Прескочи до съдържание

Въпрос относно ръчен багаж с Aegean


Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

предстои ни пътуване с егейците. Проверих на страницата им какъв е допустимият багаж за тарифа GoFlexi и пише, че допустимият багаж е 1 бр. до 8 кг, с размери 56х45х25

 

Никъде не става дума за дамска чанта или чанта с фотоапарат, та моля ако някой е пътувал с тях и е наясно, дамската чанта влиза ли в бройката за салонен багаж или допускат един куфар + дамска чанта или камера?

 

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ами то ... и аз се оплетох с тази авиокомпания. Билетите ми са до Йордания: Букурещ - Атина; Атина - Аман. Обаче оказва се, че в билета ми няма багаж !!! За пръв път в билета ми не се предвижда и порфейл даже ! :mad:  И трЕбе да се плаща.! Обаче аз много не съм пътувал - пише до 23 кг. Ама размер честбо никъде не видях ??? Има ли такъв ?!

Връзка към коментар

Не си съвсем без багаж - имаш право на ръчен, а ако искаш чекиран багаж, 23 кг са ти 20€, но предполагам, че ако ги закупиш на летището, ще са повече.

 

P.S. Всъщност, на кратките международни полети багажът е 20 или 27€, в зависимост от периода на пътуване, като на летището наистина е по-скъпо.

Редактирано от chandni
Връзка към коментар

Да споделя моя опит с егейците. Полетът ми беше съвместен на егейците и Air Baltic. Талин-Атина. Егейците пишат само за 1 ръчен багаж, но балтийците позволяват 1 ръчен багаж 56х45х25 + дамска чанта. Така че проверете си дали не е и вашия случай подобен. Пътувах с куфар с позволените размери+дамска чанта. Килограмите бяха мноого повече, но никой не ги тегли, просто защото няма къде на гейта. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не  мисля, че ще направят пробрем за дамска чанта и подобно.  Не са толкова лоу, които гледат да ти приберат пари и за по-обемно яке. :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря на всички за отговорите ! НО... Аз питам не случайно, защото си мислех, че имам включен багаж, който си е ОК - много даже: 

GoLight - 1 cabin baggage - L:56 cm X H:45 cm X W:25 cm - 8kg

Обаче : Free baggage allowance policy for A3/OA flights: No free piece for GoLight, 1 free piece up to 23kg for Saver, 1 free piece up to 23kg for Flex, 2 free pieces up to 32kg each for Business. For more information about baggage policy click here.

 

Това ми излиза на резервацията. В същото време нийде, ама наистина никъде не пише (или поне не мога да го открия ) какъв точно клас е моя полет - гореспоменатия А3/ОА ли е, що ли ??? Но дотук го разбирам, че даже и ръчна чантичка не ми се полага!

Редактирано от Tisho
Връзка към коментар

Няколко пъти ги ползвам (другата седмица пак) и летя с малък куфар с горепосочените размери. Отделно гърците от Солун носят много чанти, баници :)  и не съм забелязала да правят забележка на някого.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В същото време нийде, ама наистина никъде не пише (или поне не мога да го открия ) какъв точно клас е моя полет - гореспоменатия А3/ОА ли е, що ли ??? Но дотук го разбирам, че даже и ръчна чантичка не ми се полага!

В сайта на егейците, като отидеш на My booking и въведеш номер на резервацията и фамилия на пътника, ти излиза itinerary на полета и пише:

 

 

Fare family GoLight

Booking Class T

 

 

Като си видиш категорията на билета (най-вероятно е GoLight), отиваш на линка с багажите, който пуснах по-рано и виждаш какво ти се полага. Няма тарифа, която да е без ръчен багаж, а само такава без чекиран багаж! 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По принцип стандартните им тарифи не включват чекиран багаж, а само ръчен. Чекираният може да се добави през сайта им срещу 20 евро на бройка. Може и да се свържеш с центъра им за обслужване на клиенти, много са готини. Спомням си обаче когато летяхме с тях от Берлин до София през Атина. Пътуваха много гръцки гастербайтери, които явно за да не плащат за багаж, бяха помъкнали дори и големи куфари (които са си направо за чекиране) като ръчен багаж. Излитането ни се забави докато стюардесите намерят място за всеки и всичко. Не знам как се оправиха, но в толкова претъпкан самолет не се бях возил дотогава  :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Няколко пъти ги ползвам (другата седмица пак) и летя с малък куфар с горепосочените размери. Отделно гърците от Солун носят много чанти, баници :)  и не съм забелязала да правят забележка на някого.

