Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

В нета вече се намират новите епизоди от сезон 5 на Vikings , сериалът е “ a must” , особено за феновете на Game of Thrones.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

The Man Who Knew Infinity (2015)

Човекът, който познаваше безкрайността

Сюжетът е за отрасналия в бедност в Мадрас, Индия, Сриниваса Рамануджан (в ролята - Дев Пател), който успява да влезе в университета в Кембридж през Първата световна война. Там той се превръща в пионер на различни математически теории под ръководството на своя професор Годфри Харди, известен още като Джи Ейч Харди (Джереми Айрънс).
 5a2ea687c5940_MV5BMTU3Njg4MDM3OV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjE5ODM3ODE@._V1_UX182_CR00182268_AL_.jpg.d08ae7a5850b8d09c37614e446acb606.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Възвишение. Виктор Божинов

Първият ми български филм, гледан на кино. Поводът  - спечелен билет  от прясно мляко МY DAY. Този път нямаше и грам разочарование. Филмът – емоция, приятен за гледане, някак си ми е различен и много по-гледаем, не знам на каквa промяна в детайлите се дължи разликата. Тези дни тръгна и Воевода по някоя от телевизиите, но не успя да ме грабне. Тук и актьорите са леко различни - главните, и движението на камерата, и цялостната визия. Не успя да разочарова скептично настроените :) Изключително находчив цялостен подход. (на две места ми се стори, че има препратки към The Revenant )

 

И да се похваля, до  сега от кино само хубави неща. Преди време имах време за убиване, вариант беше Хулиета, но след като не  се появи втори зрител след 20 мин. се озовах на Gold, а там имаше томбола с билети. И пак наградка-ескейп руум за трима. Хулиета ми се стори много тежък, депресарски и близък до нашето светоусещане филм.

Искам да го пуснат Възвишението възможно най-скоро по ТВ-те, а приходи нека реализират от международните сцени

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък съм леко разочарована от Възвишение. Смачка ме...-_-

п.с. Той Алмодовар си е депресар отвсякъде, но ме грабна преди ок.25 г. и не ме пуска. Като да минеш покрай катастрофа е - хем коремът ти е на възел и ти се повръща, хем не можеш да отделиш поглед и нещо те дърпа натам. 

п.п.с. сега вече явно всички ме мислите за луда :maninlove:

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Дъвка за балончета. Готин филм за първата любов и децата от осемдесетте. Атмосферата във филма ми хареса и въпреки че е романтична драма, на мен ми беше доста свеж. Не е филм за комунизма, въпреки че действието се развива и тогава, но с набляга на носталгията от детството по онова време. 

Напоследък гледах и Възвишение и Вездесъщия на кино и съм доволен от новите български филми. Само Възвишение ме разочарова малко, но след всички суперлативи е нормално да не отговори на свръхочакванията. 

Иначе не съм от хората, които са крайно скептични към българските филми и дори да са добри ще ги оплюят, защото са наши, а не снимани в Холивуд. Така че другата седмица мисля да гледам и Маймуна.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

 

 

Да похваля и Star Wars.

 

 

Новият епизод много ми хареса и горещо го препоръчвам, при това на голям екран (и ако някой реши да не забравя да се зареди с монетки за точна сума). Филмът е много повече от тривиална космическа битка с 3D ефекти, заедно с всичките асоциации, които поражда. Предходната серия съм пропуснала, а старите , гледани на малък  екран, въобще не създават такъв ефект при мен.

И междувременно осъзнах кое е нещото , което ме отблъсква в българските филми:  усещането , че гледам нещо като телевизионен театър, иначе са си супер  :)

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Последният хубав филм, който гледах миналата седмица е The Mountain Between Us / Планината помежду ни (2017), с Кейт Уинслет и Идрис Елба

 

Резултат с изображение

 

Рейтингът в IMDB (6,4/10) е обективен според мен и отразява смесените ми чувства към филма. Сценарият доста издиша на места, а действията на героите са много нереалистични в определени моменти. Все пак играта на Кейт Уинслет ми допадна много, Идрис Елба - горе-долу, не е голям актьор за мен. Краят на филма е много позитивен и въздействащ, в случая традицията за "хепи енд" е спазена правилно. 

