Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Едва изрових тема за Изи да си тупна въпросчето, което иначе често върлува из други теми, та, кога ще им излезе на тези зимното разписание? Много ме интересува Сицилия с тях през ноември (от Лондон), и виждам наистина приятни цени през октомври, но за ноември още няма нищо...

Връзка към коментар
преди 35 минути , searus каза:

Едва изрових тема за Изи да си тупна въпросчето, което иначе често върлува из други теми, та, кога ще им излезе на тези зимното разписание? Много ме интересува Сицилия с тях през ноември (от Лондон), и виждам наистина приятни цени през октомври, но за ноември още няма нищо...

Получих го вчера на мейла... 

 

image.png.843851e86e1eefdd80487ca15de3aec1.png

Връзка към коментар

Можеш ли да имаш два артикула ръчен багаж - малко куфарче с колелца и малка раница? Уж четох правилата, но хем пишат ONE с големи букви, хем после добавят in addition... small bag. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Можеш ли да имаш два артикула ръчен багаж - малко куфарче с колелца и малка раница? Уж четох правилата, но хем пишат ONE с големи букви, хем после добавят in addition... small bag. 

Не можеш. Освен ако не си купиш привилегировани места. 

 

НО - багажът на Easyjet е просто огромен. И няма ограничения в килограмите...

Връзка към коментар
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

То не може човек да си купува куфар за всяка АК🙂

56 x 45 x 25 cm е най-старият размер. Това ми е и първия ръчен куфар. После започнаха да ги намаляват... 

 

Ами всъщност - може 🙂 Зависи от приоритетите. С такъв куфар - и раничка - изкарвам 15-16 дни, без чекиран багаж. 

 

П.П. Същият размер имат и British, и още някой и друх мохикан... Повечето вече са по-малки размери.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Не следя много темата,  може вече да е писано. 10% истинска отстъпка за резервации през booking. Не ти зачисляват точки в акаунт, които си ограничен да ползваш за техни полети и бла-бла. 10% реална отстъпка!  

IMG_20190408_213005.jpg

IMG_20190408_213038.jpg

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 13
Връзка към коментар
преди 5 часа, adreno каза:

Ако за хотела дава genius отстъпка офертата им е дърво - с уиз печелиш 10% отгоре (кредит)

 

Да,  за booking хотели с Genius, както и за тези които се предлагат в Expedia групата с кодове за намаление  не е изгодно. 

За останалите, вече канселирах и си ги минах през easyJet. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, stanimir каза:

Не следя много темата,  може вече да е писано. 10% истинска отстъпка за резервации през booking. Не ти зачисляват точки в акаунт, които си ограничен да ползваш за техни полети и бла-бла. 10% реална отстъпка!  

IMG_20190408_213005.jpg

IMG_20190408_213038.jpg

Браво! Много добра находка! Това го бяха пробвали за няколко дена миналата година през други линкове и го спряха. Дано сега да изкара по-дълго.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет на всички, 

 

Средата на май със съпругата ми ще летим Милано (MXP) до Сплит и обратно с EasyJet. 

 

Направи ми впечатление, че по време на online check-in системата не поиска да въведа номера и валидност на паспорти, рожденни дати на пътниците и т.н. (API). Вместо това ми поиска да потвърдя телефонния си номер и толкова ! На следващия клик получих бордните карти !

 

Потърсих начин в последствие да допълня данните за паспорт/лична карта, но изглежда че няма начин. 

 

От това което чета на сайта на EasyJet оставам с впечатление, че API информацията не е задължителна за всички маршрути, но истината е че за пръв път ми се случва да се чекирам без да дам такива данни и съм притеснен малко. Така де... дори за вътрешен полет Варна - София (с Wizz) съм попълвал номер лична карта, дата валидност, рожденна дата и т.н... 

 

Мнения от хора с опит ?

Връзка към коментар
преди 3 часа, KAMEN_MAGELLAN каза:

Привет на всички, 

 

Средата на май със съпругата ми ще летим Милано (MXP) до Сплит и обратно с EasyJet. 

 

Направи ми впечатление, че по време на online check-in системата не поиска да въведа номера и валидност на паспорти, рожденни дати на пътниците и т.н. (API). Вместо това ми поиска да потвърдя телефонния си номер и толкова ! На следващия клик получих бордните карти !

 

Потърсих начин в последствие да допълня данните за паспорт/лична карта, но изглежда че няма начин. 

 

От това което чета на сайта на EasyJet оставам с впечатление, че API информацията не е задължителна за всички маршрути, но истината е че за пръв път ми се случва да се чекирам без да дам такива данни и съм притеснен малко. Така де... дори за вътрешен полет Варна - София (с Wizz) съм попълвал номер лична карта, дата валидност, рожденна дата и т.н... 

