Прескочи до съдържание

Транспорт до околните балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

Има доста преминаващи автобуси през Ниш, а и мисля че има свободни места в повечето от тях.
Голяма драма е там, понеже Ниш е голямо летище, което понастоящем не се използува - единствените полети ще са тези до Малмьо и Базел.
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Май сме го обсъждали в друга тема, но преминаващите автобуси не влизат в Ниш, а и не съм сигурен доколко имат право да продават билети до нерегламентирани спирки. Освен да са даде някой лев на шофьорите, за да ви оставят на магистралата, друг вариант не се сещам, ама не знам дали върви подобна схема, не съм я ползвал... Пък и е неприложимо за връщането.

 

Както и да е, два директни автобуса дневно са повече от достатъчни, в добавка и влакчето, което навремето беше истински кошмар, ама може и да са го оправили напоследък, знаеш ли :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

София- Букурещ /Отопени/ с обществен транспорт, как най-безболезнено се организира. Някой ми беше споменал 20-25 Е, ама кой?

Аз бях :) Схемата е следната : От София до Русе за 20 лв+ 20 лв от Русе до Букурещ = 40лв ,против 52лв на директния автобус София-Букурещ (Груп Плюс)

Връзка към мнение

София- Букурещ /Отопени/ с обществен транспорт, как най-безболезнено се организира. Някой ми беше споменал 20-25 Е, ама кой?

 

 

Аз бях :) Схемата е следната : От София до Русе за 20 лв+ 20 лв от Русе до Букурещ = 40лв ,против 52лв на директния автобус София-Букурещ (Груп Плюс)

 

Еднопосочен билет с Етап/Груп  също излиза 41лв., но ще трябва да извадите карта "Лоялен клиент".Подробности на http://www.etapgroup.com/klubna-karta

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Балканска му работа. :unsure:

На 23-ти юни, вторник,  в 4:30 следобед кацам в Белград. И трябва някак да се прибера в София.

Сега все повече ме хваща яд headbang.gif , че си избрах такъв маршрут (София-Рим-Сеул-Рим-Белград)  като си купувах билетите преди месец и половина. Май от всеки друг европейски град щеше да ми е по-лесно прибирането.

Ама в бързината да не изпусна промоцията не размислих достатъчно и не се порових за други опции. :huh:

И действах импулсивно - айде нали Белград е относително близко (хем ше пия попътно някоя и друга дюлева и ще хапна плескавици) AirSerbia пък скоро пуснаха линия до София, ...

И сега първо това проверявам, обаче комшиите искат 250 кинта и тая цена нещо не ме кефи. Нашите от БГЕър - още по-скъпи.

С влак много обичам да пътувам, обаче пък съм чувал и чел, вкл. и тук в нашия форум, че ползването на железниците по трасето Белград-София си е чист мазохизъм, така че и този вариант отпадна.

Останаха автобусите. Почвам да търся автобус и се оказва, че директни автобуси изглежда има само уикенда :huh:  и май единствената друга възможност са автобусите по някаква линия до Флоренция, които минават през Белград в суперудобния час 4:30 през нощта. :wacko:

 

Пропускам ли нещо? :rolleyes:
Някой ако може да ме подсети за някаква алтернатива, ще съм благодарен. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия са само за понеделник, поне аз така ги виждам.

Хм, че странно да няма един нормален начин за придвижване.

Връзка към мнение

Не , че е много умен вариант , но по липса на друго ...  може да си хванеш Белград - Ниш и после в 04.30 Ниш - София.

Единствената файда , че рано сутрин в сряда ще си си в София  :rolleyes:

 

Ето разписанието на сръбските автобуси :

 

https://redvoznje.net/autobuske-linije/beograd/nis/?dan=28/04/2015

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Рим - София?

Мислех го и тоя вариант, но ми се искаше да си изпълня докрай билета и да си получа едни 12хил мили.  Иначе предполагам че може да не ми ги зачетат ... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако не бързаш за никъде, правиш една нощувка, за да се насладиш на дюлевата и плескавиците, както си му е ред, и на другия ден си хващаш автобуса с прекачване в Ниш (в 16:00 ч. май беше връзката в Ниш, от Белград до Ниш имаш много опции).

