Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Jenbel каза:

Преди няколко дни изгледах мини-сериала на Нетфликс "From Scratch". Горчиво-сладка житейска история, великолепна Зоуи Салдана. Не разбрах дали зад сценария стои конкретна истинска история, но със сигурност се случват такива драми в живота.

Очаквам началото на "Белият лотос 2" по HBO max в понеделник 31 октомври, заснет е в Сицилия. Първият мини-сериал, сниман на Хаваите много ми хареса.

, аз съм си фен на "Игра на тронове".

Аз се чудя дали да го гледам този сериал From Scratch - дори трейлъра не можах да изтърпя, стори ми се малко лигав, а действието като се развива в Италия, съм малко предубедена…

 

Аз сигурно съм единствения човек, който не е фен на Game of Thrones… 😊.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, Травеолани каза:

Аз се чудя дали да го гледам този сериал From Scratch - дори трейлъра не можах да изтърпя, стори ми се малко лигав, а действието като се развива в Италия, съм малко предубедена…

 

Аз сигурно съм единствения човек, който не е фен на Game of Thrones… 😊.

Част от действието се развива във Флоренция, а друга част в Лос Анджелис. Краят на филма е в Кастелано, Сицилия. Щом не ти допада трейлъра и филмът няма да ти хареса.

Връзка към коментар

На западния фронт нищо ново. Войната такава каквато е ужасна, сива, шумна и най-вече безсмислена. Поне за мен изключително въздействаща екранизация на едноимения роман на Ерих Мария Ремарк.

 

https://youtu.be/qFqgmaO15x4

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
На 29.10.2022 г. в 19:58, Травеолани каза:

Аз се чудя дали да го гледам този сериал From Scratch - дори трейлъра не можах да изтърпя, стори ми се малко лигав, а действието като се развива в Италия, съм малко предубедена…

 

Аз сигурно съм единствения човек, който не е фен на Game of Thrones… 😊.

в началото е лигав, факт + клишетата за Италия, но нататък като се намесят болести, става малко тегав... не съм го догледала още, та крайно впечатление не съм си съставила

 

иначе за GoT не си сама, пробвахме 1-2 пъти да го почнем, но стигахме до някакви секс-сцени с джуджета, които ни бяха силно отблъскващи и дотам с опитите, пък ако ще да сме пропуснали най-големия филмов шедьовър, все ми е тая 🙂

 

за На Западния фронт... - подкрепям горното мнение, доста въздействаща беше и оригиналната музика, писана за фирма

Връзка към коментар
преди 4 часа, antea каза:

иначе за GoT не си сама, пробвахме 1-2 пъти да го почнем, но стигахме до някакви секс-сцени с джуджета, които ни бяха силно отблъскващи и дотам с опитите, пък ако ще да сме пропуснали най-големия филмов шедьовър, все ми е тая 🙂

Аз започвах да го гледам 3-4 пъти, но не можах да стигна повече от втори сезон, дори не помня кой епизод. За джуджетата сигурно е било по-нататък, защото не си спомням такива сцени, но пък иначе инцест, изнасилването на жени, отношението на героите към по-различните герои - всичко беше потресаващо. Жените, доста по-малко на брой от мъжете и всичките невероятни красавици, но за съжаление ставащи само за едно нещо… и бяха един вид аксесоар за мъжете. Все едно бях в главата на психопат, убиец и изнасилвач. 


Та нищо не сме загубили, като не сме го гледали 😉

Връзка към коментар
На 29.10.2022 г. в 19:58, Травеолани каза:

 

Аз сигурно съм единствения човек, който не е фен на Game of Thrones… 😊.

