Прескочи до съдържание

Транспорт до околните балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

Преди дни колега ме  помоли за решение на задачата: Може ли да се стигне бюджетно от Варна до летище Отопени около 02:00ч, защото полетът е в 04:15ч?  Единствената алтернатива била  пътуване със семейния автомобил (или на приятел). Удобен обществен транспорт, действително няма. Проверих в групите за споделено пътуване от Русе, но и там нямаше предложения за нужния ден и час. Не че до Русе има  удобен транспорт късно вечерта от Варна. Тъкмо щях да звъня за да кажа, че няма  приемлимо решение, и да тръгват с автомобил и се сетих за вариант, който бях забелязал много отдавна.  Става въпрос, че от близкия до българската граница румънски град Мангалия има денонощно много микробуси до летището на Букурещ. Цената на билета е 90 леи (38 лв). Пътува се 4ч 30 мин. Така вместо да се пътува с лек автомобил от Варна до Букурещ, беше извършено пътуване само до град Мангалия (115 км от Варна) и оттам  с микробус на фирма Direct Airport в 21:30ч до Отопени в 02:00ч. Не е най-бюджетният вариант, но е алтернативен спрямо пътуване Варна-Букурещ. Билет  за микробусите от Мангалия могат да се купят онлайн, ако до пътуването има повече от 12 часа. Ако са по-малко от 12 часа, се прави резервация по телефона, както впрочем направих аз.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, epetkov каза:

Преди дни колега ме  помоли за решение на задачата: Може ли да се стигне бюджетно от Варна до летище Отопени около 02:00ч, защото полетът е в 04:15ч?  ...

Аз самият съм се сблъсквал с тази задача поне на два-три пъти, преди повече от 2 години. Тогава проучване показа два възможни варианта - с такси (сумата излизаше около 200 лв. и би имала смисъл само ако пътуват няколко души заедно) или този, на който в крайна сметка се спрях - пътуване с автобус Варна-Русе и прехвърляне там на микробус на фирмата Пегасус, с която се стига за около 4 часа (зависи доста от Дунав мост) до Букурещ и след това Отопени. Пътуват няколко пъти на ден, като цената варира според часа между 20 и 30 лв. Преди време видях, че вече предлагат и транспорт директно от Варна, два пъти дневно (40-50 лв.).

Хората бяха много точни и ги имам предви,д когато планирам пътувания; но със сегашните редовни нискотарифни полети от Варна все се намира някаква алтернатива на тези 6 часа път с кола (ако няма как да се избегнат, все пак София е за предпочитане:)

Връзка към мнение

http://www.matpu.com/mejdunaroni-avtobusni-linii/razpisanie-avtobusi-Serbia.html 

С тези съм пътувала за Ниш и са ок , сигурни. На автогара Сердика има и сръбска компания , но и забравих името която също вози София Ниш Белград

Връзка към мнение

Някой ползвал ли е Пеликан такси? https://pelican-taxi.com/такси-от-отопени-до/

 

Предлагат трансфер Русе-Букурещ за 70лв и Варна-Букурещ за 170лв. А до колкото съм следил офертите на конкуренцията цените са съответно 90лв и 220-230лв.

Та читави ли са?

Връзка към мнение

Варианта за паркиране на летището на личен автомобил не е ли по-добър? Или говорим само за еднопосочно пътуване до Отопени?
 

Варна - Отопени - Варна = 600км, 120-140лв за гориво (дизел или бензин) +60лв паркинг на летището за седмица , общо~ 200лв, вместо да се плащат 350-450лв за два трансфера...

 

Трябва да се добави и такса автомобил за преминаване на моста.

Връзка към мнение
преди 5 минути , stanislavpp каза:

Варианта за паркиране на летището на личен автомобил не е ли по-добър? Или говорим само за еднопосочно пътуване до Отопени?
 

Варна - Отопени - Варна = 600км, 120-140лв за гориво (дизел или бензин) +60лв паркинг на летището за седмица , общо~ 200лв, вместо да се плащат 350-450лв за два трансфера...

Трима сме.

Връзка към мнение
преди 1 час, tch каза:

Някой ползвал ли е Пеликан такси? https://pelican-taxi.com/такси-от-отопени-до/

 

Предлагат трансфер Русе-Букурещ за 70лв и Варна-Букурещ за 170лв. А до колкото съм следил офертите на конкуренцията цените са съответно 90лв и 220-230лв.

Та читави ли са?

 

 

Нали имате Уиз от Варна?! Направете маршрут с прекачване,  вместо два дни път с камили от|до Букурещ.

Връзка към мнение

Това дали сте двама, трима или четирима не променя общата цена , нали? Цитираният трансфер на Пеликан е за цял автомобил доколкото разбрах..

Връзка към мнение
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Това дали сте двама, трима или четирима не променя общата цена , нали? Цитираният трансфер на Пеликан е за цял автомобил доколкото разбрах..

Да, прав си. Съжалявам. Просто билетите вече са купени и помагам на приятели, които искат да стигнат сравнително евтино и комфортно до Варна. Другата алтернатива е Пегасус, но за трима цената идва около 135лв. И заради това тръгнах да разпитвам дали има читава алтернатива с такси за 170.

Връзка към мнение
На 4.12.2019 г. в 19:13, tch каза:

Някой ползвал ли е Пеликан такси?

Лично съм поръчвал за пътник трансфер с Пеликан такси. Проблеми нямаше.

На 4.12.2019 г. в 19:13, tch каза:

Русе-Букурещ за 70лв и Варна-Букурещ за 170лв.

 Това са цените  от/до град Букурещ

На 4.12.2019 г. в 19:13, tch каза:

са съответно 90лв и 220-230лв.

