Прескочи до съдържание

Emirates - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Благодаря, не знаех за тази опция, сега ще погледна. Обикновено ползвам киви.

 

edit: проверих - чудесна е тази опция - според моите критерии е почти най-добрата цена - едно прекачване, една самолетна компания.

На сайта на Емирейтс цените са малко по-добри от показаните от гугъл флайтс, но функцията дава един добър поглед, благодаря още веднъж!

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Monster каза:

Благодаря, не знаех за тази опция, сега ще погледна. Обикновено ползвам киви.

 

edit: проверих - чудесна е тази опция - според моите критерии е почти най-добрата цена - едно прекачване, една самолетна компания.

На сайта на Емирейтс цените са малко по-добри от показаните от гугъл флайтс, но функцията дава един добър поглед, благодаря още веднъж!

 

Кажи си датите или поне месеца за пътуване да проверим дали няма да има някой по-евтин вариант. 

Връзка към мнение
преди 31 минути , borislavpetkov84 каза:

Кажи си датите или поне месеца за пътуване да проверим дали няма да има някой по-евтин вариант. 

Човекът е написал , прочети мнението му  от предишната страница 👍  .

Емирейтс е най-добрият възможен избор , не бих гледал другаде при еднакви/подобни цени…

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , stanislavpp каза:

Човекът е написал , прочети мнението му  от предишната страница 👍  .

Емирейтс е най-добрият възможен избор , не бих гледал другаде при еднакви/подобни цени…

Ами аз не мисля, че това е искал да каже при положение, че цитира цени и на Тюркиш еърлайнс. А и със skyscanner или momondo може да види кой е най-бързият и удобен вариант и съответно най-добрата цена.

Връзка към мнение

Купих билетите, и добре че не се колебах много, защото още същата вечер цените тръгнаха нагоре. 

Много се радвам, че писах в темата, защото въпреки че отдавна си организирам пътуванията сама, не съм ползвала търсачките ефективно.

Поиграх си с опциите и се оказа, че наистина това е най-добрата цена. Датите са 2-16 февруари, пътуваме от Осло до Хошимин. После ще купя вътрешен полет до Фу Куок, но това е друга компания.

Емирейтс имат доста удобна функция за проверка на цени, но аз не познавах сайта, защото не бях ползвала тази компания досега, което отчитам като пропуск. От Норвегия, където живеем, има доста приятни дестинации и цени.

Благодаря на всички за включването!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Емирейтс са еталон в авиацията , съответно и жертва на собственият си успех . Направете си frequent flyer account за да съберете малко мили , имайте предвид и , че хотелските настанявания може да резервирате през rocketmiles.com на същата цена или дори директно през Емирейтс хотелс - https://www.emiratesskywardshotels.com.

 

Две -три почивки и ще съберете достатъчно мили за бизнес билет , а ъпгрейд с мили до премиум икономи е възможен само след една ваканция . Наслаждавайте се на най-добрият продукт в съвременната авиация …

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Завръща се от днес програмата за намаление-  Емирейтс Пас за пиковият зимен сезон :

 

https://www.emirates.com/english/experience/my-emirates-pass/?cjevent=09c52f7d5a0411ed825e02be0a82b832&utm_medium=affiliate_cjuk&utm_source=cj_publisher&utm_content=7718223&cjdata=MXxOfDB8WXww

 

  • My Emirates Pass is valid between November 1, 2022, and March 31, 2023
  • In order to use My Emirates Pass, you need to present your Emirates boarding pass for travel between November 1, 2022, and March 31, 2023, along with a photo ID; a single boarding pass from the offer period will do the trick, so you can use it months later (and if you live in Dubai, it’s certainly a reason to hold onto your Emirates boarding pass)
  • The savings are only valid for the person listed on the boarding pass, unless stated otherwise in the terms (though quite a few offers explicitly list that they are valid for a larger group)
  • You can use your boarding pass as often as you’d like for savings


 

 

@Monster

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой може ли да ми каже как да си добавя baby bassinet? На сайта на Emirates пише, че като се влезе в резервацията в Passenger Details, обаче аз не намирам опция там.

