Прескочи до съдържание

Партньорства в magelanci.com


Препоръчани мнения

преди 12 минути , Boo каза:

Имам питане към Дайнърс - кога ще могат да се плащат данъците и във Варна? Казаха ми по телефона, че за сега е само за София.

Ако става дума за МДТ, би трябвало и сега да можеш - от тук

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

В доста напреднала фаза сме за стартиране на банерна реклама в сайта, вероятно ще започнем още тази вечер с кратък тестов период. 

 

В тази тема, а и в други, които сме коментирали издръжката на сайта, винаги съм споменавал, че банерите ще са една от последните стъпки, които бих опитал, кaто даже съм я смятал като чисто хипотетична възможност. За 5.5 години тук при цялата популярност на сайта, не е имало нито един банер (тук изключвам определени съобщения, които могат да се възприемат като рекламни, например, информацията за "Кино за пътешственици", която винаги е била доброволна и некомерсиална), което мисля ни прави уникални, ако не в целия интернет, то със сигурност в българското пространство. Малко като ФК Барселона, които дълго време успяваха да издържат да са единствения топ отбор без рекламен спонсор на фланелките. 

 

По ред причини се налага да стигнем и до тази стъпка. В зависимост от получената обратна връзка тук, може да разкрия и как точно се стигна до това, но не съм сигурен колко дълго четиво ще е, дали ще е интересно за всички, а и дали въобще коментирането ще е от полза. Ще съм благодарен на всякакви мнения за да усетя как се приема от вас. Със сигурност искам да уточня следното:

 

- На първо време, рекламата ще се вижда само от нерегистрирани, при това в сравнително ограничен диапазон. Не мога да обещая, че ще е така и за в бъдеще обаче.

- Сребърните и Златни членове няма да виждат реклами, никога. 

- Няма да използваме Google Adsense или подобна рекламна мрежа, която сервира реклами, които тя прецени. Всички рекламодатели ще минават през ръчно одобрение от нас. И да, това автоматично изключва тур агенции. 

- Няма да има значение кой рекламира и кой не за дискусиите, по никакъв начин няма да се отразява на тях. 

- Няма да ви досаждаме с призиви за спиране на адблок плъгини или ограничаване на функционалност за използващите ги. Изцяло на ваша преценка си е по какъв начин ще посещавате сайта. 

- Няма да има видео, аудио и попъп банери, максимално се ограничаваме до анимирана картинка в определени секции на сайта. Първоначално ще е само едно блокче в дясната вертикална лента. 

 

Първият рекламодател ви е добре познат, ще го видите вероятно скоро. 

 

  • Харесвам 22
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , Георги каза:

винаги съм споменавал, че банерите ще са една от последните стъпки, които бих опитал, кaто даже съм я смятал като чисто хипотетична възможност

Честно казано ти се възхищавам, че толкова дълго удържа. Аз лично нямам нищо против рекламни банери на сайта - не ми пречат, стига да не са натрапчиви. Под натрапчиви разбирам агресивно изскачащи, местещи се насам-натам и да ти се навират под мишкатa точно преди да кликнеш на нещо друго... Ако са горе в хедъра и долу във футъра, нямам ни най-малък проблем да ги виждам и дори да кликам от време навреме ако това ще донесе приходи на форума.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 32
Връзка към мнение
преди 28 минути , chandni каза:

Честно казано ти се възхищавам, че толкова дълго удържа. Аз лично нямам нищо против рекламни банери на сайта - не ми пречат, стига да не са натрапчиви. Под натрапчиви разбирам агресивно изскачащи, местещи се насам-натам и да ти се навират под мишкато точно преди да кликнеш на нещо друго... Ако са горе във хедъра и долу във футъра, нямам ни най-малък проблем да ги виждам и дори да кликам от време навреме ако това ще донесе приходи на форума.

Eдно към едно с моето мнение, спести ми писането! 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 36 минути , chandni каза:

Честно казано ти се възхищавам, че толкова дълго удържа. Аз лично нямам нищо против рекламни банери на сайта - не ми пречат, стига да не са натрапчиви. Под натрапчиви разбирам агресивно изскачащи, местещи се насам-натам и да ти се навират под мишкатa точно преди да кликнеш на нещо друго... Ако са горе в хедъра и долу във футъра, нямам ни най-малък проблем да ги виждам и дори да кликам от време навреме ако това ще донесе приходи на форума.

Me too, както се казва! 😉 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм ЗА това форумът да продължи да съществува. Толкова труд влагаш, не може само с гол ентусиазъм. Нямам против.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
преди 48 минути , chandni каза:

Честно казано ти се възхищавам, че толкова дълго удържа. Аз лично нямам нищо против рекламни банери на сайта - не ми пречат, стига да не са натрапчиви. Под натрапчиви разбирам агресивно изскачащи, местещи се насам-натам и да ти се навират под мишкатa точно преди да кликнеш на нещо друго... Ако са горе в хедъра и долу във футъра, нямам ни най-малък проблем да ги виждам и дори да кликам от време навреме ако това ще донесе приходи на форума.

