Прескочи до съдържание

дневник Пътеки, трекинг, хайкинг в Тенерифе


Alexander

Препоръчани мнения

Забелязвам, че все повече хора питат основно за пътеки и маршрути и реших да отделя мненията по въпроса от другите теми и да ги събера тук.

 

http://www.webtenerife.com/que-hacer/naturaleza/senderismo/senderos/

http://www.todotenerife.es/es/article/show/5049/0-red-de-senderos

http://www.senderistas.info/Rutas_senderistas.htm

http://www.mapama.gob.es/es/red-parques-nacionales/nuestros-parques/teide/guia-visitante/itinerarios.aspx#

http://www.tenerife.es/portalcabtfe/es/descubre-tenerife/que-hacer/accede-a-la-red-de-senderos-de-tenerife

 

Тук има и много не официални маршрути, но трябва умен телефон.

 

Следва продължение..

 

Малко снимки от Анага-Тенерифе, горите об

IMG_0645.jpgIMG_0650.jpgIMG_0654.jpgIMG_0655.jpgIMG_0656.jpgIMG_0657.jpgIMG_0664.jpg

IMG_4640.jpg

Тези гори се срещат само по Канарските и Азорските острови, както и в Мадейра

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес бях на доста тежък поход. Избрах маршрут близко до нас, дават го труден, планина-14,5км, но решихме с дъщерята да го атакуваме, майка й, в последния момент се отказа да идва и по-добре (последното  го разбрахме в последствие).

Маршрута започва от центъра на селцето Realejo alto.. Представлява обиколка и връщане пак на изходната позиция. Селцето е на 450м, стига се до 1200м и се слиза отново, като се прави голям кръг. Бяхме се запасили с вода, бисквити, една пица и потеглихме. Стартовата позиция е тази църква в Realejo alto.

IMG_0936.jpg

Това е докато се излезе от селото

IMG_0937.jpgIMG_0941.jpg

 

И вече нагоре. Както е навсякъде тук, много бързо се сменят различни видове дървета и растителност, на много места корено се променят миризмите, с две думи беше много хубаво преживяване. Постепенно взехме да се изморяваме сериозно, нагоре имаше места без сянка, а и водата взе да ни свършва..Знаех, че по средата на пътя има вода и място за сядане и трябваше да стигнем до там някак. Видяхме по-голям зор от нормалното, но стигнахме накрая.  Въпреки всичко, гледките и миризмите бяха много интересни, както и самото преживяване.

IMG_0945.jpgIMG_0951.jpgIMG_0954.jpgIMG_0958.jpgIMG_0959.jpgIMG_0971.jpgIMG_0982.jpgIMG_0984.jpgIMG_0986.jpgIMG_0988.jpgIMG_0991.jpgIMG_0994.jpg

На последната снимка вече е леко отчаяна, а това не й се случва, дойде й в повече този път.

Най-накрая стигнахме средата, водата там беше като чай, но се радвахме, пихме и починахме.

 

Оставаше да продължим. Тръгнахме отново, като отначало пътя беше много широк и равен, така минахме  бързо над половината път от втората половина и взех да предполагам, че накрая слизането ще е екстремно и познах.. Аз поне не бях правил такова слизане, понеже има знаци за разстоянията, а аз имам гпс да гледам надморската височина се установи, след като слязохме с 100 зора, че за 2,1км се слиза с 750м. В повечето време се държахме за ръце, беше ужасно стръмно с вити пътеки, добре, че имаше разни каменни и дървени стъпала понякога.

Почти не снимах, че бях сериозно стреснат и изморен. Градчето долу, което се вижда  на всички снимки е Пуерто де ла Крус

 

IMG_0999.jpgIMG_1001.jpgIMG_1007.jpgIMG_1013.jpgIMG_1026.jpgIMG_1029.jpg

 

Антената на върха на последната снимка, е мястото от където тръгнахме да слизаме екстремно!

Мислех си, че ще направим по-бързо обиколката от това което се дава, но не успяхме. Цялата разходка си излезе колкото я дават или 7 часа и малко. За целият път видях две двойки и един мъж или общо 5 човека, което е супер малко, но явно нямаше този път мераклии.

