Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

А ако не си купя място?

Ти се определя такова автоматично от системата при check-in (без значение онлайн или на летището), от останалите свободни. т.е. варианта "блъсканица" и "чупене на крака да влезем първи да седнем до прозореца", вече не важи при easyJet, ако не си платиш трите паунда :)

 

повече подробности тук http://easyjet.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5575

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много се замислям за един полет с Easy до Берлин. Как стои въпросът с избора на места при тях, както при другите НТ ли е? Блъсканица, имам предвид...

 

Нищо различно от другите, само където системата ти дава произволно място, ако не си го платиш. И не се бутайте, моля! Места има за всички. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мерси! Явно трябва да си платя...

 

Ами не, както каза wilks, място ти се определя, пише се на билета и си сядаш на него. Не сядаш където свариш,тоест няма блъсканица. Аз лично не видях голям смисъл да плащам за място, при положение, че не мога да преценя кое е най-добро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да де, ама аз съм с 1000 претенции, трябва да съм до прозореца, ама и в опашката, ама и не срещу слънцето, пък и мъжа ми  да е до мен, а и да снимам София на връщане (ако има източен вятър) :P

Ще си платя, какво да правя :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Винаги се намират разбрани хора. Ще си смениш мястото с някой, за да снимаш. Мъжът е малко проблемен, как ще го кордисаш до теб. Пусни му по-дълга каишка за в салона. ;)    Не съм пътувал с пълен полет на Изи. Задните седалки все са празни, може и да си полегнеш.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да де, ама аз съм с 1000 претенции, трябва да съм до прозореца, ама и в опашката, ама и не срещу слънцето, пък и мъжа ми  да е до мен, а и да снимам София на връщане (ако има източен вятър) :P

Ще си платя, какво да правя :)

 

Ясно, сега схванах :) Мене лично ме дразни единствено блъскането да се доберат до по-хубави места, иначе ми е все тая къде точно ще седя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, сега схванах :) Мене лично ме дразни единствено блъскането да се доберат до по-хубави места, иначе ми е все тая къде точно ще седя. 

И мен, затова съм една от първите на опашката за бординг. Особено любими са ми хитреците, които се прилепят към средата, все едно са си били там.

Връзка към коментар

И мен, затова съм една от първите на опашката за бординг.

Аз пък когато е с автобус, съм винаги последен на бординга. :biggrin:

И после често става като в оня лаф: "Първите паднаха в кърви, последните станаха първи!" , защото като се кача последен, после слизам първи от автобуса за към самолета ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз пък когато е с автобус, съм винаги последен на бординга. :biggrin:

И после често става като в оня лаф: "Първите паднаха в кърви, последните станаха първи!" , защото като се кача последен, после слизам първи от автобуса за към самолета ;)

Такааам, качваш се ти последен с лукавия замисъл като отворят вратите да си първия, който ще слезе от буса, съответно качи на борда. Шофьора на автобусчето, обаче решава, че няма да заобиколи зад самолета, а ще цепи директно (това вероятно се определя все пак от някоя умна глава на летището, съобразено с ред други фактори де), и хоп - оказваш се до грешната страна -  отварят се другия ред врати. :)

Случвало се е не веднъж на Т1 София, и почти винаги на Виена (когато отвеждането е с автобус), защото там се обикаля доста повече и няма как да знаеш маршрута му. Не е като в София да виждаш самолета още от гейта.и евентуално да имаш време да се "престроиш в другата лента" до правилните врати ;)

 

Оставям на страна случаите, когато отвеждането става на два транша. Тогава ако пак си последен на опашката, както пишеш, и да си уцелил вртаите, като се кчиш самолета вече ще е наполовина пълен от първия курс на автобусите.  :ph34r:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Такааам, качваш се ти последен с лукавия замисъл като отворят вратите да си първия, който ще слезе от буса, съответно качи на борда. Шофьора на автобусчето, обаче решава, че няма да заобиколи зад самолета, а ще цепи директно (това вероятно се определя все пак от някоя умна глава на летището, съобразено с ред други фактори де), и хоп - оказваш се до грешната страна -  отварят се другия ред врати. :)

