Прескочи до съдържание

Нова Зеландия - общи дискусии и въпроси


Препоръчани мнения

Има хотел, скъп е, но се предлагат и бюджетни стаи. Ние избрахме вариант 2 легла в стая за 4ма с обща баня. Имаше и кухня, както навсякъде, да си приготвиш храна. След първите опити за хапване в ресторант бях толкова разочарована, че във всички настанявания си правехме нещо набързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

....Та, първият ми вариант е полет до Napier в 8,45 - 10,15.... 

 

Имаш ли предвид конкретна агенция за колата защото аз не намирам от Napier ... И въобще - насочихте ли се към някоя?

Връзка към мнение

Имаш ли предвид конкретна агенция за колата защото аз не намирам от Napier ... И въобще - насочихте ли се към някоя?

Още не съм стигнала до подробности с колите. Аз търся като зуумна картата. На летището в Нариър дава, че има Херц и още някаква местна. Има и вариант с автобус до Таупо или Роторуа. Иначе генерално се препоръчва Jusy. Предполагам, че тях ще ползваме на Южния остров.

Ти кои си харесал?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние направихме Куинстаун - Милфорд Саунд - Те Анау за един ден като тръгнахме сутринта в 8 По пътя има супер готини гледки и наистина се спира много, така че това време което си го гледала от 2 часа можеш да си го удвоиш :).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи трябва да мисля за вариант вместо да спим в Те Анау, да отидем директно в Куйнстаун и от там да вземем екскурзия. 

Да споделя, че jetstar  имат промоция и ако ви трябват вътрешни полети, проверете! За моите дати не ми излизат, за жалост.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко време се губи от кацането на Окланд - пас-контрол, багаж , визи и т.н.? Колко време имам за вътрешния полет?

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Вие как ще действате? Давайте идеи, та дано ги измислим правилно нещата   :)

Засега маршрута на Южният остров се припокрива с вашият но с полет до Крайстчър- по-евтин и по-удобен предвид краткото време за прекачване. За да има време и за Северния явно ще трябва да се ограничим с южната част на Южният.

 

За Северният - проверявай manabus !!! Вашите дати все още не са излезли,но... любопитното е че цени от 1$ излизат само когато маркираш 1 пътник - явно ще трябва да се купуват билети от няколко компа едновременно.

 

Засега идеята ми е да летим Крайстчърч до Роторуа  и от там да наместя евтини автобусни билети. Нали повечето гледки са в Южният остров, можем да се  ограничим до автобусни преходи а и тези оферти така дразняяяят....

 

На южния остров за колата проверявам и тези  въпреки че relocation предлагат почти всички. Но за изгодно предложение трябва да е в последния момент ( и пак не е сигурно дали ще се припокрие с маршрута) а не ми се ще до последно да вися пред компа....  Засега по скоро клоня към Джуси на Теди и Влади 

 

Ние летим 06.03 - 22.03 и съм си поставил за цел до 08.01 да приключа с организацията по придвижването за да може Жени да се заеме със спането.

 

Rarotonga и подобни твърдо отпада - това си е друга "бира" и определено остава за друг път!

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А как ще направите прехода до Милфорд саунд и обратно? И от къде ще летите до Северния остров?

Намери ли информация колко време ще се забави човек на влизане в НЗ?

Аз съм с намерение да се пробваме само с ръчен багаж, чакам си една раница за Коледа, за да направя експеримент какво ще побера. Но Мая ми каза, че е много студено, дори през лятото и ще си трябват дебели дрехи. И за обувки ще ми е нужна препоръка, аз съм студенокръвно  :)  и вечно са ми студени крака и ръце.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Колко време се губи от кацането на Окланд - пас-контрол, багаж , визи и т.н.? Колко време имам за вътрешния полет?

Ние кацахме в Дюнедин, отне ни може би около час не си спомням точно, но първо случайно един от граничните патрули с куче си ме избра, то се оказа,че на кучето му миришело на банани,които вече бяхме изяли, и нали не дават да се внасят плодове и прочие, та после ни проверяваха и куфарите,че бяхме декларирали,че внасяме едни дървени бумеранги и кенгурско джърки,които бяхме взели от Австралия като сувенири, после си имаше опашки за визи,та за всеки случай бих казала 1 час. Иначе за вътрешен полет ние летяхме от Крайстчърч до Роторуа,  вътрешният терминал беше едно голямо фойае, чекираш си багажа самостоятелно на едни машини, там чакаш, там са ти гейтовете, всичко на едно място без проверки и т. н, което ни се стори странно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

А как ще направите прехода до Милфорд саунд и обратно? И от къде ще летите до Северния остров?

