Прескочи до съдържание

дневник Алпийски тур Италия , Швейцария , Австрия


Роси 777

Препоръчани мнения

Рейни, веднага се цаня за куфар в твоя кемпер! :) За всеки маршрут.

 

Направо ме усмихна много, благодаря! :)

 

А иначе това пътуване е великолепно за кемпер, браво на авторите на темата. Цената му се компенсира от безкрайно скъпите хотели и къщи за гости в Швйцария, плюс уникалната независимост. Който няма кемпер - като мен - опцията е наем в Италия и прецапуркване през границата. За мен единственият недостатък е големината на превозното средство и ако човек не е свикнал, може да се поизмъчи при тези високопланински пътища, но както каза Mary, щом с бус в Италия с 8 човека се справихме, колко му е  :lol:

 

Алпите са изключителни, Дано някога ги пообиколим...

Връзка към мнение
Дани Магелани

 

Алпите са изключителни, Дано някога ги пообиколим...

Защо само Швейцария? И Долмитите в Италия също не са за пренебрегване.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чудесно пътешествие! Браво!

Размислих, няма да кандърдисвам повече Стоян да го продава, та да ви помъквам с нас :)

Чудесно си се справяте! Пожелавам ви много и безаварийни километри още и ... не сА пристисквайте - пишете. И на живо е интересно, ама с картинки е направо трепач! ;)

 


Последни метри и сме на паркинга - 2750м. рекорд за кемпера (поне от както е при нас де) , хаа .......

 

 

Поне откакто е кемпер със сигурност му е рекорд! :)

 

 

Сега остава такива като мен, които нямат кемпер, да обмислят как да се снабдят с такъв....

 

Вариант 3 - ми направете си! :);)

Я виж Роси и Стоян :) И ноу-хау има, няма да се открива топлата вода ;)

Тук е момента да споделя една малка тайна - "Кемпи" е своего рода уникален... бутиков...  Абе единствен си е :) Наследник на една кемперостроителна традиция започнала с брат'чед му, предния модел Дукато :)

Абе с две думи Стоян си го е произвел :) И като човек виждал го на живо смея да твърдя, че се е справил повече от добре!

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

Абе с две думи Стоян си го е произвел :) И като човек виждал го на живо смея да твърдя, че се е справил повече от добре!

О, и това е повод за разказ! Разпали любопитството!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Рейни, веднага се цаня за куфар в твоя кемпер! :) За всеки маршрут.

Щом не се целиш в навигаторското място, ще постигнем компромис. :)

 

 

 

Я виж Роси и Стоян :) И ноу-хау има, няма да се открива топлата вода ;)

Тук е момента да споделя една малка тайна - "Кемпи" е своего рода уникален... бутиков...  Абе единствен си е :) Наследник на една кемперостроителна традиция започнала с брат'чед му, предния модел Дукато :)

Абе с две думи Стоян си го е произвел :) И като човек виждал го на живо смея да твърдя, че се е справил повече от добре!

Сега е ред да пуснат нова тема и да разкажат подробно, със снимков материал за кемперостроителството! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Щом не се целиш в навигаторското място, ще постигнем компромис. :)

 

 

Сега е ред да пуснат нова тема и да разкажат подробно, със снимков материал за кемперостроителството! :)

Не се целя. Стига ми ъгълчето на куфара. :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вариант 3 - ми направете си! :);)

Я виж Роси и Стоян :) И ноу-хау има, няма да се открива топлата вода ;)

Тук е момента да споделя една малка тайна - "Кемпи" е своего рода уникален... бутиков...  Абе единствен си е :) Наследник на една кемперостроителна традиция започнала с брат'чед му, предния модел Дукато :)

Абе с две думи Стоян си го е произвел :) И като човек виждал го на живо смея да твърдя, че се е справил повече от добре!

Ама съвсем искрено ме развесели, като си се представих как сглобявам кемпер. Правила съм разни неща в живота си, то ако неволята дойде, може и с други да се справя, но това някак си не си го представям.

А Роси и Стоян не ги познавам, но щом сами са се справили с тази трудна задача, шапка им свалям.  

Аз мога да използвам варианта на Рейни - наем в Италия и прецапуркване през границата. /Това отглаголно съществително също ме накара да се разсмея/. Но кога ще стане, е друг въпрос.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Невероятни снимки, невероятни! Страхотно поднесен пътепис - с хубави хрумки, идеен, страхотен изказ! Насладих се,докато го четох. И да - запалихте ме! Някой ден ще мина по вашите стъпки! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еха..... докато съм била на работа се заформила дискускийка :)

Радвам се ,че ви е харесало . Това ми дава кураж да продължа да разказвам за нашите пътувания , а не само да чета.  

