудене е заслужава ли си взимането на кола под наем в Майорка (транспорта им е много добре уреден). Изчетох голяма част от постовете в темите във форума и много се двоумя. Можем в голямо приключение да се вкараме с тези коли. :lol: Най-важното, което разбрах е, че трябва да се вземе кола с условия за гориво full to full.

Харесахме тази:  post-995-0-14676500-1470397166_thumb.png Интересува ме за какво друго трябва да гледам освен горивото, с което могат да ни прецакат. Така като гледам според сайта, колата си има застраховка включена в цената. Мога ли да вярвам на това въобще? Също така, как да разбера точно от къде на летището мога да взема колата? И каква е гаранцията, че ще получа колата която съм си запазил?

 

Следващото ми питане е за плажовете. Трябва да избера четирите най-хубави плажа, за да може всеки ден да сме на различен (може и по повече от 1 на ден). Моля, препоръчайте такива, които наистина си заслужават и достигането до тях да не е по някакъв супер кофти черен път (да не одраскаме колата).

 

Освен плажове, има ли някакви забележителности (освен в главния град), които да си заслужават посещението?

 

Приемам всякакви други идеи и съвети. Засега само това се сещам, но съм сигурен, че ще изникнат и други въпроси. ^_^

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар

Включената застраховка ще е с много голямо самоучастие, т.е. при драскотина ще плащаш богато. Застраховката, която да свали тоя риск ще е 15-ина евро средно на ден. Прочети всички условия на офертата, rentalcars пишат колко е твоята отговорност в по-подробните условия. 

 

Нямаш гаранция каква кола ще ти се падне, само класа трябва да е същия. В твоя случай - компактен клас кола, с климатик и автоматик. От там нататък какъв модел ще е си е тото. 

Връзка към коментар

Края на август ще бъда, но на противоположната страна на Палма.

Ето ти плажовете:

 

http://www.virtualmallorca.com/mallorca_entertainment/mallorca_best_beaches.shtml

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Включената застраховка ще е с много голямо самоучастие, т.е. при драскотина ще плащаш богато. Застраховката, която да свали тоя риск ще е 15-ина евро средно на ден. Прочети всички условия на офертата, rentalcars пишат колко е твоята отговорност в по-подробните условия. 

 

Нямаш гаранция каква кола ще ти се падне, само класа трябва да е същия. В твоя случай - компактен клас кола, с климатик и автоматик. От там нататък какъв модел ще е си е тото. 

 

Това са всички условия, които виждам в този сайт:

post-995-0-91256100-1470398930_thumb.png

А на каква сума г/д сваля застраховката, която не е безплатна?

Връзка към коментар

Центърът на Палма е симпатичен около двореца и катедралата само според мен.

 

Автобуси на острова има, предполагам са сезонни, но до края на септември вероятно ще са достатъчно начесто. Можеш да видиш в google maps или тук http://www.tib.org/portal/en/web/

 

През юли бях на Алкудия/Плая дел Муро и после Кала Рачада (с плаж на Кала Агула и Кала Гат, наблизо има и още едно много популярно място -  Кала Мескита, но нямаше време за него). 

 

 

Алкудия

8862394x.jpg

 

Муро

 

8862395x.jpg

Кала Гат

8862386o.jpg

Кала Агула

8862359J.jpg8862358Z.jpg

На Алкудия/Муро е по-семейно, фрашкано с немци, водата е много чиста и плитка. Пясъкът е фин.

Кала Рачада ми хареса повече. Това е мястото за партита. Морето пак е кристално, има малко скали около брега и е по-дълбоко до брега.