Споделям същото мнение. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не съм от най- активните във форума , но също много дължа да продължи да съществува. Лично на мен , не биха ми  пречили  рекламните банери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

+1 и от мен за мнението на @chandni

 

Преди 1 час, chandni каза:

Честно казано ти се възхищавам, че толкова дълго удържа. Аз лично нямам нищо против рекламни банери на сайта - не ми пречат, стига да не са натрапчиви. Под натрапчиви разбирам агресивно изскачащи, местещи се насам-натам и да ти се навират под мишкатa точно преди да кликнеш на нещо друго... Ако са горе в хедъра и долу във футъра, нямам ни най-малък проблем да ги виждам и дори да кликам от време навреме ако това ще донесе приходи на форума.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, chandni каза:

Честно казано ти се възхищавам, че толкова дълго удържа. Аз лично нямам нищо против рекламни банери на сайта - не ми пречат, стига да не са натрапчиви. Под натрапчиви разбирам агресивно изскачащи, местещи се насам-натам и да ти се навират под мишкатa точно преди да кликнеш на нещо друго... Ако са горе в хедъра и долу във футъра, нямам ни най-малък проблем да ги виждам и дори да кликам от време навреме ако това ще донесе приходи на форума.

Не мога да го кажа по- добре!

Нямам нищо против интелигентно направената реклама. За някои неща би могла дори да ни бъде от помощ.

Държа сайта да го има и въпреки че съм със сребърно членство, не бих възразила да виждам рекламите.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И за мен нищо не се променя.  Разбира се, че най-добре знаеш какво трябва да се направи. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, chandni каза:

Честно казано ти се възхищавам, че толкова дълго удържа. Аз лично нямам нищо против рекламни банери на сайта - не ми пречат, стига да не са натрапчиви. Под натрапчиви разбирам агресивно изскачащи, местещи се насам-натам и да ти се навират под мишкатa точно преди да кликнеш на нещо друго... Ако са горе в хедъра и долу във футъра, нямам ни най-малък проблем да ги виждам и дори да кликам от време навреме ако това ще донесе приходи на форума.

+1

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако има възможност със цъкане върху рекламите,да печели сайта бих го направил.

Или пък реферална верига,да се даде линк за регистрация от името на сайта в кешбек сайт и ние да се регистрираме.Така сайта ще получи по 5 лири за приятел.

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз също подкрепям. Досега не съм се отказвала от сайт заради реклами. А от този специално, няма какво да ме откаже. Повод да благодаря на Георги и на всички вас.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Няма какво да ни питаш.  Сигурна съм , че няма да са натрапчиви и да мигат, светят, изскачат и други досадни истории, така че нека има.

Даже ще ми е интересно какви фирми биха рекламирали 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От тази тема според мен имаше допълнителна полза - за първи път видях, че има видове членство и веднага си поръчах. Сигурно не всички са като мен разсеянички, но сигурно има и такива, така че една идея - припомнете по някакъв начин на магеланците за тази опция, а и нека да е по-лесно видима от новите членове .

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 часа, dimitrov6 каза:

Ако има възможност със цъкане върху рекламите,да печели сайта бих го направил.

Или пък реферална верига,да се даде линк за регистрация от името на сайта в кешбек сайт и ние да се регистрираме.Така сайта ще получи по 5 лири за приятел.

 

преди 2 часа, Емика каза:

Бих цъкала на всяка реклама, за да печели сайта. Така печелим и ние, че го има.

Накратко, който цъка пИчели:i-m_so_happy:

 

Благодаря за положителното отношение, както и на вълната от нови абонати 🙂

 

Само искам да отбележа, че кликване с цел подкрепа няма да е нужно. Рекламата ще е на импресии, а не на кликове. Макар и кликването да е един от сигналите, който отразява до колко е ефективна дадена кампания, всеки рекламодател в крайна сметка гледа крайната конверсия - т.е. колко реални клиенти са дошли. Сега, ако искате да кликвате и след това да пазарувате хич няма да ви спирам, ама със сигурност има и по-ефективни методи да демонстрирате подкрепата си 🙂 В случая не е нужно въобще да се създава изкуствен интерес, това много лесно се идентифицира и да не кажа, че може да донесе и повече негативи, от колкото позитиви. С две думи, продължавайте да ползвате сайта както до сега и както всеки друг сайт. 

 

Понеже за сега е само за нерегистрирани и може и да не забележите...

 

image.png

Редактирано от Георги
  • Харесвам 20
Връзка към мнение
преди 17 часа, Георги каза:

Само искам да отбележа, че кликване с цел подкрепа няма да е нужно.

Каквото трябва прави:good:, само сайта да го има:yes:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.