Прескочи до съдържание

Дебитна карта Revolut


Георги Матеев

Препоръчани мнения

преди 2 часа, wilson каза:

Странно липсваше такък код, пробвах с виртуална виза. Мисля да изчакам и да пробвам да регна физическа или по-добре да премахна тази и да пробвам пак с нея?

Гледай да има поне 10€ в картата. При малка или наличност не успявах да я регистрирам.

Връзка към коментар
преди 15 часа, wilson каза:

Някой, който е регвал revolut карта в paypal, ако може да сподели от приложението къде да намеря card statement с 4 цифрения код.

Провери дали не излиза при движението на британските паунди. На мен ми дръпнаха от еврото няколко цента Пейпал и там нямаше код. Върнаха ми ги , но кода се появи при паундите.

2E4BEC69-149A-47E8-9580-CEAA0A2A7760.png

Връзка към коментар

Неуспешно е значи, иначе изглежда както по-горе - чардж с код и рефънд отделно. Няма какво да чакаш.

За пейпал ползваш адреса, с който си се регистрирал в Револют, нали? Български предполагам

Връзка към коментар

Да, точно така български адрес, който ползва в Revolut.

 

П.П. При премахване на картата и повторен опит получих кода, всичко е точно :dancing:

Редактирано от wilson
Връзка към коментар

Някой активирал ли си е 2 карти ако е поръчал още една след първата която се е забавила но е пристигнала в последствие. От чата ми казаха че за да активирам първата която е обявена за изгубена и се е забавила в пощите ще трябва да ме такуват 6 евро и още 6 за шипинг!? Защото втората е безплатна уж?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, 招き猫 каза:

Някой активирал ли си е 2 карти ако е поръчал още една след първата която се е забавила но е пристигнала в последствие. От чата ми казаха че за да активирам първата която е обявена за изгубена и се е забавила в пощите ще трябва да ме такуват 6 евро и още 6 за шипинг!? Защото втората е безплатна уж?

не мога да помогна, но, моля те, сподели колко време ти се забави първата? и изобщо има ли още някой друг, освен мен /+още една карта в семейството/, който не я е получил, а е поръчал в началото на март, за да знам дали има все още шанс, или да ги обявявам за изгубени?

Връзка към коментар
преди 7 часа, 招き猫 каза:

Някой активирал ли си е 2 карти ако е поръчал още една след първата която се е забавила но е пристигнала в последствие. От чата ми казаха че за да активирам първата която е обявена за изгубена и се е забавила в пощите ще трябва да ме такуват 6 евро и още 6 за шипинг!? Защото втората е безплатна уж?

Няма проблеми да си я активираш. Моята първата след като се забави поръчах втора, съответно платих 6 евро за втората....първата обявих за игубена. после ми пристигна първата и си я активирах, като не съм таксуван нищо. В момента и двете ми работят. Така че тия от съпорта не ззнам какво са ти казвали, но ти картите си ги платил, така че няма какво да те таксуват повече. Активирай смело.

Връзка към коментар

А как точно си активира първата ? И аз се оказах с 2 карти ,като първата поръчана февруари ,дойде в петък ?

и 2 карти ли ти излизат в приложението ??? 

Редактирано от dilkata
Връзка към коментар
преди 10 минути , boogy83 каза:

Няма проблеми да си я активираш. Моята първата след като се забави поръчах втора, съответно платих 6 евро за втората....първата обявих за игубена. после ми пристигна първата и си я активирах, като не съм таксуван нищо. В момента и двете ми работят. Така че тия от съпорта не ззнам какво са ти казвали, но ти картите си ги платил, така че няма какво да те таксуват повече. Активирай смело.

Явно защото за втората дадох 2 евро но ми ги върнаха тия 2 евро след разговор със съпорта. Сега искат 12 за активцията, нищо ще карам с втората и без това исках Виза не Мастер :)

Връзка към коментар
преди 11 часа, antea каза:

не мога да помогна, но, моля те, сподели колко време ти се забави първата? и изобщо има ли още някой друг, освен мен /+още една карта в семейството/, който не я е получил, а е поръчал в началото на март, за да знам дали има все още шанс, или да ги обявявам за изгубени?

Вдигам ръка. И аз чакам карта от промоцията, на 12 март уж трябваше да е пристигнала. Ще чакам до края на месеца, след това ще видим. 

Връзка към коментар

И моята дойде, вероятно е пристигнала още в четвъртък или петък. Обаче нямам ключ от пощенската кутия и не проверявам всеки ден, днес доста трудно я издърпах заради шарената опаковка :)

Връзка към коментар
преди 8 часа, 招き猫 каза:

Активираха ми я, явно съм попаднал този път на правилния човек в чата.

 

Сега като зареждам коя карта зареждам, или всички карти са към общ портфейл?

