Прескочи до съдържание

Европа до Нова Зеландия от 438 Евро


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Другият вариант е да отрежа Раротонга и да остане по 1 седмица в Нова Зеландия и Френска Полинезия. И за Фр. П. да си взема от мулти-островните билети, които дават право на посещение на 4-5 острова на цена колкото само до Бора Бора - много оферта е.

 

Ще го поумувам още известно време, така или иначе засега не бързам да взимам нищо, докато изчаквам реакцията на Thai Airways за оклъндските билети :)


1 седмица не е ли твърде малко за Нова Зенландия?

 

Може би да. За момента това са много предварителни планове и нищо не е решено.

 

От трета гледна точка след 2-3 години със сигурност ще се засиля в посока Питкерн, а за тоя остров се тръгва именно от Френска Полинезия и така и така тогава ще пообиколя доста из района... А ако сега посетя Фр. П. ще си загубя част от мотивацията и за Питкерн защото не обичам да повтарям :)

 

До месец-два ще си избистря идеята, само да нямаме проблем с оклъндските билети - другото е лесно.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Само се колебая за отскачане до Бора Бора, че направо ме боли сърцето да дам €350 за 30 минутен полет.

 

Има и разни фериботи, които са по евтини, но не се движат много често. Разгледай и опциите за Air Tahiti pass цък

Няма да е по евтино, но поне ще може да включиш повече острови. Бора Бора за 1 час се обикаля с велосипед. Реално за 1 ден може да опиташ всичко което си струва на острова.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Ходих,внесох,платих. И ние сме в "кюпа". 30.04-16.05. Проверявах сайта на Thai - излиза резервацията .

Редактирано от clete
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ходих,внесох,платих. И ние сме в "кюпа". 30.04-16.05. Проверявах сайта на Thai - излиза резервацията .

Опаа, за 30 Април почва да се оформя ударна група :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

благодаря, точно през деня е :)

 

В Банкок, при положение, че имам стоп от 12 часа между два полета по 10-12 часа, аз бих си заложил една задължителна програма. Тайландски масаж от 1 час на Khao san road или някое друго място. Този масаж ще ви разтовари физически и психически и дългото летене ще ви се стори много по приятно, а престоят в Банкок ще е като кацане в рая за няколко часа ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В Банкок, при положение, че имам стоп от 12 часа между два полета по 10-12 часа, аз бих си заложил една задължителна програма. Тайландски масаж от 1 час на Khao san road или някое друго място. Този масаж ще ви разтовари физически и психически и дългото летене ще ви се стори много по приятно, а престоят в Банкок ще е като кацане в рая за няколко часа ;)

 

За 24 часа какво препоръчваш?

Връзка към мнение

В Банкок, при положение, че имам стоп от 12 часа между два полета по 10-12 часа, аз бих си заложил една задължителна програма. Тайландски масаж от 1 час на Khao san road или някое друго място. Този масаж ще ви разтовари физически и психически и дългото летене ще ви се стори много по приятно, а престоят в Банкок ще е като кацане в рая за няколко часа ;)

 

ще трябва да питам шефа, т.е. жената какво мисли по темата :) като наближи ще го мислим, по-важното засега е билетите да оцелеят :)

 

иначе поразцъках малко за Лондон, уж много полети, много нещо, пък за датите дето си харесахме никакви удобни полети не виждам :( и какво е 'нормална' цена за двупосочен дотам, отдавна не съм ходил и гледал за там... май ще гледам и Букурещ, макар, че си е рисково февруари ако завали снежец...

Редактирано от logist13
Връзка към мнение

А аз междувременно измислих как да си запълня програмата там.

 

1 седмица Нова Зеландия

2 дни Раротонга (острови Кук)

4 дни Френска Полинезия

 

И ценово и логистично се върза прекрасно.

И аз обмислям да комбинирам с някой от островите,но дотогава има време,а и да не кенселират билетите.

Връзка към мнение

ще трябва да питам шефа, т.е. жената какво мисли по темата :)

 

 

Няма какво да я питаш :) Лягате един до друг и се подлагате на процедурата ;) В Традиционния масаж няма нищо сексуално, а напротив! Обличаш се в една пижама и те разглабят на съставните ти части, но след това си като гумен човек ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Зимен сезон нормална цена до Лондон вече би била 40-70 евро с лоу кост ( или всичко до 100 с трансферите между летищата).

Поглеждайте и довеждащите полети преди да изберете датите за НЗ, да не се натресете на някоя лондонска февруарска или друга дата точно покрай ученическите и банк холидей ваканции . Това в посока БГ.

 

Не помня с кое се почна ама магелеланската вълна мина през Филипини ,Южна Америка , отчасти Австралия , Япония и Малдиви , сега явно е ред на НЗ.

 

Пиза и Бари не ги и смятам .

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За 24 часа какво препоръчваш?

