Прескочи до съдържание

Нова Зеландия - общи дискусии и въпроси


Препоръчани мнения

stefanrusevкак ще разпределите времето? Аз съм в сериозни размисли да летим ли до Роротонга или където и да е по островите. Имаме 15  пълни дни в НЗ. Има толкова много да се гледа...Благодаря!

 

И всички, които могат да помогнат, моля да се включат . Месец май ще сме там, 

Редактирано от clete
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

stefanrusevкак ще разпределите времето? Аз съм в сериозни размисли да летим ли до Роторуа или където и да е по островите. Имаме 15  пълни дни в НЗ. Има толкова много да се гледа...Благодаря![/size]

От къде да летите?Нас ни водиха с кола от Оклънд. На отиване видяхме пещерите със светещите нематоди, Вайтомо,спахме две вечери в Роторуа.Там има много за обикаляне -гейзери, маори, маорско селище,един парк с кивита.Самото Роторуа е много красиво, може с хеликоптерче над езерото да се направи обиколка.

Може да се отиде в Хобитон, може на зорбинг.Самото пътуване е приятно, защото природата е много красива - има безброй нюанси на зеленото.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

stefanrusevкак ще разпределите времето? Аз съм в сериозни размисли да летим ли до Роторуа или където и да е по островите. Имаме 15  пълни дни в НЗ. Има толкова много да се гледа...Благодаря!

предполагам че имаш предвид Rarotоnga ( островите Кук, въпреки че виждам само един остров). Да, твърдо съм решил да отидем. Обаче полетите не се връзват. Отделно проблема с часовите зони...

Засега сме  решили да разделим времето 7:3:3 - седем дни южен остров, 3Д/2Н Раротонга, 3 дни северния остров. дори за предпоследния ден си купихме автобусни билети от горния линк за 32лв (лева) общо за двамата отиване и връщане до Hobbiton

Другото което сме решили да посетим са китовете (обърни внимание че ако не видим китове ще ни върнат 80% от цената на тура!!!!)

с две думи:

- самолет до Крайстчърч и кола под наем

- 3 дни колело/скутер под наем и изследване на плажовете на островитЕ Кук

- автобус из северния остров

 

Това е засега. Въпроса беше да определим бюджета за да сме на ясно какво можем да похарчим за първата половина на 2017та. А той се очертава  сериозен ( Еееех, Азия..Азия)

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Поправих се. Така е като пиша от телефон. Става дума за островите Кук / Роротонга/ или Фиджи примерно. 

Много държа на мнението на Теди, но със забележката, че ние не можем да се катерим  :)

Връзка към мнение

Аааа, стана ясно.:)

Русев, каза, че ще вземете кола.Нали знаеш, че и там движението на обратно?В НЗ.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Поправих се. Така е като пиша от телефон. Става дума за островите Кук / Роротонга/ или Фиджи примерно. 

Много държа на мнението на Теди, но със забележката, че ние не можем да се катерим  :)

Ние ( 50% от нас) също!  Въпреки че другото място което ми се ще да посетим е точно Мордор . Но освен 1000-та и кусур метра денивилация и 20 км трек, без преспиване там не става. Затова "Съветът" реши да отпадне... И без това "Властелинът" съм го гледал n-ти пъти...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако ще се ходи до Раротонга и не се отдели време за Айтутаки, то това би било най-голямото престъпление, което Пасифика познава ..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако ще се ходи до Раротонга и не се отдели време за Айтутаки, то това би било най-голямото престъпление, което Пасифика познава ..

Не!!! – престъпление са цените дето ги искат ( и които искаш да ни  натресеш  :P ) Освен ако няма по две ..( ха, тия там какви са  всъщност като племе?) на човек! Поне...

За тия пари бих отскочил до Таити, особено с тоя пас дето го пусна  някой по-горе. Ама за две седмици толкова.

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е твоя шанс за Айтутаки при тази наситена програма - http://www.airraro.com/en/tours/aitutaki-day-tour

Дейтрип със самолет и пълна програма.

Изглежда цифра, но един ден ще разбереш, че това е била страхотна инвестиция в спомени :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте и аз ще съм в същата група с Матеев и до 10.05 смятам да сме заедно.Мислих за островите Кук,но в крайна сметка реших,че за останалите 10-11дни,ще направя Тонга,Фиджи и Вануату(на доста прилична цена са)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въпреки че другото място което ми се ще да посетим е точно Мордор. Но освен 1000-та и кусур метра денивилация и 20 км трек, без преспиване там не става. Затова "Съветът" реши да отпадне... И без това "Властелинът" съм го гледал n-ти пъти...

Това се води най готиния еднодневен трек в НЗ. Супер е разнообразен и красив,голям пропуск ако не го направите...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Островите Кук без Айтутаки е като Вануату без вулкана. Напълно безсмислено, освен за печат в паспорта.

С оглед, че всички ще препускате за по ден два, Самоа е за препоръчване пред Тонга. Там за малко време ще видите много повече интересни гледки, а и плажовете им са по-добри.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ние ( 50% от нас) също!  Въпреки че другото място което ми се ще да посетим е точно Мордор . Но освен 1000-та и кусур метра денивилация и 20 км трек, без преспиване там не става. Затова "Съветът" реши да отпадне... И без това "Властелинът" съм го гледал n-ти пъти...

Да бе, вчера сте търчали нагоре към х. Плевен, дори мечката, която ви е подгонила не е успяла да ви стигне... поне така твърдят очевидци. :lol: :lol: :lol:

 

Тонгариро е задължително в списъка и не се лъжете да губите време  по островите, тях ги оставете за отделен трип. Денивелацията по спомен е по-малка от 1000м.

