Прескочи до съдържание

Отново летище Пловдив


Препоръчани мнения

Мисля си , че местният патриотизъм замъглява трезвата преценка.

Всички конспирации са в стил ЕЖК , дори и да има зрънце истина.

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Никой дори за секунда не сравнява Франкфурт и София, убягва ти гледната точка

Моята гледна точка, е че концептът - голямото летище да има по-малък сателит е приложим за летища много по-натоварени от софийското.

Като летял стотици пъти повече от мен да те попитам, има ли летище от категорията на София - с до 10млн. пътници, което да си има летище сателит ползващо името на по-голямото?

Според мен няма, за това твърдях, че идеята и сравненията са неудачи. 

 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 33 минути , stanimir каза:

Мисля си , че местният патриотизъм замъглява трезвата преценка.

Всички конспирации са в стил ЕЖК , дори и да има зрънце истина.

Точно мислех да напиша нещо подобно.

 

Конспирациите олекват, когато се намесят фактите. Цели три лоу-кост гиганта - Раян, Уиз и Пегасус - няколко години опитваха да разработят полети от/до Пловдив на пазарен принцип и никой не ги обезпокояваше да правят каквото и колкото пожелаят. Нито трафик от София дръпнаха (всъщност сега се замислих, че не познавам буквално нито един столичанин, който някога да е летял от/до Пловдив), нито някой ги изгони насила. Мога само да гадая дали повечето линии спряха поради слабо затоварване, мениджмънт проблеми с летището (които @randi спомена по-рано), високи летищни такси или липса на съпорт от местните власти, но в отдръпването на авиокомпаниите определено не виждам намеса на висша сила, а чисто икономически причини. Ако правеха пари просто нямаше да си тръгнат.

 

преди 20 минути , tch каза:

Моята гледна точка, е че концептът - голямото летище да има по-малък сателит е приложим за летища много по-натоварени от софийското.

Като летял стотици пъти повече от мен да те попитам, има ли летище от категорията на София - с до 10млн. пътници, което да си има летище сателит ползващо името на по-голямото?

Според мен няма, за това твърдях, че идеята и сравненията са неудачи.

Така казано си прав, не се сещам за такова, но същевременно не виждам с какво това би навредило. Дори обратното, подобно нещо само би стимулирало допълнителен поток, най-малкото защото дори още от името на летището ще става ясно, че не е крайно далеч от столицата на държавата. Все тая, така или иначе няма да стане никога, генерално мисълта ми по-скоро беше, че определено има какво да се направи за да се развие летището, но просто няма никакво адекватно действие.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тук може да се вихрят дискусии и споделят тревоги за бъдещето на летището, но хората са доволни от работата си и сами се тупат одобрително по рамото. 

Броят на полетите за последната една година е чувствително увеличен, отчете ръководството на летище Пловдив. Освен полетите, ръст има в приходите, броя на рекламодателите, а инфраструктурата е подобрена. Тези постижения се дължат на усилията на ръководството на аеропорта в лицето на екипа Красимир Пешев, Дойчин Ангелов и Тодор Шопов, които поеха управлението на летището миналата година.

https://trafficnews.bg/plovdiv/ofitsialno-posreshtat-parviia-polet-manchestar-plovdiv-297748/

 😁

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

На Пловдив нямат гориво. Полета на Уиз от Лондон кацна в София за зарядка. Един Раян седи на летището, не знам от къде ще му намерят гориво, дават го със закъснение от 2 часа засега. Чартъра на Jet2 от Белфаст ще кацне на Пловдив и след това ще прелети до София.

 

A1262/23 - JET A1 FUEL NOT AVAILABLE. 31 DEC 09:49 2023 UNTIL 01 JAN 09:50 2024 ESTIMATED.
CREATED: 31 DEC 09:51 2023.

  • Харесвам 2
  • Шок 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , randi каза:

На Пловдив нямат гориво. Полета на Уиз от Лондон кацна в София за зарядка. Един Раян седи на летището, не знам от къде ще му намерят гориво, дават го със закъснение от 2 часа засега. Чартъра на Jet2 от Белфаст ще кацне на Пловдив и след това ще прелети до София.

 

A1262/23 - JET A1 FUEL NOT AVAILABLE. 31 DEC 09:49 2023 UNTIL 01 JAN 09:50 2024 ESTIMATED.
CREATED: 31 DEC 09:51 2023.

Срам! Май никой не гледа нивото на резервоарите! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Между другото това е доста сериозна ситуация.

Гледам, че машината на Раян явно ще остане блокирана на летището и полета до Лондон ще бъде изпълнен от машина от София, която ще прелети. 

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Πpeз дeĸeмвpи e oбcъдeнo и вpъщaнeтo нa линиятa Πлoвдив - Иcтaнбyл - ĸoятo бeшe cпpянa - дa cтaнe в oбoзpимo бъдeщe. Haй-ĸpaтъĸ възмoжeн cpoĸ зa тoвa e oт пopядъĸa oт 6 мeceцa, т.e. пpeз лятoтo нa 2024 гoдинa, пpeдпoлoжи шeфът нa плoвдивcĸия aepoпopт Дoйчин Aнгeлoв пpeд БHP.

