Прескочи до съдържание

Тбилиси, Ереван и Баку


Salsam

Препоръчани мнения

Февруари ми предстои пътуване по тези места и имам желание да посетя трите столици за седмица (събота - събота). Отправна точка е Кутаиси и там трябва да приключа за полет с Wizz. Зная че времето е много малко, но това е желанието ми :) Другия вариант е да разделя престоя на две - Тибилиси и Ереван или Баку. Моля ви за съвети относно транспорт и дали е възможно цялото това упражнение :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Февруари ми предстои пътуване по тези места и имам желание да посетя трите столици за седмица (събота - събота). Отправна точка е Кутаиси и там трябва да приключа за полет с Wizz. Зная че времето е много малко, но това е желанието ми :) Другия вариант е да разделя престоя на две - Тибилиси и Ереван или Баку. Моля ви за съвети относно транспорт и дали е възможно цялото това упражнение :)

 

Освен ,че времето е крайно недостатъчно ,трябва да имаш азерска виза!!

Бих ти препоръчал да пътуваш с влак до двете столици, въпреки че има и маршрутки!!

Не ми е ясно какви ще са проблемите ти на арменската граница когато видят в паспорта ти азерски печат ,и обратния вариант-когато на азерската граница видят арменски печат отпреди 3 дена!!.Едно е сигурно, никак няма да ти е приятно!!!!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Включи и Иран, цяла седмица е това все пак. :) Сериозно, ако ще го правиш по земя, е безмислено начинание, освен ако не си просто бройкаджия на държави. Ще си бил в трите и няма да си видял нито една. Не трябва да се подценява времето за придвижване и умората, защото магистралите са малко и не са в топ състояние. В гугъл мапс излиза 27 часа каране, без да са броени почивките, трафика, и чакане по границите, значи ги брой 40 часа. За 6 пълни дни, това прави по 7 часа шофиране на ден. По-дорбе пътувай Петрич-Силистра и обратно всеки ден, 6 дни подред, поне няма да чакаш на граници. Грузия може да предложи достатъчно неща за 6 пълни дни.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Възможно е да не те допуснат в Азербайджан, защото въпросът с Армения е меко казано щекутлив. Направи пътуването започвайки от там. Извади си първо виза и едва тогава планувай по дни. Другият вариант е Грузия и Армения, а Баку да го оставиш за друго пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Февруари ми предстои пътуване по тези места и имам желание да посетя трите столици за седмица (събота - събота). Отправна точка е Кутаиси и там трябва да приключа за полет с Wizz. Зная че времето е много малко, но това е желанието ми :) Другия вариант е да разделя престоя на две - Тибилиси и Ереван или Баку. Моля ви за съвети относно транспорт и дали е възможно цялото това упражнение :)

 

Февруари има през ден полети на Air Zena(грузинците) от Тбилиси до Ереван и цената е към 170 евро. А пък AZAL(азерите) летят от Баку до Тбилиси. Друг бърз вариант е да се лети с катарците м/у Тбилиси и Баку ,но за обрания полет не знам!!!

Връзка към мнение

Разгледах по-обстойно начините за придвижване и реших да се огранича до Тибилиси - Ереван. Мислех, че е по-лесно и по-кратко като разстояния. Ереван ли е местото в Армения и трябва ли ми виза за там?

За Иран и бройкаджията не желая да коментирам...

Редактирано от rado_86
Връзка към мнение

Ще бъда благодарен за добронамерени съвети към човек, който не е стъпвал в района за транспорт Кутаиси/Тибилиси - Ереван. Някой пътувал ли е с BlaBlacar, тъй като видях, че е има доста местни, които ползват приложението?

Връзка към мнение

Ще бъда благодарен за добронамерени съвети към човек, който не е стъпвал в района за транспорт Кутаиси/Тибилиси - Ереван. Някой пътувал ли е с BlaBlacar, тъй като видях, че е има доста местни, които ползват приложението?

 

Здравей!

Успя ли да хвърлиш едно око на пътеписа ми за тези места, в който съм описал и транспортните опции (страница 3)?

http://magelanci.com/patepisi/article/325-%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D0%B7-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

 

Поздрави!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравей!

Успя ли да хвърлиш едно око на пътеписа ми за тези места, в който съм описал и транспортните опции (страница 3)?

http://magelanci.com/patepisi/article/325-%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0%D0%B7-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%8F-%D0%B8-%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F/

 

Поздрави!

Много благодаря, ще го разгледам :)

Връзка към мнение

Здравей, rado_86!

 

Имаме същото намерение да направим за 1 седмица Кутаиси - Тбилиси - Ереван - Тбилиси - Кутаиси.