 

Не си. Дори не съм започвала да го гледам. 🙂 И познавам доста като мен. 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Само да кажа, че обилното насилие и плътски наслади представляват обвивката на GoT, а под нея са скрити нещата от живота, политиката, личните и обществени отношения, без значение за коя епоха от човешкото развитие става дума и е въпрос на малко търпение и различен ракурс при възприемане на повествованието...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 минути , Duke каза:

Само да кажа, че обилното насилие и плътски наслади представляват обвивката на GoT, а под нея са скрити нещата от живота, политиката, личните и обществени отношения, без значение за коя епоха от човешкото развитие става дума и е въпрос на малко търпение и различен ракурс при възприемане на повествованието...

Не съм чел книжките, че не мога да смогна и за тях, но всички казват, че са много добри. И че и двете епохи са базирани силно на реалния събития от британската история.

 

Game Of Thrones се позагуби в сезоните за мен, но Домът на Дракона беше невероятно изпипан - и актьорски състав (британската театрална школа са си голяма работа), и визия, и звук 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Брани каза:

Не съм чел книжките, че не мога да смогна и за тях, но всички казват, че са много добри. И че и двете епохи са базирани силно на реалния събития от британската история.

 

Game Of Thrones се позагуби в сезоните за мен, но Домът на Дракона беше невероятно изпипан - и актьорски състав (британската театрална школа са си голяма работа), и визия, и звук 🙂 

Да, съгласен съм, че House of the Dragon надгражда във всяко едно отношение, особено по отношение на силно редуцираната екшън част за сметка на чистите политически борби, но имай предвид, че се очертава втори сезон пълен с екшън и везните може би ще се изравнят...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Последният филм, който гледах аз, е "На западния фронт нищо ново" по великата книга на Ремарк. Е да де, ама с малко тавтология, "нищо ново" не видях аз в този филм.

Личеше си, че са се постарали много за продукцията, но може би и аз прекалено много филми за световните войни съм гледал, а и след 1917 трудно мога да се впечатля ...

Връзка към коментар
В момента, Duke каза:

Да, съгласен съм, че House of the Dragon надгражда във всяко едно отношение, особено по отношение на силно редуцираната екшън част за сметка на чистите политически борби, но имай предвид, че се очертава втори сезон пълен с екшън и везните може би ще се изравнят...

Да, рискът за всеки един добър сериал започва с втори и трети сезон 🙂

Връзка към коментар

Аз съм по средата на House of the Dragon и засега много ми харесва. Почнах да гледам GoT чак като даваха 6-ти сезон и мъжът ми беше в дива завист, че не ми се налага да чакам следващия сезон след сватбата на Роб Старк 😂 Очаквах много по-силен финален сезон, но уви…

 

През уикенда пък успях да гледам 2 филма, които исках да гледам на голям екран, но не ми се получи - “Bulet train” и “Top Gun”. Много се смях на черния хумор на първия, а по време на втория само един въпрос ми се въртеше из главата - защо по дяволите Том Круз изглежда както изглежда? Синът ми изпадна в шок като му казах, че е на 60г. Самият филм ми се стори доста захаросан. Искаше ми се също (моят тийнеджърски идол за красота) Вал Килмър да е с по-значима роля 😁

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Сводка от фестивала Cinelibri 2022

 

@Jenbel беше питала в темата за София дали някой ще го следи на кино. Имах намерение за поне една-две прожекции, но точно през тоя период се насъбраха пътувания и други инициативи и си останах само личната подборка на neterra.tv
 

Мълчаливото момиче

 

Mного бавен филм за едно дете, чиито многодетни родители на село го гледат по-лошо от бездетните далечни сватове в друго село, на които е поверено за една лятна ваканция, че да се спести едно гърло храна. През 1980-те. И аз, ако бях, щях да си мълча, ако всички освен баща ми, немарлив родител и също толкова немарлив фермер, ми говореха на ирландски вместо на английски. Според сценариста обяснението може да е било друго.

Внимание! Това е ирландски филм, който не съдържа никаква референция към религиозни и политически разделения

 

 

 

Мегре и мъртвото момиче

 

Tук се доказва, че сред образите, в които Жерар Депардьо не може да се въплъти, е и Инспектор Мегре. Даже Роуън Аткинсън беше по-добър. Много! Хем говореше на английски в своята версия на същото.