 

След като се прибрахме за 10 мин в нас, решихме, че трябва да завършим деня с късен плаж и отидохме вече всички на един много близък плаж, за който ми казаха, че е хубав, но не бях го посещавал. Плажа се казва el socorro, за сетен път се убедих, че вълните тук не са като в Черно или Средиземно море! Привидно са малки, но са много силни, преди да се влезе почти не правят впечатление, но вътре се разбира за какво става дума. Аз много обичам вълни и това ми беше финалното разбиване, плажа беше също хубав, с черен пясък и с много плавно влизане в океана.

IMG_5459.jpgIMG_5460.jpgIMG_5461.jpg

 

 

 

 

IMG_5460.jpg

  • Харесвам 19
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Малко снимки от днешният поход над Ла Оротава. Този път беше къс, 7-8км. Пак стигнахме 1200м и Тейдето изглежда еднакво близко, както от плажа.

IMG_1047.jpgIMG_1049.jpgIMG_1068.jpgIMG_1077.jpgIMG_1080.jpgIMG_1083.jpg

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Все още се чудим на някои неща тук, като прекратяването вчера  на учебните занимание за днес, понеже мислеха, че ще има силен дъжд!  Вчера пръсна съвсем лек летен дъждец. Сутринта видях от нас, че има лек снежец на върха на вулкана, нещо което виждам за първи път, въпреки, че съм бил тук и януари месец и нямаше и помен от сняг. Та днес решихме да отидем до някои нови места и направих бърз маршрут, ето го.

 

fdgsh.jpg

 

Тръгване от Пуерто де ла Крус, Оротава, платото на вулкана на 2200-2300м и връщане по билото към Ла Есперанса, Такоронте и отново в Пуертото

Този път не е пешеходен маршрут или е с минимално вървене тук-там. За 80км се минава през всичко възможно което предлага острова от субтропичен климат,   широколистни и иглолистни гори,  слънце, мъгла, дъжд, лава, цветни пясъци и по същия ред надолу до  плажа. Може да се видят и четирите годишни времена наведнъж. Дъжда и мъглата бяха бонус днес в една част от пътя. Просто за толкова малко време и разстояние, е почти невероятно да се види всичко това наведнъж.

Маршрута е къс, лек и ефектен. Препоръчвам го на бъдещите посетители тук. За първи път на билото видях как мъглата и облаците вървят от долу нагоре и минават върху нас.

Първата снимка е от около 700-800м надморска височина.

 


IMG_1453.jpg

IMG_1445.jpg

 

Тук сме вече на 2200м на платото по пътя TF-24.

 

IMG_1468.jpg

IMG_1475.jpg

IMG_1479.jpg

IMG_1480.jpg

IMG_1481.jpg

IMG_1484.jpg

IMG_1486.jpg

IMG_1490.jpg

IMG_1492.jpg

IMG_1495.jpg

IMG_1500.jpg

IMG_1502.jpg

IMG_1503.jpg

IMG_1507.jpg

IMG_1508.jpg

IMG_1509.jpg

IMG_1511.jpg

 

Долу беше 26 градуса, а водата 24, какво повече да иска човек.

IMG_1517.jpg

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Днес дойде реда на Маска, няколко пъти ни преваля, но слязохме и се качихме обратно. От снимките не се разбира какво е, а в същност е много величествено с тези огромни скали отстрани.

IMG_2992.jpgIMG_3016.jpgIMG_3026.jpgIMG_3027.jpgIMG_3034.jpg

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Днес дойде ред да се кача за първи път Тейдето, след 4 идвания на разходка и над 6 месеца тук :blush: :blush:

След като няколко пъти ми се проваляше качването и губех разрешителните за третият маршрут до кратера, днес се оказа, че съм объркал данните за следващото разрешително и ми писна, въпреки, че имах и за 10 януари... В същото време времето беше много хубаво и реших да се качвам веднага. Оказа се, че и сертификата за постоянно живеещ ми е изтекъл (за 50% намаление за лифта), но останах приятно изненадан, като разбрах, че се подновява през нета и на момента го принтирах.

