Прескочи до съдържание

дневник Аржентина, Чили, Бразилия


Carrie

Препоръчани мнения

вече сме записани за 9 часов трек, затова ме интересуваше какво мога да очаквам от него :))))! Чух, че имало 1 км изкачване по скала, та малко ме притесни... 

Връзка към мнение

вече сме записани за 9 часов трек, затова ме интересуваше какво мога да очаквам от него :))))! Чух, че имало 1 км изкачване по скала, та малко ме притесни... 

Eдин км. изкачване по камъни имаше на трека до Laguna de los Tres от El Chalten... Можеш ли да дадеш линк към програмата на вашия трек в парка Torres del Paine? Стана ми любопитно :) 

Връзка към мнение

за съжаление не мога, защото сме на организирана екскурзия и имаше опиция за трек и се записах и бях почти сигурна, че този трек е същия като твоя, но явно не е ...

Връзка към мнение

за съжаление не мога, защото сме на организирана екскурзия и имаше опиция за трек и се записах и бях почти сигурна, че този трек е същия като твоя, но явно не е ...

Да, някаква друга опция е, после очакваме да разказваш подробно  ;) В моята програма липсата на време за трекинг в парка Torres del Paine го отчитам като единствената по-сериозна грешка в планирането... 

Връзка към мнение

Дай някакъв линк или мистата, където се ходи да видя, но мисля, че в по-ниските места няма нещо по-сложно от пътека на Витоша.

Връзка към мнение

Дай някакъв линк или мистата, където се ходи да видя, но мисля, че в по-ниските места няма нещо по-сложно от пътека на Витоша.

Много зависи от програмата, може и да е просто разходка от 2-3 часа, а може и да е изкачване до лагуната под кулите, което в един ден си е доста изморително според мен...

Редактирано от Carrie
Връзка към мнение

Страхотно пътуване, Carrie и страхотен разказ! Благодаря, че го сподели. Южна Америка отдавна ми е мечта, даже испански уча заради нея, но досега все нещо друго я измества. Възхищавам ти се на куража да направиш това пътуване сама.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Страхотно пътуване, Carrie и страхотен разказ! Благодаря, че го сподели. Южна Америка отдавна ми е мечта, даже испански уча заради нея, но досега все нещо друго я измества. Възхищавам ти се на куража да направиш това пътуване сама.

И аз благодаря! Южна Америка е страхотен континент с уникална история, култура и природа и си заслужава много посещението. Рано или късно ще изскочи някоя добра оферта за билети и няма да устоиш на изкушението :)

 

Определено е по-лесно ако знаеш дори мъничко от местния език, дори 2-3 изречения отварят врати и хората там оценяват това, че се опитваш. Няма да забравя един таскиджия в Лима, който като спрях го питах на испански колко ще ми струва возенето до някаква дестинация и след като се качих ми благодари, че му говоря на неговия език, туристите все му говорели на английски и му се сърдели като не разбирал...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А, те оферти излизат, но все след като вече съм поела към друга дестинация и опукала отпуска и за следващата година :) Явно още не е дошло моето време за там, но и това ще стане, тъкмо да задобрея с испанския:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

знам само, че се пътува 2 часа в едната посока с автобус, след което имаме между 9 и 11 часа трек (зависело от метеорологичните условия) и връщане 2 часа. 

Връзка към мнение

ето намерих трека, който ще правим: https://www.viator.com/tours/Puerto-Natales/Full-Day-Trek-to-the-Base-of-Paine-Towers-at-Torres-del-Paine-National-Park/d23619-6315PAITREK

Някой да го е правил?

 

Връзка към мнение

ето намерих трека, който ще правим: https://www.viator.com/tours/Puerto-Natales/Full-Day-Trek-to-the-Base-of-Paine-Towers-at-Torres-del-Paine-National-Park/d23619-6315PAITREK

Някой да го е правил?

 

Аз не, за съжаление, точно за този трек ми обясняваше човека от хостела, че може да се направи за един ден дори и с публичен транспорт и било най-хубавото от парка според него, но уви имах само един ден и предпочетох обиколната екскурзия, за да успея да видя повече места. Ако го сравня с трека  до Laguna de los Tres, където имаше и трудна част, какво да кажа, най-вероятно ще е изморително, но гледайте да вървите с темпове, с които ви е комфортно и мисля няма да имате проблеми. Носете си вода и сандвичи, облечете се на пластове, така че ако ви стане топло да имате нещо подходящо или ако завали да не се мокрите, шапки и ръкавички да имате и така. Изглежда като да е доста дълъг ден, но красивите гледки ще ви заредят с енергия, убедена съм :)  Не се притеснявай толкова, нямаше да я правят екскурзията ако беше свръх тежко  ;)

 

Предполагам хората, които са правили пълния W-трек са минали по маршрута, но не знам дали ще погледнат тази тема, може би е добре да отвориш нова...