ТУК

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нова въздушна авиолиния открива Летище Пловдив. Тя ще свързва английски град Бирмингам с Пловдив. Полетите ще се изпълняват от авиокомпания Райънеър веднъж седмично от края на месец ноември 2024 година. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 18 минути , dimitrov6 каза:

от края на месец ноември 2024 година

До тогава има толкова много време. Напълно е възможно до ноември да  започнат други нови полети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 29 минути , epetkov каза:

Полети няма, но жп линия до летищетп ще има, май: цък

И аз попаднах на това, но така и не мога да разбера каква е ползата за пътуващите?

Ще има влакове съобразени с полетите? Ха дано, ама ...

Толкова ли не може да има градски транспорт от летището. Иначе съм сигурен, че доста добра сума ще се усвои за направата на това трасе ... 😞

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще пускат влакове само ,когато има полети.Ето на летище Люблин в Полша влаковете,даже има само в определени дни.Казвам го,защото ми пропадна това пътуване,а го планирах преди това197411035_Screenshot2024-03-05at11-17-07LotniskoLublinAirportLUZ.png.561e47ad621774bcd74a3e66f148417a.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, jorocontrola каза:

И аз попаднах на това, но така и не мога да разбера каква е ползата за пътуващите?

Ще има влакове съобразени с полетите? Ха дано, ама ...

Толкова ли не може да има градски транспорт от летището. Иначе съм сигурен, че доста добра сума ще се усвои за направата на това трасе ... 😞

 

Още при изграждането на терминала, той трябваше да бъде от другата страна, където минава ЖП линията за Асеновград. Това щеше автоматично да разреши много проблеми.

На изключително важни постове в България има потресаващо много некадърници. Над 10 години Райън летят, така и не можха да организират 5 автобуса. Даже некадърници е слаба дума.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 5.03.2024 г. в 9:36, epetkov каза:

Полети няма, но жп линия до летищетп ще има, май: цък

Ето и самото интервю на Радио Пловдив с прикачен аудио файл.

 

Летище Пловдив се свързва с жп инфраструктурата

 

https://bnr.bg/plovdiv/post/101958011/letishte-plovdiv-se-svarzva-s-jp-infrastrukturata

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Hakkâri Spor каза:

Ето и самото интервю на Радио Пловдив с прикачен аудио файл.

В интервюто  изпълнителния директор на аеропорта Дойчин Ангелов  споменава за редовна линия до Тел Авив. Очевидно, че става въпрос за авиокомпания Аркия.  Преди две седмици с усилия стигнах до англоезичната версия на сайта на споменатата авиокомпания, но така и не можах да видя Пловдив сред възможните дестинации. Аркия има полети от Тел Авив до  Коломбо и исках да видя дали е възможен полет от или до Коломбо през Тел Авив  до или от Пловдив.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Павел Михайлов, кмет на Община Родопи, сподели на заседание на УС на "Фонд за развитие на летище Пловдив - южната врата на България", че вече има сключено споразумение с авиокомпания за новата линия Пловдив - Малага (Испания), която ще превозва пътници от месец март 2025 г.

Връзка към мнение
преди 21 часа, Hakkâri Spor каза:

първия си шенгенски полет

Тук има един любопитен момент.  Много е вероятно споменатата линия да не бъде първата, дори да не бъде  втората шенгенска, поради  твърде далеч  обявявената дата- март 2025 година.  В настоящите времена е възможно още след седмици да бъде обявен нов полет до шенгенски град, който да стартира бързо.  И обратното е възможно - подписанато на хартия да отиде в кошчето до март 2025г.  По-скоро подобни материали показват, че управата на летището е жива и извършва някаква дейност. 

 

преди 21 часа, Hakkâri Spor каза:

Че сега всички са извъншенгенски

 Редица летища си имат изцяло шенгенски терминали. Ние обаче си имаме изцяло нешенгенско летище :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

 

 

Репортаж на БНТ за планираната линия Пловдив-Ма̀лага

https://bntnews.bg/news/balgari-ot-ispaniya-podkrepyat-startiraneto-na-redovna-avioliniya-mezhdu-malaga-i-plovdiv-1272935news.html

 

 

32EE007A-B5A0-4E09-B06B-9C41E7DC09FD.jpeg

 

Планове, намерения, желания…

Връзка към мнение

"Българската общност в Австрия настоява за откриване на самолетна линия Виена - Пловдив"

Репортаж на Евронюз https://euronewsbulgaria.com/news/26843/bulgarskata-obshtnost-v-avstriya-nastoyava-za-otkrivane-na-samoletna-liniya-viena---plovdiv

 

Само дето се говорят пълни глупости в това видео. Някакъв казва как тези за Пловдив и Пазарджик трябвало след като кацнат на софийското летище да пътуват 1 час до жп гарата/автогарата, за да си вземат влака/автобуса. Кому е нужна тази обиколка, след като има жп гара Искърско шосе в района на летището, на 2 метростанции разстояние и могат да си вземат влака до Пазарджик и Пловдив?

Ето цялото видео 

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.