Това са цените от/до летище Отопени

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, epetkov каза:

Лично съм поръчвал за пътник трансфер с Пеликан такси. Проблеми нямаше.

 Това са цените  от/до град Букурещ

Това са цените от/до летище Отопени

Благодаря за обратната връзка. Но не мога да се съглася, че цените са 70лв. до Букурещ (център) и 90лв. до летището. 
В заглавната страница на сайта им е написано:

До 4 пътника за 70.00 лева трансфер Отопени-Русе

Връзка към мнение
преди 23 минути , tch каза:

не мога да се съглася, че цените са 70лв. до Букурещ (център) и 90лв. до летището. 

Аз  им звънях преди година. Възможно е цените да са се променили или да има някаква промоция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
26 minutes ago, dimitrov6 said:

Сега видях ,че има Flixbus от Варна до летище Букурещ.

Това е за тази вечер

 

Screenshot_2019-12-28 Пътуване с автобус от Варна до Букурещ Летище на 28 12 2019.png

Същият явно минава и през Русе в 00.50 часа, пак пристига в 04.00 часа на летището. Пътува 3,10 часа, докато на Пегасус маршрутките стигат за 2 часа нощно време. Цената на фликса е по-ниска,  за други прозволни дати 10 лв. от Русе. Пегасус е 22.50 лв. онлайн с 10% отстъпка. Предполагам е по-комфортен автобуса от маршрутката. При всички случаи добре е да има повече варианти за транспорт. В този ред на мисли и малко повечко часове да сложат, още по-добре ще е😁

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , ДиянаВ каза:

Пътува 3,10 часа, докато на Пегасус маршрутките стигат за 2 часа нощно време.

Това е така, защото Flixbus първо отиват до букурещската автогара Милитари и след това до летище Отопени. "Пегасус" пътуват директно до летището.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако до м.април някой ползва Фликс до летище Отопени, моля да сподели как е. 

Планирам за тогава един ранен полет🙂 Замислям се, че вместо да стоя и бодърствам посред нощите вкъщи, за да чакам в 2.00 часа маршрутката на Пегасус, бих могла в 00.50 часа да взема Фликсбус и един час повече да дремя в автобуса, при това на двойно по-ниска цена🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз по същите причини се чудех дали да разчитам на Flixbus за Варна - Отопени през май и точно сега отворих да погледна точно как бяха часовете... ами не намирам никакви автобуси за май. Последните са април. Дано е някакъв бъг, но ако не - толкова беше тази линия 😕

Връзка към мнение
11 minutes ago, PolinaS said:

Аз по същите причини се чудех дали да разчитам на Flixbus за Варна - Отопени през май и точно сега отворих да погледна точно как бяха часовете... ами не намирам никакви автобуси за май. Последните са април. Дано е някакъв бъг, но ако не - толкова беше тази линия 😕

То да не стане така да купи човек за април и 2-3 дни преди полета да му отменят пътуването, както напоследък обичат да правят. Има време ще ги следим, а който има или ще има опит до тогава, моля да сподели.

Връзка към мнение
преди 44 минути , PolinaS каза:

Дано е някакъв бъг, но ако не - толкова беше тази линия 

Не е бъг. Ще я бъде линията.  Политиката на Фликсбус е да продава в дълбочина  от три месеца. През февруари ще може да се купува за май.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря много за информацията! Нямаше да е лошо да го напишат това може би на видимо място на сайта си, но се радвам че линията си остава :]

Връзка към мнение
На 4.12.2019 г. в 18:13, tch каза:

Някой ползвал ли е Пеликан такси? https://pelican-taxi.com/такси-от-отопени-до/

 

Предлагат трансфер Русе-Букурещ за 70лв и Варна-Букурещ за 170лв. А до колкото съм следил офертите на конкуренцията цените са съответно 90лв и 220-230лв.

Та читави ли са?

Да се самоцитирам. Пътуването и в двете посоки е минало без проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, но ако си сам, а и двама души да са, излиза малко солено. От Варна Flixbus са по 20 лв в посока, а Пегасус по 40-45 (тях два пъти съм ги ползвала за ранен полет и всичко беше точно, освен дето седалките им не са ми никак удобни).

Връзка към мнение

Аз пък трябва по обяд да съм на Отопени и бюджетните решения не ми вършат работа- убийствено е да се изтипосаме посред нощите на летището или в центъра на Букурещ и да кибичим 10 часа. Има вариант с влак до Русе (9 лв. и нещо е билета), но после таксито е скъпо Затова смятам да отида с автомобил: 600 км -40 л. дизел= 100 лв, Дунав мост- 10 лв, винетка за Румъния- 10 лв., паркинг на летището- 40 лв, или общо- 160. При цена 80-90 лв на човек за автобус, за двама излиза същата цена, но с удобството да пътувам когато и до където си искам (на връщане може да разгледаме Букурещ, че кацането също е по обяд).

(Полета ми излезе на половината на тази цена 😕 )

П.П. Проверих и варианта с автобус от Мангалия- в момента цена двупосочно за двама е 320 Леи. С горивото за 400 км (два трансфера от Варна) ще излезе същото като до Букурещ 🤨 Дори да намеря автобус до Констанца няма да ми излезе много по-евтино.

Редактирано от доницети
добавяне на информация
Връзка към мнение
преди 4 часа, доницети каза:

цена двупосочно за двама е 320 Леи.

Действително,  за двама човека  е по-добре  с автомобил.  Отделно може да пуснете  обява  за споделено пътуване  във фейсбук групите и да  намалите разходите.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте! Фликсбуса от Варна до Отопени е изпробван вече няколко пъти в двете посоки. Много съм доволен!  В момента се продават билети по линията до края на месец Април 2021-ва година.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.