 

И още един филм гледах наскоро от същия жанр - приключенски за оцеляване:  Jungle / Джунгла (2017), с Даниел Радклиф в главната роля. Филмът е сниман в амазонската джунгла в Боливия, по действителен случай. Евреинът, който е преживял това оцеляване като млад, е написал автобиографична книга, по която е направен филма. Впечатлява, въздейства, препоръчвам!

MV5BNDE4OTk4MTk0M15BMl5BanBnXkFtZTgwODQ4MTg0MzI@._V1_SY1000_CR0,0,708,1000_AL_.jpg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Jenbel каза:

Последният хубав филм, който гледах миналата седмица е The Mountain Between Us / Планината помежду ни (2017), с Кейт Уинслет и Идрис Елба

 

Резултат с изображение

 

Рейтингът в IMDB (6,4/10) е обективен според мен и отразява смесените ми чувства към филма. Сценарият доста издиша на места, а действията на героите са много нереалистични в определени моменти. Все пак играта на Кейт Уинслет ми допадна много, Идрис Елба - горе-долу, не е голям актьор за мен. Краят на филма е много позитивен и въздействащ, в случая традицията за "хепи енд" е спазена правилно. 

 

И още един филм гледах наскоро от същия жанр - приключенски за оцеляване:  Jungle / Джунгла (2017), с Даниел Радклиф в главната роля. Филмът е сниман в амазонската джунгла в Боливия, по действителен случай. Евреинът, който е преживял това оцеляване като млад, е написал автобиографична книга, по която е направен филма. Впечатлява, въздейства, препоръчвам!

MV5BNDE4OTk4MTk0M15BMl5BanBnXkFtZTgwODQ4MTg0MzI@._V1_SY1000_CR0,0,708,1000_AL_.jpg

Според мен първия филм е Титаник 2.Но този път има "хепи енд" и артиста ми харесва повече от Ди Каприо.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Весела Коледа

 

Филм по действителен случай за примирие на фронта на Бъдни вечер 1914 г., в разгара на Първата световна война. Много, много, много силен филм.

 

Повече информация тук.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
12 hours ago, Asterisk said:

Предходната серия съм пропуснала, а старите , гледани на малък  екран, въобще не създават такъв ефект при мен.

Тази серия е много по-добра от предходната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

преди 9 часа, akair каза:

Тази серия е много по-добра от предходната.

Много интересно, как зависи кой гледа. А за мен новата серия на Междузвездни войни е просто под всякаква критика, тотално разочарование, изцяло изгубена магията на сагата. Просто... Обикновен филм и нищо повече. Но, все пак съм гледала първите серии на цена на билетче от 0,50лв., с чакане на опашка, в препълнено кино, по няколко пъти. Имаше магия. Сега... Слаба актьорска игра, копи-пейст сценарий от стари серии, абе... Сърцето ми кървеше, докато гледах. Все пак се радвам, че има хора, на които е харесал, значи ще продължават да снимат. 

Иначе последния гледан филм от мен е римейка  на "Джуманджи" - приятна изненада, свеж, непретенциозен, лек, забавен, всичко, което трябва да си има едно филмче по Коледа,за да те усмихне и зарази с добро настроение. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Последната серия и за мен е ужасна. Филмът става все повече детско филмче на Дисни, отколкото истинско продължение. Самия факт, че се предлагат половината от прожекциите дублирани говори много. И освен това тъпото решение да не се излъчва на 2D направо ме убива. Трябва да ходя да го гледам в чужбина...

Чудя се няма ли някаква институция, която да задължи кината да има прожекции във всички формати, за да имат клиентите право на избор?