 

 

 

 

Цветовете на пожара

 

Филмът е верен на книгата, която пък е сравнително слаб комерсиален сикуъл на Ще се видим там горе на Пиер Льометр. Приключенски с реверанс към граф Монте Кристо. Действието се развива между световните войни. Имам забележки към сценографите и кастинга на момчето. И профанизирането на някои сцени до комедийни скечове. Срещу Фани Ардан е невъзможно да се имат забележки!

 

 

Нотр Дам гори

 

За пожар се говори и въс филма на Жан-Жак Ано за великденската драма в Нотр Дам, 2019. Съвсем по правилата на жанра филми за катастрофи. Доблестни пожарникари, немарливи служители, завеяни дечица, тъпи туристи, коварни гълъби, истерични поклонници … Добре зададена кауза за морална победа - даже и да не спасят камбанариите, барем да спасят трънения венец на Исус Христос, за който Свети Луи IX бил изразходил половината бюджет на кралството през XIII век. Снимано е и монтирано много умело между парижки пейзажи, катедрали от други градове в едър план и специални ефекти, че да си речеш, че едва ли не е документално.  Президентът Макрон изглежда автентичен. Обаче ... комисар Лоран от дългогодишната ТВ поредица за Малките убийства по Агата Кристи си е комисар Лоран. Не може да ме излъже, че се е издигнал до генерал от пожарната

 

 

 

Синдикалистката

 

Тоя първо го зарязах по средата, защото синдикалната кауза на героинята, приказлива ирландка, да спаси от китайците 50,000 работни места във флагмана на френската атомна енергетика AREVA, ми беше съвсем безразлична. Няколко вечери по-късно му дадох втори шанс и го доизгледах заради зелените очи на Изабел Юпер. Синдикалната кауза така или иначе пропада. Феминистката остава отворена - жените губят позиции и като изпълнителни директори, и като синдикални лидери. Остава нейната лична кауза да отхвърли петното, че е фалшива жертва на нападение, както е била нарочена за фалшива жертва на изнасилване в младините си. И да възстанови доверието към себе си даже от себе си, защото и сама го е загубила. Оказва се че кастингът и гримът са портретни спрямо прототипа на историята. Включително - цветът на очите. Обаче най обичам, като ми покажат пейзаж с потънали в зеленина дървета, да напишат отдолу дата „ януари еди коя си година“. 

 

 

 

Невинният

 

Те пък взели, че дали наградата на фестивала точно на тоя. Посредствена романтична ужким комедия за застаряваща самотна артистка с 30+ годишен син вдовец, която се влюбва в обирджия затворник, а синът няма доверие че затворникът се е отказал от навиците си да обирджийства. Предвидимо и готово за забравяне веднага след надписа FIN

 

 

 

Супергерои

 

Романтична история за двама сравнително симпатични различни по характер и светоусещане герои - тя - художничка на комикси, той – физик. Разказано е с прекалено много за моите нерви и възприемчивост прехвърляне напред-назад между три различни периода от връзката им в рамките на двайсетина години, които се разпознават само по прическите. Плюс прекалено много линейки и болници. Държи те на щрек! Лайтмотивът е че хора в романтична връзка заедно със супер герои, чиито суперумения надхвърлят сбора на уменията им поотделно.

 

 

Носталгия

 

Литературният материал е с геометрично съвършенство проектирана драма между три основни персонажа в обеднял (или никога незабогатял) централен неаполски квартал (Rione Sanità) - гангстерският бос, попът и блудният син, избягал на 16 и върнал се на 56 от чувство на непреодолима носталгия. Толкова силна, че да надвие на разума. Възприемам филма като отговор на Южна Италия на Великата красота от Северна на Паоло Сорентино. Природа, чистота и ренесанс не са задължителни съставки на Великата красота. Италия обаче е!