Намери ли информация колко време ще се забави човек на влизане в НЗ?

Аз съм с намерение да се пробваме само с ръчен багаж, чакам си една раница за Коледа, за да направя експеримент какво ще побера. Но Мая ми каза, че е много студено, дори през лятото и ще си трябват дебели дрехи. И за обувки ще ми е нужна препоръка, аз съм студенокръвно  :)  и вечно са ми студени крака и ръце.

Тоя Милфорд е голяма въпросителна... 

Смятам да е от/до Крайстчърч - кацаме в Окланд около 12:30 по обед, първият полет за Дюнедин е в 14:10 а до Крайстчърч в 17:00 та затова ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

явно темата е интересна  само  за двама-трима и можеше и на лични ама да запитам в пространството:
 

1. Нощувка в Крайстчърч - само за една нощ, вечерта кацаме , сутринта се изнасяме?
 

2. Роторуа - две нощи ? 

Връзка към мнение

Да кажа първо: Честит имен ден!

За нощувките гледах и аз за Крайсчърч близо до летището. Има airbnb къщи на поносими цени. Хотелите с нормални цети ми изгрежсат доста зле. По - късно ще пусна какво съм набелязала. Същото и за Роторуа.

И аз се надявам ходилите да препоръчат.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да кажа първо: Честит имен ден!

За нощувките гледах и аз за Крайсчърч близо до летището. Има airbnb къщи на поносими цени. Хотелите с нормални цети ми изгрежсат доста зле. По - късно ще пусна какво съм набелязала. Същото и за Роторуа.

И аз се надявам ходилите да препоръчат.

Ние в Крайсчърч спахме в един хотел току-до летището,като си имаше и шатъл от/до летището.

И си беше екстра, някакъв лодж беше, от типа на апарт - хотел. Ние бяхме взели апартамент с две спални, хол и кухничЕ.Ако кажете, утре ще го издиря кой беше точно.

Намерих го

Airport Gateway Motorlodge - оказа се 4 звезди.

Съвсем близо до хотела има спирка на автобуса до центъра. Не че има какво да се види, но, ако имате време, може да се разходите до там.

 

Относно Милфорд саунд - ние ходихме там от Куинстаун, пътят в едната посока е около 6 часа със спирането на езерото, пиене на кафенце и помотване. :))Ние си имахме кола с местен шофьор, който си знаеше пътя и маршрута, но тръгнахме рано сутринта - в 6.По пътя има много красиви гледки, в моята тема съм показала снимки. Има омагьосани гори, огледални езера, птици, водопади - иска си време.

Дебели дрехи си трябват, особено, по време на разходката с кораба си вее сериозно.Аз, дето не съм от зиморничавите, се бях навлякла с две пухенки една връз друга - дълга, къса, че и елек отдолу.

По пътя също имаше места, където беше заледено. :(

Ако ще наемате кола, останах с впечатлението, че Джуси са най-много.Мисля, че, ако наеме човек кола от тях, има намаление и за круиза, но това го проверете в техния сайт, моля.

Пропуснах - то, там си вали непрекъснато, ама чадър не върши работа.Якета с качулки или дъждобрани трябват на всяка цена.

Вие кога ще ходите, че не разбрах или пропуснах?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

явно темата е интересна  само  за двама-трима и можеше и на лични ама да запитам в пространството:

Аааа, моля, моля, пишете си публично, че ние четем и преписваме, каквото е приложимо, пък скоро и ние ще се включим в дискусията :)

И наистина - честит имен ден! Жив и здрав да си! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вие кога ще ходите, че не разбрах или пропуснах?

Ние пристигаме на 2,05 и си тръгваме на 17,05. Ще е хладничко доста, предполагам.

Аз все повече се навивам от Дюнеден да отидем направо в Куинстаун/ може да уцеля такава релокация на кола, дано!/ и от там да вземем организиран тур до Милфорд саунд.

Александра, ти беше писала за хотела в Роторуа, че не бил много хубав, но пък бил със страхотна локация. Би ли дала име, може да са го стегнали :)

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Намерих сайт за сделки/ нещо като Групон/ има за Роторуа вход за маорското село. Ето. Сигурно ще се намерят и други интересни неща.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря на всички за поздравите!

 

Ето за Крайсчърч - 1 и 2.