 

Страшно е там, с огромни дисаги се качват самолета гърците! Егейците не се заяждат за дамската чанта. Една, но местна, се беше  качила с три чанти от тези китайските, най-огромните найлонови торби. Видях ги, като я прогоних, беше ми седнала на мястото.

Редактирано от Звелина
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По принцип благодаря на всички за мненията и съветите!!!! Обаче ...се объркАх. С две думи - раница   дали ще ми таксуват ??! :):unsure:

 Като всичко мине добре (дай Боже !!!) - веднага докладвам !!!!!!

Връзка към коментар

Освен ако раницата ти не е с размери 80х60х30 и с тегло 30 кг, няма да те таксуват!  :lol:

 

С която и да е тарифа, имаш право на раница или малък салонен багаж до 8 кг и с посочените по-горе размери 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По-ясно не виждам как може да бъде написано.

Няма АК , която да не позволява безплатен ръчен багаж. Четеш размерите и ограниченията в теглото и работата заспива.

Що са всички тия драми...

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По-ясно не виждам как може да бъде написано.

Няма АК , която да не позволява безплатен ръчен багаж. Четеш размерите и ограниченията в теглото и работата заспива.

Що са всички тия драми...

 

Абе има такива компании, ама са отвъд голямата вода, няма да ги зачесвам да не объркаме допълнително :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе има такива компании, ама са отвъд голямата вода, няма да ги зачесвам да не объркаме допълнително :)

Да видим тези компании кога ще ги приземят за постоянно :) Нищо добро не се чува за финансовото им състояние...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

И тъй - осъществих пътуването. Всичко онова за претъпкания самолет заради многото ръчен багаж, който пътниците носят, е вярно. Абсолютно никой не ни гледа колко багаж носим - на връщане имах освен раницата и голяма найлонова торба с подаръчета , сладки и други, и никой не ми направи дори и намек за забележка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ние също бяхме с ръчен багаж за всеки от нас - куфар 55 см + раница Cabin Max Edinburgh, като мъжът ми носеше и чанта с DSLR фотоапарат отделно - никакви проблеми! Никой нищо не ни е казвал за багажа. 

 

П.С. Освен това да ги похваля и че самолетите им са чисти, а мястото за краката е най-голямото, което някога сме виждали. За сравнение при Qatar-ците аварийните изходи на А320 бяха на ред 14 и 15, а при егейците - 11 и 12!

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тъкмо реших да ти отговоря на първия пост и видях, че вече сте литнали, кацнали и ...

Аз съм пътувал с Aegean до Крит през Атина и после от Санторини пак през Атина.

Имах проблеми единствено на летището в Санторини.

Една дебеланка се заяде за теглото на ръчния ми багаж - беше с 2-3 кг. над допустимото, та се наложи да се дообличам стабилно и да напъхам по джобовете си каквито техники и зарядни имах по куфарите.

За допълнителна чанта не можеше и дума да става.

 

Накратко - зависи си от наземния персонал.

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Имах проблеми единствено на летището в Санторини.

Една дебеланка се заяде за теглото на ръчния ми багаж - беше с 2-3 кг. над допустимото,

Дори не са ни го теглили или проверявали размера. Бяхме чекирани предварително, бордните карти - на телефона и директно минахме през секюрити и после на гейта. Проблемът беше с мизерното летище в Санторини - супер мръсно, супер тясно. В залата за чекиране има всичко на всичко 3 или 4 седалки, в зоната пред гейтовете са не повече от 20. Залата е изключително малка, а бяхме натъпкани хора от поне 5-6 полета накуп! Един на Aegean до Солун, втори - до Атина, 1 на БГер до София, Копенхаген, Манчестър... някакви до Германия... Беше пълно с туристи на Thomas Cook и Tui, а хигиената беше ужасна! Навсякъде се въргаляха хартии, бутилки и всевъзможни боклуци и никой не си правеше труда да чисти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И други отзиви (от тук) си спомням, че бяха подобни - за мърсотия и теснотия... ама аз явно съм бил ангажиран как да пренеса част от багажа по тялото си... 

Но единствено на летището в Санторини са ми теглили т.е. мерили на килограми ръчния багаж.

Връзка към коментар

Значи за VIP-салон въобще да не питам?  :rolleyes:

На втория етаж имаше някакъв бар-ресторант с открита тераса, на която се и пуши и можеш да наблюдаваш пистата, но ние не се качихме до горе и не знам как е.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.