Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

On 11/10/2020 at 10:00 PM, Jorro said:

На мен за отменен полет София- Берлин не ми дава да сменя с друга дестинация, единствено мога да сменя София със Варна, но пак с полет само до Берлин.

Някой от другите с отменени полети до Берлин пробваха ли да сменят дестинацията да кажат как е?

В случая мога ли да сменя и началното летище поне с Берлин, ако не с друго или в краен случай да избера друга дестинация от София? 

@Георги Матеев успя ли да си смениш канселирания полет до Берлин с друга дестинация. Сега опитах през кол центъра и индиеца ми каза, че може само в рамките на страната т.е София или Варна до Берлин. 

Аз се размечтах за някакви полети от Берлин на някъде или поне от София до някъде в Англия, но уви. Имам още малко време да реша какво да правя. 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 53 минути , Jorro каза:

@Георги Матеев успя ли да си смениш канселирания полет до Берлин с друга дестинация. Сега опитах през кол центъра и индиеца ми каза, че може само в рамките на страната т.е София или Варна до Берлин. 

Аз се размечтах за някакви полети от Берлин на някъде или поне от София до някъде в Англия, но уви. Имам още малко време да реша какво да правя. 

Да, промених с друга начална/крайна точка (тотално различни държави) няколко дни след кенсъла. Естествено, напънах се да избера максимално скъп маршрут в пик сезон 🙂 Бях почти сигурен, че тази щедрост няма да се задържи дълго (както стана и с Ryanair), и затова побързах.

 

Съвсем очаквано преди 10-ина дни easyJet си смениха политиката и вече позволяват само промяна на летищата в рамките на съответните държави и/или датата.

Връзка към мнение
29 minutes ago, Георги Матеев said:

Да, промених с друга начална/крайна точка (тотално различни държави) няколко дни след кенсъла. Естествено, напънах се да избера максимално скъп маршрут в пик сезон 🙂 Бях почти сигурен, че тази щедрост няма да се задържи дълго (както стана и с Ryanair), и затова побързах.

 

Съвсем очаквано преди 10-ина дни easyJet си смениха политиката и вече позволяват само промяна на летищата в рамките на съответните държави и/или датата.

И моята идея беше такава, но уви изпуснах влака 😄  

Като чета обаче правилата не би ли трябвало да мога да избера поне друга дестинация от София?

 

1. You can switch to another easyJet flight for free. This includes the option to select a different arrival and departure airport within the same country of the original booking if you wish. Search available flights yourself via Manage Bookings.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Нови правила за ръчния багаж от 10 февруари 2021:

https://www.easyjet.com/en/help/baggage/cabin-bag-and-hold-luggage
 

For all travel from 10th February 2021, the seat you have booked will determine what bags you are able to bring on board. Everyone can take one small cabin bag per person on board (maximum size 45 x 36 x 20cm, including any handles or wheels), which must fit under the seat in front of you. That should be enough to bring all the essentials for your journey or for a short trip. There’s no weight limit, but we do ask that you are able to lift and carry your bag yourself.

 

Cabin bag allowances:

 

 

 

Bag icon

All customers can bring on board:

  • One small cabin bag
  • Maximum size 45 x 36 x 20 cm (including any handles or wheels)
  • Bag must fit under the seat in front of you
   
Bags icon

Customers who have booked an Up front or Extra legroom seat can also bring on board:

  • One additional large cabin bag
  • Maximum size 56 x 45 x 25 cm (including any handles or wheels)
  • Bag must fit in the overhead locker

These seats can be selected at the time of booking, or at any time before you check-in via Manage Bookings, or by contacting our Customer Service Team.

 

 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към мнение
3 hours ago, zzxxcc said:

Нови правила за ръчния багаж от 10 февруари 2021:

https://www.easyjet.com/en/help/baggage/cabin-bag-and-hold-luggage
 

For all travel from 10th February 2021, the seat you have booked will determine what bags you are able to bring on board. Everyone can take one small cabin bag per person on board (maximum size 45 x 36 x 20cm, including any handles or wheels), which must fit under the seat in front of you. That should be enough to bring all the essentials for your journey or for a short trip. There’s no weight limit, but we do ask that you are able to lift and carry your bag yourself.

