Прескочи до съдържание

Със самолет на кафе


Препоръчани мнения

На един 26 - ти декември мои много близки и приятели, които живееха по това време в София си бяха за празниците в Монтана, обадиха се по телефона да сляза пред блока за малко - мисля си да идем на кафе, да се видим ......, а те "Събирай багажа отиваме до Виена"  - събрах го за нула време и заминахме. Това ми е и най-бързото и спонтанно тръгване на някъде :-))))

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Хммм,не е ясно.Ти провери ли след март,когато ще има уиз до София

 

Темата нали не е да пием кафе в София? Прекачванията изискват по-голяма нагласа и програма.

Връзка към мнение

Темата нали не е да пием кафе в София? Прекачванията изискват по-голяма нагласа и програма.

Да,не е това темата. Аз само ти казвам,че става и е възможно, пък нагласата и програмата всеки сам си прави :)

Редактирано от Branko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А от друга страна/изходна точка брои ли се?

Първото ми ходене в Атина, още преди тяхната олимпиада, беше един слънчев февруарски уикенд със самолет от ... Йоханесбург. 

Петък вечер - в едната посока, неделя вечер - в другата. И никаква часова разлика.

Впоследствие през годините, като ми е писвало от африканщина, съм правил подобни излети без пропускане на работен ден и до други градове в Европа - Милано (да ахна пред Дуомото), Монте Карло (да гледам Формула 1), Лондон (да прочета британското издание на Sunday Times и да видя кралицата на баржа), Кадиз и Херес (на карнавал и шери), Шефилд (да си купя спален чувал за антарктически температури),  Ница (да направя едно кръгче с кола из Прованса), Фалкенбург (да хапна холандски говежди крокетчета в закусвалнята на индонезийката на Пленкерстраат) и други ...

Всеки път съм пил местния кафеен специалитет (кон лече, еленико, капуцо, еспресо, ...) или чай с мляко в британския случай.

Редактирано от домосед
  • Харесвам 22
Връзка към мнение

А от друга страна/изходна точка брои ли се?

Първото ми ходене в Атина, още преди тяхната олимпиада, беше един слънчев февруарски уикенд със самолет от ... Йоханесбург. 

Петък вечер - в едната посока, неделя вечер - в другата. И никаква часова разлика.

Впоследствие през годините, като ми е писвало от африканщина, съм правил подобни излети без пропускане на работен ден и до други градове в Европа - Милано (да ахна пред Дуомото), Монте Карло (да гледам Формула 1), Лондон (да прочета британското издание на Sunday Times и да видя кралицата на баржа), Кадиз и Херес (на карнавал и шери), Шефилд (да си купя спален чувал за антарктически температури),  Ница (да направя едно кръгче с кола из Прованса), Фалкенбург (да хапна холандски говежди крокетчета в закусвалнята на индонезийката на Пленкерстраат) и други ...

Всеки път съм пил местния кафеен специалитет (кон лече, еленико, капуцо, еспресо, ...) или чай с мляко в британския случай.

 

Гадно е да си на края на света ;)  Австралийските ми роднини са ми разправяли, че за да мръднат до някое малко по различно място трябва да летят минимум 5-10 часа. Единят от роднините като беше на гости в Европа го питам: Кернс много ли е далече от Сидни? , а той ми отговори: -Много близко е! Само на 3 часа разстояние със самолет :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Навремето Скай юръп бяха много добри за виенско кафе в 10 часа на Грабена...

Петък тръгвах- неделя вечер обратно.

След тях дойде ред на Уиз - до Милано на разходка и обратно. Щях да пробвам и на ски за уикенда в Бергамо, ама се потроших и пропадна. Но пък излезе вариант до Тревизо - пак тройка с гарнитура. 

Скоро пак ще пробвам кафе-паузата с нов полет - до Атина- петък-неделя. Акрополът нещо не ме грабна, но дано се харесаме от втори поглед...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Плескавиците в Сърбия са ясни, но когато колата е с бургаски номер и кажеш "отивам до Капица" на границата не са много доверчиви :D. Така или иначе там не се ходи със самолет. 

За концерт не бих го броил, защото има разлика. Не съм нито на годините, нито на концертите не Дюк, но това също е многократно правено упражнение. 

Вече за рожден ден или сватба - това се е случвало няколко пъти и живот и здраве след месец ще правим една изненада по този начин. 

Преди години, с един приятел, само като наближавахме Белгия и ТРЯБВАШЕ да отбием за гофрети, но все пак бяхме с кола. От доста време се каня, да направя самолетна разходка до Брюксел с тази цел, че половинката нито е ходила в Белгия, нито е опитвала техните вкусотии, но от Бургас не е просто "самолета за 2 часа", а от тукашното летище няма изгледи скоро да летим с ryanair. 

 

Абсолютно подкрепям - от Бургас всяко пътешествие се удължава минимум с ден, а в повечето случаи ден и половина - два :( Много разчитах да пуснат някоя и друга дестинация от Пловдив, ама засега си оставам с чакането.

Връзка към мнение

Въпросът с визите как го решихте? Извадихте си за три дни само? Предполагам, че ваденето на визи не е било в последния момент. Има срок за вадене преди пътуването. Или не са ви трябвали визи?

Не точно, декември месец както си седяхме една вечер и излезе онази грешка с азърбеджанската валута ми хрумна да си посрещна РД в Москва :-) въпроса беше "мило искаш ли", "искам" и така билетите бяха купени - без никакви планове за Москва изобщо. До РД имаше 6 месеца (визите извадихме април сами, без фирма, оказа се че не е чак такава голяма философия ) и така нещата се случиха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.