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, cybersimo каза:

Последната серия и за мен е ужасна. Филмът става все повече детско филмче на Дисни, отколкото истинско продължение. Самия факт, че се предлагат половината от прожекциите дублирани говори много.

 

Аз пък точно космос бих предпочела за 3D. А ако си представи човек, че нещата, които показват тук може да са реални, тогава въобще няма да е детско филмче. Ама ще ме сметнете за луда ако споделя всичките си "подозрения", свързани със сюжета.

Планината помежду ни гледахме и ние миналата седмица. Явно е грабващо заглавие (с грабващи пейзажи) и заразителен студ.

 

И докато ме мързеше да си отговарям сама на въпроса кой е островът, той взе, че изскочи сам: цък :)    Остава пещерата

 

 

 

Редактирано от Asterisk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Спор няма, че някои неща изглеждат по-добре на 3D. Въпроса ми беше принципен, понеже мен ме болят очите от 3D. Все пак клиента трябва да има избор

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен последната серия на Междузвездни войни ми хареса повече от предишната ( с изкл. на един - два приказни момента :lol:), но и мъжът ми е хипер разочарован: Аман от глупостите на Дисни + повтаряне на преправени моменти от старите серии ! Ние сме върли фенове, а той е от най-, най-върлите (третата щерка е кръстена на принцеса Лея:maninlove:). Каза, че ще му даде още един шанс , като го изгледа вкъщи на спокойствие десетина пъти.

  • Смея се 3
Връзка към мнение

А на стената на един приятел във ФБ се вихри лют спор между СтарТрекисти и СтарУористи :biggrin:
Едните атакуват: 
 -  Само казвам, че на актьори и персонажи от Star Trek са наименувани седем космически тела (на Star Wars има само едно), една космическа совалка на NASA, както и прототипен космически кораб! В астрономически мащаби, Star Wars е дребнотемие!
А другте отвръщат:
 Има 17 биологични вида, наречени на герои от Star Wars.

Аз си взех пуканките и се настаних удобно, като най-весело стана на репликата:  "...и там един свърехестествени, дето размахват неонови лампи"
:lol:

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, cybersimo каза:

Последната серия и за мен е ужасна. Филмът става все повече детско филмче на Дисни, отколкото истинско продължение. Самия факт, че се предлагат половината от прожекциите дублирани говори много. И освен това тъпото решение да не се излъчва на 2D направо ме убива. Трябва да ходя да го гледам в чужбина...

Чудя се няма ли някаква институция, която да задължи кината да има прожекции във всички формати, за да имат клиентите право на избор?

Под сурдинка споделено от работещи в бранша: разпространителите умишлено не пускали 2D, за да си пробутват по-скъпото 3D. Малко ми идва несериозно подобно обяснение, ама знае ли човек.

 

Иначе и аз бойкотирам 3D прожекциите по сходни причини и по този повод си направих една много приятна екскурзийка до Белград преди две години за Епизод 7. Премиерата на Буламач 8 обаче ме свари в провинцията на път за Софето и реших да се прежаля, колкото да убия времето до влака, пред алтернативата да тъпея няколко часа на гарата. Този път не ме боля главата от 3D "удоволствието", но останах тотално отвратен от бездарния филм и неприятната обстановка и се зарекох: на кино в България вече само за фестивалите на Здравко и Ангел!

 

Относно филма-недоносче на Дрисни, най-точното определение, което прочетох из ревютата, беше: "Пълна поргия"!!! :lol:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 4 часа, Meidj каза:

Под сурдинка споделено от работещи в бранша: разпространителите умишлено не пускали 2D, за да си пробутват по-скъпото 3D. Малко ми идва несериозно подобно обяснение, ама знае ли човек.