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За забележителности - зависи какво харесваш, аз бих препоръчала пещерата Амс, вътре е осветена в различни цветове, по едно време излиза един лодкар и пускат кратко музикално изпълнение на някои от творбите на Моцарт

post-1179-0-25862100-1470399487_thumb.jpg

post-1179-0-24226500-1470399499_thumb.jpg

Може да се разходиш до селцето Валдемоса с ей такива китни къщички:

post-1179-0-13158000-1470399564_thumb.jpg

Също много ни допадна Ла Гранха - старинно селище, превърнато в етнографски музей:

post-1179-0-54266100-1470399671_thumb.jpg

post-1179-0-88706300-1470399717_thumb.jpg

Това се сещам на първо четене...

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За плажовете не знам има много писано, а и всеки е различен и за един едно е хубаво, а за друг друго, та не мога да дам точни съвети, камо ли за 4-те най-хубави плажа. Поне кажи какъв вид плаж харесваш, голям и широк, малки заливи до по-оживени или до по-отдалечени места? За мен най-добрите и интересните са точно тези малки заливчета-кали им казват там.

 

За колата

 

От  дългото ми проучване за коли под наем на този остров, съм стигнал до тази местна фирма.

http://rentacarvanrell.com/es/reservas-rentacar-mallorca.html

Како се вижда, не искат кредитна карта, няма ниаккви  допълнителни застраховки, блокажи, такси за гориво и т.н. подводни камъни.

Лично съм я използвал и нямах никакви проблеми, та я препоръчвам.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Това са всички условия, които виждам в този сайт:

 

А на каква сума г/д сваля застраховката, която не е безплатна?

 

На колко ще я свали застраховката може да провериш в сайта на фирмата, която я дава. Може да е до 0, може и да е до 100-200 евро. Без застраховка иначе ще ти блокират 1200 по картата и ще си отговорен за всякакви щети до тази сума. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Била съм на острова преди няколко години и имам само приятни спомени.

Ние бяхме в района на El Arenal, където почиващите са предимно германци. Плажът беше хубав, широк, чист, но тип плаж в курорт, все пак.

На Майорка има много по-очарователни местенца. Страхотно такова е Porto Cristo, което горещо препоръчвам.

Движехме се с градски транспорт, като автогарата е в Палма. С кола естествено е по-удобно.

Самата столица също е много приятно място, особено района около катедралата.

 

Малко снимки от Porto Cristo:

post-1237-0-25099800-1470400387_thumb.jpg

 

post-1237-0-51397400-1470400387_thumb.jpg

 

post-1237-0-75608800-1470400387_thumb.jpg

 

post-1237-0-03522400-1470400388_thumb.jpg

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Майорка има доста интересни неща и аз не бих наблягал само на плажовете ;) 

В западната част на острова може да посетите Сойер / Порт де Сойер (прекрасни залези), Валдемоса, Порт д'Андрач,  малките живописни селца Форналуч и Биниараич - много красиви, но спокойни и почти без туристическа навалица. 

 

А в североизточната част на острова - Алкудия/Порт д'Алкудия, Пойенса/Порт де Пойенса и най- вече Кап Форментор - полуостров и нос с отвесни скали и уникални гледки! Нямам мои снимки под ръка в момента, но ето тук едни хубави снимки от нета

В по-планинските части на Майорка има интересни маршрути и пътеки с много "мирадорес". 
В Палма има хубав аквариум, не е чак като този във Валенсия, ама е интересен според мен.

 

Ако сте фенове на тениса -  най-добрите испански тенисисти са точно от Майорка - Надал и Карлос Моя, а Рафа скоро е открил музей в родния си град - Манакор. 

 

Казвал съм го няколко пъти във форума - за мен Майорка е много повече от плажна дестинация и ако човек е там, не си струва да прекара престоя си основно на плажа. Да, има прекрасни плажове там, но хубави плажове има и много по-близо - в България, на Халкидики и въобще в Гърция и т.н.   :) 
( Но моето мнение е малко субективно, защото мен много бързо ме хваща съклет да вися на плажа  :biggrin: )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Центърът на Палма е симпатичен около двореца и катедралата само според мен.