 

А да, и после искаме снимки и разказ какво що  :prankster:

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То си е бая ходене, стръмно, вятър... ама не изисква някакви особени умения. Хубаво е, но се надявам да имате поне още един ден там, защото така ще видите много малко от парка, си мисля, добре е поне един от големите водопади, езерото Грей... Пък и този трансфер 2 часа, от Пуерто Наталес ли тръгвате?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

от Пуерто Наталес ще тръгнем и имаме 2 опции - езерото Грей или трека. Аз се бях заблудила че ще дивим много неща на този трек и взех та се записах... но като гледам на carrie еднодневната екскурзия... започвам да съжелявам, че се записах

Връзка към мнение

от Пуерто Наталес ще тръгнем и имаме 2 опции - езерото Грей или трека. 

Това са двата варианта ако искате да правите трекинг за по един ден.

 

Аз за себе си смятам, че ако не се прави full W-трек най-доброто е една обиколна екскурзийка като моята и еднодневния трекинг, на който сте се записали, което би отнело 2 пълни дни. Има ли как да разместите програмата и да освободите още един ден за Torres del Paine? Не съжалявай за трека, в парка има наистина много места с красиви гледки и с ограничено време няма как да се види всичко, но поне една част е по-добре от нищо!  

Връзка към мнение

Това са двата варианта ако искате да правите трекинг за по един ден.

 

Аз за себе си смятам, че ако не се прави full W-трек най-доброто е една обиколна екскурзийка като моята и еднодневния трекинг, на който сте се записали, което би отнело 2 пълни дни. Има ли как да разместите програмата и да освободите още един ден за Torres del Paine? Не съжалявай за трека, в парка има наистина много места с красиви гледки и с ограничено време няма как да се види всичко, но поне една част е по-добре от нищо!  

няма как, програмата ни е бая пълна... но все пак ще попитам няма ли начин да сменя трека. Ще ми напишеш ли как точно се казва твоята екскурзия и от Пуерт Наталес ли тръгва?

Връзка към мнение

Ще ми напишеш ли как точно се казва твоята екскурзия и от Пуерт Наталес ли тръгва?

Да, тръгва се от Пуерто Наталес, ето примерната програма от сайта, макар че при нас не беше в тази последователност, пещерата Милодон я посетихме последна, имаше и допълнителни спирки на Cerro Castillo, езерото Sarmiento и Laguna Amarga. 

 

Full Day Torres del Paine Tour

07:30-08:00 Departure from Puerto Natales

08:30 Milodon Cave

11:30 Laguna Amarga Gate

12:45 Nordenskjold Lake + "Salto Grande" waterfall

14:30 Pehoé Lake + Paine river

16:00 Grey Lake shore

19:30 Arrival to Puerto Natales

 

Ето и карта на маршрута (в оранжево): http://www.comapa.com/cont/cont/2014/37_44_mapa_full_day_paine.pdf

 

Имай предвид, че има вариации и на тези Full day турове, имаше някакъв вариант с кратък трекинг...

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Интересен и полезен пътепис, хубави снимки, Carrie. Върна ме към моето бразилско пътуване, интересно ми беше да прочета друга гледна точка, особено изразена от позицията на соло-пътуваща :)

Надавям се някой ден да стигна до Ушуая, тогава ще ползвам твоя пътепис за отправна точка. Благодаря, че споделяш преживяванията си с нас.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Carrie, привет!

Големи благодарности на теб и всички писали по темата- fly traveler , rainy, cumalisa и разбира се спецът neuromancer. Спокойно можете да сглобите един общ пътеводител. Благодарение на вас мога да кажа , че се ориентирах на място в Рио за секунди и безпроблемно.

Имам едно питане- от къде да хванем автобус до Парати или дали е по-добра идея-с тур или ферибот (ако ива такшва изобщо)?

Връзка към мнение

Carrie, привет!

Големи благодарности на теб и всички писали по темата- fly traveler , rainy, cumalisa и разбира се спецът neuromancer. Спокойно можете да сглобите един общ пътеводител. Благодарение на вас мога да кажа , че се ориентирах на място в Рио за секунди и безпроблемно.

Имам едно питане- от къде да хванем автобус до Парати или дали е по-добра идея-с тур или ферибот (ако ива такшва изобщо)?