 

За първи път се качвам толкова високо, горната спирка на лифта е на 3550м. Въпреки, че редовно ходим по походи и стигаме до 2000м, нещо не ни понесе добре тази височина. Бях се качвал преди години на 3000-3100 и не усетих проблеми, но четох, че точно след 3000м започвали. Винаги съм се чудел какво толкова има, но го усетих на живо.

 

  Дъщеря ми се предаде много бързо, още на първият маршрут и остана да ни чака сама, стана и лошо. След втория маршрут вече ме болеше леко глава и бях изморен. Въпреки, че няма почти наклон и минимално натоварване се усеща много силно, започва увеличаване на пулса и болка в главата след 50м по-бърз ход.

 

Видях, че някои минават и без разрешително за третия маршрут, но и да имах, не знам дали щях да се кача до горе, след като направихме другите два маршрута. След слизането и прибирането ни, започна да ме боли много главата и се наложи да пия хапчета. Не знам дали на всички действа еднакво, но и тримата ни боляха главите в различни моменти.

 

Извода е, че пейзажите са жестоки и може би трябва да се вземе някакво хапче предварително. Трите маршрута са доста голяма хапка за мен, хем съм свикнал на километрични преходи в планините. Вероятно трите маршрута се равняват на повече зор от двупосочно преминаване на клисурата Маска.

Возенето на лифта само по себе си е много добро преживяване, особено на слизане! Бяхме до предното стъкло и ни хареса много.

 

Горе беше 0 градуса с лек ветрец, имаше много оптимисти едни боси, други с къси поли и боси, едни бяха червени, други направо сини, та не е за подценяване времето горе.

Ето ги и снимките

 

Долу платото е само на 2300м.

IMG_3128.jpg

IMG_3131.jpg

IMG_3146.jpg

IMG_3149.jpg

Това е Пико Виехо, другият кратер, в далечината са Ла Палма в дясно и Ла Гомера в ляво

IMG_3150.jpg

Тук са Ла Гомера и по-назад Ел Иеро.

IMG_3154.jpg

Източният край, накрая е Анага

IMG_3178.jpg

Пушещият кратер

IMG_3179.jpg

IMG_3138.jpg

IMG_3167.jpg

IMG_3172.jpg

IMG_3173.jpg

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 17
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

След изчитането на много информаци за Тенерифе, възникват два въпроса към Александър като най-вещ по тази тема: 1. Не мога да се ориентирам кой/ кои маршрути да избера в Анага. Иска ми се да се спря на поне два красиви като терен и природа с умерена до не много сложна степен на трудност с времетраене около 4-5, макс 6 часа (разполагаме с обувки и екипировка). Поради голямото разнообразие от маршрути, изборът ми се затруднява и ще се радвам, ако Александър ме насочи към един -два, ако евентуално знае или е ходил в него район. Идеята ми е да включа и плажовете Тереситас и Бенихо, да отидем с колата до някоя точка, да я оставим и да направим кръгов маршрут и пак да я вземем от същото място. Чета за Таганана, Чаморга, Круз дел кармен и ред други, но всеки един съвет ще е добре дошъл. 2.) Тейде - планираме да отидем с лифта до горе, и после да слезем пеша по един от двата маршрута надолу до първа станция на лифта, т.е. лифта ще ползваме само в една посока. Кой от двата маршрута е по-красив: La Fortaleza Vantage Point или Pico Viejo и дали ще стигнем до същото място за колата? Някъде бях чела за ходенето на Александър по Тейде и за това предполагам, че знае . Другото, което ме притеснява, са завоите и трудния път до лифта, та се двоумя дали да не вземем автобус до станцията за сметка на колата. Като гледах произволни снимки в нета, ми се видяха сложни и опасни завои по пътя за вулкана. Ще бъда благодарна на всеки, който се включи с идеи и съвети.

Връзка към мнение

Rosina, ти имаш като моите интереси май. Ще взема да ви стана планински водач докато сте тук :)

 

За пътеките съм дал вече линк, от там може да си  избираш различни по трудност и време, както и да видиш кои са кръгови и кои не.

Аз мога да ти препоръчам тази, кръгова е, (такива и аз избирам основно). Писала си за макс 6 часа, тази е 7, но по средата на пътеката се минава през красивото селце Taganana, та може да се подкрепите и почините там.