Връзка към мнение

 Избра ли място на първият ред в икономи ? Предполагам знаеш , че само на bulkhead може да се инсталира басинет. 
Ако си купил вече

билетите , звънни им преди да са свършили местата.

Връзка към мнение
преди 58 минути , stanislavpp каза:

 Избра ли място на първият ред в икономи ? Предполагам знаеш , че само на bulkhead може да се инсталира басинет. 
Ако си купил вече

билетите , звънни им преди да са свършили местата.

Да, на bulkhead местата сме на всички отсечки (complimentary като си с бебе), ама тоя bassinet трябва някак допълнително да се поръча, понеже може и да нямат. То лапето най-вероятно няма и да се събере вече тогава де, ама все пак искам да пробвам.

Връзка към мнение

Ще се събере , друг е въпросът дали ще иска стои/спи в него . Нашият например никога не искаше да спи в кошара или да седи в количка след 15 месечна възраст. 
 

 

За джетлага притесненията от другата тема , малките по-бързо го преодоляват . На изток джетлага се преодолява по-лесно , заради по-късното ставане сутрин .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
На 29.10.2022 г. в 10:45, stanislavpp каза:

Емирейтс са еталон в авиацията , съответно и жертва на собственият си успех . Направете си frequent flyer account за да съберете малко мили , имайте предвид и , че хотелските настанявания може да резервирате през rocketmiles.com на същата цена или дори директно през Емирейтс хотелс - https://www.emiratesskywardshotels.com.

 

Две -три почивки и ще съберете достатъчно мили за бизнес билет , а ъпгрейд с мили до премиум икономи е възможен само след една ваканция . Наслаждавайте се на най-добрият продукт в съвременната авиация …

Благодаря за идеята!

Връзка към мнение

@Дани Магелани не е валидно вече , за съжаление. Преди две седмици , Емирейтс отново девалвираха програмата си за лоялност , този път с около 110-120% , с една дума я омъртвиха. Освен, ако не пуснат флаш промота, цената на билет  с мили излиза по-висока , отколкото платена кеш.  Ако искаш да кредитираш ваканциите си в някоя програма  ( Аероплан е най-балансирана и предлага най-много възможности ) , използвай Рокетмайлс ( собсвеност на Букинг ).

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, stanislavpp каза:

@Дани Магелани не е валидно вече , за съжаление. Преди две седмици , Емирейтс отново девалвираха програмата си за лоялност , този път с около 110-120% , с една дума я омъртвиха. Освен, ако не пуснат флаш промота, цената на билет  с мили излиза по-висока , отколкото платена кеш.  Ако искаш да кредитираш ваканциите си в някоя програма  ( Аероплан е най-балансирана и предлага най-много възможности ) , използвай Рокетмайлс ( собсвеност на Букинг ).

Коя голяма платформа за хотели да използвам, за да трупам мили?  Рокетмайлс не ми говори нищо.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 5 часа, stanimir каза:

Сложно ми се вижда.

Това в сайта за хотели на Емирейтс ми се вижда по-лесно. Проверих си хотелите от предстоящото ми пътуване. Има ги и доста мили събират в Емирейтс. Жалко, че вече не препоръчваш! Ще си остана с 10% кредит в Букинг, май. А е сериозна сума, понеже в САЩ под 200$ нощувка почти не намирам, там където търся.

А в сайта на АА препоръчваш ли ли да събирам мили от хотели, резервирани там?

Връзка към мнение

Ако клониш към хотели от голяма верига (Хилтън, Холидей ин, Мариот - те в Щатите са на всяко кьоше), резервираш директно от сайта на веригата и събираш точки към нея (ако се концентрираш към една верига) или конвертираш направо към мили - това е по-смислено, ако нощувките са ти разхвърляни по различни вериги. Може да се комбинира с топкешбек - от topcashback влизаш в сайта на веригата и резервираш там.

Рокетмайлс обикновено имат голям бонус само за една резервация - първия път.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 18 минути , neuromancer каза:

Ако клониш към хотели от голяма верига (Хилтън, Холидей ин, Мариот - те в Щатите са на всяко кьоше), резервираш директно от сайта на веригата и събираш точки към нея (ако се концентрираш към една верига) или конвертираш направо към мили - това е по-смислено, ако нощувките са ти разхвърляни по различни вериги. Може да се комбинира с топкешбек - от topcashback влизаш в сайта на веригата и резервираш там.

