Прескочи до съдържание

Занзибар - споделете как, какво, къде....


peter118

Препоръчани мнения

Нямам специални притеснения за шилингите, просто гледам да съм подготвен. Нямам никакво време тази седмица преди отпуската, жалко че не се сетих преди магеланската сбирка.

 

извинявам се на Румен, че така завзех темата...

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, изостаналите ни шилинги, макар и малко, бяха безпроблемно изкупени от обменното бюро Никар. Така че все пак, на който му трябват, може да проверява и там дали имат още наличности.

Връзка към мнение

Върнахме се преди 2 дни от Занзибар и мога да кажа,че шилинги има в малки количества в ченджа на Гладстоун. Никой не проверява за внасяне на валута. При кацане в 5ч има само един отворен чендж при курс 2100. Ако кацате по-късно извън самото летище в дясно имало друг с по-добри курсове. В Паже нямаше къде да се сменя. В Нунгуи имаше няколко места на добри курсове. Ако имате някакви въпроси, заповядайте, докъто сме с пресни спомени :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добре дошли и ЧНГ !

 

Плувахте ли с делфините ?

ЧНГ

Пропуснахме го! Правили сме го на други места. Плуването става в най-юзното село. Правихме шнорхелинг на 3 различни места. Искрено се забавлявах на Spice тура. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте ,

Правите ли някакви ваксини при пътуванията до Занзибар и Танзания ?

Бяхме там ноември 2016. Не сме си правили ваксини, нито сме пили маларон. Единствено си носихме репелент против комари с 30% DEET, който след 1-вата вечер в Занзибар даже забравих да ползвам. На другия ден си внуших, че ме е ухапал комар по ухото и почнах да се вайкам, но нямаше никакви последствия :)

 

При пристигане в Занзибар (на слизане от ферито) един важен господин ни поиска сертификат за жълта треска, но аз подготвено му отвърнах, че не идваме от място, където има такава, и следователно не ни е необходим сертификат. Той ни се намуси недоволно, но ни пусна да минаваме.

Редактирано от MCC
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Срам не срам да ви попитам :) 

Мога ли да си внеса в ръчния багаж уиски в Занзибар. Ще имам няколко часа престой на летище Ататюрк в Истанбул и със сигурност ще мина през магазините на летището.

Не че нещо, ама да има и едно литърче за зъбобол, ако случайно нещо... :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Срам не срам да ви попитам :)

Мога ли да си внеса в ръчния багаж уиски в Занзибар. Ще имам няколко часа престой на летище Ататюрк в Истанбул и със сигурност ще мина през магазините на летището.

Не че нещо, ама да има и едно литърче за зъбобол, ако случайно нещо... :)

Литърче за зъбобол може ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Върнахме се преди 2 дни от Занзибар и мога да кажа,че шилинги има в малки количества в ченджа на Гладстоун. Никой не проверява за внасяне на валута. При кацане в 5ч има само един отворен чендж при курс 2100. Ако кацате по-късно извън самото летище в дясно имало друг с по-добри курсове. В Паже нямаше къде да се сменя. В Нунгуи имаше няколко места на добри курсове. Ако имате някакви въпроси, заповядайте, докъто сме с пресни спомени :)

Че седни и напиши едно малко дневниче, с някоя снимчица,моляяя!

Току- виж, ми харесало и се запътя натам.:)))

Пък и на други като мен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Че седни и напиши едно малко дневниче, с някоя снимчица,моляяя!

Току- виж, ми харесало и се запътя натам. :)))

Пък и на други като мен.

Ще хвана да се престраша, но праоблемът е ще телефонът ми се повреди и сега е на ремонт. Стискам палци да не съм загубил снимките :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще хвана да се престраша, но праоблемът е ще телефонът ми се повреди и сега е на ремонт. Стискам палци да не съм загубил снимките :(

Еее, ти пък - пиши спокойно, от какво се притесняваш?Всеки ще си копне, каквото му трябва и каквото му е интересно.:)))

Връзка към мнение

Да питам и аз няколко неща:

 

Някой има ли представа за митническите ограничения - четох, че не могат да се вняасят лекарства и ме интересува колко цигари / тютюн мога да внеса. Сайтът на техните митници е паднал вече седмица и няма достъп, а намирам само някво инфо по неофициални сайтове.

 

Разбрах, че визата сега се плаща с кредитна карта, а дали има опция и за дебитна?