 

За мен е много добра пътека, тръгва се от по-ниско към крайбрежието, минава се покрай един малък откъснат плаж, след това се изкачва на високо над океана, от където има супер гледки, минава се Таганана, а  втората част е в планината, като една част е в сърцето на Анага и накрая се връщате в изходна позиция при колата.

За мен е една от най-разнообразните пътеки. Самата пътека не е трудна, дава се като средна, няма супер стръмни изкачвания или слизания, съвсем нормална е.

Повечето пътеки в Анага са кратки или много дълги, а много малко са кръгови, та пак да кажа, препоръчвам с две ръце тази.

Всички пътеки са обозначени, ако отидете до Крус де Кармен, там е възлова точка за много пътеки, има и къси за по 1 час.

 

От Терeситас нагоре няма добри пътеки, а и там природата е по-оскъдна.

От Бенихо няма официални пътеки, но има не официални, ако искате си свалете приложението wikiloc app, там има доста неща, ето и две пътеки там, първата е кръгова.

http://senderosdemitierra.blogspot.com.es/2008/10/benijo-palmas-de-anaga-faro-tafada.html

http://www.rutasdetenerife.com/bermejo.php

Моето мнение е, че до Бенихо е добре да си отиде с кола (задължително след консултация кога е отлива!!) и да не се занимавате с пътеки, самия плаж и зона са доста отдалечени, вървете да го видите, а направете разходка на друго място, примерно зоната над Ла Оротава и Пуерто де ла Крус.

 

Сега за Тейдето, нещо бъркаш маршрутите там. С кола се стига до долната станция на лифта 2200м, а

горе където стига лифта има три маршрута, два свободни и един с разрешение.

Ти си писала за първите два Fortaleza Vantage Point и Pico Viejo, но те не водят надолу, а са си горе където е високата станция на лифта. И двата маршрута са почти равнинни  и си върви постоянно на 3500м височина.Третия стига до кратера на 3718м. 

 

Слизане от втората станция на лифта надолу става само по една друга пътека, но тя не води до първата станция на лифта, а на друго място Montaña blanca, което е от другата страна на вулкана. Пътя е  почти 9км в посока, без да броя пътя по маршрутите горе.

Ако се слезе долу, може да се върнете с автобус до станцията където е колата. Имайте предвид, че дори само двете пътеки горе, който са къси са страшно уморителни и трябва да сте много тренирани, за да слезете до долу след това. Аз след двете пътеки горе, бях като разглобен, в пъти по-зле от някой 15-20км поход в планината.

С две думи, това е мнооого труден поход.

 

Завои няма много до Тейдето, камо ли опасни, а ако искате съвсем без завои, минете по пътя зад северното летище и селото Есперанса нагоре, хем и няма много коли.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно за Тенерифе не съм срещал хубава  карта с всички пътеки, ето една обща.

http://lh6.ggpht.com/-oG4G4GWJ_z4/ULCrgafktgI/AAAAAAAAJbI/nlFgXKUqWFw/s1600-h/Mapa%252520red%252520de%252520senderos%252520del%252520area%252520de%252520medioambiente%252520de%252520tenerife%25255B9%25255D.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Още едно въпросче ми се пръкна тия дни, много ми се ще да минем маршрутчето от Маска, обаче тук идва сериозната спънка, че сме с кола (не вярвах, че това може да е такова неудобство :-D). Абсолютно невъзможно да минем клисурата и в двете посоки, прочетох в блога на Зани, че има лодки до Лос Гигантес, но има ли някакъв начин (обществен транспорт, такси, магарета) да се стигне оттам до селцето??

Връзка към мнение

Още едно въпросче ми се пръкна тия дни, много ми се ще да минем маршрутчето от Маска, обаче тук идва сериозната спънка, че сме с кола (не вярвах, че това може да е такова неудобство :-D). Абсолютно невъзможно да минем клисурата и в двете посоки, прочетох в блога на Зани, че има лодки до Лос Гигантес, но има ли някакъв начин (обществен транспорт, такси, магарета) да се стигне оттам до селцето??