Случвало се е не веднъж на Т1 София, и почти винаги на Виена (когато отвеждането е с автобус), защото там се обикаля доста повече и няма как да знаеш маршрута му. Не е като в София да виждаш самолета още от гейта.и евентуално да имаш време да се "престроиш в другата лента" до правилните врати ;)

 

Оставям на страна случаите, когато отвеждането става на два транша. Тогава ако пак си последен на опашката, както пишеш, и да си уцелил вртаите, като се кчиш самолета вече ще е наполовина пълен от първия курс на автобусите.  :ph34r:

Много мръсен номер, да. Случвало ми се е и се чудех тогава защо го правят.

 

Ама да върна темата към Easy - ако резервирам без места, мога ли после да си ги купя допълнително и ако да - на същата цена ли ще са?

Връзка към коментар

Такааам, качваш се ти последен с лукавия замисъл като отворят вратите да си първия, който ще слезе от буса, съответно качи на борда. Шофьора на автобусчето, обаче решава, че няма да заобиколи зад самолета, а ще цепи директно (това вероятно се определя все пак от някоя умна глава на летището, съобразено с ред други фактори де), и хоп - оказваш се до грешната страна -  отварят се другия ред врати. :)

Случвало се е не веднъж на Т1 София, и почти винаги на Виена (когато отвеждането е с автобус), защото там се обикаля доста повече и няма как да знаеш маршрута му. Не е като в София да виждаш самолета още от гейта.и евентуално да имаш време да се "престроиш в другата лента" до правилните врати ;)

 

Оставям на страна случаите, когато отвеждането става на два транша. Тогава ако пак си последен на опашката, както пишеш, и да си уцелил вртаите, като се кчиш самолета вече ще е наполовина пълен от първия курс на автобусите.  :ph34r:

Уилкс, всичко ,което казваш е точно така, но това от коя страна ще се отворят вратите важи и за в случай че се качиш първи в автобуса.

Но мен по принцип ме хваща съклет да вися на опашка за бординг!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Т.е. да го разбирам така: ако пътувам със семейството /2-ма възрастни и 2 деца/, при чекирането системата автоматично ще посочи места, като аз мога да съм на първия ред, дъщерята на 15-я, синът на 20-я, а жената на 30-я? Това последното с жената не е проблем, даже може да е бонус, но питам по принцип :lol: Има ли вариант да не плащам за място, но да бъдем заедно?

Връзка към коментар

Т.е. да го разбирам така: ако пътувам със семейството /2-ма възрастни и 2 деца/, при чекирането системата автоматично ще посочи места, като аз мога да съм на първия ред, дъщерята на 15-я, синът на 20-я, а жената на 30-я? Това последното с жената не е проблем, даже може да е бонус, но питам по принцип :lol: Има ли вариант да не плащам за място, но да бъдем заедно?

 

Проверих, изглежда, че няма. Ще трябва да платиш. Препоръчвам да запазиш три места - за теб и за двете деца, а жената да е на случайно, за да се спестят пари, нали, не за друго :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Проверих, изглежда, че няма. Ще трябва да платиш. Препоръчвам да запазиш три места - за теб и за двете деца, а жената да е на случайно, за да се спестят пари, нали, не за друго :)

Е то по-добре тогава жената да е с децата, а аз на случайно :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Това последното с жената не е проблем, даже може да е бонус, но питам по принцип  :lol:

 

 Проверих, изглежда, че няма. Ще трябва да платиш. Препоръчвам да запазиш три места - за теб и за двете деца, а жената да е на случайно, за да се спестят пари, нали, не за друго :)

Доколкото виждам "принципа" ти, по-добре ще е да запазиш три - за децата и жената, а за теб - каквото ти избере easy. Няма да е чак толкова очебийна причината. Иначе пестенето на пари за единия пак остава същото, като при варианта на Жоро. ;)

 

П.П.

Виждам, че имаме горе-долу сходна логика в мисленето, и съм ти нацелил "принципната причина". ;)  :biggrin:

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.