Прескочи до съдържание

Със самолет на кафе


Препоръчани мнения

През 2008 година в Лондон забелязах, че лаптопите са по-евтини от тези в България и веднага си напазарувах. Там обемите на продажбите и оборотите са други и затова стоката по-бързо се разтиква и идва нова с по-ниска цена. Та, сега е време да помисля за друг лаптоп и си мисля за този вариант - да отида сутринта и да се прибера вечерта. Само че сега вече лаптопите в България са по-евтини, та не знам дали ще има полза от цялото разтакаване. Поне ще видя пак Лондон. През 2008 г. разликата в цената беше към 500 лв. за лаптопи със сходни параметри.

 

Всъщност и моето последно пътуване до щатите беше почти по такава причина :) В днешно време разлики може да се постигнат само, ако пътуваш до там, в Европа няма особена разлика в цените или поне не такава, която да си заслужава ядовете с гаранцията. Но, ако ще купуваш по-висок клас лаптоп, като нищо ще ти се изплати билета до САЩ, ако хванеш някоя добра промоция. 

аз в момента замислям нещо от сорта, но нещо не мога се оправя с трансфера от летището в Айндховен до Ротердам...варианта с влак е ясен, но по ми е мързеливо, та ако някой има опит и сподели за директен трансфер от-до... ще съм улеснена къде точно да ида за 1 ден... в началото на декември..или да го пропусна

 

Няма по-директно и мързеливо от влака до Ротердам :)

Връзка към мнение

Жоро, явно е така, но за на връщане нещо не мога открия директен влак от Ротердам до Айндховен... и мързеливото в мен се възмущава... (за 11 декември иде реч - за полета на Раян- от онези с новото членство т.е. безплатните)

Връзка към мнение

Охо, ходила съм, и още как! Да ям тава-джигер в Одрин.... Много пъти и до Истанбул просто ей, така, щото си ми харесва атмосферата му   :rolleyes: ... И даже само за целувка - до Неапол :wub:   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Жоро, явно е така, но за на връщане нещо не мога открия директен влак от Ротердам до Айндховен... и мързеливото в мен се възмущава... (за 11 декември иде реч - за полета на Раян- от онези с новото членство т.е. безплатните)

 

Я пусни повече инфо тук и ще го измислим: http://magelanci.com/topic/6066-%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8/page-5

 

За да не разводняваме темата, пусни повече подробности :)

Връзка към мнение

Я пусни повече инфо тук и ще го измислим: http://magelanci.com/topic/6066-%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8/page-5

 

За да не разводняваме темата, пусни повече подробности :)

Точно такава тема търсих от сутринта, но явно не съм търсила качествено...спирам да спамя в темата ... ;)

Връзка към мнение
Дани Магелани

От години, пътувайки за Вилнюс или Рига през Лондон, пропускам близката връзка и оставам до 12-15 ч. На отиване, за да се разходя по любими места, а на връщане съвсем по женски - шопинг в любими магазини. При ниските цени на изибъс излиза и хубаво и изгодно. А бизнес салонът на Лутън ме изненада много приятно.

Спонтанно съм тръгвала от днес за днес или за утре само като пребивавах в Москва. Винаги имах отворен обратен билет. Когато буцата в гърлото ставаше непоносима, излитах за България,за да гушна и нацелувам детенцето си.

Връзка към мнение

Хм, със самолет не съм ходил някъде само "на кафе", но пък виж с кола нещата стоят другояче. Дали ще е за ден плаж на Халкидики, разходка до Сърбия за плескавица (има една много добра кръчма до Димитровград) или спонтанно тръгване зимата в 5 вечерта към Зайечар (пак на кръчма) и връщане през Румъния, дайте ми само дестинация и компания и тръгвам  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сърбия е ясна, там съм ходил от София само за хапване, след Димитровград има една страшна кръчма, гаранция много от вас я знаят, пълно е с българи.

А иначе от любов съм правил самолетни извращения. Отидох до Дубай на РД само за 36 часа. Петък вечерта пристигнах, в събота празнувахме и в неделя на обяд си тръгнах.

