Прескочи до съдържание

Партньорски линкове в magelanci.com


Препоръчани мнения

На кръстопът сме, мили приятели.

 

Досега го карахме на ентусиазъм и мускули. Имам някакви базови познания по уеб програмиране и успявам криво-ляво да се оправя с модерните системи за управление на съдържанието, каквато е този форум. С каквото не се оправям пък, засега имам късмета да познавам точните хора. Отново искам да изкажа най-искрени благодарности на Брани и Пожето, които помогнаха съответно с графичното оформление, превода и толкова много неща, които ми е трудно да изброя. Както и двамата Сашовци, които не са от пишещите, но единият направи SQL заявката, на която се крепи Атласа, а другият помогна с конфигурирането на бекъпите. В нормалните бизнес проекти за техните услуги се плаща, и то не малко, аз съм див късметлия, че мога да разчитам на труда им абсолютно приятелски и безплатно, нямате си представа колко го оценявам.

 

Но това не може да продължава вечно. Въпреки че основните разходи по софтуера вече са направени, а с текущото натоварване мога да продължа да издържам сайта с години на споделен хостинг, то амбициите ми са дългосрочни и огромни. А такива амбиции изискват и сериозни ресурси. С нарастването на трафика лека полека ще трябва да се мигрира към сървър, някои от идеите ми и в момента изискват специфичен програмистки труд, тъй като няма готови модули за тях, в един момент ще трябва да се инвестира и в оптимизиране и вдигане на популярност. И т.н., и т.н. С две думи, ако искаме да вървим напред, е необходима известна възвръщаемост, защото колкото и да е силен ентусиазмът, не може да се разчита, че вечно ще компенсира тотална черна дупка от ресурси и най-вече, време. Просто не е устойчиво.

 

Има няколко метода, по които да се издържа форум.

 

1. Реклами и банери тип гугъл. Това няма как да проработи, защото не мога да избирам какви рекламки ще се въртят, а се сещате, че "интелигентните" алгоритми на гугъл ще ни напълнят форума от горе до долу с реклами на туристически агенции и ще трябва ритуално да си режа вените. Индивидуални договорки за банери с коректни сайтове на теория биха проработили, вече получих оферта да сложа банер на заглавната страница, но предложената сума, без да я споменавам, ще ви кажа, че никога няма да загрозя форума с реклама срещу нея.

 

2. Дарения или платен достъп до форума. Не съм хипер против даренията, но не смятам, че е редно да искам пари от хората само за честта да споделят опита си и съветите си с други хора. С две думи, смятам, че посетителите правят достатъчно помагайки си един на друг. Банерът, молещ за дарения пък, едва ли ще се различава по досада от този на тур. агенциите. За платен достъп и някакви специални привилегии срещу пари, дори не искам и дума да става.

 

3. Affiliate линкове. Принципът тук е следният. Като пускам оферта на заглавната страница и пиша къде може да се резервира въпросната, към линка ще бъде добавен код. Обикновено, ако сайтът е ввв.сайт.ком, с моя линк ще е ввв.сайт.ком/aid=123456. Така, когато линкът бъде цъкнат, сайт.ком ще знае, че този посетител е дошъл от моя сайт и ако резервира от него, ще ми преведе малък процент от покупката. Цената за крайния клиент, дошъл чрез директен достъп или чрез моя линк, е АБСОЛЮТНО една и съща. Това лично за мен е най-правилният начин и това е методът, който избрах. Сайтовете, които ще рекламирам, не са избирани по това кой дава най-добра комисионна, а по това кои са сайтовете, на които всички ние имаме доверие и сме ползвали нееднократно. Присъствието на линковете ще е тотално ненатрапчиво, гарантирам го, повечето хора вероятно няма да разберат, че без да искат помагат за издръжката на форума.

 

Някои от вас сигурно знаят кратката (кратка, защото не поискаха да продължим диалога) ми разправия с българския лидер по продажби на онлайн самолетни билети за, меко казано, кожодерските им такси и практики, граничещи със законното. За мен би било най-рентабилно да рекламирам точно този сайт, защото процент от високите им такси ще идва за мен. Но няма да го направя - сайтовете, които ще ползвам, ще са или официални на авиокомпании, или такива, които са широко известни с коректността и конкурентните си цени. Това са малко кухи думи, но вярвам, че за тези повече от година и половина, откакто съществува Аерохроники и 3 месеца, откакто го има това общество, съм изградил някакво доверие и ми вярвате, че не бих ви подлъгал умишлено.

 

Естествено, никой по никакъв начин няма да бъде притискан да резервира точно през тези сайтове, ако смятате за уместно, премахвайте кода ми от линковете или ползвайте тотално други сайтове, ваша воля и никога няма да ви се разсърдя.

