Прескочи до съдържание

Последният филм, който гледах е...


Препоръчани мнения

Победителите на "Златните глобуси" https://boulevardbulgaria.bg/articles/golemite-pobediteli-na-zlatnite-globusi-spilbarg-beliyat-lotos-banshite-ot-inisherin

Любими сериали "Белият лотос" и "Къщата на Дракона" - очаквани победители 😀 и Джулия Гарнър направи чудесна игра в "Озарк", друг мой любим сериал. 

Любопитно ми е ако някой е гледал The Banshees of Inisherin / Баншите от Инишерин /, да сподели впечатления. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, Sju каза:

Ралф Файнс като готвач-злодей.

Как пък да е злодей ? Готвачът е добрият!

Тоя филм пък аз още от трейлъра го разпознах като свой. Добре, че не бях видял в някои от анотациите, че бил хорър. Нищо подобно. Съдържа най-нормално артистично насилие, даже - закачливо. И още по-артистично и закачливо меню за вечеря. В ексклузивна среда и подбрана компания. Има и опция за начинаещи диабетици!

 

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар

 

преди 46 минути , Jenbel каза:

Любопитно ми е ако някой е гледал The Banshees of Inisherin / Баншите от Инишерин /, да сподели впечатления. 

Аз го гледах и много ми хареса- и като игра, и като визия и като оригинален сюжет. И природата на Ирландия е точно такава- все едно отново се пренесох там. На моменти е забавен, в други- тъжен... Няма да се пробвам като критик обаче, не мога да се сравнявам с домосед😉 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Напоследък толкова рядко гледам филми, че като попадна на нещо толкова абсурдно, се чувствам длъжна да предупредя когото успея, да не си го причинява 🤣 Изобщо няма да навлизам в подробности или анализ, защото не ми се губи време да си спомням каквото и да било от него. Има невероятната оценка 8,1 в imdb, т.е. може би проблемът е в мен... Вземете което и да е ревю оттам с оценка 3 (или всички накуп), и ще съвпада(т) напълно с моето мнение...

 

maxresdefault.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 12.01.2023 г. в 20:44, Jenbel каза:

Любопитно ми е ако някой е гледал The Banshees of Inisherin / Баншите от Инишерин /, да сподели впечатления. 

Гледах го в нета и любопитното е,че звучи българска песен.

https://debati.bg/balgarska-pesen-zvuchi-vav-favorit-za-oskar-filmat-veche-vze-zlaten-globus/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 11.01.2023 г. в 6:51, домосед каза:

Сигурно е заради Пол Дейно. Дразни ме с присъствието си, само като влезе в кадър

След като изигра великолепно Пиер Безухов (чак да не повярваш, че не-руснак може толкоз добре да го изиграе!), Пол Дейно трябваше да се скрие, та да не разваля доброто впечатление...  Щото от върха всички пътища водят надолу...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 11.01.2023 г. в 6:51, домосед каза:

Оная вечер дали златния глобус в категория драма на новия филм на Стивън Спилбърг. Автобиографичен за детството и юношеството му в Аризона. С подменени имена. Семейство Фейбълман. Аз останах със смесени чувства. За който обича киното, конкретно - холивудското, и още по-конкретно - Спилбърговото, е задължителен. Но чак суперлативи не ми идват наум.  Сигурно е заради Пол Дейно. Дразни ме с присъствието си, само като влезе в кадър, хеле пък да ме убеди, че му приляга ролята на бащата на Спилбърг Арнолд, пионер в развитието на изчислителния хардуер, достигнал ключова позиция в IBM към края на периода. Ученическите занимания на главния герой с камера и монтаж са интересни, но семейните им търкания са си техни лични и надали е имало нужда да участват в конкурси за награди. Бащата от една страна е миличък и поддържа мястото си сред добрите в живота на сина си, но от друга не приема артистично хоби, пък било то и в областта на седмото, най-технологичното, изкуство, за сериозен път на личностно развитие. И то не защото не би донесло поминък, а защото човешкият ум е предназначен за по-големи неща в областта на рационалното. Майката пък дели чувствата си между пианото, бащата и най-близкия му приятел и сътрудник, като в крайна сметка