Оставяте колата в Сантяго дел Тейде. На самата улица се спира, очертано е и е безплатно паркирането. Хващате първия автобус до Маска. Разходка из Маска и преход през клисурата. На брега си вземате лодка да Лос Гигантес. Ние използвахме препоръчаната от Зани и резервирахме по интернет последната. Пристигнахме по-рано и ни качиха. От центъра на Лох Гигантес има автобуси до Сантяго дел Тейде. За номерата и разписанието виж линка на обществ.транспорт.titsa.com. Файлът ми е на служебния компютър и ако не е късно утре ще пиша за номерата на автобусите. Бяха до късно вечер.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Lesy е отговорил, ето и линк с линиите

Трябва да вземете два отделни автобуса за цялата разходка. Колко човека сте?

Ако сте 2ма до 3ма, няма да ви излезе повече, ако вземете такси и си го разделите с някоя друга двойка, винаги има доста хора по маршрута.


355 е от Сантияго до Маска и 325 от Лос Хигантес до Сантияго

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Посетих една много слабо известна пещера в Тенерифе, която предполагам, ще набере сили с времето и ще бъде посещавана повече.

Споменал съм за нея в канарския пътеводител, това е Cueva del Viento, намира се до селото Icod de los Vinos в северната част на острова, отворена е за посещение от 8 години.

 

Достигането на пещерата е лесно, има табели още от главния път. Билети трябва да се купят предварително от сайта, понеже групите са по 15 човека макс, 2-3 пъти на ден  и обикновено трябва да се гледа за няколко дни напред, дори седмица, особено, ако сте повече хора.

 

Групите  се водят на 4 езика, испански, немски, английски и френски, като езиците са единствени във всяка група, говори се само на него и не се губи време за преводи и повтаряне.

Общото време за посещаване е 2 часа,  при мен  беше 2,5 часа.

 

Оказа се, че това е 5-та най-голяма вулканична пещера в света, като първите 4 са в Хавай. Много по-голяма е от много известната пещера в Лансароте, Куева де лос Вердес.

 

Общо всички изследвани и намерени тунели са 18км. Интересното при тази пещера е, че не се търси поток от посетители, за това е и толкова слабо известна на света.

Искат да я запазят максимално близко до естествеанта й среда, за това и няма  светлина вътре, нито някакви постоянни корекции.

Където има минимални такива, са без цимент, примерно струпани камъни, някое табло или нещо от желязо, като каквото и да е, то може да се махне на деня оттам и да не се разбере, че е било слагано.

Казаха, че вътре живеели 107 вида насекоми, като 5 вида от тях живеели само в тази пещера и никъде другаде. Ние не срещнахме никакви, но и трудно може да се видят реално.

 

 

Започват с обяснения как се е създала пещерата и изобщо пещерите от този вид, както и самите вулканични тунели, има табла, видеота  в самата сградата, където е самия център за посещение.

След това  извозват посетителите  с два микробуса за около 10 мин.

Слиза се в една гора от местните борове, които са еволюирали и имат 10см  кора, която е от много пластове с въздух между тях, прилича на разрязана глава лук. Тези борове издържали до 800 градуса температури. Последно е имало пажар преди 9 години и много от тях са с черна изгоряла кора, но са живи и здрави.

След това се слагат каските с фенерите и се влиза в пещерата. На сайта си пише, че е задължително да сте със затворени обувки, по възможност туристически или планински тип. Пода е много грапав и се върви трудно, много лесно може да се падне.

Там където е разрешено да се разхождат посетителите е малка отсечка, спира се на няколко пъти и се обясняват неща.

Общо около 45-55 мин е престоя в пещерата. Накрая се излиза и ви връщат с микробусите в изходната точка.

Като цяло останах много доволен, понеже групите са малки и е нещо различно от повечето пещери, където няма много разяснения и човек е с много хора. Препоръчвам я на всеки, който посети острова. Слагам и малко снимки, не съм използвал светкавица и не се добива много реална представа от тунелите и цветовете..

 

 

IMG_4061.jpgIMG_4062.jpgIMG_4063.jpgIMG_4064.jpgIMG_4065.jpgIMG_4072.jpgIMG_4073.jpgIMG_4079.jpgIMG_4081.jpgIMG_4083.jpgIMG_4099.jpgIMG_4112.jpgIMG_4117.jpgIMG_4128.jpgIMG_4133.jpg

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 

 

За пътеките съм дал вече линк, от там може да си  избираш различни по трудност и време, както и да видиш кои са кръгови и кои не.