 

За да не съм голословен, искам да представя първите 2 сайта. Ще бъдат последвани от други.

 

www.trip.bg

  • изчистен дизайн с интерфейс и подръжка на български;
  • търсенето показва крайната цена от самото начало, без непредвидени таксички точно преди да платите;
  • административната им такса е ниска, което се отразява на крайната цена на билета, която е консистентно най-ниска от всички сайтове на българския пазар.

 

www.booking.com

 

  • едва ли има нужда от представяне - световен лидер в областта на продажбата на хотелски нощувки;
  • много от резервациите могат да се правят без предплащане, само срещу номер на кредитна карта;
  • интерфейс на български.

Скоро ще има отделна секция за тези линкове и искрено ще благодаря на всеки, който резервира следващите си полети и нощувки през тях. Имам намерение сайта винаги да е с изчистен и ненатрапчив дизайн и се надявам нещата да потръгнат по този начин, макар че си нямам идея колко успешен ще бъде. Малко искрено и лично ми се получи, предполагам в начинаещите курсове по маркетинг обясняват хич да не се прави по този начин, но за добро или за зло, никога не съм го учил.

 

Ако има въпроси, давайте смело.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ти си ме знаеш - въпроси ще имам, когато стигна до там :) Мисля, че идеята ти е много добра. Така че успех от мен :)

 

Няма какво толкова да питаш, цъкаш и резервираш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпросът ми е аз, като обикновен потребител, как мога да помогна. Освен с резервация през линковете?

Попадайки на читав сайт, мога ли да го предложа, а ти вече да се договаряш?

Примерно този сайт http://www.travelstay.com/ , бях много доволна, предлага изгодни оферти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За напред, ако имам резервация през тези сайтове, задължително ще минавам от тук. Ако беше дал линковете само два дни по-рано, вече щях да имам минимален принос за поддръжката на форума  :) !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпросът ми е аз, като обикновен потребител, как мога да помогна. Освен с резервация през линковете?

Попадайки на читав сайт, мога ли да го предложа, а ти вече да се договаряш?

Примерно този сайт http://www.travelstay.com/ , бях много доволна, предлага изгодни оферти.

 

Резервираш през линковете и така :) Ще добавям и други, не съм сигурен дали посочения от теб ще е от тях, защото има хиляди и милиони сайтове в нета, и повечето си работят безпроблемно, но всичко е малко в тестова фаза в момента. 

 

 

За напред, ако имам резервация през тези сайтове, задължително ще минавам от тук. Ако беше дал линковете само два дни по-рано, вече щях да имам минимален принос за поддръжката на форума  :) !

 

Нищо де, няма да пътуваш за последен път, така че време има :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Което требе, оно е нужно :) А и имайки впредвид, че повечето резервираме през букинг, силно се надявам, че нещата бързо ще напреднат и ще генерираш... абе парички. Успех, Жорка

 

ПП- А приятели като Пожето и Брани, явно не случайно имаш- уникални са  ;)

Редактирано от vesi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мисля, че идеята е добра.. особено пък и за букинг.  :good:

А и сговорна дружина -планина повдига ;) . Успех с начинанието!

И аз благодаря на всички, които дейно са ти помагали за този форум.  :thankyou:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам защо си толкова скептичен към даренията. Към платения достъп - окей, ама към доброволните дарения - няма причина... В крайна сметка това е може би единственият читав начин да се издържа достойно един такъв проект, какъвто е този сайт. И въобще не е нужно да изтипосаш някакъв грозен банер, който да проси дарения от видно място на заглавната страница. Има си редица интелигентни и ненатрапчиви начини за това. Например винаги се сещам за един сайт за автобусни разписания (май вече не съществува), в който даренията бяха представени във вида: "Ако информацията в това мнение ти е била полезна, черпи една бира :)" и съответно се предоставя бутон за дарения в размер на два лева или нещо символично. 

 

Голяма част от посетителите на сайта споделят опита си, но още по-голяма част черпят важен опит от споделената информация, което им пести доста време, нерви и пари. Например онази информация за промоцията на ЛОТ може да се каже, че ми спести поне 200 кинта и/или два дни път с камили из европейските друмища. Защо да не кликна бутончето за дарение - не от задължение, ами от чиста благодарност за споделената практична информация. 

 

Вариант 1 много правилно си го отрязал като несъвместим с идеите на сайта. Освен че ще попадат какви ли боклучави реклами на знайни и незнайни туристически дерибеи, и елементарната естетика отрича подобен тип реклами на този иначе толкова подреден и приятно изглеждащ сайт.