Не знам защо изобщо си се свързвал със съпорта, аз моята я активирах от приложението.

Иначе и двете карти са на общ профил.

Връзка към коментар

Днес ми пристигна карта, която трябваше да дойде на 26.02. Очаквам и една на 03.04, която си поръчах за още 2 евро, защото мислех че никога няма да пристигне. От съпорта ми реактивираха първата и ми потвърдиха, че и двете ще са активни, когато получа втората. Не са ми писали нищо за такси. Сега на таба с картите виждам и двете - едната mastercard, а втората visa. И двете валидни 5г.

PS. Както са писали и други - в чата направо пишете live agent, иначе първо се пробва бот :-)

 

Връзка към коментар

Вече и аз съм горд собственик на Револют и като новобранец имам два базови въпроса:

1. Скоро ми предстои пътуване в САЩ и бих се възползвал от опцията за теглене на пари от ATM - гледам, че пише "always choose to be charged in the local currency while abroad". Но не ми става ясно какъв смисъл се влага в това - как точно да избирам валутата... при теглене на самия банкомат (не ми е известно да е възможно да се сменят валути) или трябва да се промени нещо в приложението (при мен основната валута там е евро)?

2. Безплатен банков превод - вече ми е ясно, че входящите се случват веднага (от дебитна карта към Револют сметката)... а изходящите за колко време стават, т.е. от Револют сметката към разплащателна сметка в БГ/чужда банка?

Редактирано от lyubo21
Връзка към коментар
преди 11 часа, lyubo21 каза:

1. Скоро ми предстои пътуване в САЩ и бих се възползвал от опцията за теглене на пари от ATM - гледам, че пише "always choose to be charged in the local currency while abroad". Но не ми става ясно какъв смисъл се влага в това - как точно да избирам валутата... при теглене на самия банкомат (не ми е известно да е възможно да се сменят валути) или трябва да се промени нещо в приложението (при мен основната валута там е евро)?

Много банкомати, пос терминали и сайтове предлагат да те таксуват не в местна валута, а във валутата на картата ти. Правят го уж с цел удобство за да видиш колко ще ти струва дадена покупка. Все пак много по-лесно може да прецениш че плащаш 300лв, вместо еди колко си хиляди виетнамски донги. Уловката е, че по този начин въпросното устройство (банкомат, пос терминал, сайт) на практика ти продава местна валута на курсове, които със сигурност са по-лоши от международно приетите. 

 

Това е основно правило за Revolut, които се рекламират с това, че техните обменни курсове са добри. Няма никакъв смисъл да имаш Revolut, ако така и така всички транзакции ги минаваш в оригиналната валута и позволяваш на куцо, кьораво и сакато да те превалутира както намери за добре :) И макар и да е основно правило за тях, е добра практика при ползване на всякакви карти в чужбина, когато ще плащаш във валута различна от тази на картата. Видиш ли устройство да ти предложи да те таксува в твоята валута, а не в местна - винаги отказвай. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Много банкомати, пос терминали и сайтове предлагат да те таксуват не в местна валута, а във валутата на картата ти. Правят го уж с цел удобство за да видиш колко ще ти струва дадена покупка. Все пак много по-лесно може да прецениш че плащаш 300лв, вместо еди колко си хиляди виетнамски донги. Уловката е, че по този начин въпросното устройство (банкомат, пос терминал, сайт) на практика ти продава местна валута на курсове, които със сигурност са по-лоши от международно приетите курсове. 

 

Това е основно правило за Revolut, които се рекламират с това, че техните обменни курсове са добри. Няма никакъв смисъл да имаш Revolut, ако така и така всички транзакции ги минаваш в оригиналната валута и позволяваш да куцо, кьораво и сакато да те превалутира както намери за добре :) И макар и да е основно правило за тях, е добра практика при ползване на всякакви карти в чужбина, когато ще плащаш във валута различна от тази на картата. Видиш ли устройство да ти предложи да те таксува в твоята валута, а не в местна - винаги отказвай. 

Много полезна информация, мерси... виждал съм сайтове да предлагат плащане във валутата на картата, но не ми е правило впечатление при теглене на банкомат... може би защото винаги съм ги избягвал в чужбина и само няколко пъти ми се е случвало, в много краен случай.

Връзка към коментар
преди 2 часа, lyubo21 каза:

2. Безплатен банков превод - вече ми е ясно, че входящите се случват веднага (от дебитна карта към Револют сметката)... а изходящите за колко време стават, т.е. от Револют сметката към разплащателна сметка в БГ/чужда банка?

Зареждането с карта не е банков превод. 

Изходящите най-често отнемат 1 работен ден. При мен само първият се забави 3 дни, следващите минаваха за под 24 часа. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.