 

Cabin bag allowances:

 

 

 

Bag icon

All customers can bring on board:

  • One small cabin bag
  • Maximum size 45 x 36 x 20 cm (including any handles or wheels)
  • Bag must fit under the seat in front of you
   
Bags icon

Customers who have booked an Up front or Extra legroom seat can also bring on board:

  • One additional large cabin bag
  • Maximum size 56 x 45 x 25 cm (including any handles or wheels)
  • Bag must fit in the overhead locker

These seats can be selected at the time of booking, or at any time before you check-in via Manage Bookings, or by contacting our Customer Service Team.

 

 

Жалко, толкова им се възхищавах, че не се поддават на изкушението да махнат ръчния багаж, но явно натиска вече е прекалено голям....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Вчера ми смениха часа за полет от Берлин до Фаро за юни 2021,но разликата във времето е 7 часа по късно заминаване. Междувременно имам свързващ полет Варна Берлин,чието разписание не е променено.Харесах си друга опция София- Лондон- Фаро за същия ден.Как смятате дали ще може да се договоря с АК за безплатна промяна и каква е процедурата?

Връзка към мнение

Ако са отделни билети не вярвам да ги сменят, не са длъжни. Но винаги може да опиташ, по телефона разбира се

Връзка към мнение
преди 5 часа, neuromancer каза:

Ако са отделни билети не вярвам да ги сменят, не са длъжни. Но винаги може да опиташ, по телефона разбира се

 А защо никъде не виждам опция за рефънд на парите.Полетът е променен с повече от 6часа.С имейл само ме уведомяват за стария и новия полетен план. Би трябвало и при тях да са в сила правилата на регламента EU261🤔

Връзка към мнение

По принцип всяка компания има някакъв праг за промяна, над който може да откажеш, а под него не. За easyJet не знам колко е.

А може и да са решили да го скрият, за да затруднят хората да си искат парите, и това съм виждал напоследък... Най-добре се обади и пробвай... И ако от първия път ти откажат, може да се обадиш пак и пак да пробваш, понякога не знаят точно правилата

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Жалко! Все пак полетите от Варна до Берлин все още стоят, смяната е безплатна, може да се измисли нещо интересно за лятото. 🙂 Не всичко е изгубено(все още) 😉

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Жалко! Все пак полетите от Варна до Берлин все още стоят, смяната е безплатна, може да се измисли нещо интересно за лятото. 🙂 Не всичко е изгубено(все още) 😉

 

 

предпочитам да нямаше поне да дадат безплатна смяна за полетите им до ОК .....,че не бих отишъл до Берлин през Варна, не е като да си заслужава разкарването....

Връзка към мнение
преди 20 минути , Jorro каза:

че не бих отишъл до Берлин през Варна, не е като да си заслужава разкарването....

Е, не е като да ни карат насила да отидем на море през август, например 🙂 Според мен е предимство да ползваш билет за 3 евро, когато ти трекне и то в разгара на сезона.😊

Само да сме здрави и най-накрая да кажем чао на короната, че така само си мечтаем.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Easyjet имам чувството, че се оттеглят от София. Един по един полетите ги махат.... 

То само Лондон и Единбург (през зимата) останаха. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Иван Попов каза:

Easyjet имам чувството, че се оттеглят от София. Един по един полетите ги махат.... 

То само Лондон и Единбург (през зимата) останаха. 

