Прескочи до съдържание

Официална тема за поръчка на календари


Препоръчани мнения

>>> Форма за поръчка на календари <<<

 

Благодаря на всички, които изявиха желание да купят нашия календар за 2017. Помогна много да се ориентираме в тиража, дано не сме се подценили/надценили, че лошо   :)

 

Очакваме поръчката да е изпълнена в близките 1-2 седмици и след това поетапно да започнем доставките. За сроковете на доставка ще пиша в темата, но се надявам до средата на декември да има само единични специфични бройки недоставени. 

 

Всички магеланци, чиито снимки влизат в календара ни за 2017, ще получат по едно безплатно копие чрез метод на доставка, посочен от тях. За стенния календар това са: Tedy, Rumiana, prozium, mililia, mitkobiker, П.Кръстев, krasen_denev, bad kid, Miro, Spqr, oli_mali, Guinness, мая. За настолния календар това са: Rumiana, Лидия, gerich, desislavna, Lirea, akair, vlady, Carrie, alienad, ruwenzogy, AlexandraKo, Фичо, Tedy. Моля, всеки от тях да очаква да се свържа скоро на лично съобщение с него и да поръчва през формата, само ако иска допълнителни бройки календари. 

 

Всички, които са заявили календари в другата тема, както и тези, които ми пратиха лично съобщение, имат гарантирани календари, ако се възползват от правото си до 24.11.2016. След това останалите бройки ще се разпределят на принципа "Кой превари, той завари".

 

Цени:

 

Настолен календар: 5лв(2.5€) с ДДС или 150 магелански мили

Стенен календар: 12лв(6€) с ДДС или 350 магелански мили

 

В цената не е включена доставка. 

 

Доставка: 

 

Цената за доставка зависи от теглото на поръчаните календари. Ориенитировъчно, сложете 350гр за стенен и 150гр за настолен. В рамките на България начините за доставка са 3:

 

- На живо на някоя от следващите магелански срещи   :) Доставката в този случай естествено е безплатна;

- До офис на Еконт Експрес. Най-икономичната куриерска услуга - за един комплект календари би трябвало да е под 5лв;

- До адрес чрез Еконт Експрес - малко по-скъпа доставка, но директно до вашата врата. 

 

За магеланците от чужбина ще се ползват препоръчаните услуги на Български Пощи. Ако желаят някоя по-рентабилна услуга, от рода на DHL, TNT и т.н., нека го впишат във формата за поръчка, за да уточним подробностите. 

 

Полезни връзки: 

 

Еконт - Куриерски тарифи

Еконт - списък на офисите

Български пощи - калкулатор на цени

 

Заплащане: 

 

Ще се използва услугата Наложен платеж на Еконт, т.е. плащате чак след получаване и преглед на пратката. За магеланците от чужбина има възможност за заплащане чрез Paypal (по гореспоменатите цени в евро), ще се свържа допълнително с тях за подробности. 

 

Форма за поръчки:

 

Създадохме форма за поръчки, която може да намерите >>>ТУК<<<

 

Ето информация как да попълните полетата във формата:

 

Потребител: Потребителското ви име. Ако сте логнати във форума, полето ще е попълнено автоматично. Ако сте нерегистрирани, моля въведете истинското си име. 

 

Имейл адрес: Тук също автоматично ще е въведен имейлът, който сте ползвали при регистрация във форума. Ако сте нерегистриран, въведете истински имейл. 

 

Реално име: Въведете истинското си име и фамилия. Необходими са за адресиране на поръчката. 

 

Телефон: Въведете реален телефон. Също е необходим, за да разберете кога е доставена поръчката.

 

Плащане: Въведете метод за плащане. Възможните варианти са Наложен платеж на Еконт, на живо, Paypal и магелански мили.

 

Начин на доставка: Възможните варианти са офис на Еконт, точен адрес, на живо и друго.

 

Брой стенни (12лв): Колко броя от стенните календари желаете.

 

Брой настолни(5лв): Колко броя от настолните календари желаете. 

 

Обща сума: Общата сума на поръчката ви. 

 

Детайли: Тук попълнете адреса за доставка, офиса на Еконт (ако сте избрали този метод), както и всяка допълнителна специфична информация за поръчката, например ако желаете DHL, дни в които няма да можете да вземете поръчката и т.н. 

