Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Иран 2017


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Бритиш пускат директни полети до Иран... Също и Air France. Това едва ли касае повечето магеланци, но е признак на тенденция. Светът се променя (дано за добро). 

 

http://www.bbc.co.uk/news/uk-37240977

Връзка към мнение

 Например Октомври как звучи от гледна точка на температура? Предполагам не искаме да ходим когато е 45 градуса :)

 

45-degree-angle.jpg

 

:P :P

 

Матеев, извинявай, не се стърпях  :biggrin:

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

За октомври към Иран бройте мен и приятеля ми (:  

 

Октомври 2017 е много далече, както и никой не прави организации :) Тук планиранията рядко се случват тривиално, но ти предлагам да следиш изявите форумски и да решаваш на момента... 

Връзка към мнение

Април и октомври са топ месеците откъм време, като не стана април, октомври и на мен ми звучи супер. :D

 

Сега видях ,че октомври било по-добре, заради по-добрите цени от април, уин -уин ситуация. :D

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Само като идея по темата.... пък и включа Варненската връзка :)

 

Има много удобни чартъри лятото от Варна, като само за пример днес ми излизат 4 полета на заминаващи

http://www.varna-airport.bg/Flights/Departures/tabid/106/language/bg-BG

 

За съжаление цялото лято беше предварително разпределено, иначе така ме "сърбяха" пръстите и мен :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хазартът в Иран е забранен :)

Казва ,че има голям наплив. Останах доста изненадан , щото мислех че само към София летят.

Ще го направя и аз в обозримо бъдеще ,но с две седмици.

Връзка към мнение

Хазартът в Иран е забранен :)

Казва ,че има голям наплив. Останах доста изненадан , щото мислех че само към София летят.

Ще го направя и аз в обозримо бъдеще ,но с две седмици.

 

Ще летиш към Варна да играеш „Блак Джак“? :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Стига вече, тъкмо ми помина, успокоих се, ... и ти сега - пак.

Като знам, че и София-Берлин-София е под 20 Евро... ох. :lol:

Връзка към мнение

Стига вече, тъкмо ми помина, успокоих се, ... и ти сега - пак.

Като знам, че и София-Берлин-София е под 20 Евро... ох. :lol:

Ами, щом ти е поотминало, да ти предложа и от Рим, Милано и Прага...   :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Аз не ви съветвам да ходите през април! На мен дори след средата на март ми беше доста топло. Все пак носиш клин, туника и шал на главата. По-добре идете март ( за дамите). През деня като е топличко 20 градуса си запретвате ръкавчето на туниката. 

 И вечер си слагате една дълга жилетка отгоре и сте супер ако стане 15-16 градуса. Лесно се събира в багажа, няма да ви трябва яке. Винаги можеш още да се облечеш, НО НЕ и да се съблечеш ако ти е топло.

 Може и месец с месец да не си приличат де, следете си прогнозите, но април.. Ако е топло... През деня така пече, че понякога си слагах и шапка върху хиджаба.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Milan – Tehran: €119
24th-31st May
24th May – 2nd Jun


31st May – 9th Jun

в www.momondo.it

Какво стана с агитката за Иран. Има ли още желаещи?

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако някой се е отказал от ходенето, ето ви една снимка от Шираз за надъхване :)

Хората бяха се подготвили с книги, стъклени топчета, наметала и каквото се сетиш зад а станат интересни снимки

 

post-2406-0-92436600-1488787371_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте и от мен. Запалих се за Иран и планирам началото на октомври да го посетя. Възможностите са ми за около 6 пълни дни, иначе казано мога само седмица отпуск да ползвам. Започвам с организацията и ми възникна въпрос около намирането на хотели/хостели, като ще бъда благодарен за съвети тъй като в booking няма никой :)

Връзка към мнение
преди 12 минути , Salsam каза:

Здравейте и от мен. Запалих се за Иран и планирам началото на октомври да го посетя. Възможностите са ми за около 6 пълни дни, иначе казано мога само седмица отпуск да ползвам. Започвам с организацията и ми възникна въпрос около намирането на хотели/хостели, като ще бъда благодарен за съвети тъй като в booking няма никой :)

Нямаш израелски печати в паспорта нали?

Връзка към мнение
1 hour ago, Salsam said:

Здравейте и от мен. Запалих се за Иран и планирам началото на октомври да го посетя. Възможностите са ми за около 6 пълни дни, иначе казано мога само седмица отпуск да ползвам. Започвам с организацията и ми възникна въпрос около намирането на хотели/хостели, като ще бъда благодарен за съвети тъй като в booking няма никой :)

Здрасти,

Може да пробваш този сайт http://hostelsiniran.com/ .

 

Или ще трябва да използваш мейл, телефон. Повечето пъти няма проблем.

Golshan Traditional Hostel в Шираз ми харесваше много, преди за започне да се разраства. И ни бяха дублирали резервацията веднъж, та вместо в двойна стая в традиционната къща ни настаниха в общо спално в съседна сграда. Но ако трябва да ходя в Шираз бих останал пак там. 

 

Моите любими места си остават Rohab guest house в Mesr и Haft Rangoo на остров Qeshm. И двете предлагат разнообразни турове и пълен пансион, но са малко извън основния туристически маршрут.

 

Можеш да спестиш малко време ако направиш някоя отсечка в нощен влак, Техеран - Шираз или както беше в нашия случай Шираз - Кашан. Доста са удобни, ако успееш да се сдобиеш с билет. Има разни мнения за следния сайт, аз до сега не съм имал проблем. 

http://www.iranrail.net/

 

След като си за кратко време ти предлагам ако кацаш в Техеран на връщане да го пропуснеш изобщо.

Такси от Кашан до летището за цялата кола с 40 минутна почивка в Кум за разглеждане е 40 евро.

Също така автобусите от Исфахан до Карадж спират пред заминаващи на летището в Техеран. 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

7 minutes ago, develko said:

Здрасти,

Може да пробваш този сайт http://hostelsiniran.com/ .

 

Или ще трябва да използваш мейл, телефон. Повечето пъти няма проблем.

Golshan Traditional Hostel в Шираз ми харесваше много, преди за започне да се разраства. И ни бяха дублирали резервацията веднъж, та вместо в двойна стая в традиционната къща ни настаниха в общо спално в съседна сграда. Но ако трябва да ходя в Шираз бих останал пак там. 

 

Моите любими места си остават Rohab guest house в Mesr и Haft Rangoo на остров Qeshm. И двете предлагат разнообразни турове и пълен пансион, но са малко извън основния туристически маршрут.

 

Можеш да спестиш малко време ако направиш някоя отсечка в нощен влак, Техеран - Шираз или както беше в нашия случай Шираз - Кашан. Доста са удобни, ако успееш да се сдобиеш с билет. Има разни мнения за следния сайт, аз до сега не съм имал проблем. 

http://www.iranrail.net/

 

След като си за кратко време ти предлагам ако кацаш в Техеран на връщане да го пропуснеш изобщо.

Такси от Кашан до летището за цялата кола с 40 минутна почивка в Кум за разглеждане е 40 евро.

Също така автобусите от Исфахан до Карадж спират пред заминаващи на летището в Техеран. 

 

 

 

Благодаря за полезната информация. За спането предпочитам по-сошъл места, а и пътувам само. Обожавам хостелчетата :) Полетите ще бъдат от Техеран и в двете посоки и ще използвам съветите.

Редактирано от Salsam
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.