Аз мога да ти препоръчам тази, кръгова е, (такива и аз избирам основно). Писала си за макс 6 часа, тази е 7, но по средата на пътеката се минава през красивото селце Taganana, та може да се подкрепите и почините там.

 

В сайта,който си посочил разделът за трековете не се отваря дава някаква грешка, знаеш ли друго място където може да се разгледат различните пътеки?

Връзка към мнение

Версията на английски не се отваря..

Ето ги официалните пътеки

http://www.tenerife.es/portalcabtfe/es/temas/medio-ambiente-de-tenerife/accede-a-la-red-de-senderos-de-tenerife/senderos/46/682

 

Тази е кръговата пътека, за която съм писал

http://www.tenerife.es/portalcabtfe/images/PDF/temas/medio_ambiente/10PRTF8AfurTagaAfur.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Версията на английски не се отваря..

Ето ги официалните пътеки

http://www.tenerife.es/portalcabtfe/es/temas/medio-ambiente-de-tenerife/accede-a-la-red-de-senderos-de-tenerife/senderos/46/682

 

Тази е кръговата пътека, за която съм писал

http://www.tenerife.es/portalcabtfe/images/PDF/temas/medio_ambiente/10PRTF8AfurTagaAfur.pdf

Благодаря ти :)

 

Имам още питане за трековете, ако знаеш дали:

 

- Barranco del Inferno- Adeje- все още ли е затворен? 

- Малко ми е объркано кой трек се ходи, за да се достигне до Cabezo del Tejo? Tази панорамна гледка по добра ли е от например Pico del Inglés какво мислиш?

- Също ходил ли си до Pico/Morro Verde? Страхотна панорама оттам, дали би могло да се комбинира с Маска страндартния маршрут? Например ако първият се направи рано сутринта и после Маска късна сутрин/обед или много ще се претупа и изморим?

 
Връзка към мнение

Според сайта им е затворено само днес 25.10.16 поради лошо време.

http://www.barrancodelinfierno.es/

 

Не се вманиачавай да търсиш коя пътека има най-добра гледка от другите, повечето са добри и нямат особена разлика, по-скоро важно е какво време ще уцелите на пътеката, особено тези из Анага и северната част.

Разликата е огромна, ако времето е добро или сте в мъглата-облака. Минавал съм по едни и същи места и един път е невроятно, а втория път се вижда на 200-300метра или казано не се вижда нищо.

 

Маска сама по себе си отнема 4-5 часа общо, та не знам дали има смисъл да се вкарва и Pico del Inglés, аз не съм ходил там. Иначе има такъв маршрут

http://es.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=2353490

 

Тук има маршрут за Pico de Ingles

http://www.tenerife.es/portalcabtfe/images/PDF/temas/medio_ambiente/07PRTF2TabornoPicoIngVS.pdf

 

Има пътеки в Анага, за които трябва разрешително, аз не съм ходил по тях, не виждам смисъл при наличието на толкова много.


Маска е единствената доста натоварена пътека, явно там ходят много хора.

По всички други се виждат много малко хора или направо няма.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 по-скоро важно е какво време ще уцелите на пътеката, особено тези из Анага и северната част.

Разликата е огромна, ако времето е добро или сте в мъглата-облака. Минавал съм по едни и същи места и един път е невроятно, а втория път се вижда на 200-300метра или казано не се вижда нищо.

 

 

Да, напълно разбирам какво имаш впредвид за времето, тук в Англия вечните облаци и мъгли почти всеки път не ми дават възможност да видя нещо, когато правим преходи... в този ред на мисли, има ли някой по точен сайт където можем да наблюдаваме времето преди да тръгнем на преход или решаваме и тръгваме пък каквото улучим?

Връзка към мнение

Да, напълно разбирам какво имаш впредвид за времето, тук в Англия вечните облаци и мъгли почти всеки път не ми дават възможност да видя нещо, когато правим преходи... в този ред на мисли, има ли някой по точен сайт където можем да наблюдаваме времето преди да тръгнем на преход или решаваме и тръгваме пък каквото улучим?