 

Според пътували наскоро по въпросната отсечка, влакът вече не е бил чак такъв кошмар, тъй че може да рискуваш и после да споделиш пресни впечатления :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Еее браво Фичо в кой клас е билета , че си получаваш всичките мили ?  :)

На отиване - Economy, на връщане - Economy Premium ;)

Ама излизаме от темата.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Давай с влак. Има си спален вагон и най-вероятно ще си сам в купето и ще можеш тъкмо да се наспиш. 4 пъти съм го минавал така маршрута и е поносимо. Хем можеш и плескавици за из път да вземеш и ракия. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да не обсебвам темата, предложението е следното :
От аерогара до централна автогара Белград : http://www.bas.rs/ ( наистина има много автобуси за Ниш - на 30 мин )

След това авtобус Белград - Пирот, а от Пирот някой да те прибере с автомобил до София ( ~50 km).
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Май съм склонен да се пробвам с влака, ако има спален вагон.
Някой ако има сравнително пресни и преки впечатления - моля да ги сподели ... ;)

Връзка към мнение

Потърси фирма , която прави организирани екскурзии до Белград. Трудно се навиват да продадат само посока. По Гърция  стана :)  Не ти пречи да пробваш.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Привет,

Искам да попитам някой ползвал ли е жп превоз в спален вагон до Истанбул. Обмислям го този вариант  т.к. след това първо пътуване до там ми предстоят още  20 часа полети. Също така на коя гара трябва де слезна за да стигна да Ataturk Airport най-лесно. Имам още няколко месеца до тогава и обмислям опциите. Реално с автобус до Otogar и от там с метро е най- бързо, но е друго да се "опънеш" и да починеш като човек.

Поздрави на всички.

Връзка към мнение

Привет,

Искам да попитам някой ползвал ли е жп превоз в спален вагон до Истанбул. Обмислям го този вариант  т.к. след това първо пътуване до там ми предстоят още  20 часа полети. Също така на коя гара трябва де слезна за да стигна да Ataturk Airport най-лесно. Имам още няколко месеца до тогава и обмислям опциите. Реално с автобус до Otogar и от там с метро е най- бързо, но е друго да се "опънеш" и да починеш като човек.

Поздрави на всички.

 

Ползвал съм го няколко пъти, сносно е. Вдигат те през нощта за паспортни проверки, но е за предпочитане пред седенето сгънат в автобус (според мене). Слез на гара Сиркечъ (или както там се чете), последната е. Оттам с трамвая по линията Зейтинбърну - Кабаташ, слизаш на Аксарай или Зейтинбърну, вземаш метрото и си цар.

Връзка към мнение

Ползвал съм го няколко пъти, сносно е. Вдигат те през нощта за паспортни проверки, но е за предпочитане пред седенето сгънат в автобус (според мене). Слез на гара Сиркечъ (или както там се чете), последната е. Оттам с трамвая по линията Зейтинбърну - Кабаташ, слизаш на Аксарай или Зейтинбърну, вземаш метрото и си цар.

Дали скоро сте го ползвали този вариант?

Доколкото аз знам, гарата от доста време е в ремонт...

Някакъв спомен имам, че след границата прехвърлят пътниците в автобус...

Да кажа, че аз лично, не съм ползвала влака.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, в момента е така. До границата с наш влак , а от там до Истанбул е с рейсове. Скоро/месец, два/ ще се пътува както е обичайно само по релси. Ще размисля относно опциите и ще пиша. Леко ме притеснява, че имам 5.30-6 часа между пристигането в Истанбул и полета от Ататюрк. Евентуални повреди, задръстваня и др. доста ме притесняват. Още повече, че на летището трябва да съм -2 часа от полета. Благодаря на @Прасунец- точно имената на гарите ми трябваха и маршрута.

Поздрави.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Втори автобус до Букурещ от Етап :)
 

НОВИ ЛИНИИ СОФИЯ-БУКУРЕЩ И БУКУРЕЩ-СОФИЯ
От 17.09.2015 год. стартират линиите София-Велико Търново-Русе-Букурещ, с час на тръгване от София в 10,00, и Букурещ-Русе-Велико Търново-София, с час на тръгване от Букурещ в 19,30.

Приятно пътуване!

 

 

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.