Прескочи до съдържание

Питане за Сейшелите


ventsislava

Препоръчани мнения

С малко повече късмет до 20.12 може да има някой курс за гмуркачи, в който да ви включат. Говоря за теорията и басейна. А, ако и двете семейства се засилите, нищо чудно и да ви организират специални курсове за вас. Може да пробваш да прозвъниш центровете за гмуркачи. Най-малкото, може поне теорията да минете онлайн.  Вече на място ще минете и гмурканията в открити води, там ще съчетаете полезното с приятното. 

 

Нищо не пречи и там да си изкарате цялото сертифициране, имате достатъчно време, но ще е тъпо да си харчите времето с теория и басейн. 

Връзка към коментар

Бяхме преди няколко години на Сейшелите- 2 нощ.на Махе,5 нощ. на Пралин и 4 нощ. на Ла Диг.Най-много ни хареса на Пралин.За Махе за мен лично 2 нощ.се оказаха малко.Има доста плажове там....

Между островите се предвижвахме с фери.Вземахме кола под наем на Пралин и Махе /без кола доста неща остават невидяни/,на Ла Диг- колело.

Връзка към коментар

Благодаря за коментарите. Има съвсем реален шанс да преполовим сертифицирането с теория и басейн до 20.12.

Ще ни струва по 450 лв. на човек. Не знам дали е много или малко, нито дали жените ще са ентусиазирани. Но това би осмислило повечко време там. Ама скъпо, да му се невиди...

Връзка към коментар

Благодаря за коментарите. Има съвсем реален шанс да преполовим сертифицирането с теория и басейн до 20.12.

Ще ни струва по 450 лв. на човек. Не знам дали е много или малко, нито дали жените ще са ентусиазирани. Но това би осмислило повечко време там. Ама скъпо, да му се невиди...

 

Цялата сертификация от-до май е около 300€ освен, ако не се вземе ваучер. Така че цената за теория+басейн не е ниска, но в последния момент едва ли имаш голям избор :) Понеже почна да се притесняваш  за цените, сметни и гмурканията там колко струват. Имай предвид, и че такъв сертификат би трябвало да е дългосрочна инвестиция, ако ще е за 4-5 гмуркания, докато сте там, няма особен смисъл. 

 

В крайна сметка на Сейшелите предполагам има и шнорхелинг, там няма нужда от сертификати, тренировки и т.н. 

Връзка към коментар

Нека освежа тази тема леко. Пътуваме на 20.12 като ще сме там цели 2 седмици до 2 .01. Колкото повече чета, толкова по-песимистичен ставам за това какво ще вършим там толкова дълго. Букнали сме вили на Пралин, Ла Диг и само 2 дни с 1 нощувка на Махе. Никой от компанията (2 семейства) не е сертифициран гмуркач. Сега седнах да правя програмата и още повече се потиснах. Явно ще се ходи на някакъв курс за гмуркане за начинаещи. На мен силно ми се иска да разгледам и поснимам обитателите на рифовете, включително някоя рифова акула. Еднодневен трип до по-малките острови, както е коментирано по-горе в темата. Обиколка на Ла Диг и Пралин плюс Махе. И после? Лежане по плажовете целодневно...

Естествено, бюджетът не е неограничен. Бихте ли препоръчали нещо още.

Скокнахме на промото на Търкиш отпреди няколко месеца, като с купуването на билетите до Истанбул сме на около 500 евро от София.  

Много интересно съвпадение...  и ние сме на същите полети/дати. Общо 10 човека. Пет нощувки- Пралин, 3- Ла Диг, 4- Махе.

Може да се съберем и да си наемем лодка за някои от туровете. То направо може и цяла лодка да купим :)

Нямаме гмуркачи. Ако имаш интерес може да разменим контакти на лични.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря много, Георги. Трудно ми е да си самоотговоря на въпроса дали гмуркането ще ми стане хоби, но сякаш натежават аргументите да правя всичко на място. Ако изобщо е по-скъпо, то няма да е значително. Евтино няма нищо на Сейшелите, което е добре известно, повече ме притеснява перспективата да е сравнително скучно. 

Връзка към коментар

Благодаря много, Георги. Трудно ми е да си самоотговоря на въпроса дали гмуркането ще ми стане хоби, но сякаш натежават аргументите да правя всичко на място. Ако изобщо е по-скъпо, то няма да е значително. Евтино няма нищо на Сейшелите, което е добре известно, повече ме притеснява перспективата да е сравнително скучно. 

 

Намерих цените на произволен център на Сейшелите: http://www.bigbluedivers.net/pricelist.html

 

Това, което може да направите е по едно Discover Scuba гмуркане и вече да прецените дали ще продължавате нататък. Цената на пълна сертификация на място е 475 евро с цялото оборудване, но поне гмурканията за сертифициране ще са на яко място. 

 

Може и да направите теорията онлайн, пък на място за 2 дни да вземете пълен сертификат....

 

Абе варианти бол, и времето не е проблем, парите по-скоро :) За това направете си в първия ден Discover Scuba, по 95 евро е и те не са малко, но поне ще изпитате какво е това гмуркане, приемете го като част от атракцията. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.