 

Автобуси на острова има, предполагам са сезонни, но до края на септември вероятно ще са достатъчно начесто. Можеш да видиш в google maps или тук http://www.tib.org/portal/en/web/

 

През юли бях на Алкудия/Плая дел Муро и после Кала Рачада (с плаж на Кала Агула и Кала Гат, наблизо има и още едно много популярно място -  Кала Мескита, но нямаше време за него). 

 

На Алкудия/Муро е по-семейно, фрашкано с немци, водата е много чиста и плитка. Пясъкът е фин.

Кала Рачада ми хареса повече. Това е мястото за партита. Морето пак е кристално, има малко скали около брега и е по-дълбоко до брега.

 

До всички тези плажове, трудно ли е стигането с кола? Има ли паркинг в близост до тях и ако да, безопасно ли е за колата? 

 

За плажовете не знам има много писано, а и всеки е различен и за един едно е хубаво, а за друг друго, та не мога да дам точни съвети, камо ли за 4-те най-хубави плажа. Поне кажи какъв вид плаж харесваш, голям и широк, малки заливи до по-оживени или до по-отдалечени места? За мен най-добрите и интересните са точно тези малки заливчета-кали им казват там.

 

За колата

 

От  дългото ми проучване за коли под наем на този остров, съм стигнал до тази местна фирма.

http://rentacarvanrell.com/es/reservas-rentacar-mallorca.html

Како се вижда, не искат кредитна карта, няма ниаккви  допълнителни застраховки, блокажи, такси за гориво и т.н. подводни камъни.

Лично съм я използвал и нямах никакви проблеми, та я препоръчвам.

 

Ще е супер ако и още някой даде отзиви за тази фирма. Като цяло в сайта им няма много инфо. Цената която виждам е цялата която ще платя (освен горивото, което ще заредя), така ли? Без допълнителни такси?

 

В Майорка има доста интересни неща и аз не бих наблягал само на плажовете ;) 

 

В западната част на острова може да посетите Сойер / Порт де Сойер (прекрасни залези), Валдемоса, Порт д'Андрач,  малките живописни селца Форналуч и Биниараич - много красиви, но спокойни и почти без туристическа навалица. 

 

А в североизточната част на острова - Алкудия/Порт д'Алкудия, Пойенса/Порт де Пойенса и най- вече Кап Форментор - полуостров и нос с отвесни скали и уникални гледки! Нямам мои снимки под ръка в момента, но ето тук едни хубави снимки от нета

 

В по-планинските части на Майорка има интересни маршрути и пътеки с много "мирадорес". 

В Палма има хубав аквариум, не е чак като този във Валенсия, ама е интересен според мен.

 

Ако сте фенове на тениса -  най-добрите испански тенисисти са точно от Майорка - Надал и Карлос Моя, а Рафа скоро е открил музей в родния си град - Манакор. 

 

Казвал съм го няколко пъти във форума - за мен Майорка е много повече от плажна дестинация и ако човек е там, не си струва да прекара престоя си основно на плажа. Да, има прекрасни плажове там, но хубави плажове има и много по-близо - в България, на Халкидики и въобще в Гърция и т.н.   :) 

( Но моето мнение е малко субективно, защото мен много бързо ме хваща съклет да вися на плажа  :biggrin: )

 

Кап Форментор е уникално място, много ми хареса и непременно ще го посетим ако сме с кола. В противен случай предполагам няма да стане, съмнявам се да има уреден транспорт чак до там.

Досега и двамата не сме ходили на аквариум, така че най-вероятно ще го пробваме и него, изглежда много добре. Благодаря много!

 

Може би няма да киснем само по плажове, има още време и планът не е избистрен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До всички тези плажове, трудно ли е стигането с кола? Има ли паркинг в близост до тях и ако да, безопасно ли е за колата? 

 

 

Не знам за кола, защото хотелите ми бяха близо до плажа.