Но рекордът ми е за един 14 февруари: не помня какъв ден беше, но да кажем вторник на обяд с кола до Солун, полет оттам до Манчестър, пристигане през нощта, празнуване от първите часове на сряда до първите на четвъртък, оттам ранен полет до Атина, последвал от полет Атина - Солун, оттам взех колата и в 21:45 бях в София, след което изкарах 12 часа нощна смяна до 10 на другата сутрин.

Но пък тези неща най се помнят ;)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

И аз имам едно такова преживяване. Решихме го вечерта и на сутринта рано летяхме за Рим и от там за Амалфитанската костиера да ядем паста с морски дарове в Позитано. Останахме 1 нощ, катастрофирахме с колата... запомнящо се беше! ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Иначе ако е за най-кратко - ходил съм до Лондон със сутрешния полет на Wizz, който каца в 7:30 и после се прибрах с вечерния полет, който излита около 21:00.
Абсолютно неангажираща разходка без план и програма - размотаване цял ден по улиците с кратки спирки за по ейлче в някой пъб и един пай или фиш&чипс на обед. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Това за готвенето ми хареса! Аз нямам деца, ама мога и аз да ида някъде да направя една баница.

Аз мусака мога да правя навсякъде. Готова съм да отида на Малдивите да им врътна една мусака да видят какво е саможертва! 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Плескавиците в Сърбия са ясни, но когато колата е с бургаски номер и кажеш "отивам до Капица" на границата не са много доверчиви :D. Така или иначе там не се ходи със самолет. 
За концерт не бих го броил, защото има разлика. Не съм нито на годините, нито на концертите не Дюк, но това също е многократно правено упражнение. 
Вече за рожден ден или сватба - това се е случвало няколко пъти и живот и здраве след месец ще правим една изненада по този начин. 
Преди години, с един приятел, само като наближавахме Белгия и ТРЯБВАШЕ да отбием за гофрети, но все пак бяхме с кола. От доста време се каня, да направя самолетна разходка до Брюксел с тази цел, че половинката нито е ходила в Белгия, нито е опитвала техните вкусотии, но от Бургас не е просто "самолета за 2 часа", а от тукашното летище няма изгледи скоро да летим с ryanair. 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Веднъж до Милано, докато Уиз летяха до Малпенза с  ранен полет дотам и прибиране същата вечер. Единствена цел на пътуването беше да видим "Тайната вечеря".

Миналата есен една спонтанна резервация в последната минута за Кипър за уикенд с една нощувка - целта беше да си направим полудневен круиз с корабче и малко да се поплацикаме, че за цялото лято само два дни бяхме видели море.

Планирам скоро едно такова ходене до Брюж с полет от Шарльороа (естествено, не за плацикане!).

Пак преди някоко години едно пътуване с нощен автобус от Манхайм до Париж да се се видим с братчеда... а жена му като ни метна на масата, не можахме да видим Сакр Кьор.

А по студентско време кажи речи през месец се мятах до Скопие да се видя с другарчета и да пийнем по едно Скопско пивце кай Вардарот. До истанбул веднъж с влак отидох да заведа едни италианци, които бяха в университета ни по студентски обмени и аз отговарях за тях.

Но най откаченото беше да отидем на стоп до Букурещ, само за да посрещнем една нова година в кучешки студ при минус 23 градуса :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

А плаж за уикенда в Гръцко брои  ли се? Например пием бира няколко човека в петък вечер и спонтанно решаваме да заминем  в събота за Кавала, Тасос и т. н. И го правим.  Ако се брои, всяко лято по няколко пъти ми се случва:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ехаа, колко еднодневни (сутрин отиване, следобед или вечер връщане) кафета , пици и мекици направихме по:

  1. Милано - Wizz + Easy  х 4

  2. Милано 2 - Wizz   х 2

  3. Тревизо - Wizz  х 6

  4. Венеция - Wizz  х 3

  5. Виена - SkyEurope х 12

  6. Лондон - Wizz х 2

  7. Атина - Aegean/Olimpic х 2

  8. Мадрид - Bulgaria Air + Wizz

Има и други летящи магеланци, които са правили по-горните еднодневни разходки, дори и повече. :) Строй се, преброй се! :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Правите ли кратки пътувания извън страната, само за да пиете кафе на любимо място/........................................................

