Прескочи до съдържание

Отново летище Пловдив


Препоръчани мнения

За село Крумово имаше по телевизията новина преди месец-два за спрян влак от пътник с аварийната спирачка на влака малко след като влака е тръгнал от Крумово за Пловдив. Веднага си помислих, че това единствено би могъл да бъде човек, който е искал да слезе на Крумово и да продължи за летище Пловдив, но е задремал и е пропуснал да слезе регламентирано. Друг мотив да дръпнеш аварийната спирачка на влак  точно след  село Крумово не виждах. Представих си притеснението на  нарушителя от  изтървания полет, евентуални прекачвания в западна Европа и тн.  Всичко е могло да бъде все пак.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, epetkov каза:

За село Крумово имаше по телевизията новина преди месец-два за спрян влак от пътник с аварийната спирачка на влака малко след като влака е тръгнал от Крумово за Пловдив. Веднага си помислих, че това единствено би могъл да бъде човек, който е искал да слезе на Крумово и да продължи за летище Пловдив, но е задремал и е пропуснал да слезе регламентирано. Друг мотив да дръпнеш аварийната спирачка на влак  точно след  село Крумово не виждах. Представих си притеснението на  нарушителя от  изтървания полет, евентуални прекачвания в западна Европа и тн.  Всичко е могло да бъде все пак.

Toва "удоволствие" с ръчната спирачка е изпробвано, но на мен ми струваше  глоба 100лв. Така, че не препоръчвам особено.

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, kakadu каза:

Toва "удоволствие" с ръчната спирачка е изпробвано, но на мен ми струваше  глоба 100лв. Така, че не препоръчвам особено.

Полет ли гонеше?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, kakadu каза:

 но на мен ми струваше  глоба 100лв.

Сигурно е било доста отдавна. Не вярвам  днес да е такава символична глобата.

Връзка към мнение
39 minutes ago, epetkov said:

Сигурно е било доста отдавна. Не вярвам  днес да е такава символична глобата.

Според сайта на БДЖ  в момента глобата е 101.80 лв.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , jul каза:

Как пък са я изчислили тази некръгла сума 🤔

Почвам да стискам палци за Истанбул ✌️

Закръглят на 100 лв, че и бележка/фактура дават. Старшината във влака от Транспортна даже каза, че може и по - кофти наказание да има. Нещо за съд говореше. Ама се споразумяхме за 100-те лева и до там. Така, че не ползвайте спирачката, не е оферта.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 10.12.2022 г. в 13:26, jorocontrola каза:

Да видим първият полет де ...

Ново пет- сега пък първият полет до "Сабиха"  ще е през февруари, а не през януари. ......два пъти седмично:  ЦЪК

  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

Ако не тръгнат продажбите, може пак да променят....

Няма как  да тръгнат  или (не)тръгнат  продажбите преди да сме  видели Plovdiv в сайта на Пегасус. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ами явно празни приказки засега. На мен ми се струва, че в Пегасус дори не са чували за тоя маршрут...

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Живея на 11 км от това летище и ходя често в Истанбул (тази година три пъти). Като обявиха новината за Пловдив-Сабиха, куп приятели и познати ми изпратиха линка за нея, обаче ни за миг не повярвах, че ще се осъществи това за мен неособено дообмислено начинание. 
Лично аз няма да дам 70€ на посока точно до Сабиха, пък и като гледам контингента на пътуващите с по амнайсет бохчи, някак ми се струва невероятно да напълнят еднократно и половин самолет. В нашия район има чудесно развита автобусна мрежа – безброй автобуси от София през Пловдив до Байрампаша, един за Бурса (с него ходя до Сабиха за ранен полет), за Измир няколко автобуса дневно от Пловдив/Хасково и почти всички пътници купуват билети в последния момент, запазват по телефона, а половината не говорят и български.
Няма да я бъде, по́ имаше смисъл да пуснат София-Сабиха или да оставят за зимата София-Анталия, още повече че много тук си купихме билети, които после ни отмениха.

А аз скромно ще се радвам дори едно Бергамо да ни пуснат, защото другите налични дестинации от Пловдив не ме вълнуват в момента. Дано се смилят, че силно ми омръзна да ходя до софийското летище всеки месец – сериозна загуба на време е.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ние сме по-добре от Португалия,където в континентална част само 3 летища има ,на които кацат Раян. Ние сме с 4.

Края на март имам купени до Фаро за 65 лв през Барселона,Порто и връщане през Бергамо ,но няма да ида.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , dimitrov6 каза:

Края на март имам купени до Фаро за 65 лв през Барселона,Порто и връщане през Бергамо ,но няма да ида.

За компенсации ли играеш?

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , dimitrov6 каза:

Ние сме по-добре от Португалия

Безусловно континентална Португалия с три летища на Раян  е по-добре от нас, защото  с оглед формата й  тези три летища са сравнително  равномерно разположени по територията й, и което е по-важно броят на полетите от тези три летища е многократно по-голям от броя на полетите на Раян от нашите 4 летища. Нашите   количествените предимства не водят до качествени предимства.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , dimitrov6 каза:

Ние сме по-добре от Португалия,където в континентална част само 3 летища има ,на които кацат Раян. Ние сме с 4.

 

Това са несравними неща, при нас трафикът извън София и донякъде Варна е много слаб. От Бургас зимата сигурно само до UK се лети. Ако тръгнеш от Бургас за София с влак/автобус, цял ден отива. Русенци имат късмет поне с Букурещ. Но да не се оплаквам, можеше да е по-зле положението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Argentique каза:

Няма да я бъде,

 Взе ми клавиатурата от пръстите.  Не живея на 11 км от  летище Пловдив, но имам абсолютно същото виждане като теб. Няма как да тръгнеш да пътуваш 60-70 минути от европейската част  на  мегаполиса до летище Сабиха за да си там два часа преди полета, за който  си платил 70 евро!  Нещата не  опират  само до  алтернативната автомагистрала, но и до факта, че автобусните билети до Пловдив са с ниска цена поради голямата конкуренция на превозвачите до Хасково.  Заради  30те лева за билет до Хасково, Пловдив е с цена само  40 лева.  Отделно имаме групите за споделено пътуване в интернет.  Единствената причина  линията да се задържи, (ако тръгне изобщо) е транзитният трафик от Европа.  Обаче, тук имаме алтернативата на летище София с директните полети на Уиз и Раян.  Остава вътрешнотурският транзит. Не мисля, обаче, че в Пловдив има много турски компании от Анталия, Газиантеп, Коня, Трабзон или Адана. Огромното мнозинство от турски фирми в Пловдив все пак са от европейскста част на Турция.  

 

 

 

Допълнение: личното ми мнение е, че по описаните по-горе причини не се задържа линията Сабиха-София. 

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 27.12.2022 г. в 15:51, jorocontrola каза:

За компенсации ли играеш?

Не, просто разбрах,че няма да издържа 3 нощувки по летищата. Но това го разбрах след като купих билетите и след последните ми пътувания,когато след една нощ безсъние почна да ми се вие свят на опашката към изхода.

И да не е спам ,мисля че линията Пловдив Истанбул е за турски скиори на Пампорово.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , dimitrov6 каза:

И да не е спам ,мисля че линията Пловдив Истанбул е за турски скиори на Пампорово.

А хазарт?

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако някой ден оправят и страницата на летището... "Новата" от днес изглежда като правена в час по трудово в 7 клас. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.