Леле! Януари и февруари са пълни, март на 30%... А как е на палатка? ;)
Ние сме 08март(кацане)-22март

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Не мисля че Джуси са най-изгодните

Jusy
post-17-0-41103600-1482938518.jpg

 

rent a dent

post-17-0-73321600-1482938560_thumb.jpg

 

 Но в допълнителните екстри Jusy са много по- атрактивни и конкретни от rentadent.co.nz.  а и отстъпката за горива която дават вторите е за бензиностанции които са по-разпространени на северния остров. ...Мдаааа, въпрос на сметки.

 

За Крайстчърч съм се ориентирал към този хост

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

post-17-0-38396900-1483803259_thumb.jpg

Мисля че това ще е нашият маршрут:
  8.03 -  12:05 кацане Auckland , 17:00 полет Christchurch

  9.03 - кола под наем – Oamaru –Moeraki – Dunedin

10.03 -  Kaka point –Nugget point –Catlins –Te Anau

11.03 – Milford sound –Te anau

12.03 –Queenstown -  Deer Park –Wanaka

13.03 - Aoraki ( Mount Cook) – Tasman Glasier - Tekapo

14.03 – Tekapo - Christchurch – връщане на колата

15.03 – 9:50 полет Wellington, разглеждане

16.03 – кола под наем от Wellington – Tongariro national park

17.03 – Tongariro Alpine crossing (ако трябва ще го лазя) - Taupo

18.03-  Taupo – Rotorua

19.03 – Rotorua

20.03 – Matamata – Auckland –връщане на колата

21.03 – Auckland - разглеждане

22.03 – разглеждане - 20:50  полет към дома

Доколкото разбирам по западното крайбрежие времето е доста променливо затова и не се опитах да го вместя.

Има доста местенца по маршрута и ако всичко върви нормално може и да се отклоним.

Все още съм леко разколебан дали 2 дни из Окланд си заслужава така че МОЛЯ, КРИТИКУВАЙТЕ НА ВОЛЯ!!! 

 

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много ми хареса маршрута. За Оуклънд - единия ден на острова отсреща за винени изживявания, единия из града. :)  И на мен не ми е приоритет самия град.

Колите от кои компании ще ги вземете, реши ли?

А за прехода из Тонгариро, направо ме изненадА! Ще споделите после как е, туко виж се поблазня и аз  :lol: И ще трябва да измислите как да го минете - нали знаеш, че е еднопосочен. Мая го е минавала и беше писала как са процедирали с колата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ми хареса маршрута. За Оуклънд - единия ден на острова отсреща за винени изживявания, единия из града. :)  И на мен не ми е приоритет самия град.

Колите от кои компании ще ги вземете, реши ли?

А за прехода из Тонгариро, направо ме изненадА! Ще споделите после как е, туко виж се поблазня и аз  :lol: И ще трябва да измислите как да го минете - нали знаеш, че е еднопосочен. Мая го е минавала и беше писала как са процедирали с колата.

Относно колите - на Южния с Juci заради отстъпките, на  Северният с  rentadent - само те имат локация Wellington без изискване за поне 5-дневен период.

И аз се изненадах за Тонгариро, но това е като приказката за папата .Дааа, знам че е еднопосочно, знам че ще платим по 20$ трансфер до Mangatepopo,не се знае дали някой от нас няма да се "върне" за колата , ама ще го пробваме!

В общи линии се опитах да минем през уникалното и единствено

Ааа, никакви винени турове! Ако ще ходя по винарни, по-добре да се помотаме наоколо.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Да си призная от както пусна "мухата" за Tongariro Alpine crossing, гледам филмчета, чета, ровя и се чууудя : ще мога ли да го мина и аз  :lol:  При това ще трябва да съм сама/мъжът ми е с травми на колената и за него е абсурд/  То и аз съм зле с колената, та май не трябва да се изхвърлям с мечтите :)

Намерих нещо хубаво за преходи, било лесно откриваемо по магазините - против мазоли при преходи

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Целият преход е около 20 км. Според мен не е тежък и всеки, който няма здравословни пролеми би трябвало да го мине, но това е много индивидуално. Цвети, трябва сама да си прецениш. Аз по изключение бях без фотораницата и буквално летях по маршрута, но видях и хора, които едва куцукаха и вървяха, та не знам... А парка е феноменално красив. От най-високата точка се виждат няколко езера в различен цвят, пейзажа е кратер до кратер + онова вдъхновяващо дууууммм, което се чува от действащия вулкан. Голяма емоция, особено за феновете на Властелина. :)

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.