Прескочи до съдържание

Отново летище Пловдив


Препоръчани мнения

преди 5 минути , adreno каза:

До преди ковид Аркия летяха до Пловдив. Даже и тая зима трябваше да летят, но анулираха.

Летяха само зимата май. 

На Пловдив му трябва италианска дестинация - когато Райън летяха до Бергамо, по улиците се чуваше много италианска реч, а пътници в двете посоки винаги ще има.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

Преди 1 час, Zaro каза:

На Пловдив му трябва италианска дестинация - когато Райън летяха до Бергамо, по улиците се чуваше много италианска реч, а пътници в двете посоки винаги ще има.

Без сериозна диаспора няма как да стане тая работа.

Връзка към коментар

Пътувах Бергамо - Пловдив тогава, много малко пътници бяхме. Дали защото беше края на сезона - октомври месец, дали че беше един от последните полети, не знам. А съм сигурна, че това летище има потенциал.

Връзка към коментар

Най-празните полети които съм летял са били Бергамо - София. Поне на няколко пъти натоварването беше твърдо под 50% , а се е случвало и да сме не повече от 30-40 човека.Това беше когато Ryanair натиснаха сериозно Wizz преди години.

От няколко полета не може да се правят генерални заключения.Сигурен съм че Пловдив е много интересна уикенд дестинация за чужденците, да не говорим че за мен е и най-красивия български град ама това вече е чисто субективно 😄

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 5 часа, jul каза:

Нямаше празен полет и в двете посоки. За съжаление обаче Пловдив-Бергамо просъществува май само няколко месеца преди 6 години. И аз  бих се зарадвала на тази линия точно.

Пътувах през 2011 ноември до Бергамо и тогава май откриха линията.

Иначе днес бях в Пловдив.

IMG_20230120_122258.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Пътувах през 2011 ноември до Бергамо и тогава май откриха линията.

Иначе днес бях в Пловдив.

/cdn-cgi/mirage/f4183a1a6d78bc9bc054efbb41641bc4459517ec34b70949caa343b39139ea1c/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/IMG_20230120_122258.jpg.25b014b4fe4e25836ee2f2170d933d32.jpg

Полета до Бергамо беше 2018 година. По-рано, особено 2011 на летище Пловдив нямаше лоукост ак, ако не греша.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Някаква такава новина тиражират днес:

 

https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/14194568

Нови полети от Пловдив до 6 европейски града

 

Ръководството обсъжда възможността от града на тепетата да летим до Милано, Франкфурт, Брюксел, Виена, Варшава и Рим, както и за възобновяване на полетите до Дортмунд.

 

Хайде дано!

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Линията Пловдив - Истанбул беше отменена тихомълком още преди 2 седмици. От източник на летище Пловдив знам, че последните полети са били с по 20-ина човека - тъжна гледка. Пегасус не е благотворително дружество, а тази линия е трябвало да работи на търговски принцип (не е била дотирана). Предполагам трафикът до Истанбул винаги ще бъде основно с автобуси най-вече заради включения багаж.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 16 часа, The Doctor каза:

не пробваха от София

Бяха пробвали от София преди няколко години, за което много пъти е писано на форума.  Очевидно е, че на маршрути, по които се движат много автобуси  с цени от 25 евро с вкл багаж, може да се задържи само авиокомпания, която е в топ  10 в света.  Уви, Пегасус не е в топ 10 в света. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Военновъздушните сили отправиха апел към жителите на Пловдив и областта

Военновъздушните сили отправиха апел към жителите на Пловдив и областта

От Българските военновъздушни сили отправиха апел към жителите на Пловдив и околните населени места. Той е във връзка с безпроблемното кацане на самолетите.

 

Ето какво гласи съобщението:

"Използването на лазерни светлини, насочени към прелитащи летателни апарати в етапа на кацането, е опасно и застрашава безопасността на полетите.

Уведомяваме и молим жителите на град Пловдив и околните населени места да не насочват светещи лазерни устройства към прелитащи самолети и вертолети в етапа на снижение за заход за кацане на летище Пловдив!

Светлините на преносимите лазерни устройства може сериозно да увредят зрението на пилотите или да предизвикат временна слепота, която да застраши безопасността на полетите.

Много благодарим за проявеното разбиране!"

368626637_620011513647464_6284347788767442040_n.jpg

 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.