Връзка към коментар

Предполагам си видял тази тема за Майорка, където сме писали няколко човека.

http://magelanci.com/topic/3760-пътеписи-и-информация-за-майорка/?hl=майорка

 

За колата няма други такси с изключение на паркинга, като макс сума може да стигне 10е, обикновени е 3-4, всичко в описано подробно в сайта, разгледай там.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам си видял тази тема за Майорка, където сме писали няколко човека.

http://magelanci.com/topic/3760-пътеписи-и-информация-за-майорка/?hl=майорка

 

За колата няма други такси с изключение на паркинга, като макс сума може да стигне 10е, обикновени е 3-4, всичко в описано подробно в сайта, разгледай там.

 

Прочетох им условията и добре им разгледах сайта. Никъде обаче не видях да пише, дадена кола дали е автоматик или с ръчни скорости. Аз ли пропускам някъде или просто не го пише?

Връзка към коментар

Обозначено е на две места даже.

В горната част, където пише колко врати е, колко човека, АЦ и т.н., автоматика е autо и отделно след марката и модела.

 

 

az.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обозначено е на две места даже.

В горната част, където пише колко врати е, колко човека, АЦ и т.н., автоматика е autо и отделно след марката и модела.

 

 

attachicon.gifaz.jpg

Да, благодаря. Просто съм гледал по-евтините и изобщо не съм скролнал надолу към по-скъпите, за да го видя.  -_-

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Май не са много хората, които са посещавали Майорка? :(  Нищо, аз ще продължавам да си питам, пък може някой да ми отговори. :lol:

Някой бил ли е там без кола под наем и възможно ли е обикалянето на острова с градския транспорт. Знам, че е добре развит и се чудя дали си заслужава високата цена на колата.

Връзка към коментар

Имаш твърде малко време за да обикаляш с градски транспорт. Ако искаш да бъдеш на повече места вземи си кола под наем - не е страшно. Ние бяхме 7 дни, много малко време сме отделяли за плаж повечето време обикаляхме и пак не сме видели всичко. Примерно 150 км може да ти се струват близо до най северната точка, но си е един ден отделен с кола до там и обратно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях без кола, но спах на 3 различни места на острова и ходех на близките плажове и градчета. При вас е сложно защото всеки ден трябва да се връщате до  Палма.

Най-добре направи план къде искаш да ходиш и виж вариантите и тогава прецени.  

До по-забутаните плажове ще е сложно без кола. До Cap de formentor също не може да се стигне с автобус....

 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Явно ще трябва да наемем кола в крайна сметка.

Я кажете как стоят нещата с паркирането в Палма? Има ли безплатен паркинг някъде по центъра? Ако няма, колко се плаща на час?

Връзка към коментар

Безплатно няма, осбено по центъра.

Има много платени паркинги с цени около 2 евро на час, другия вариант е на улицата, с плащане на всеки час или два.

 

А вечер след някакъв час става ли безплатно като в България или не?

Връзка към коментар

Става безплатно, както по  време на празници,  неделя, а на места и събота следобед, трябва да видиш какво пише на машинките за плащане по улиците.


Намирането на място също не е лесна работа, обикаля се много, ако си в централната част.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

И така да питам и аз :)

 

Явно ще се взима кола от този сайт , да рабирам че плащам в тази цена е вкл някаквва застраховка и това е всичко?

Ние сме в апартамент в Can Pastilla, близо до Палма и още по близо до летището ...ще сме там началото на Октомври и не знаме дали ще става за плаж така че ще разглеждаме вече  рагледах няколко предложения тук и май всички са в списъка :) 

Ако някой предложи още нещо ще съм благодарна.

Обмисляме да отидем и на противоположния бряг на Палма ако има нещо интересно там, освен красиви плажове, ще се радваме да го видим,

 

Имаме и проблем с едни от билетите имената и фамилиите са разменени ( имали друг стандарт в Испания но кой да прочете) случвало ли ви се е , от компанията ме увериха че ставало хиляди пъти и няма проблем да летиш с този билет, но все пак ми е малко притеснено

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.