 

Относно Вариант 3 - колкото и да ги пробираш като сериозни (за което евала, 90% от собствениците на популярни сайтове нямат никакво задръжки да рекламират на кило пълни боклуци, щом им се снасят някакви парички в касичката), винаги ще се промъкне някаква плява, с която и съответните съмнения и обвинения за нечисти финансови интереси. 

 

Отдавна ми се върти и един Вариант 4, който е нещо като модификация на Вариант 2 с даренията, ама него може да го обсъдим на бира някой път в неформална обстановка ;) 

Връзка към мнение

Радвам се че ще има линкове от този тип. Аз смятам, че когато е ясно и прозрачно ще бъде удоволствие да се подпопага проекта. Резервирах към booking току що през него 2 нощувки. Поздрави от Римини

Връзка към мнение

Успех Жоро, не виждам нищо лошо в партньорските линкове.

 

Не знам колко от четящите тук биха се интересували от наемане на кемпери и автобусни екскурзии, но ние имаме приличен успех с един травел сайт и такива партньорски линкове, така че може да проучиш и тези опции. Все пак пътуването невинаги значи летене :)

 

Ако може и с друго да помагаме, казвай смело. 

Връзка към мнение

Което требе, оно е нужно :) А и имайки впредвид, че повечето резервираме през букинг, силно се надявам, че нещата бързо ще напреднат и ще генерираш... абе парички. Успех, Жорка

 

ПП- А приятели като Пожето и Брани, явно не случайно имаш- уникални са  ;)

 

Благодаря. Наистина и на приятели случих, нито АХ, нито този сайт щеше да го има без тях :)

 

И аз мисля, че идеята е добра.. особено пък и за букинг.  :good:

А и сговорна дружина -планина повдига ;) . Успех с начинанието!

И аз благодаря на всички, които дейно са ти помагали за този форум.  :thankyou:

 

Организаторката да не е много скромна, защото много помага за социалната и приятелска атмосфера във форума :)

 

Не знам защо си толкова скептичен към даренията. Към платения достъп - окей, ама към доброволните дарения - няма причина... В крайна сметка това е може би единственият читав начин да се издържа достойно един такъв проект, какъвто е този сайт. И въобще не е нужно да изтипосаш някакъв грозен банер, който да проси дарения от видно място на заглавната страница. Има си редица интелигентни и ненатрапчиви начини за това. Например винаги се сещам за един сайт за автобусни разписания (май вече не съществува), в който даренията бяха представени във вида: "Ако информацията в това мнение ти е била полезна, черпи една бира :)" и съответно се предоставя бутон за дарения в размер на два лева или нещо символично. 

 

Голяма част от посетителите на сайта споделят опита си, но още по-голяма част черпят важен опит от споделената информация, което им пести доста време, нерви и пари. Например онази информация за промоцията на ЛОТ може да се каже, че ми спести поне 200 кинта и/или два дни път с камили из европейските друмища. Защо да не кликна бутончето за дарение - не от задължение, ами от чиста благодарност за споделената практична информация. 

 

Вариант 1 много правилно си го отрязал като несъвместим с идеите на сайта. Освен че ще попадат какви ли боклучави реклами на знайни и незнайни туристически дерибеи, и елементарната естетика отрича подобен тип реклами на този иначе толкова подреден и приятно изглеждащ сайт.

 

Относно Вариант 3 - колкото и да ги пробираш като сериозни (за което евала, 90% от собствениците на популярни сайтове нямат никакво задръжки да рекламират на кило пълни боклуци, щом им се снасят някакви парички в касичката), винаги ще се промъкне някаква плява, с която и съответните съмнения и обвинения за нечисти финансови интереси. 

 

Отдавна ми се върти и един Вариант 4, който е нещо като модификация на Вариант 2 с даренията, ама него може да го обсъдим на бира някой път в неформална обстановка ;)

 

Ще преразгледам мнението си за даренията. Може да е някое бутонче на заглавната страница или пък дори в някоя тема тук. Така няма да наглее постоянно пред очите, ще го обмисля. 

 

За вариант 3. Тук е въпроса с доверието. Нямам намерение да рекламирам куцо, кьораво, сакато само защото ми предлагат пари. Нямам представа дали в дългите им условия не ми е забранено да обсъждам параметри (въпреки че са достъпни за всеки, който се интересува), ще остане на по бира в неформална обстановка :). Другото ще е директна връзка с авиокомпании и хотелски/хостелски вериги. Наистина възнамерявам всичко да е максимално изчистено, а и честно казано дори мисля, че ми е по-изгодно, защото хората биха резервирали с букинг, а едва ли биха резервирали със сусурлево-хотелс.ком, дори вторите да ми предлагат повече. 