Има някакъв предварителен план разписан, но дали и как е изпълним ще мога да споделя след 26.11 :)

Нашият период е 19.11 - 26.11, като към момента най-много ме мъчат нощувките (не ми допада съотношението цена-качество, а по принцип не обичам да плащам много за спане :) Ако искаш мога да ти изпратя предварителната ми програма, ако ли не - може в началото на декември след като се върна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей, rado_86!

 

Имаме същото намерение да направим за 1 седмица Кутаиси - Тбилиси - Ереван - Тбилиси - Кутаиси.

Има някакъв предварителен план разписан, но дали и как е изпълним ще мога да споделя след 26.11 :)

Нашият период е 19.11 - 26.11, като към момента най-много ме мъчат нощувките (не ми допада съотношението цена-качество, а по принцип не обичам да плащам много за спане :) Ако искаш мога да ти изпратя предварителната ми програма, ако ли не - може в началото на декември след като се върна :)

Прекрасен си! И на двете места има много прилични Хостели за без пари. Аз пътувам сам и не ми е проблем, напротив има много предимства. Ще се радвам да споделите програмата и впечатление :) 

Връзка към мнение

Ереван е най тъпия град, в който съм била, за мен Армения е Татев и Нораванк. Грузия е страхотна.

 

Здравей,

интересно ми е да зная какво не ти хареса в Ереван? :)

Връзка към мнение

Здравей,

интересно ми е да зная какво не ти хареса в Ереван? :)

Нямаше нищо, което да ме впечатли, два фонтана само, и те без вода. Видя ми се много един такъв сив град. Дори и интересни сгради не намерих да снимам. Иначе за нощен живот може и да е добре, не знам, аз от това не се интерисувам. Ако искаш да разгледаш само столиците по добре избери Баку. Редактирано от slujitel
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нямаше нищо, което да ме впечатли, два фонтана само, и те без вода. Видя ми се много един такъв сив град. Дори и интересни сгради не намерих да снимам. Иначе за нощен живот може и да е добре, не знам, аз от това не се интерисувам. Ако искаш да разгледаш само столиците по добре избери Баку.

А за хората имаш ли наблюдения?

Връзка към мнение

Хората в цяла Армения са невероятно добри, мили и отзивчиви. Изключвам тези, които се занимават с туризъм, таксита и подобни, те както навсякъде все гледат да те прекарат и да ти вземат парите.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

До колкото знам ако си бил в Армения забравях за Азаербайджан. Гледам вече и Уиз лети до Баку май от Будапеща. Горещо го препоръчвам, а от там с нощния влаг до Тбилиси много приятно изживяване. 3 дни са достатъчни да разгледаш Баку и околностите. Ако решиш бих ти препоръчал нашите посредници за виза.

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ереван е най тъпия град, в който съм била, за мен Армения е Татев и Нораванк. Грузия е страхотна.

А не говори така за Ереван :) Много си е хубав. Дори само заради музея на Параджанов, синята иранска джамия и ресторант "Кавказ", си струва да се отиде.

 

Ей сега ще пусна пътеписа, който написах след нашия един месец из Грузия, Армения и Азербайджан. Дано да помогне с идеи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А не говори така за Ереван :) Много си е хубав. Дори само заради музея на Параджанов, синята иранска джамия и ресторант "Кавказ", си струва да се отиде.

 

Ей сега ще пусна пътеписа, който написах след нашия един месец из Грузия, Армения и Азербайджан. Дано да помогне с идеи.

Ха ха, ми то след Иран, синята иранска джамия...

Връзка към мнение

Нямаше нищо, което да ме впечатли, два фонтана само, и те без вода. Видя ми се много един такъв сив град. Дори и интересни сгради не намерих да снимам. Иначе за нощен живот може и да е добре, не знам, аз от това не се интерисувам. Ако искаш да разгледаш само столиците по добре избери Баку.

 

Подкрепям, Ереван ми се видя скучен.

Радо, спри да пишеш тИбилиси, моля те :unsure::)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подкрепям, Ереван ми се видя скучен.

Радо, спри да пишеш тИбилиси, моля те :unsure::)

Написал съм го веднъж. Не знаех как е правилно, голям проблем?

Връзка към мнение

Написал съм го веднъж. Не знаех как е правилно, голям проблем?

 

Не беше веднъж, но не е голям проблем естествено. Просто отбелязвам.

Връзка към мнение

Не беше веднъж, но не е голям проблем естествено. Просто отбелязвам.

Не искам да се заяждам с теб, хубаво е да се научиш да поднасяш забележки към непознати (просто отбелязва). Все пак благодаря за градивната критика.

Връзка към мнение

Надявам се дискусията за изписването на името на града е приключена. За трите града има да се каже много повече от начина, по който се изписват на български.  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.