..................................

 

  :)

 

Ами да ,за пиене на турско кафе на брега на Босфора .

 

( и дегустация на баклавички , м/у другото )

 

^_^

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ммммм, да, еднодневен Лондон, защото има нещо във въздуха, което те кара да се връщаш в този град :) На няколко пъти... За съжаление, тази година го пропускам...

Редактирано от bulpa
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Харесвам такива кратки посещения и в много градове в света си имам любими места за посещение за няколко часа. Обичам просто да хапна или пийна любимо местно ястие или питие и да си взема нещо за вкъщи.Посещенията са общо взето два типа:

 

- Прекачване между два полета. Винаги гледам да избера възможно най дългото прекачване, което позволява да се излезе в града поне за няколко часа. Много е готино усещането да знаеш че че сутринта си се събудил на 2-3000 километра от познатия или непознатия град и спойно си пиеш кафенцето или биричката съзерцавайки панорамата в центъра, а вечерта ще спиш на още толкова или повече разстояние. Така се чувстваш гражданин на света, който свободно си цъка по земното кълбо :)

 

- Еднодневно пътуване с връщане в базата. Такива пътувания правя от както има НТА и при неустоими промоции. Когато си купиш билет за 10-20 евро отиване и връщане общо взето си струва да отидеш за еднодневна екскурзия до всякъде без да има нужда да плащаш за скъпо спане или да правиш сложни програми. Ограничението на такива пътувания е само разписанието на самолетите, но положението от ден на ден се оправя в тази посока :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

 

Но със сигурност си представям някой ден да ме стегне шапката и събота сутрин да реша, че ми се ходи в Рим още сега и да скокна със самолета.

Преди години, един бивш колега на мъжа ми от Италиански произход, ходеше с жена си и още една двойка приятели в събота сутринта на летище Шарлероа. Купуват ласт-минит билети отиване и връщане до Рим за по 30 евро. Делят си разходите за такситата от летището до Рим и обратно. Разхождат се из Рим, пият кафе, обядват. Така доста поредни седмици. Не спят в Рим, вечерта е полета обратно.

 

Извън страната за ден, само с колата сме били.

Редактирано от zon
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За РД ми ден, петък отиване и неделя връщане, в Москва, тази година :-)

А за РД на половинката, Атина, пак така, с две нощувки, колкото да се разходим, да хапнем, да пийнем :-)

Въпросът с визите как го решихте? Извадихте си за три дни само? Предполагам, че ваденето на визи не е било в последния момент. Има срок за вадене преди пътуването. Или не са ви трябвали визи?

Връзка към мнение

Харесвам такива кратки посещения и в много градове в света си имам любими места за посещение за няколко часа. Обичам просто да хапна или пийна любимо местно ястие или питие и да си взема нещо за вкъщи.Посещенията са общо взето два типа:

 

- Прекачване между два полета. Винаги гледам да избера възможно най дългото прекачване, което позволява да се излезе в града поне за няколко часа. Много е готино усещането да знаеш че че сутринта си се събудил на 2-3000 километра от познатия или непознатия град и спойно си пиеш кафенцето или биричката съзерцавайки панорамата в центъра, а вечерта ще спиш на още толкова или повече разстояние. Така се чувстваш гражданин на света, който свободно си цъка по земното кълбо :)

 

- Еднодневно пътуване с връщане в базата. Такива пътувания правя от както има НТА и при неустоими промоции. Когато си купиш билет за 10-20 евро отиване и връщане общо взето си струва да отидеш за еднодневна екскурзия до всякъде без да има нужда да плащаш за скъпо спане или да правиш сложни програми. Ограничението на такива пътувания е само разписанието на самолетите, но положението от ден на ден се оправя в тази посока :)

Абсолютно същото мислене имам, стига да разполагам с време. Друго си е да разцъкаш на още едно място по път ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.