 

Както каза нашият приятел baiKolio , кемпера е направен от товарен бус , който се кара с категория „Б” , защото е до 3,5 тона . По- голяма част от истинските кемпери също се карат с любителска книжка ,защото са в същата категория  ,изключвам наистина големите които са над 3,5 тона . И двамата сме шофьори , важно е само да свикнеш с габаритите му.

Карам го по магистралата предимно , там е лесно . Половинката ми много обича да шофира и за него не представлява проблем да кара 1000 - 1200км ден , градчета  и серпентините не го плашат. Обичам да се шегувам , че в миналия си живот сигурно е бил "тиражия" и сега не можеш да го свалиш от седалката. А аз не се напъвам , предпочитам да съм зад апарата от колкото зад волана. :)

За едно такова пътуване най- големия разход е горивото , което пък се компенсира с нощувките и евентуално храна .

Кемперът  за нас дава невероятна свобода . Можем да отидем където , когато и за колкото си време пожелаем , без да сме зависими с резервации за всичко. Ако някъде ти хареса може да останеш 2-3 дни колкото решиш , а ако пък не  продължаваш. Може да нощуваме където и когато си поискаме и винаги сме си у дома ,без значение на кой край на света сме както се казва :)  спя в моето легло с  моите завивки  :)

Другото важно нещо за нас е ,че ние имаме английски  1 ниво  „разбирайте 1 клас” :)  :)  , а с кемпера не ни се налага да комуникираме много и с навигацията се оправяме навсякъде . Това от една страна е лошо ,защото не ни дава стимул да продължим към второ ниво с езика .  

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

 

 

Сега е ред да пуснат нова тема и да разкажат подробно, със снимков материал за кемперостроителството! :)

Кемперостроителството е може би за един друг форум :)   Ако някой наистина го интересува

на лични съобщения ще отговорим и покажем :)

Връзка към мнение

Кемперостроителството е може би за един друг форум :)   Ако някой наистина го интересува

на лични съобщения ще отговорим и покажем :)

Е, то е свързано пък с пътуване - може и тук да разкажете, макар и не в толкова големи подробности, като в специализиран форум.

На мен лично ми е много интересно да надникна в подробностите. :)

Интересно ми е всичко - място за спане, място за ядене, ... естествените нужди, място за багаж и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, то е свързано пък с пътуване - може и тук да разкажете, макар и не в толкова големи подробности, като в специализиран форум.

На мен лично ми е много интересно да надникна в подробностите. :)

Интересно ми е всичко - място за спане, място за ядене, ... естествените нужди, място за багаж и т.н.

Ок ,без да изпадам в  подробности ще ви покажем и разкажем на кратко за нашето "кемпи".

Направен за двама тъй като дъщеря ни  е голяма и пътуваме само ние .

Ами има си всичко необходимо както в една къща .

Спалня с нормални размери 190 х 140 см.,  баня и тоалетна ,  Кухненски кът с мивка и котлон, кът за хранене , отоплителна печка , хладиник 80л. , фурна и бойлер работещи на газ . Резервоар за чиста вода 100 литра и съответно  резервоар за отпадна вода . Два соларни панела, които се грижат да напълнят акумулатора в караванната част за да имаме ток за осветлението , помпата  за вода , телевизора ......

В общи линии това е, имаме си всичко само нафта да има и няма спиране :)

Ето няколко снимки от трансформацията 

post-5400-0-05662100-1479832354_thumb.jpg

post-5400-0-62584400-1479832389_thumb.jpg

post-5400-0-80709800-1479832493_thumb.jpg

post-5400-0-09348100-1479832520_thumb.jpg

post-5400-0-33653100-1479832537_thumb.jpg

post-5400-0-75417500-1479832551_thumb.jpg

post-5400-0-71182900-1479832638_thumb.jpg

post-5400-0-76099100-1479832564_thumb.jpg

post-5400-0-01443000-1479832700_thumb.jpg

post-5400-0-36928000-1479832737_thumb.jpg

post-5400-0-64332700-1479832764_thumb.jpg

post-5400-0-05221000-1479832777_thumb.jpg

post-5400-0-14839700-1479832789_thumb.jpg

post-5400-0-54470100-1479832808_thumb.jpg

post-5400-0-26390500-1479832822_thumb.jpg

post-5400-0-92772600-1479832837_thumb.jpg

post-5400-0-74666300-1479832858_thumb.jpg

post-5400-0-82188700-1479832876_thumb.jpg

post-5400-0-60471900-1479832890_thumb.jpg

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 17
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

"Разходка из Австрийските  Алпи"

 

Заповядайте и в другата тема за разходка из Алпите. :)

Редактирано от Mary
Отделена нова тема
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

"Разходка из Австрийските  Алпи"

 

 

 

Заповядайте и в другата тема за разходка из Алпите. :)

Аааа, заповядахме, че и вече всичко изчетохме -аз, с огромен кеф.:)
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.