Връзка към мнение

Радвам се че ще има линкове от този тип. Аз смятам, че когато е ясно и прозрачно ще бъде удоволствие да се подпопага проекта. Резервирах към booking току що през него 2 нощувки. Поздрави от Римини

 

Мерси, чакаме пътепис, тва ти е по-сериозното задължение, а не да ми кликаш по линкове :)

 

 

 

Успех Жоро, не виждам нищо лошо в партньорските линкове.

 

Не знам колко от четящите тук биха се интересували от наемане на кемпери и автобусни екскурзии, но ние имаме приличен успех с един травел сайт и такива партньорски линкове, така че може да проучиш и тези опции. Все пак пътуването невинаги значи летене :)

 

Ако може и с друго да помагаме, казвай смело. 

 

Ще имам предвид, но нека пуснем системата както трябва, всяко едно предложение за сайт ще бъде дълбоко проучено :)

Връзка към мнение

Организаторката да не е много скромна, защото много помага за социалната и приятелска атмосфера във форума :)

Не ме ласкай така, щот от време на време се чувствам дори досадна.. 

Връзка към мнение

И аз не разбрах защо си скептичен към даренията, но в крайна сметка - начинанието си е твое, така че ти си избираш как да го направиш ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Aз да си кажа - ами чудя се какво си чакал до сега :)  Както писа и Zany, само за последния месец съм направил сигурно 4-5 резервации през трип-а, но нищо тепърва предстоят още до края на есента.

 

Само да го спомена отново (вече го писах в едната тема за офертите) - букването на билети за БГер от трип.бг освен, че ще носи пари на сайта и форума, ви носи пари и на вас самите, като ви спестява от таксата, в сравнение ако резервацията се прави от сайта на самите БГер ;)  Проверено е.

Разликата е единствено, че вече ще влизам в трипа от тук, което е минимум затруднение.

 

За HB няма да те агитирам да мислиш, защото досега съм виждал само аз, stenk и ти да пишем за него. :) А и гледам повечето наистина са фенове на booking.

Пък и политиката им май е доста рестриктивна.

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Имам един важен въпрос. При ползване на твоя бутон към booking.com ще мога ли да влизам в профила си там без подобно логване да "изчиства" пътеката от този сайт? Малко неясно го обясних, но се надявам да стане ясно...

 

Иначе съм "за" всички видове форми на спомоществование с изключение на първата, естествено...

Връзка към мнение

Aз да си кажа - ами чудя се какво си чакал до сега :)  Както писа и Zany, само за последния месец съм направил сигурно 4-5 резервации през трип-а, но нищо тепърва предстоят още до края на есента.

 

Само да го спомена отново (вече го писах в едната тема за офертите) - букването на билети за БГер от трип.бг освен, че ще носи пари на сайта и форума, ви носи пари и на вас самите, като ви спестява от таксата, в сравнение ако резервацията се прави от сайта на самите БГер ;)  Проверено е.

Разликата е единствено, че вече ще влизам в трипа от тук, което е минимум затруднение.

 

За HB няма да те агитирам да мислиш, защото досега съм виждал само аз, stenk и ти да пишем за него. :) А и гледам повечето наистина са фенове на booking.

Пък и политиката им май е доста рестриктивна.

 

Ами то аз не е като да съм се спрял, нали, сайта като тръгна си беше форум, новини и стига толкова :) Просто до сега други ми бяха приоритетите да пусна първо. Hostelbookers ли е HB? Ще му дойде реда и на него, те просто са в по-различен пазар от букинга. 

 

 

Имам един важен въпрос. При ползване на твоя бутон към booking.com ще мога ли да влизам в профила си там без подобно логване да "изчиства" пътеката от този сайт? Малко неясно го обясних, но се надявам да стане ясно...

 

Иначе съм "за" всички видове форми на спомоществование с изключение на първата, естествено...

 

Мисля, че няма да я изчиства, но ще попитам. Въпроса е да приключиш резервация в същата сесия, за друго условие не знам. 

Връзка към мнение

Aз да си кажа - ами чудя се какво си чакал до сега :)

 

Само да го спомена отново (вече го писах в едната тема за офертите) - букването на билети за БГер от трип.бг освен, че ще носи пари на сайта и форума, ви носи пари и на вас самите, като ви спестява от таксата, в сравнение ако резервацията се прави от сайта на самите БГер ;) Проверено е.

Не знам какво ви пести като такса при FB, но цената е по\висока от през Sky.