Редактирано от joyrea
Връзка към мнение

Няма разлика между плащнаето с кредитна и дебитна карта, съответно няма проблем да платите с дебитна. Не може да се плати само в брой. Нямам представа какви са ограниченията, но никой никъде не ни е питал дали носим алкохол, цигари или каквото и да било друго... При пристигане минахме през гишетата за VOA, след което излязохме във фойейто на летището, където течеше чутовен ремонт... Всичко беше строителна площадка, лента няма, а раниците ни бяха просто захвърлени на земята (добре, че катарците ги бяха опаковали в найлонови чували). След като ги взехме, просто излязохме от "залата за пристигащи" и се отправихме към паркинга, където ни очакваше rent-a-car-а. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А някой да е бил на тура до Затворническия остров? Чета много различни цени. Как може да се стигне дотам? И кой тур за подправки бихте препоръчали?

Връзка към мнение

Здравейте Магеланци.

И аз имам въпрос за Занзибар. Дали е възможно да пренеса в регистрирания багаж български сувенири - 10-15 мускала с розова вода с цел - подаръци. Някой има ли опит с това? Попитах в няколко тур агенции, но всички отговориха, че въпросът ми е "специфичен" /колко да е "специфичен", не вярвам да съм първата с подобни намерения/ и не могат да ми дадат конкретен отговор. Полетите ми са София - Истанбул - Занзибар.

Благодаря ви предварително.

Връзка към мнение

ъъъъъъъ не виждам нищо специфично. Просто трябва да са в чекирания багаж. Изобщо теб какво те притеснява, че си питала туристически агенции?

Връзка към мнение

ъъъъъъъ не виждам нищо специфично. Просто трябва да са в чекирания багаж. Изобщо теб какво те притеснява, че си питала туристически агенции?

Точно защото не знам дали да се притеснявам или не, попитах за всеки случай. И като ми отговориха така, съвсем ме хвърлиха в размисли... Задължително в чекирания ще са, но знам ли... дали за такива неща няма някакви специални изисквания, въпреки че не намерих нищо от изчетеното по темата. Благодаря за отговора.

Връзка към мнение

Здравейте Магеланци.

И аз имам въпрос за Занзибар. Дали е възможно да пренеса в регистрирания багаж български сувенири - 10-15 мускала с розова вода с цел - подаръци. Някой има ли опит с това? Попитах в няколко тур агенции, но всички отговориха, че въпросът ми е "специфичен" /колко да е "специфичен", не вярвам да съм първата с подобни намерения/ и не могат да ми дадат конкретен отговор. Полетите ми са София - Истанбул - Занзибар.

Благодаря ви предварително.

Ние си носихме еднолитров шотлански мускал и нямаше проблем ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А някой да е бил на тура до Затворническия остров? Чета много различни цени. Как може да се стигне дотам? И кой тур за подправки бихте препоръчали?

Зависи къде сте локализирани.

Затворнически: Отивате на плажа на Стоун Таун. Има две малки улички, до ресторант Ливигстън и до ресторант Архипелаг. Там седят "капитаните" на лодките. Ние бяхме 4рима.Искахме да направим Пясъчния остров и Затворническия с малко шнорхелинг и връщане не по-рано от 3ч.Най-ниската цена беше $40+входовете за Затворническия остров.Маски и шнорхелите са си наши. Шнорхелингът около Санд банк беше страхотен, да не кажа най-красивия в Занзибар. После правихме шнорхелинг и около Затворническия и там си го бива. Само затворническия може да се пробвате за $20.

Спайс тур:  Ние го направихме пътьом с такси от Паже за Нунгуи. Това е едно село с много такива ферми. Нямат имена. До колкото разбрах нямат вход, даже дадоха "благодарности" на шофьора ни. Вътре прости си купувате малко подправки и давате бакшиши. Подправките в Стоун таун са същите пакети даже и доста по-евтини, но месните от фермите трябва да се издържат от нещо :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А визи за Танзания лесно ли дават, че аз се чудя да взема един билет за юни-юли?

Само подаваш $50 и се усмихваш на летището. Всъщност плаща се с карта само (поне в Занзибар)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

А визи за Танзания лесно ли дават, че аз се чудя да взема един билет за юни-юли?

Провери времето, защото тогава май е дъждовният период.

Редактирано от joyrea
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.