 

сeдем по седем=? 49. Анти-спам бот въпрос е това. 

 

Ето 2 примерни попълвания на формата: 

 

2015-11-03_01-12-15.png

 

 

2015-11-03_01-13-58.png

 

След заявка няма да получите потвърждение на имейл/телефон, че поръчката ви е приета. Общо взето, ако всичко е наред, просто очаквайте смс от Еконт. Формата е обвързана с пускане на теми във форума, така че ако след пускане на заявката ви изпише, че е приета успешно, значи е така. 

 

Ако има нещо неясно и въпроси - стреляйте.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Попълних формуляра за поръчки - 3 настолни + 1 стенен. Малко ми е сложно с плащането, ще видя как ще се оправя - не ползвам пейпал. Мога ли да попитам за организацията по вземане на календарите? Ще бъда в София между 23 декември и 2 януари. Как мога да ги взема?       

Връзка към мнение

Попълних формуляра за поръчки - 3 настолни + 1 стенен. Малко ми е сложно с плащането, ще видя как ще се оправя - не ползвам пейпал. Мога ли да попитам за организацията по вземане на календарите? Ще бъда в София между 23 декември и 2 януари. Как мога да ги взема?

 

Аз мога да ги платя вместо теб и да си ги вземеш от мен.
Връзка към мнение

Попълних формуляра за поръчки - 3 настолни + 1 стенен. Малко ми е сложно с плащането, ще видя как ще се оправя - не ползвам пейпал. Мога ли да попитам за организацията по вземане на календарите? Ще бъда в София между 23 декември и 2 януари. Как мога да ги взема?       

 

До колкото си спомням, миналата година имаше подобен проблем, сигурен съм, че и сега ще го измислим :) Ако искаш нека Mary поръча вместо теб и двете да се разберете после, май ще е най-добре така. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А може ли до офис на Спиди?

От офис до офис цената за доставка ще е под 3 лв.

 

Спиди нямат покритието на Еконт, а и не съм сигурен как действат при тях подготовката на товарителници, наложни платежи и всичко друго, с което имам опит от миналата година. Чисто и просто нямам свободното време да се занимавам с две куриерски фирми, поръчките са доста голям брой за кратък период от време и доста от нещата ще трябва да ги правя двойно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко ми е сложно с плащането, ще видя как ще се оправя - не ползвам пейпал.

 

Не е необходимо да имаш регистрация в ПейПал. Можеш да платиш директно с картата си, ПейПал просто защитават плащането. Скролваш леко в страницата за разплащане и търсиш нещо такова:

 

PPStandard.jpg

 

 

или:

 

PaybyCC.jpg

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пак се колебая относно начина на получаване. Най-удобно ми е да дам адрес в България, но има един период от близките седмици, когато няма да съм налична в София. Дали доставките ще са преди или след 5 декември, за да взема решение как да действам?

Връзка към мнение

Аз пак се колебая относно начина на получаване. Най-удобно ми е да дам адрес в България, но има един период от близките седмици, когато няма да съм налична в София. Дали доставките ще са преди или след 5 декември, за да взема решение как да действам?

 

Може и преди, може и след. Ако няма проблеми, може би ще започнем доставянето след 20 ноември. Но, ако точно тогава може да те няма, ще изчакаме след 5-и. Ще се опитам да се съобразя с всяка индивидуална особеносст, само дано всички нямат подобни специфичности, че ще стана разноглед :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря Георги, за разбирането. Между 21 ноември и 5 декември имам няколко пътувания запланувани, а не искам да създавам ангажименти на познати, колеги и приятели.

 

Затова ще съм благодарна да ме запланувате за след 5 декември! :)

 

Отивам да си пускам заявката ;)

Връзка към мнение

Благодаря Георги, за разбирането. Между 21 ноември и 5 декември имам няколко пътувания запланувани, а не искам да създавам ангажименти на познати, колеги и приятели.

 

Затова ще съм благодарна да ме запланувате за след 5 декември! :)

 

Отивам да си пускам заявката ;)

 

Добре е да го пуснеш този детайл в заявката. И за теб се отнася и за всички останали, не мога да помня всички дискусии тук, но ако го има в заявката ще бъде взето предвид. 