Твърдо не, ако се търси  вярна информация.

Времето в голяма част от Тенерифе е непредсакзуемо, има много места с микроклимати, за 1 ден може да се смени времето 5 пъти от ръмене, през мъгла до слънце и смените стават за 5 минути.

 

Много пъти виждам от нас, че е добре и докато стигна на друго място за 20 мин с колата, времето е коренно различно, има го и обратния вариант. Последно беше много добре в Пуерто де ла Крус, а в Анага и то цялата беше постоянно ръмене и нищо не се виждаше.

През лятото имаше ден, когато разликите в температурата в столицата и в северната част, която е на няма и 20км, бяха почти 10 градуса. Обикновено няма особена разлика 1-2-3 градуса, но тогава беше така. Беше като в пещ след като се мине севрното летище, супер рязка разлика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Взех си разрешително за специалната кръгова пътека в Анага.

Оказа се, че дават само по 45 човека да минават на ден по нея.

 

http://www.todotenerife.es/es/article/show/4838/24-permisos-en-anaga

http://centralreservas.tenerife.es/actividad/1/ficha.pdf

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

Предстои ни пътуване до Тенерифе и основно черпим информация от този форум, за което съм много благодарна на всички пишещи и питащи и особено много на Александър, който споделя толкова много :)

Интересно ми е какво е мнението му(а и на всеки друг) за минаване на Barranco de Masca с дете на 3г.(съчетание на носене и ходене за ръка :))

Принципно ходим много и сме добре екипирани. Ще следим времето разбира се, но при подходящи атмосферни условия и сух терен би ли било много опасно с детето? Не мога да преценя по снимки до каква степен е опасно, а прочетох мнения както за това, че е много много опасно, така и противоположното. На организираните от фирми преходи не взимат деца...

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Според мен, това трябва да го решат родителите, детето така или иначе, ще бъде носено в голяма част от времето.

Аз лично съм, виждал 2-3 годишни деца точно там, а и на другаде, които къде вървят, къде ги носят.

Аз бих взел дъщеря си, ако беше  на тези години на това място, но други не биха, та си е до лична преценка на родителите.

Все пак зависи много какво е дето, има разлики между различните деца.

Няма нищо опасно, ако не е мокро. Ако е мокро, в началото където има много камъни става много хлъзгаво, като на лед. Трябва да се внимава   на едно две места и това е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен, това трябва да го решат родителите, детето така или иначе, ще бъде носено в голяма част от времето.

Аз лично съм, виждал 2-3 годишни деца точно там, а и на другаде, които къде вървят, къде ги носят.

Аз бих взел дъщеря си, ако беше  на тези години на това място, но други не биха, та си е до лична преценка на родителите.

Все пак зависи много какво е дето, има разлики между различните деца.

Няма нищо опасно, ако не е мокро. Ако е мокро, в началото където има много камъни става много хлъзгаво, като на лед. Трябва да се внимава   на едно две места и това е.

Много благодаря! Това ми е напълно достатъчно :)

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Успях да мина и кръговата пътека El Pijaral в Анага.

Особеното при нея е, че който иска да я посети, трябва да си изкара разрешително от този сайт.

Още информация тук.

Пътеката е много лека, има страхотни гледки към Таганана и Бенихо.

IMG_8664.jpgIMG_8672.jpgIMG_8676.jpgIMG_8680.jpgIMG_8683.jpgIMG_8692.jpgIMG_8696.jpgIMG_8698.jpgIMG_8700.jpgIMG_8699.jpg

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Следващият път се каня да мина по този маршрут, Ruta 040-Tenerife.

 

Тръгва се от плажа El Socorro и се стига до най-високата точка на острова и като цяло в Испания 3718м, в посока е 28км, дават го да се мине средно за 12 часа отиване и връщане от 56км, което мен лично ме съмнява много или трябва да си много бърз. Поне аз, няма да мога със сигурност, а и не смятам да се връщам, ще го направя само в едната посока.

Със сигурност не трябва да е през лятото, за да не се изпържи човек от силното слънце.

 

Видео и информация

 

Capture.JPG.c36e99210535116999589d81e45be3cf.JPG

 

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.