 

Мнения от хора с опит ?

Аз съм пътувала с тях от Милано до Португалия и Палма няколко пъти и не съм въвеждала данни за ЛК. Няма проблем. Не се притеснявай.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси за бързия отговор liliya !

 

Странно, но явно така работи. Всъщност онлайн "чекирането" ми се състоеше в това да натисна един бутон. Толкова. 😶

 

Оказа се, че през сайта на EasyJet има възможност за live chat с отдел Обслужване на клиенти. Много удобно !

 

Та... отговори ми любезен сътрудник с индийско име. Той също ми обясни, че не за всички маршрути се изискват тези данни, съответно няма техническа грешка и когато не са задължителни API данните - онлайн чекирането не ги изисква. 

 

Удобно е, спор няма. Но явно аз съм свикнал свикнал да е неудобно. 🙂 

Ще дам отзив все пак, като приключа с полетите. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Да върна обратна информация, все пак. 

Полетите ми с EasyJet минаха безпроблемно, независимо, че по време на online check-in-а не ми бяха поискани данни за номер на паспорт, валидност и т.н.

Такива данни всъщност, не бяха събрани и в нито един последващ момент. 

Явихме се на гейта с разпечатаните бордни карти + лични карти и толкова. Необичайно за мен, но явно при EasyJet (поне за определени дестинации) така работят нещата. Easy. 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, имам билет Лондон - Рейкявик, но нещо не прецених багажа. Рових досега в сайта им, има ли как да си платя за допълнителна раница? Намирам сами опции за голям бага, 23кг,а такъв не ми е нужен. 

Връзка към коментар

Втора по-малка чанта за ръчен багаж и Speedy boarding се полага само, ако се купи място на първите 5 реда или на аварийните изходи, но цената на тези места е горе долу колкото 1 чекиран багаж.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Пилот на Easyjet, който не е бил на смяна и е отивал на почивка в Аликанте, е предложил да изпълни полета до Аликанте, защото капитанът за неговия полет не се появил на работа и полетът закъснявал:

https://www.businessinsider.com/off-duty-easyjet-pilot-flies-plane-missing-pilot-2019-9

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

We've just released our flights all the way up to the 30th August 2020.

Planning a family holiday, city break with friends or a romantic getaway? Now's the time to book for the best choice!

image.png.79f4a881200cb73ac26f549642890bcf.png

 

 

 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Най-после, и тази "крепост" падна в безмилостната борба между претендентите! :smile:
easyJet премахват административната такса от £16, която се начисляваше върху сумата на билета за всяка резервация (без значение за колко човека е направена).
Това вече е в историята от 01.10.2019

 

Цитат

easyJet flights set to get even cheaper as airline reveals this major change for booking

EASYJET flights are set to become even cheaper after the low-cost airline decided to get rid of its booking fee.


easyJet flights are now promising cheap holidays after the airline make a key change. Budget airline easyJet has axed its booking administration fee. This new rule came into force on 1 October 2019. Getting rid of the fee will see passengers save up to £16 on their flight ticket.


цялата статия https://www.express.co.uk/travel/articles/1185851/easyjet-flights-booking-fee-cost-plane-tickets-holidays-flight

 

Засега не става ясно. дали няма да включват въпросната административна такса вече в цената на самите билети. Но поне няма да е толкова дразнещо, както беше досега с прибавянето ѝ след избиране на дати и полети.

  • Харесвам 12
  • Шок 1
  • Браво 4
Връзка към коментар

Интересно решение на португалски съд - може да е полезно за бъдещи оплаквания срещу а/к

Историята: Easyjet планира полет от Лисабон до Нант. В Нант има лошо време и затова полетът е отклонен към трето летище. Обратният полет (от Нант до Лисабон) е отменен, защото самолета го няма в Нант. Самолетът е планиран да изпълни полет от Лисабон до Мадрид, след като кацне от Нант. Но понеже това не се случва, полетът от Лисабон до Мадрид също е отменен.

Един от пътниците на полета от Лисабон до Мадрид търси обезщетение от а/к. Отговорът е, че поради лошо време са отменили полета и не му се полага компенсация. Той завежда дело в съда и съдът отсъжда, че понеже времето си е било ОК в Лисабон и Мадрид, компанията следва да обезщети пътника. Съдът наказва а/к със сумата от 125 млн евро:

https://24.sapo.pt/atualidade/artigos/easyjet-condenada-em-125-mil-euros-por-recusar-indemnizacao-de-250-euros-a-passageira

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.