 

 

 

Осемте планини

 

Оставих си го за десерт и не сбърках. Великата красота е и тук. И в пейзажите, и в душите, и в песните на Даниел Норгрен. Разправя се за две момчета - градско от Торино и селско от високо във Вале д'Аоста, които се сприятеляват като деца и след години пак преплитат животите си в планината. Предимно през лятото. Подкрепят се един друг, спорят, строят къща на алпийска седловина и търсят пътища в живота, различни от очакванията на бащите си. Единият все се инати да отвори очи за света извън своята планина. А същевременно не вижда и красотата ѝ, както я вижда другият. А другият е отворен и за други планини ... (да не давам спойлер)

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 4
Връзка към коментар
На 7.11.2022 г. в 13:35, Duke каза:

House of the Dragon

Определено изпипан. Ако издържиш първи епизод с рязането на крайници, тестиси и утроби и кървищата с литри, сериала си става силно зарибяващ. 🙂

Всъщност Домът на Дракона ме накара да започна да гледам Игра на тронове.През годините съм гледала отделни серии и въобще не ме въодушеви, но когато започнеш историята от самото начало е съвсем различно.

 

И най-накрая успях да загрея всички шеги с израза " Winter is coming", десет години по-късно. 😂

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Два живота/Zwei Leben/Two Lives

 

Филмът в IMDB

Оценка: 7.1

 

Годината е 1990 г. Берлинската стена вече е паднала. Главната героиня, израснала в Източна Германия, живее в Норвегия през последните 20 години, „дете на войната“ – родена от брак между норвежка и германски военен по време на Втората световна война. И както рутинният семеен живот върви бавно и монотонно, в компанията на съпруг, дъщеря, внучка и баба, тя е поканена да свителства по дело по повод предполагаемо нанесени ѝ вреди. Тя обаче отказва - а това е извор на въпросителни. Малко по-малко тайната се разплита, но губещи са всички. Зад кулисите се прокардва дълата ръка на ЩАЗИ - източногерманските тайни служби, които безскурупулно си играят със съдбите и животите на хората и за които, ако смъртта не е непосредствена цел, то животът няма никаква стойност.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Снощи започнах Five Days at Memorial Season 1 / Пет дни в "Мемориал" Сезон 1 (2022) https://www.imdb.com/title/tt3283594/

Стигнах до трети епизод, но ми харесва много. Страшно е било по време на урагана Катрина.

Връзка към коментар

последно - SAS Rogue Heroes, много ни допадна

 

 

 

@Eva eva мерси за препоръката, дори само заради Вера Фармига ме заинтригува за гледане

 

@домосед някакви отзиви за Ф1.618 на Теодор Ушев имаш ли? бях чела, че ще има премиера на Синелибри

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Последно гледах "Менюто". 

 

Трейлърът ме грабна и дълго време чаках филма да излезе по кината.

С голямо вълнение отидох да го гледам и горчиво съжалих. През цялото време се опитвах да разбера по-големия замисъл, идеята зад всичко случващо се, но така и не успях. Може би има някаква идея, която бегло долових, но останах крайно разочарована.

Хареса ми актьорския състав. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз в момента гледам сериала 1899 (mystery-horror). На епизод 3 съм и е изключително интересен и добре направен. Въпреки че сериалът е германски, тъй като героите са от цяла Европа, диалогът е на различни езици, което много ми допада. Историята започва с емигрантски кораб, който пътува от Европа за САЩ. 
 

https://m.imdb.com/title/tt9319668/?ref_=nv_sr_srsg_0

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Мястото/The Place (2017 г.)