Рокетмайлс обикновено имат голям бонус само за една резервация - първия път.

От различни вериги са. Но не ми се занимава с някаква платформа и нейните мили. Към конкретна АК би ме устроило. За това щом не става за хотелите на Емирейт, питам за АА.

Връзка към мнение

То обикновено пак трябва да се регистрираш в програмата на веригата, но в настройките казваш директно да се конвертират към мили. Дават по обикновено 500 мили за престой. С АА предполагам всички работят.

За хотелските програми винаги се резервира от сайта на веригата, през общи сайтове като букинг и Експидия не дават нищо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, neuromancer каза:

Рокетмайлс обикновено имат голям бонус само за една резервация - първия път.

 

преди 9 часа, neuromancer каза:

То обикновено пак трябва да се регистрираш в програмата на веригата, но в настройките казваш директно да се конвертират към мили. Дават по обикновено 500 мили за престой. С АА предполагам всички работят.

За хотелските програми винаги се резервира от сайта на веригата, през общи сайтове като букинг и Експидия не дават нищо.


 

Ние изглежда говорим за различни неща.

 

1. Еднократният голям бонус (5000мили) на Рокетмайлс съвсем не е голям и  е различен от милите за всяка нощувка , които при хотели в диапазона от +250$ , често се кредитират + 5000 мили на нощувка

 

2. @Дани Магелани  Всяка голяма лоялна програма има собствен портал за трупане на мили при хотелски резервации , но Рокетмайлс дава голяма гъвкавост с няколко клика да се проверят милите на различните програми . АА е от добрите избори ( наред с ТК, Аероплан,Аляска, Лайфмайлс ). Портала на АА е този :https://www.bookaahotels.com/index.html?=&aid=366304&label=aa-aadvantage-featuredhotel&lang=en-us&selected_currency=USD

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 часа, stanislavpp каза:

 


 

Ние изглежда говорим за различни неща.

 

1. Еднократният голям бонус (5000мили) на Рокетмайлс съвсем не е голям и  е различен от милите за всяка нощувка , които при хотели в диапазона от +250$ , често се кредитират + 5000 мили на нощувка

 

2. @Дани Магелани  Всяка голяма лоялна програма има собствен портал за трупане на мили при хотелски резервации

 Портала на АА е този :https://www.bookaahotels.com/index.html?=&aid=366304&label=aa-aadvantage-featuredhotel&lang=en-us&selected_currency=USD

Ясно. За това попитах за АА. Ще поиграя там моите хотели от Букинг.

В Емирейтк събираха доста мили и бях склонна на този вариант. Ще видя как е при АА.

Никога за нищо не съм ползвала мили, понеже не ми се занимава, а и не зная точно как. А не е като да не съм пътувала с нормални АК и отсядала в добри хотели. Това ще ми е следващо ниво на обучение в университет "Магеланци".

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Имам билети за обикновена икономична класа на Емирейтс за след 1 месец. Засега в приложението виждам само опцията за платен избор на места. Четох в FAQ и пише само кои класи нямат такса за избор на място, нищо за обикновената икономична. Въпроса ми е дали трябва да закупим местата или при чекиране ще ни настани автоматично? Като билетите са закупени заедно дали има опция и да ни настанят заедно или трябва да платим? Благодаря! 

Връзка към мнение

общо взето не съм виждал чак толкова скъпчийска авиокомпания та да не дава някакви места автоматично, а Емирейтс са от по-висока класа

ра да, ще ви дадат места, дори да не платите

дали ще са заедно не знам, ама ако не са, после си платете...

Връзка към мнение

Ще сте заедно , разбира се . Местата са ви определени автоматично още при закупуването на билетите . Направите си ff акаунти да съберете някоя и друга миля . 
 

Ако ви направят предложение за ъпгрейд , 50$/летателен час за бизнес и 20-25$/час за премиум икономи се считат за много изгодно предложение .

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.