Аз не мога да разбера защо толкова не им върви при нас. Аз си спомням, че преди много години я имаше тази линия , но май не се задържа дълго. Харесвам ги, че услугите им са като на компаниите от големите алианси, но на разумни цени, е и те не издържаха и се изциганиха с ръчния багаж, но до някъде предвид ситуацията и това да отпаднат от пазара бих го приел.....жалко, че в София никакви ги няма наистина, така ми се иска да отворят 1 база и да пуснат полети до Египет, Турция, Гърция и Испанските острови, Мароко....едни такива все топли туристически дестинации... не да ми пускат Берлин.....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Jorro каза:

Аз не мога да разбера защо толкова не им върви при нас. Аз си спомням, че преди много години я имаше тази линия , но май не се задържа дълго. Харесвам ги, че услугите им са като на компаниите от големите алианси, но на разумни цени, е и те не издържаха и се изциганиха с ръчния багаж, но до някъде предвид ситуацията и това да отпаднат от пазара бих го приел.....жалко, че в София никакви ги няма наистина, така ми се иска да отворят 1 база и да пуснат полети до Египет, Турция, Гърция и Испанските острови, Мароко....едни такива все топли туристически дестинации... не да ми пускат Берлин.....

Ами има някакъв проблем може би, не знам и аз не си го обяснявам. 

И аз ги харесвам много easyjet, но с този вирус това е положението. С тях летях до Лондон (3-пъти) и до Берлин (2-пъти) мега съм доволен. 

Надявах се да пуснат поне още 1/2 линии, но уви..... 

То ако пуснат до Египет или Мароко ще е повече от яко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз ги харесвам, но много здраво са закъсали. Не знам до колко въобще изпълняват полети, защото имам един инвестиционен полет за 2 паунда, който канселирахи до сега 4 пъти. Купих го доста отдавна, но от корона ситуацията насам всеки път ми дават опция да го сменя безплатно с нови дати или дестинации (което трябва да отбележа е много джентълменско от тяхна страна и много ме кефи как сменям полет за смешни пари с такъв за доста повече пари), но неизбежно накрая се оказва, че и новоизбраният полет го канселират. Жалко, че ситуацията им се отрази доста зле, защото политиката им за ръчен багаж е в пъти по-добра от тази на Уиз и Райън.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 11.02.2021 г. в 18:06, ttashkov каза:

И easyjet започва сезонни полети от Бургас до Берлин и Лондон Gatwick от 02/07/2021. ☺️

 

За тези, които имат билети за отменените полети между София и Берлин - освен Варна, излиза вече и Бургас за безплатна промяна. 😊

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте, моля за съвет. Имах закупени билети миналата година с тях до Берлин, но линията така и не тръгна, заради пандемията. След като канселираха полетите ми изпратиха ваучери на стойността на билетите, но не виждам как бих използвал ваучерите си с тях в момента, а те ще изтекат в края на април 2021. В момента имат полети само до Лондон, но тях не желая да ходя, а в момента с изискванията им за карантина в хотел. Какво може да се направи в случая? Да подавам искане за chargeback към Revolut, защото с през тях съм купил билетите? Да пиша на авиокомпанията, макар да знам какъв ще е отговора? Някой попадал ли е в подобна ситуация, всеки съвет е добре дошъл!

Връзка към мнение
На 13.02.2021 г. в 21:04, iMari каза:

За тези, които имат билети за отменените полети между София и Берлин - освен Варна, излиза вече и Бургас за безплатна промяна. 😊

Супер. Мисля моите билети да ги сменя за петъчния полет BOJ-BER.  
Дай, моля, някакви идейки за комбинация с прибиране неделя или понеделник, ама по възможност последният полет да не е сутрешен, че хич не обичам при кратки пътувания да се прибирам със сутрешен полет (получава се едно излишно допълнително преспиване, без допълнителен ден).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Имам променен полет от страна на АК с повече от 6 часа от първоначалната резервация.След проведена кореспонденция със съпорта ми предлагат 3 опции:

1. Да се съглася с промяната

2.Да получа ваучер

3.или да сменя полета за друга дата,но пак в рамките на същите държави.

Мога ли в рамките на EU 261 да изискам рефънд?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.