 

Филмът в IMDB

Оценка: 7/10

 

След повече от успешните комедии Перфектни непознати и Цялата вина е на Фройд, Паоло Дженовезе сменя жанра и то никак не зле. "Мястото" - ъгъл в ресторант, където съвременен Мефистофел изпълнява желания на явилите се пред него кандидат-Фаустовци - срещу съответната цена, която е точно една крачка отвъд вътрешната преграда на човек. Играта със съдбата на хората е изключително рафинирана и изящна, а умело провокираните сблъсъци нагнетяват напрежението. Усетът на Дженовезе към заплитането на на пръв поглед невъзможни ситуации не му изневерява и се материализира в лента, която си заслужава всяка минута, отново с любими на режисьора актьори.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

@домосед благодаря ти много за сводката! Аз не успях да отида на прожекция от Синелибри и въобще имам много за гледане да наваксвам и твоите отзиви са ми добре дошли. Мислех да гледам "Обещания" на Аманда Стерс, но след като прочетох книгата вече не съм убедена за филма. 

 

Да кажа за последните 3 филма, които гледах:

1. Измамно (HBO). Не го препоръчвам. Започва интригуващо и обещаващо, но завършва странно, гротескно, извратено. Тематиката принципно ми е интересна. Не е подходящ за хора, загубили бебе по каквито и да е причини и които ползват средства за асистирана репродукция.image.png.e937533da3a197d57d4e855f6361da6e.png

 

2. Билет до рая / Ticket to Paradise с Джулия Робъртс и Джордж Клуни. Жалко, нито участието на златното актьорско дуо, както ги наричат, нито прекрасната дестинация Бали не могат да компенсират колко е слаб филма. И по-лоши филми съм гледала, но за този определено имах по-големи очаквания. Съвършена боза и клишета, няма никаква стойност. Да, приятно се прекарва времето със сцените на Бали, но се забравя веднага след края.  

image.png.b1a648838d6d2e453449c5ac8955d729.png

 

3. Енола Холмс 2 / Enola Holmes 2 (Netflix) - много приятен, продължение на първия филм от 2020 г., историята на на Енола Холмс, сестра на Шерлок Холмс. Тя се заема с първия си официален случай като самостоятелен детектив под наем. Харесват ми Мили Боби Браун (Енола) и Хенри Кавил (Шерлок) заедно. За съжаление в този втори филм не участва Сам Клафлин, който играеше другият им брат в първия филм, но може пак да ги съберат тримата в трети филм, ако има такъв. 

image.png.36fb4d0b1fdf98123b41aeaa6093aefd.png

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 22.11.2022 г. в 10:47, Румяна каза:

"Не поглеждай нагоре"  с Леонардо Дикаприо. Препоръчвам го.

Да, обсъждахме го тук миналата година като излезе 🙂. Забавен беше. 

Връзка към коментар

Вчера изгледах “Където пеят раците”. Хареса ми! Прекрасно направен с леко зловещ край. Хареса ми и актьорският състав и играта. Повечето моменти бяха много истински и реални (поне аз така ги усетих). 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.11.2022 г. в 13:05, antea каза:

@домосед някакви отзиви за Ф1.618 на Теодор Ушев имаш ли? бях чела, че ще има премиера на Синелибри

Благодаря за доверието към мненията ми за филми. Вече от няколко места ми задават тоя въпрос. Филмът върви по екраните. Надявам се да не разочаровам никого, но филм, описан в специализирания печат като „хипнотична антиутопия, изградена върху хиперреалност и бълнуване", не попада в областта на моите интереси. По-лошо! Към тоя филм съм предубеден с дълбока лична неприязън, защото чета, че се правели (нарочни?) реверанси към единствените еднозначно омразни за мене филми сред творчеството на иначе почитани творци: Сталкер на Тарковски, Бразилия на Тери Гилиъм и Кин-Дза-Дза на Георгий Данелия. А Теодор Ушев засега не е попаднал в тая категория. Вярно, проявявал съм интерес и съм си купувал билети за очаквано много слаби български филми, потвърдили очакването. Филми по други книги на Владислав Тодоров на други кинотворци даже са ми харесвали. Признавам също, че ми се е случвало да изгледам фантастики и дистопии до край. Но този бих го глeдал, и то - по задължение, единствено ако му дадат някоя от престижните награди, които следя.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.