  Покажи

, когато професионалния им път ги разделя, си избира колегата

Еврейската тема присъства гласовито. Най-забавният момент е, когато едно хвърлило му око момиче в елитната калифорнийска гимназия

  Покажи

се опитва да го покръсти в стаята си

 

А той

 

  Покажи

си отмъщава на хулиганите, като ги представя манипулативно в документалния си филм от традиционния ден на  санкционирано бягство от училище на плажа.

 

Дейвид Линч прави запомняща се камео роля на Джон Форд към края на филма.

 

 

На мен филмът ми изглеждаше като обяснение в любов на Спилбърг към киното, ама доколкото обясненията в любов са си нещо доста интимно, се чувствах малко излишна в киносалона...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някои хвалят корейското кино,но гледах преди дни 2 филма и повече ми харесват китайските,например с Джеки Чан.

Един от последните филми , които гледах е руския На ощупь,с Дмитрий Нагиев и доста приключенски.

 

https://m.imdb.com/title/tt20757810/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
На 12.01.2023 г. в 20:44, Jenbel каза:

Любопитно ми е ако някой е гледал The Banshees of Inisherin / Баншите от Инишерин /, да сподели впечатления. 

Това е моят филм на годината!

За любимата ми от Божиите заповеди: Не досаждай!

(иначе нищо добро не го чака осела ти)
 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
На 14.02.2023 г. в 21:11, домосед каза:

Това е моят филм на годината!

За любимата ми от Божиите заповеди: Не досаждай!

(иначе нищо добро не го чака осела ти)

+1. Беше малко slow burner, мина време докато се разложи под кожата ми. Станахме мега фенове на Макдона, гледахме и "Седемте психопата", а оня ден и една от постановките му в Младежкия Театър, която също беше брутална. Просто велика сцена:

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 28.01.2023 г. в 14:54, Eva eva каза:

Изгледах втори сезон на Белият лотус. Много ми хареса. Сниман е в Сицилия, основно в Таормина 🙂 Красота 🙂 

 

 

 

Кой от двата сезона ти харесва повече ?
 

Белият Лотус е “задължителен “ за обичащите хубави ваканции :и двата сезона са снимани в два от най-луксозните хотели в света  - Four Seasons Taormina  и Four Seasons Maui Wailea. Не съм сигурен за връзката между продуцентите и Бил Гейтс ( Four Seasons ) , но определено е печелившо и за двете страни .

 

За разлика от отказа на Сингапур Еърлайнс за снимки в техен самолет на Crazy Rich Asians - да не им се урони  реномето , в случай на провал на филма…😉

Връзка към коментар
преди 12 часа, stanislavpp каза:

Кой от двата сезона ти харесва повече ?

Мисля, че втория сезон ми хареса повече. От една страна преживях отново Сицилия, където бях преди няколко месеца и си изкарахме страхотно, а от друга - финалът му беше много добър, направо ме остави без думи 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Нека и аз да се включа относно Белият лотос.

Миналата седмица изгледах Сезон 1 и Сезон 2. Сезон 2 доста повече ми хареса.

