Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 6 часа, Sun4o каза:

На какъв курс обменя евро-лев премиума сега?

Забелязах нещо странно с курсовете. Сега вече курса зависи и от това колко сменяш. Например за 100 евро получаваш 194.74 лв. А за 1000 евро 1951.45 лв. В обратната посока лев-евро е подобна ситуацията. На Премиум съм ако това изобщо има значение.

Иначе доста хитро са го измислили- ако оставиш Рево да превалутира автоматично картовит разплащания ( предполага се че не са големи суми) те цакат директно с по-трънския курс.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мина ми някъде в новините, че променят правилата за застраховката. Трябва 75% от сумата да е платена с Револют. Само не ми стана ясно при поотделни резервации на полет, хотел, кола как се гледа, и дали например може да се гледа само полетите (примерно ще спя при родителите ми в друга държава и не плащам хотел).

Отделно аз гледам да плащам повече с мили и точки, а там съвсем няма да успея да докажа нищо, та тая застраховка вече няма да я гледам. Иначе си бях харесал Метал плана заради застраховката за кола и салоните.

Връзка към коментар

Абе няма ли написани някъде едновременно лихвите по тия депозити за всички планове? Виждам само за моя текущия.

Колко са за standard и plus за долар и евро?

Връзка към коментар

Това с лихвите е интересна тема, но.... без отговор и за мен.

Преди време на мен и жена ми даваха различна лихва на еврата, макар че сме на един план.

От както я въведиха ми я сваляха постоянно.

Сега падна на 2.78% за евро , но като се качих / безплатно за 2 месеца/ на Плюс вече е 3.02%

Връзка към коментар
На 2.09.2024 г. в 12:14, Надя каза:

Моля някой да ми обясни каква е разликата между Exchange и Move? 

 

IMG_4465.jpeg

Move - премества парите ти от един акаунт в друг вкл. pocket и joint. Не задължително да има обмяна на валута.

Exchange  - обмяна на валута в main акаунтите.

 

преди 22 часа, КОКО22 каза:

Това с лихвите е интересна тема, но.... без отговор и за мен.

Преди време на мен и жена ми даваха различна лихва на еврата, макар че сме на един план.

От както я въведиха ми я сваляха постоянно.

Сега падна на 2.78% за евро , но като се качих / безплатно за 2 месеца/ на Плюс вече е 3.02%

Може да купиш XEON ETF. Има го и в Револют Брокеридж. В евро е и дава лихва 3.66% в момента. Работи на същия принцип: инвестира в паричните пазари, само че си спестяваш таксите на Револют, които "ядат" от лихвата, особено на по-ниските планове.

Не ползвам брокерските услуги на револют и не знам дали има уловки там. Някой ако ги ползва да сподели. Сега видях че преди няколко месеца са премахнали custody fees, които за мен бяха основната причина да не ползвам Револют за брокер. Сега мога и да се замисля.

Връзка към коментар
преди 6 часа, Павел* каза:

Може да купиш XEON ETF. Има го и в Револют Брокеридж. В евро е и дава лихва 3.66% в момента. Работи на същия принцип: инвестира в паричните пазари, само че си спестяваш таксите на Револют, които "ядат" от лихвата, особено на по-ниските планове.

Не ползвам брокерските услуги на револют и не знам дали има уловки там. Някой ако ги ползва да сподели. Сега видях че преди няколко месеца са премахнали custody fees, които за мен бяха основната причина да не ползвам Револют за брокер. Сега мога и да се замисля.

Аз тук държа само оборотни евра, така че не ме интересуват много процентите които ми дават. Опитах се да отговоря на колегата. На друго място инвестирам за 8-10-12% вече 3 години

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Павел* каза:

Move - премества парите ти от един акаунт в друг вкл. pocket и joint. Не задължително да има обмяна на валута.

Exchange  - обмяна на валута в main акаунтите.

