Прескочи до съдържание

Трансфер в Сингапур и цигари в багажа


Препоръчани мнения

преди 36 минути , iraJon каза:

Благодаря!

А колко струва да оставиш багаж за два дни и къде мога да намеря информация за багажното. За първи път ще ползваме багажно

Нямам никакъв спомен за цената вече. 

А колкото до това къде да го намерите

http://www.changiairport.com/en/airport-guide/facilities-and-services/baggage-storage.html

Гледате транзитното багажно за вашия терминал

Връзка към мнение
преди 4 часа, funny каза:

Багажното е в транзитна зона и ти нито "излизаш" нито "влизаш" с цигарите в страната. Ние точно това направихме - оставихме багажа за 2 дни на съхранение в транзитна зона и после си го взехме при излитане за Бали

Вероятно има значение и с кои компании са полетите, защото не знам този номер как ще стане, ако са от различни терминали. Обикновено от Европа полетите кацат на Т1, а до Бали поне Air Asia  лети от Т4, за другите компании не знам.  

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , mililia каза:

Вероятно има значение и с кои компании са полетите, защото не знам този номер как ще стане, ако са от различни терминали. Обикновено от Европа полетите кацат на Т1, а до Бали поне Air Asia  лети от Т4, за другите компании не знам.  

 

Ние кацнахме с Катарците в Сингапур , но не си спомням с кой летяхме Сингапур-Бали и обратно. Знам че гледах кой от кой торминал излита / каца от всички авиокомпании летящи по дестинацията..

Връзка към мнение
преди 1 минута , funny каза:

Ние кацнахме с Катарците в Сингапур , но не си спомням с кой летяхме Сингапур-Бали и обратно. Знам че гледах кой от кой торминал излита / каца от всички авиокомпании летящи по дестинацията..

Точно за това мисля, че оставянето на багажа в транзитна зона трябва да се обмисли с оглед полетите. Доколкото помня, ако не се лети с определени авиокомпании, ако полетите не са от един и същи терминал се налага да излезеш от транзитната зона. При нас случая беше пристигане на Т1 и след 5 часа полет от Т4, като нямаше абсолютно никакъв начин да не минем паспортен контрол, та предполагам че ако си оставят багажа и след това трябва да летят от друг терминал няма да има как да влезат да си го вземат.

Все пак не съм сигурна напълно в твърденията си, така че ако някои има повече инфо да го каже. Аз бях прочела за невъзможността да минеш транзит при полети с различни компании от различни терминали на сайта на летището.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Да разкажа за трансфер през Сингапур и оставянето в транзитна зона на цигари, дъвки и каквото решите. Вече проверките на багаж на летището в Сингапур не са на терминал, а на всеки гейт. Няма значение на кой терминал сте ние летяхме през терминал 2. При влизане проверяват само паспорт и пръстови отпечатаци. Само на някои, на случаен принцип проверят багажа. На доста малко хора се случи. След проверките отивате на гейта и там на всеки гейт има скенери и проверки на багаж на всеки човек. С цигарите и Iqos нямахме никакви проблеми. Проблем е алкохола. Само закупен от тяхното летище в техните пликове. Дори ако плика е повреден , нищо че е от тяхното летище могат да ви го изхвърлят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При излизане от летището на Сингапур, всички минават паспортна проверка и пръстови отпечатаци. Багажа отново се проверява на случаен принцип. При първото излизане, не ни проверяваха багажа. При трансфера от Бали трябваше да излезем и да си чекираме билетите, нищо че всичко беше на терминал 2. При излизането искаха да ни проверяват багажа, но като разбраха, че сме транзит и трябва да се чекираме и излитаме след 4 часа ни показаха от къде да минем и не ни проверяваха. Искам да кажа, че и персонала на летището е много любезен. Дори и да не знаете английски ви показват търпеливо какво да направите, откъде да минете. Никой не вика, не се мръщи и не те стресира допълнително.

Благодаря, на всички за предоставената информация и за препоръката на Буда за водач в Бали

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.