Очаквам с нетърпение евентуално Сезон 3, където май локацията ще е Азия или по-точно Япония.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 часа, Георги каза:

и една от постановките му в Младежкия Театър, която също беше брутална

Чувам, чувам! (и си отбелязвам)

 

Аз рапортувам един преглед на българските новости по кината

 

Майка

 

Тоя ми хареса дотолкова, доколкото е първа сериозна среща на българското игрално кино с отвъдсахарска Африка и то не със сафари парковете и масайските TikTok носии, а с екзистенциалните проблеми на пренаселените бедняшки гета. Конкретно - Кибера край Найроби. Как се расте сирак на място, където понятия като "мечти" и "бъдеще" не съществуват даже на лингвистично ниво. Най-важното и силното във филма е културният шок. Не от разликата в битовите условия. А от осъзнаването, че когато мотивацията да "помагаш" на ближния или осиротелите му деца е избиване на свои лични комплекси, при това - като краткосрочна терапия, не можеш да очакваш доверие, а без него и на елементарна благодарност е трудно да се разчита. За да се получат нещата, трябва да се отърсиш от тия характерни за западния начин на живот и мислене синдроми на кампанийност, ефективност и дефицит на концентрация. И да отдадеш сърцето и времето си. Безсрочно! Филмът обаче попада в капана на собствената си същност, защото е биографичен за конкретен човек (който и се появява лично на финала да потвърди) и ни занимава прекалено задълбочено именно с неговите (жена е, разбира се!) професионални провали, романтични разочарования и лични комплекси. Докато процесът на топене на леда с африканците остава недоизяснен напук на екваториалните температури.

 

 

Януари

 

Палец надолу! Не давам да се прави експериментално кино на гърба на Йордан Радичков. Хеле пък пишман-хорър с омари! Колкото и да са симпатични препарираните вълци (за които даже не е сигурно, че са от Турну Мъгуреле), нито един от участниците не отговаря на очакванията за Радичков герой. Захари Бахаров - най-малко. 

 

 

Шекспир като улично куче

 

Тук Захари Бахаров изглежда, говори и се държи по абсолютно същия начин като в Януари, но поне се доближава до образа си на уличен дон в крайна квартална улица в София (снимано е на Женския пазар). А младежите избират между кариера на улични бабаити и театрално майсторство. И си позволяват да предизвикват Злите Сили на Статуквото в Театралната академия с теории за романтичните влечения на Меркуцио

 

 

Васил

 

В тоя филм героят на Иван Бърнев - Васил - има най-дълго екранно време, но филмът е испански и ... не е за него. А за тези испанци, в чийто свят е попаднал изневиделица. Да нощува на кушетките им и да им провежда майсторски класове по шах и бридж. На табла, също се хвали, че е добър, но не намира място в сценария да им го демонстрира. Сценаристите правилно са усетли остатъчно съветско влияние в интереса на българи от това поколение към шаха. Но да го предполагат и към духови музикални инструменти е малко пресилено. Най-великият момент в целия филм е, когато с гръка Йоргос си мерят мусаките. 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 33 минути , домосед каза:

Аз рапортувам един преглед на българските новости по кината

Което ме подсети за последните два български игрални филма, които гледах по HBO MAX и по-скоро ме разочароваха...

 

"Петя на моята Петя" може би крие известни кинематографични достойнства (извън отдавна непонятните за новото консуматорско общество морални ценности), но ролята на "лошия" е прекалено силно експонирана, а в един момент започва да става досадна и липсата на развитие на основните образи...

 

"В сърцето на мишината" от моя гледна точка е поредната напълно излишна псевдо-интелектуална претенция в българското кино, която опитва да копира ситуационни екшън-драми от рода на Reservoir Dogs на Тарантино, но с тридесетгодишно закъснение...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Duke каза:

по-скоро ме разочароваха...
Петя на моята Петя

В сърцето на мишината

Ясно! Имаш личен проблем с Юлиан Вергов. Отказал ти е автограф 🤪

Откакто ми даде на мене, го харесвам във всички роли, даже и да се прави на много лош 😇


hFXFkOsPFhSJoUw87Tdm06InxrKO5ing6rmgaHnG3r-xTbbJu7v9gtq9SrOYmQFuqsLrVO31_8GpM8aAunwwjIlYP3Ud5yUw_bP34CALkDU13y-PIY8lvylc1SAKicHlcwTmW_0v5VcGMAMvBN6pib4_hRtPtQcLPVs9T_3rmoafW6mGpfJMOE6wP2sSjwM64x-q11OdMq4iKep2E5gMju34oJhZ9tA-qwZDCynKPSezC-8WbirCZ0Fl3PjiVccR_TITckHl-GC_eJ9sfRAp34jGqOqzXTEtguLF1mX2EFJNdtBk72tcnSxk1m9-qXKFGNx_4kzV9CX1RruhbgbD-gCU2lapTOnaeCVpjN-KxTZEDAl5es9EM6mt7ZNWW6TvU3WbNbNPAmU_Xm7CVyIqeXTzSfFZqt1zd0GS2ptoqUhkQHXRGf60h0UrRJxREenzLFavU12beMrtBlvj6XYHC7ggFpSDWfnkq4WmFUI3HVaXvaMUMWGGNrUbqf_Jch6XKGN7rSY_Q9DJmhTKM0Fm3XfbKr3Nep0PazrW3mWa58_KVhlwfwahx04FLoYP9lCDha1eZ68AmVtWV0Yn1Ejdew3NIEmXc0TTUd9FuKdWGsCBK9G4HYmxvx_5mzy-C8rwxxe4IyeNM00F6rTHFRvxk8uPDVRrswOuDgjIFwjV1mO5GUYYQi61jH9Y9AETwk7gAcH1MsgsE_ex4fk-y0IBTNQL46akAFH9-3LoBXSWWYIeJtvxOGEnPGrgnr_uZDSPTh_On1rNQL-qnlJfuwY0QK9IewqaOo4nJWOQUoQsytVjTaweDNT31RhhlCikqIK4s6Nd0Q1QLmFuiOQq9ZEKLcwpYFq_mbSaul3F2jKGJtdXJbsSj4uXvqRHDmNEptxP85Cf-1GhPNy03qQOjRae49szhLmGXAJWOAw2IQu195A--w=w1298-h866-no?authuser=0

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Ако бях погледнал колко е дълъг Вавилон, щях да си нося пуканки от къщи. В кино Влайкова нямат. Но пак щяха да ми стигнат само до средата, когато с филма става същото, каквото със звездите на нямото кино, за които се разправя, след изобретяването на звучното - заскучава. Яко. Първите час - час и половина - чуваш публиката да се хили искрено, където е предвидено да се захили. Слонът харесва това! Вторите - се прозява и си гледа часа на телефоните. В един момент се усещаме, че дават на запис  мюзикъла Singin' In the Rain, за който всички сме хванали референцията и без да е нужно да ни го припомнят целия. Екранното време на Брад Пит е непропорционално дълго спрямо значението на ролята му. Героинята на Марго Роби е равномерно досадна от началото до финала, Има известен съспенс дали мехиканото ще ѝ издържи и/или дали ще оцелее (за един филм никой не си дава зор да му запомни името). Героят на Тоби Магуайър е напълно излишен, но от надписите личи, че бил извадил от джоба си бюджета на продукцията. Флий печели оскара за правилно и пропорционално позициониране! Любим момент: когато на черния тромпетист му боядисват бузите с боя за обувки, защото бил по-малко черен от другите в бенда и филмът нямало да намери добър пазар из Юга.
 

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

и на мен сякаш вторият сезон на Белия Лотус ми хареса повече, и заради Сицилия, и заради целия каст; когато се появи Майкъл Империоли си дадох сметка колко е напреднало времето, сякаш оня ден беше Кристофър в Сопранос... но от първи сезон Армон е неповторим, прави и страхотна роля в дълбоко оспорвания епизод 3 от The Last of Us (който пък сам по себе си се очертава също да остане в историята на великите сериали), сезон 3 го чакам с нетърпение, с локация Япония изскача потенциал за доста интересни преживявания предвид културната разлика по много параметри

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.