 

Иначе и аз бойкотирам 3D прожекциите по сходни причини и по този повод си направих една много приятна екскурзийка до Белград преди две години за Епизод 7. Премиерата на Буламач 8 обаче ме свари в провинцията на път за Софето и реших да се прежаля, колкото да убия времето до влака, пред алтернативата да тъпея няколко часа на гарата. Този път не ме боля главата от 3D "удоволствието", но останах тотално отвратен от бездарния филм и неприятната обстановка и се зарекох: на кино в България вече само за фестивалите на Здравко и Ангел!

 

Относно филма-недоносче на Дрисни, най-точното определение, което прочетох из ревютата, беше: "Пълна поргия"!!! :lol:

Готви се! Следновогодишно пускаме магеланския списък с филми :)

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение

Ето и едно симпатично филмче на военна тематика (на мен ще ми е в графата „стойностни”).  Това, което ми хареса е, че сякаш набляга повече на детайлите и ежедневието в базата, по-малко военна романтика, няма цинизми (което  едва ли реално отразява действителността) и фокусът е върху връзката между човекът и кучето-войник, защото, както се разбира, то не е като събратята си в града. И последствията, пред които са изправени и двамата.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12/29/2017 в 9:50, Asterisk каза:

Ето и едно симпатично филмче на военна тематика (на мен ще ми е в графата „стойностни”).  Това, което ми хареса е, че сякаш набляга повече на детайлите и ежедневието в базата, по-малко военна романтика, няма цинизми (което  едва ли реално отразява действителността) и фокусът е върху връзката между човекът и кучето-войник, защото, както се разбира, то не е като събратята си в града. И последствията, пред които са изправени и двамата.

 

 

 

Как да не се сети човек за Frankie Boyle:

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко фантастика от миналия век – ако сега са модерни извънземните, някога бяха духовете. Интересен опит да обясниш света и причинно-следствените връзки в него  и малко подозрения-препратки към  отминали исторически  събития. А защо да си пощальон е наказание (и от кога) не разбрах, но със сигурност са убедителни.

 

 

Връзка към мнение
На 12/17/2017 в 11:11, Asterisk каза:

Възвишение. Виктор Божинов

 

Първият ми български филм, гледан на кино. Поводът  - спечелен билет  от прясно мляко МY DAY. Този път нямаше и грам разочарование. Филмът – емоция, приятен за гледане, някак си ми е различен и много по-гледаем, не знам на каквa промяна в детайлите се дължи разликата.

И за мене нямаше разочарование! Много е верен на книгата, а книгата ми седи на почетно място на лавицата Любими в библиотеката. Книгата за порива - успешен или неусшпешен - на незнайния български комита да овенчае Възраждането с изкачване на Възвишението поне в едно от трите му проявления - физикогеографско. народностно и личностно. Направили са известен компромис с авторовата игра с езика (който в романа сменя регистъра си в зависимост от ситуацията - един, когато се говори за Раковски, и съвсем друг, когато се минава през турско гробище), но от това филмът само е спечелил ненатрапчивост. Четиримата главни персонажи - Гичо, Асенчо, Димитър Общи и ... Дядо Юван - са ги намерили съвсем точно каквито съм си ги представял.  Камеотата на звезди като Васил Михайлов, Юлиан Вергов и Захари Бахаров са приятна изненада (без коментар за единствената женска роля на Параскева Джукелова).  Има ги и донкихотовщината, и чичовщината, и байганювщината, и револуционната (sic) романтика, и историческите личности, и националните икони, и интернационалистките дитирамби, и героите, и антигероите, и роуд (друм) мувито, и безпътицата, и уестърна, и родинознанието, и практичните съвети, и битовизмите, и ... липсващият патриотичен патос, и модните тенденции на 1870-те.  И комедията, и трагедията, и (простоватата) шега, и (олимпийската) драма. Разбира се, не са могли да вкарат в два часа всички срещи, размишления и народно-психологични умозаключения от приключенското пътешествие на героите из лабиринта на последните предосвобожденски години. Но най-важните и най-запомнящите се (не задължително - припокриващи се множества) ги има. И в правилната градация! 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.