 

Платена версия е най— добре ми Се струва

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Основател, аз пък от известно време си мисля нещо, но понеже не ми е работа, не съм се обаждал досега. Днес обаче ще се обадя, защото мисля, че му е времето. Оставям трите посочени от теб начина настрана и поглеждам към четвърти. Както казах, от известно време мисля за нещо, а именно - как бих разпознал някой магеланец, ако го срещна на някое летище...може би по тениската или шапката с логото на www.magelanci.com ;) Накратко казано - merchandising. Надявам се, че схващаш за какво става дума. Тук ни пиши 100 души, които ще си купим по една тениска с логото например, а може и по още една за гаджето/половинката/децата (да му мисли Oshko). Просто ти го подхвърлям като идея, помисли си, направи проучвания, ако искаш. Сигурно знаеш, че на света може да се "брандира" кажи-речи всичко, така че възможностите за евентуално начинание са доста големи. Понеже ние вкъщи си имаме "лого" (на мястото на титлата ми е) и сме се "брандирали", може би бих могъл да ти помогна с информация, ако проявиш интерес.

И други идеи ми хрумнаха, но са в съвсем суров вид и засега няма да ги съобщавам.

 

:)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не знам какво ви пести като такса при FB, но цената е по\висока от през Sky.

 

Платена версия е най— добре ми Се струва

 

на trip.bg цената няма как да е по-висока от esky, ако това говориш. Може вторите да изкарат билет, които първите да не намерят и обратното, но за една и съща дестинация, един и същи полети, в един и същи резервационен клас trip взимат в пъти по-ниско от esky за административна такса. 

 

wilks имаше предвид, че официалния сайт на бг еър удря 10 евро такава такса, а при trip е винаги по-ниска, макар и да варира по някакъв си техен принцип, който още не съм разкрил. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Основател, аз пък от известно време си мисля нещо, но понеже не ми е работа, не съм се обаждал досега. Днес обаче ще се обадя, защото мисля, че му е времето. Оставям трите посочени от теб начина настрана и поглеждам към четвърти. Както казах, от известно време мисля за нещо, а именно - как бих разпознал някой магеланец, ако го срещна на някое летище...може би по тениската или шапката с логото на www.magelanci.com ;) Накратко казано - merchandising. Надявам се, че схващаш за какво става дума. Тук ни пиши 100 души, които ще си купим по една тениска с логото например, а може и по още една за гаджето/половинката/децата (да му мисли Oshko). Просто ти го подхвърлям като идея, помисли си, направи проучвания, ако искаш. Сигурно знаеш, че на света може да се "брандира" кажи-речи всичко, така че възможностите за евентуално начинание са доста големи. Понеже ние вкъщи си имаме "лого" (на мястото на титлата ми е) и сме се "брандирали", може би бих могъл да ти помогна с информация, ако проявиш интерес.

И други идеи ми хрумнаха, но са в съвсем суров вид и засега няма да ги съобщавам.

 

:)

 

cafepress точно това правят :) Ще ги проуча подробно, също ми се е въртяло из главата. Може би има български алтернативи, защото подозирам транспорта ще е доста скъп. И не е задължително да е шапка или тениска, във flyertalk са много популярни етикети за куфарите, може да са и други аксесоари в тоя контекст. Т.е. мислил съм за това, но не съм го проучвал в дълбочина, трябва да е нещо стилно в крайна сметка като се направи :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

cafepress точно това правят :) Ще ги проуча подробно, също ми се е въртяло из главата. Може би има български алтернативи, защото подозирам транспорта ще е доста скъп. И не е задължително да е шапка или тениска, във flyertalk са много популярни етикети за куфарите, може да са и други аксесоари в тоя контекст. Т.е. мислил съм за това, но не съм го проучвал в дълбочина, трябва да е нещо стилно в крайна сметка като се направи :)

 

Какви етикети за куфарите, ние и на тениски ще клъвнем! :P Шегата настрана - неслучайно казах, че възможностите са големи. Подложки за халби също ще се харчат, ако питаш мен ;) Сигурен съм, че твоят мозъчен тръст ще измисли някоя перфектна идея при подходящото стимулиране, кхм, Батак, кхм ;)

Сега ми идва и друга идея - да ни организираш по градове и летища, да обикаляме по самолетите, преструвайки се на глухонеми, и да раздаваме дребни радости за населението или някакви "картички", печатани на цветен принтер вкъщи, срещу кой-колкот'-даде ;) Схемата е печеливша, работи, изпитана е!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Skyscanner исках да кажа, esky Са съмнителни

Дори мисля,че притежателите им на кредитни карти няма да си ползват намелението,както и това от CCB Club

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.