Връзка към мнение

Е, късно го видях, а поръчката е пусната. Няма значение, както стане. Ако пристигнат по друго време, ще предупредя приятелка да ги получи вместо мен. Не е голям проблем :) Не се тревожи. :)

Връзка към мнение

Е, късно го видях, а поръчката е пусната. Няма значение, както стане. Ако пристигнат по друго време, ще предупредя приятелка да ги получи вместо мен. Не е голям проблем :) Не се тревожи. :)

 

Отбелязах забележката, няма проблем :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен това мисля, че може да се обадиш на телефона на офиса на Еконт, който ще получиш в смс-а и да ги информираш, че в момента не си налична и че примерно ще дойдеш да вземеш пратката след 4 дена. Не знам обаче дали в случая няма да искат някаква допълнителна такса за съхранение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Освен това мисля, че може да се обадиш на телефона на офиса на Еконт, който ще получиш в смс-а и да ги информираш, че в момента не си налична и че примерно ще дойдеш да вземеш пратката след 4 дена. Не знам обаче дали в случая няма да искат някаква допълнителна такса за съхранение.

 

След седмия ден има такса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Грубо, остава около 40% от тиража. Иначе печата трябва да е завършен в понеделник и може би към края на другата седмица ще започнем доставки за първите поръчали. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Грубо, остава около 40% от тиража. Иначе печата трябва да е завършен в понеделник и може би към края на другата седмица ще започнем доставки за първите поръчали. 

Има ли шанс до петък да получа настолни календари?

Аз лично не бързам, но по молба на Лидия, искам да ги отнеса лично до Лондон.

Връзка към мнение

Има ли шанс до петък да получа настолни календари?

Аз лично не бързам, но по молба на Лидия, искам да ги отнеса лично до Лондон.

 

Мисля, че има, ще се постарая. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Грубо, остава около 40% от тиража. Иначе печата трябва да е завършен в понеделник и може би към края на другата седмица ще започнем доставки за първите поръчали. 

 

Имайте предвид, че след десетина години в ebay.com тези календари ще се харчат с по две нули след сегашната си цена, в евро.

;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз да питам някой има ли представа колко време след доставката мога да взема поръчката от офис на "Еконт"?

В смисъл, ще съм в София между 21 и 28 декември и мислех да поръчам доставка до адреса на нашите и да го взема като си дойда?

Ако не става, ще си поръчам доставка до обичайния ми адрес.

Редактирано от Роца
Връзка към мнение

Аз да питам някой има ли представа колко време след доставката мога да взема поръчката от офис на "Еконт"?

В смисъл, ще съм в София между 21 и 28 декември и мислех да поръчам доставка до адреса на нашите и да го взема като си дойда?

Ако не става, ще си поръчам доставка до обичайния ми адрес.

Мога да получа и твоите, а ти да си ги вземеш от мен като се видим. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да питам някой има ли представа колко време след доставката мога да взема поръчката от офис на "Еконт"?

В смисъл, ще съм в София между 21 и 28 декември и мислех да поръчам доставка до адреса на нашите и да го взема като си дойда?

Ако не става, ще си поръчам доставка до обичайния ми адрес.

 

Просто запиши в поръчката, че искаш да се доставят по-късно, ще ги позадържа твоите. 

Връзка към мнение

Ако има пловдивска среща, нямам против да пусна календарите на някой пловдивски ентусиаст, който да ги раздаде на място. В този случай ще се спестят пари от доставка, а защо трябва да се плаща на куриерските фирми като могат да се дадат за бира :)

 

Важи и за софиянците :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако има пловдивска среща, нямам против да пусна календарите на някой пловдивски ентусиаст, който да ги раздаде на място. В този случай ще се спестят пари от доставка, а защо трябва да се плаща на куриерските фирми като могат да се дадат за бира :)

 

Важи и за софиянците :)

 

Аз се надявам да има пловдивска среща през декември, поне Сънчо твърдо обеща да организира такава. Така че намирам идеята за чудесна.

Подобно би било положението, ако някой пловдивчанин посети софийската среща, вземе календарите за всички, които желаят, и да получи почерпка от нас като награда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.