От Рио до Парати може да се отиде с автобус от автогара Novo Rio: http://www.novorio.com.br/, фирмата, която обслужва тoзи маршрут е Costa Verde http://www.costaverdetransportes.com.br/

Може да погледнеш какви часове има, не знам дали може да се купят онлайн билети с българска кредитна/дебитна карта. На самата гара има отделни гишета на всяка фирма, гарата е голяма и трябва да се отиде по-раничко, ако ще купувате билети на място.

 

Друг вариант е с трансфер door-to-door с минибус, такъв имаше от хостела в Парати до Рио (на адрес) за 95 реала, аналогично има и от Рио (взимат те от хотел), може да потърсиш онлайн или да питаш в хотела ви, но тук тънкия момент е, че в зависимост колко хора сте и къде сте може да се забавите с взимането и оставянето на хора.

 

Дали да си вземете тур или да отидете сами вие си преценете. Сметнете си разходите в двата случая, до автогарата Novo Rio може да се отиде и с ГТ, но може да се наложи смяна на няколко линии, ако е по тъмно препоръчвам такси, от гарата до Ипанема ми струваше 70 реала твърда цена. Не мога точно да си спомня какви бяха цените на туровете от Рио до Парати, над 120-150 реала ми се върти в главата (може и да греша), но не съм сигурна, питайте за инфо хората, които предлагат турове по плажовете, с тях може и да се пазари човек. Другото, което е нямам идея какво се включва в тези турове, отново трябва да прецените какво искате да гледате, дали някакви турове с лодки, дали самото градче и околностите по суша. Ако отидете сами с автобус, може пак от самото Парати да си намерите някакви турове. Варианти много, аз лично много го препоръчвам тура с лодка до островчетата в залива на Парати, беше от 11 до 16:30 за 50 реала, ако има такъв от Рио, който включва и малко време за моткане из самото Парати ще ви е най-лесно откъм организация може би.

 

П.С. Надявам се си прекарвате добре :)

Редактирано от Carrie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Terminal Rodoviario Novo Rio

Не съм ходил от Рио, проверете как е с тур, може би е по-бързо и по-удобно отколкото автобус. Автобуса е 4:30 часа в едната посока, 83+78 реала отиване и връщане. С кораб не знам дали има, доста е далече. Иначе там на място може да направите разходка с корабче по плажове и островчета. Най-добре да имате нощувка в Парати, че е доста път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря и на двама ви. Да , най - добре ще е с тур door to door. Сега разглеждам фирмите , които предлагат такива трансфери и турове. Ще пиша после какво сме направили. Жалко е , че нямаме време и трябва да направим Парати в един ден. Но какво да се прави. Колкото толкова , а без нищо...:)

П.С.Прекарваме си страхотно. Много валя през нощта , но се надявам деня отново да е слънчев. Тук вчера термометър а удари над 40гр, сутринта в 8ч беше 35 гр.

Връзка към мнение

Така... да докладвам какви ги свършихме днес. За автогарата се отива директно с трамвай от Cinelandia. Картата за трамвая е 3 БР, а еднократното пътуване 3, 80РБ. Автогарата е на последната спирка Rodoviaria. Фирмата , която обслужва линията от Рио до Парати е Costa verde, както беше написала Carrie и автобусите започват от 5часа и след това през 1 час. Ние днес малко се замотахме на Cinelandia и изпуснахме не един, а два трамвая. Оказа се, че машината за картите Rio card не приемат по-захабени банкноти, а с кредитни не работят, единствено дебитна бразилска национална. Беше много рано, банката не работи , а никой не иска да разваля пари. Не знаех , че това е такъв проблем тук-явно се притесняват от фалшиви пари, нямам друго обяснение. И така... до автогарата пътуването отнема около 20 мин. и докато пристигнем бяхме изпуснали автобуса в 9ч., респ. се отказахме заради напреднлото време. Съседното гише на Коста Верде се оказа на фирма Unica, която обслужва линията Рио-Петрополис. Явно така е трябвало да стане. За 1.10 мин се оказахме в Петрополис срещу 55БР за двупосочен билет на човек. Беше страхотно и съм очарована от това градче. Изключтелно ми напомня за Португалия. Преди да тръгнем обратно подобаващо опитахме и местната бира на пивоварната Бохемия. ..Та така... Парати остана за утре и то с четано с ранно ставане и експедитивно придвижване за да стигнем навреме. Туровете , които намерихме за Парати бяха на тройна цена. Благодаря на Carrie , neuromancer за навременното инфо. Поздрави. Ето и малко снимков материал от мен:

post-511-0-95042800-1486684740_thumb.jpg

Редактирано от liliya
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.