Прескочи до съдържание

Със самолет на кафе


Препоръчани мнения

Правите ли кратки пътувания извън страната, само за да пиете кафе на любимо място/да посетите парк/да вечеряте в конкретен ресторант/да отидете на рожден ден?

Аз лично гледам да си намирам разни подобни поводи. До сега съм била на: рожден ден в Германия (5 дни :)), на вечеря в Мадрид (с нощувка, нали, щото то стана късно :)), да видя един конкретен трамвай в Италия (той не вървеше след някакъв инцидент обаче, та отидохме до Словения), в скорошните ми планове е да обядвам в Лисабон и пак да идем на вечеря в любиямия ми ресторант в Мадрид.

Едни приятели направиха road trip от България до Холандия, за да посетят любимия си бар.

 

Вие имате ли истории за пътувания, породени от подобни спонтанни хрумвания? Разкажете  :)

Редактирано от water
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ходила съм, за да сготвя мусака и баница на детето в Глазгоу, ама все пак преди това имах работа в Лондон.

А, и да , за Великден отидохме там специално да боядисаме заедно яйцата :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Ходила съм, за да сготвя мусака и баница на детето в Глазгоу, ама все пак преди това имах работа в Лондон.

А, и да , за Великден отидохме там специално да боядисаме заедно яйцата :)

Това за готвенето ми хареса! Аз нямам деца, ама мога и аз да ида някъде да направя една баница.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имаше една серия на Приятели, където Моника си беше хванала едно гадже милионер и като я изведе на вечеря и обеща да е нещо непретенциозно, например пица...и отидоха в Рим на пица :)

 

На този етап съм си позволявал подобни кръшкания само при прекачвания, имам предвид умишлено нагласени прекачвания, точно с цел да кривнеш малко от маршрута. Но със сигурност си представям някой ден да ме стегне шапката и събота сутрин да реша, че ми се ходи в Рим още сега и да скокна със самолета. 

 

Допускам, че говориш повече за спонтанни изцепки, а не за дълго планирани макар и кратки пътувания? Ако е второто, ходил съм на 2-3 концерта, само заради тези 1-2 часа на стадиона/сцената съм утрепвал 2-3 дни в път логистика...за Duke сигурно е като добро утро такова пътуване, не мисля че се брои :)

 

Навремето много хора правеха така с Венеция, Бергамо и Лондон. Полетите можеха да се нагласят, така че да не се нощува там - отиваш сутрин, връщаш се вечер. За момента май само Лондон предлага този вариант. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ама да не излезе, че съм голяма готвачка- хич ме няма даже, но емоцията си заслужава:) Със сигурност ще ти се зарадват на баницата:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, спонтанни, но все пак и с някакво предварително планиране - по-скоро да си търсиш повод. Иначе не съм си надвила толкова на масрафа (регионален лаф), и не мога още да си позволя да реша по обед и да тръгна следобед:)

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ходим чат-пат в Сърбия да хапнем скара, ако това се брои ...

Ааа...недей така, и други обичаме скара в сръПско и точено пиво!Само кажи и тръгва магеланска чета на печено прасенце!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Правил съм си среща за романтична нощ в Париж ;):) Е, не с която и да е... :) :) С по едно прикачване в двете посоки с една вечер престой (толкова свободно време имах). :) :) Решение взето в деня на полета (по-скоро полетите).

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

През 2008 година в Лондон забелязах, че лаптопите са по-евтини от тези в България и веднага си напазарувах. Там обемите на продажбите и оборотите са други и затова стоката по-бързо се разтиква и идва нова с по-ниска цена. Та, сега е време да помисля за друг лаптоп и си мисля за този вариант - да отида сутринта и да се прибера вечерта. Само че сега вече лаптопите в България са по-евтини, та не знам дали ще има полза от цялото разтакаване. Поне ще видя пак Лондон. През 2008 г. разликата в цената беше към 500 лв. за лаптопи със сходни параметри.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като бяхме студенти във Виена често отскачахме до Братислава за разходка и обяд в една определена кръчма, а сега винаги си търся повод да отида до Виена за 1-2 дни точно по причините, изброени от теб - приятели, любимо заведение, любими места.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Преди 10г.,когато летяха SkyEurope с приятели ходихме да пием бира до Виена и се връщахме на следващия ден,това е от споменатите от Георги по горе спонтанни изцепки.А иначе планирани за по ден/два са почти постоянни вече :) :) на концерт или с приятна компания за разходка и бира в Лондон например :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За РД ми ден, петък отиване и неделя връщане, в Москва, тази година :-)

А за РД на половинката, Атина, пак така, с две нощувки, колкото да се разходим, да хапнем, да пийнем :-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Блазя Ви, аз от летище Варна, почти за никъде не може да се направи такова пътуване. Но ми е мечта, да стана някой ден и след сутрешното кафе, да се отправя към летището и да се кача на първия самолет. Но мечтите, нали могат да се сбъдват и в други животи! Другият живот е за това!

Връзка към мнение

И аз имам две такива пътувания решени броени часове преди заминаването, но с автодрус:) За първи път в Истанбул за майските празници 2014-та и пак Истанбул на 2015-та за мартенските :)Иначе имам и един случай в който реших вечерта да замина сутринта, но нямах пари в картата да си купя билета, полета беше в 6 сутринта и мислих да си купя кеш от летището, навих си алармата за 4 и станах, помислих 10-15 мин и послушах интуицията си да не заминавам. Още се чудя дали някой щеше да ми продаде билет на самото летище в 4:30-05:00 сутринта- беше полет на Луфтханза ? :)

Връзка към мнение

Блазя Ви, аз от летище Варна, почти за никъде не може да се направи такова пътуване. Но ми е мечта, да стана някой ден и след сутрешното кафе, да се отправя към летището и да се кача на първия самолет. Но мечтите, нали могат да се сбъдват и в други животи! Другият живот е за това!

 

Пътуването до Париж описано няколко поста по-горе го бях правил точно от летище Варна. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Концертен и шопинг туризъм до Милано с easyjet за ден и половина са ми най-кратките пътувания. Иначе редовно се връщам в градове, които харесвам, просто защото ми е приятно да съм там, но гледам да е за поне 2-3 дни  :)

Връзка към мнение

аз в момента замислям нещо от сорта, но нещо не мога се оправя с трансфера от летището в Айндховен до Ротердам...варианта с влак е ясен, но по ми е мързеливо, та ако някой има опит и сподели за директен трансфер от-до... ще съм улеснена къде точно да ида за 1 ден... в началото на декември..или да го пропусна

Връзка към мнение

Това за готвенето ми хареса! Аз нямам деца, ама мога и аз да ида някъде да направя една баница.

 

Да ти пусна адрес на лични?

 

 

Допускам, че говориш повече за спонтанни изцепки, а не за дълго планирани макар и кратки пътувания? Ако е второто, ходил съм на 2-3 концерта, само заради тези 1-2 часа на стадиона/сцената съм утрепвал 2-3 дни в път логистика...за Duke сигурно е като добро утро такова пътуване, не мисля че се брои :)

 

 

Предположението е абсолютно вярно! Всяка година имам по няколко подобни пътувания. Наричам ги "концертни уикенди" без й в думата. :lol: И друг път съм споделял, че любимата ми концертна дестинация е Милано. Колкото не го харесвам този град, още повече харесвам залата и NH-а до нея, в който вече се познаваме с администраторите. От летището с автобуса до централна гара и оттам с метрото - дори не ми се налага да се разхождам в самия град. Същата работа и Лондон, ама там буквално сме си като у дома си и дори не го считаме за пътуване...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.