За хора, които не си падат по трекове бих препоръчала обиколка на Южния остров, която включва: Дунедин, Моераки, Кака поинт, , Куинстаун, Гленорчи, Милфорд саунд и езерната област Уанака, Пукаки. Гледа се природа, пейзажи и животни - тюлени и пингвини.

Китовете бих пропуснала. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На стената ми във фейса изскочи филмче за НЗ. Случайност?!? Едва ли. :) :)

 

Няма друга земя толкова разнообразна и богата на гледки като Южния остров. :)

 

http://www.outsideonline.com/2108056/adventures-are-best-family

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Теди, знам, че беше разочарована от ледниците. Аз обаче не съм виждала ледник все още и сигурно ще съм впечатлена. Гледах разни филмчета с полет, разходка по ледника и се запалих. Верно, че не е евтино, но да речем, че го приемам. Този вариант как ти се струва?

А защо би пропуснала китовете?

Благодаря!

Редактирано от clete
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Теди, знам, че беше разочарована от ледниците. Аз обаче не съм виждала ледник все още и сигурно ще съм впечатлена. Гледах разни филмчета с полет, разходка по ледника и се запалих. Верно, че не е евтино, но да речем, че го приемам. Този вариант как ти се струва?

А защо би пропуснала китовете?

Благодаря!

Ледниците си струва да се видят единствено с трек. На Франц Джоузеф извозват с хеликоптер, затова и цената е по-висока. Да, този вариант е добър, гледала съм снимки, ако цената ти е ок, направи го. Ще видиш лед с нормален бял - син цвят. Това, което се вижда от парка пешком е един черен насип, който не прилича много на ледник. :) За трека трябва да си отделиш почти цял ден и трябва да си подготвена психически, че вървенето по лед изисква усилие.

За китовете - защото това, което видях не си струваше усилието и парите. Гръб на не много голям кит от разстояние. Имай предвид, че го търихме доста дълго, имаше леки вълни и половината пасажери повръщаха, а другата половина бяха позеленели. В крайна сметка на всички им беше все тая видели ли са кит или не. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За да илюстрирам с картинка ето какво се вижда от ледника Франц Джоузеф, поглед от парка достъпен след около 15 мин разходка. Изглежда повече като сипей. Ако правите трек в леда гледката е съвсем различна и си струва.

post-181-0-82438100-1475478571_thumb.jpg

 

А това е панорама към връх Кук и ледниците под него в НП Кук до езеро Пукаки. Пак са черни и вулканични, има разходка долу до тях, аз съм се качила за по-мащабен поглед. За мен определено по-красиво място от Франц Джоузеф и при ограничени дни за разглеждане бих го избрала без да се замисля. На картата и сама ще се ориентираш, че езерата са едно след друго и се навързват за по-стегнат маршрут. :)

post-181-0-34840800-1475479261_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

тъй, да си питам и аз  :)  имаме само една седмица в Нова Зеландия, кацането е в Auckland; за северния и южния остров е ясно, че време няма, доколкото чета из темата южния остров е доста по-интересен... така ли е и една седмица ще ни стигне ли да го пообиколим? кое от летищата на южния остров е по-удобно като изходна точка?

Връзка към мнение

На мен 15 дена не ми стигнаха за Южния остров. Който има 4, 5 дена обикновено разглежда Милфорд саунд и каквото може наоколо.

Връзка към мнение

Най добре е да летите до Куинстаун и от там с кола под наем до Милфорд Саунд. След това примерно ден- два около езерото Уанака и обратно.

Другия вариант е след Милфорд Саунд към околностите на Дунедин и от там да летите обратно. Зависи дали ви се гледат езера и планини или океан :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най добре е да летите до Куинстаун и от там с кола под наем до Милфорд Саунд. След това примерно ден- два около езерото Уанака и обратно.

Другия вариант е след Милфорд Саунд към околностите на Дунедин и от там да летите обратно. Зависи дали ви се гледат езера и планини или океан :)

А да препоръчате rent-a-car.

Мислих си направо до Оукланд с кола, дори намерих агенция с вкл.билет за ферибота, но за пътниците цената е ...трудна за преглъщаме. За сега идеята е Окланд - Крайстчърч и Дюнедин - Окланд 

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

А да препоръчате rent-a-car. Мислих си направо до Оукланд с кола, дори намерих агенция с вкл.билет за ферибота, но за пътниците цената е ...трудна за преглъщаме

Когато ние пътувахме цената на ферито + горивото беше по-скъпа от самолетните билети и затова наехме 2 коли на двата острова. А и време спестихме.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

да, ние също наехме 2 коли на двата острова. 'Най-далавера' е да се вземе 'relocation deal' - ето примерно един сайт

https://www.transfercar.co.nz/. Ние си взехме точно така, като имай предвид че не можеш да избираш точна марка и модел - каквото ти се падне :) Но пък излиза много по евтино, защото в повечето случаи се плаща само застраховката за периода и имаш разни екстри като примерно взимаш пълна, връщаш празна и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А да препоръчате rent-a-car.

 

На Южния остров бяхме с Jucy от Дюнедин до Крайсчърч, а на северния бяхме букнали през Rentalscar на Avis от Роторуа и я върнахме в Окланд на летището.

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение

Ние спахме в хотела на Jucy в Оукланд и за колите им ползвахме някаква отстъпка. Владо ги наема и той е по-наясно.

Редактирано от Tedy
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.