За това всеки би се досетил 😀 Само че при Move също превалутираше между акаунтите, по същия курс като Exchange. 
Никаква разлика не намерих. 
Както и да е - опцията Move изчезна след междувременния ъпдейт. И не я намирам никъде. 
Любопитно ми беше, затова попитах

Връзка към коментар

При мен го няма това Move. Но в други форуми пише, че при него се превалутира по текущия курс, докато при Exchange можеш да пуснеш поръчка за превалутиране при курс, който ти харесва и превалутирането да се изпълни едва когато /евентуално/ се достигне този курс.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Revolut с нови екстри

2250676.jpg

Revolut, глобалният финтех с повече от 45 млн. клиенти по целия свят, обяви днес, че удвоява бизнес банкирането, тъй като глобалните годишни приходи от предлагането на услугата за бизнес (B2B), Revolut Business, надхвърлят 500 млн. долара.
Новината идва в момент, в който Revolut продължава да разширява своето присъствие в световен мащаб с пускането на Revolut Business в Сингапур – от полза за глобалните компании с операции в Сингапур и въвеждане на първокласно технологично банково решение на пазар, който не се обслужва достатъчно от традиционните банки. С този ход общият брой на пазарите, на които Revolut Business функционира, става 40. Този ускорен растеж ще продължи, тъй като Revolut Business регистрира над 20 000 компании всеки месец, които се присъединяват към стотици хиляди месечно активни компании.
Въз основа на тази динамика днес Revolut стартира Revolut BillPay, за да отговори още повече на нарастващото търсене на по-добро бизнес банкиране. Интегриран с основните счетоводни софтуери, включително QuickBooks, Xero и FreeAgent, Revolut BillPay е предназначен да спести време за управление и плащане на сметки към доставчици в над 150 дестинации само с няколко щраквания. Компаниите могат да сведат до минимум ръчните усилия, да се възползват от контрола на разходите и правилата за одобрение и да получат пълен надзор над операциите си, освобождавайки време за развитие на бизнеса.


По-нататъшните продуктови иновации ще обхванат ключови области като:
Банкиране: Revolut Business помага на компаниите да навлязат на нови пазари и да спестяват, докато превеждат пари в над 150 държави. Само през тази година тя въведе местни IBAN на редица европейски пазари, което прави местните плащания още по-безпроблемни, и ще продължи да изгражда по-дълбоки интеграции и видове плащания на местните пазари.
Плащания: Revolut Business представи Push-to-Card – лесен начин за бизнеса да плаща на клиенти и контрагенти като на местни, глобално и за минути; поддържа се в 78 държави в над 50 местни валути. Компаниите се нуждаят само от номер на карта (и име), а потребителите автоматично се възползват от валутните курсове на Revolut за международни плащания.
Придобиване: Търговци от цял свят използват Revolut Pay, за да приемат плащания, като сред най-известните клиенти са Aer Lingus, Kiwi, French Connection и Dermalogica. За да продължи да отговаря на бързо нарастващото търсене, Revolut ще продължи да увеличава възможностите за приемане на плащания с пускането на платежен терминал за по-големи компании.
James Gibson, Head of Revolut Business, казва, "Оформен от опита ни в обслужването на милиони клиенти на дребно, Revolut Business се разраства бързо. През последната година направихме огромни крачки напред в мисията си да бъдем номер едно в системата за автоматизация на финансите за бизнеса и наскоро пуснахме продукта в Сингапур. С подкрепата на значителен и нарастващ брой клиенти зад гърба си, ние агресивно удвояваме B2B и сме готови да революционизираме банкирането за още повече бизнеси по света“.
От стартирането си през 2017 г. Revolut Business продължава да прави нововъведения и да добавя различни инструменти и функции към платформата си в съответствие с променящите се нужди на бизнеса, превръщайки я в универсална платформа за него.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Сори за тъпия въпрос, но така и не съм използвала Револют досега... Мдаа.. Преведоха ми едни пари и сега въпросът ми е може ли и как да се прехвърлят тези пари от профила към сметка в БГ банка?

 

ПС. Оправих се 🙂

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.