 

За 24 часа минимум 2 масажа  ;)  За останалата програма зависи бил ли си в Банкок или не си бил. Ако не си бил в Банкок почваш от кралския дворец, храма на лежащия Буда, храма на златния Буда, мраморният храм, разходка с лодка или кораб по чао Прая и т.н. Зе вечерта нощния пазар и Khao san road.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За единия масаж не си струва да биете път до Као Сан ;)

Ще е супер изненада ако точно в Банкок няма масаж на летището. Бърза справка показва това :

 

http://www.bangkok-travel-ideas.com/massage-in-bangkok-airport.html

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

За единия масаж не си струва да биете път до Као Сан ;)

Ще е супер изненада ако точно в Банкок няма масаж на летището. Бърза справка показва това :

 

http://www.bangkok-travel-ideas.com/massage-in-bangkok-airport.html

 

Масаж на Khao san road за 1 час, а не за 45 минути е 200-250 бата ;) 700 бата си е бая, но е нормално като цена за летището ;) Въпросът обаче не е само самият масаж, а да се потопиш в атмосферата на Банкок. Тайландски масаж от тайландки има вече в почти всеки по голям европейски град ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А по-добре да видят двореца , времето може да стигне и за разходка по реката :)

То на Као Сан няма много тайландци , не и автентични.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Включихме се и ние с Яничка към групата на desislavna и откриваме сезона с дати 26.02.- 08.03 :sungum:  :sungum:  :sungum:

П.С. Сега стискаме палци и чакаме пътуването да се осъществи  :)

Редактирано от Desi75
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Интересна дискусия се е заформила в flyertalk. Изглежда грешката я оправят чрез вдигане на цената на билета, вместо добавяне на горивни такси:

http://www.flyertalk.com/forum/mileage-run-deals/1783045-tg-london-aukland-lon-akl-w-class-349-a.html

 

Някой да знае (може би с достъп до амадеус?) как може да проверим по какъв fare basis code са ни билетите през volagratis? Все пак да знам дали ни се трупат мили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Промото е в W, където милите са кът. Някой сайт може и Q да е пуснал, ама надали.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Включихме се и ние с Яничка към групата на desislavna и откриваме сезона с дати 26.02.- 08.03 :sungum:  :sungum:  :sungum:

П.С. Сега стискаме палци и чакаме пътуването да се осъществи  :)

 

 

баш нашите дати :) като го смятах, точно 7 дни в НЗ; иначе на тарифата пишеше, че мили си се начисляват 100%, ама кой знае...

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Промото е в W, където милите са кът. Някой сайт може и Q да е пуснал, ама надали.

Значи мили йок. поне според брошурата на Тай

Редактирано от petko
Връзка към мнение

баш нашите дати :) като го смятах, точно 7 дни в НЗ

Супер, че не сме само ние. Сега остана и да се запознаем преди това, за да  не е чак в НЗ :)   

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Супер, че не сме само ние. Сега остана и да се запознаем преди това, за да  не е чак в НЗ :)   

 

ами последната варненска сбирка я пропуснах за съжаление, пък към София нямам много път... ама да оцелеят билетите, другото е лесно :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Значи мили йок. поне според брошурата на Тай

 

Билетите ни със сигурност са клас "W".

 

Според http://www.thaiairways.com/en_TH/rop/Earning_Miles/EarningMiles_onTHAI01.page клас "W" носи 25% мили в тяхната програма. Economy Class (Discount) V / W - 25%

 

Същото твърди и http://www.wheretocredit.com/thai-airways-international/w

 

Мисля, че брошурата им просто не е актуална. Ще намажем по 6000 мили, все ще стигнат за някоя безплатна хотелска нощувка.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

всъщност как може да се провери класа?

 

поне нашите билети са по тази тарифа, милите са си 100%:

 

 

GLOBAL ESCAPE SAVER PLUS Travel Class Economy class service Eligibility

These fares apply with capacity limitations determined by the Carrier best judgement

Flight Restriction Valid on TG operating flights only Reservation Change Must be made before ticket expiration, same booking class and same seasonality - Before Departure : - After Departure : with fee GBP100 Cancellation / Refund

Child / Infant Discount

Accompanied child age 02-11years discounted 25% of the adult fare.

Infant under age 2years discounted 80% of the adult fare.

Unaccompanied minors are not permitted on these fares.

Baggage Allowance

30 kg. subjects to THAI Airways baggage policy

Royal Orchid Plus Miles 100% Mileage accrual with Royal Orchid Plus terms and conditions applied

For more detail, please refer to "Purchase Conditions" which located under Select page / Book page during the booking process.

Enquiries Please contact THAI Office in London 4420 7491-7953 Remarks : Any reservation change, please contact THAI office. Applicable fare conditions are to be complied with.

Редактирано от logist13
Връзка към мнение

Необходимо ли е да се прави регистрация ня сайта на Thai, за да се начислят евентуално милите? Хич не съм наясно с лоялити програмите, та казвайте ги тези неща ,моля!  :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.